Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Walking Dead
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2010 10:19 pm    Teema: The Walking Dead Vasta viitega



Trailer (youtube, 4.5min)

Trailer ütleb kõik nii et rohkem selgitust polegi nagu vaja. Smile Seriaal algab see pühapäev ja esimene hooaeg koosneb kuuest episoodist. Arvestades filmitegijaid ja kanalit, siis võib oodata ainult kvaliteeti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2010 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin trailerit ja tundub, et tuleb lõbus ja põnev sari. Very Happy Hakkan kindlasti vaatama. Nagu Youtube'i kommentaarides mainiti, siis paistab see väga sarnane filmile 28 Days Later, aga kuna väidetavalt on allikmaterjal nimetatud filmist vanem, siis ei lase ennast sellel häirida. Ja see film oli nii või teisiti väga hea, nii et ongi tore, kui sari sellele sarnaneb. Laughing
Tänud teavitamast. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 1:28 am    Teema: Vasta viitega

Paneks ka lingi sarja ametlikule kodulehele: http://www.amctv.com/originals/The-Walking-Dead/

Esimene osa nähtud. Kui eelmises postis arvasin traileri põhjal, et tuleb muuhulgas lõbus sari, siis seda seisukohta tuleb vist natuke revideerida. Vähemalt esimese osa põhjal ei saa küll öelda, et tegu oleks komöödiaga, vaid pigem siiski draamasarjaga. Mitte et teatud humoorikaid elemente poleks esinenud, kuid üldtoon on siiski piisavalt tõsine. Sai mainitud ka sarnasust filmide 28 Days Later ning episoodi sissejuhatav osa oli kahtlemata väga tuttav, kuid ma ütleks, et isegi paremini tehtud kui filmis, eriti mis puudutab peategelase käitumist ja seisundit. Tuleb muidugi meeles pidada, et käesolev sari baseerub koomiksil, kuid zombiloo sissejuhatuseks on selline viis (otse sündmuste keskele viskamine) ka suhteliselt loogiline, sest pikem ja põhjalikum tausta tutvustamine tõmbaks tähelepanu liigselt kõrvale ja rahuldavas mahus kujuneks liiga pikaks.

Nagu öeldud, siis tegu ei ole komöödiasarjaga ning seda suutsid ka näitlejad veenvalt edasi anda. Peategelast Ricki mängiv näitleja mulle erilist muljet ei avaldanud ja minu arvates jäi ta tugevalt Morgani varju (mustanahaline mees, kes ta oma hoole alla võttis), kes suutis oma osas väga meeldejäävalt mõjuda. Loodan, et teda näeme edaspidi veel. Aga küllap jõuab ka Rick ekraanil rohkem areneda ja omaks saada. Tuleb muidugi märkida, et küll Rickil alles vedas, et ta politseinik oli ja seetõttu pääses ligi suurele hulgale relvadele ja laskemoonale. Very Happy Ma tegelikult ei taha muidugi norida, aga kujutage ette, missugused oleksid tavakodaniku võimalused zombidest kubiseval maal ellu jääda võrreldes hästirelvastatud ja väljaõppinud võimuesindajaga. Draama tekitamiseks lükati käiku ka tegevusliin sellest, kuidas Ricki naine tema endise paarimehega vahepeal lähedasemaks on muutunud ja kas selle juured ei peitu episoodi alguses näidatud Ricki ja Shane'i vestluse põhjal isegi juba varasemas ajas. Kuigi selline armukolmnurk kipub olema nii tele- kui kirjandusteostes kohustuslikuks elemendiks, hakkab see mind tasapisi häirima ja mõjus ka siin pigem kuidagi võõrkehana, olgugi et sellistes olukordades on suhete mõranemine tõenäoliselt loomulik nähtus.

Tehnilise poole pealt tuleb mainida, et efektid olid suurepärasel tasemel, eriti realistlikult mõjusid muidugi surnud ise ning üldiselt oli terve episood filmiliku kvaliteediga. Bear McCreary muusikas oli kindlasti tunda ka mõningast BSG hõngu, eriti instrumentide valikul.

Kokkuvõttes jäin pilootosaga väga rahule ja vaatan sarja kindlasti ka edasi. Cool

P.S. Vaene hobune. Very Happy


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Nov 03, 2010 4:32 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 4:11 am    Teema: Vasta viitega

Mulle jääb natuke arusaamatuks, kuidas sulle jäi mulje, et tegu võiks üldse olla millegi muu kui sünge draamaga. Smile

Nüüd on siis ka mul esimene osa nähtud ja julgen öelda, et potentsiaali on kõvasti. Nõustun, et episood sarnanes paljude zombie filmidega, aga nagu samuti eelpool öeldud, on sellistel lugudel algus paratamatult sarnane.

Üldse on Enterprise peaegu kõik olulise juba maininud. Laughing Lisan siis veel, et lõpp linnas oli pingeline ja klaustrofoobiline, mis mulle väga meeldis.

Lorit jälgides jäi mulle samas mulje, et ta on koos Shane'iga ainult vajadusest. Ette aimates aga selliste sü¾eeliinide arengut võib julgelt öelda, et tüli tuleb sellest veel palju.

P.S. See oli AMC ajaloos vaadatuim episood ja üldse üks viimaste aastate kaabeltelevisiooni rekord. Ehk on veel liiga vara hõisata, aga tundub et seriaalil on ees helge tulevik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 4:29 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Mulle jääb natuke arusaamatuks, kuidas sulle jäi mulje, et tegu võiks üldse olla millegi muu kui sünge draamaga. Smile


Mulle jäi trailerist mulje, et tuleb selline musta huumoriga vürtsitatud sari. Musta huumorit muidugi ka natuke oli, aga mitte nii palju kui eeldasin. Paluks seda nüüd mitte mõista nii, et ma rahul pole. Very Happy Olen küll, nagu ütlesin, sari väga hea ja loodetavasti jätkub samal tasemel.

Lõpp oli jah väga hästi tehtud, võib-olla natuke segas selline deus ex machina stiilis lahendus zombide käest pääsemisele, aga samas see oli nii geniaalselt tehtud, et raske on paha sõna öelda. Mõelda vaid, tüüp hakkab omale kuuli pähe laskma ja järsku märkab pea kohal lahtist luuki tanki sisemusse. Very Happy Mis Ricki naist ja Shane'i puudutab, siis alguses Rick ju rääkis, et on naisega pidevalt tülis jne viimasel ajal ja ega Lori Shane'ile nagu väga vastu ka ei punninud, nii et võib-olla nende vahel toimus juba midagi varem. Samas märgin veel kord, et koomiksiga ma tuttav pole, nii et see kõigest oletus minu poolt. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 4:35 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
SinkaVonka kirjutas:
Mulle jääb natuke arusaamatuks, kuidas sulle jäi mulje, et tegu võiks üldse olla millegi muu kui sünge draamaga. Smile


Mulle jäi trailerist mulje, et tuleb selline musta huumoriga vürtsitatud sari. Musta huumorit muidugi ka natuke oli, aga mitte nii palju kui eeldasin. Paluks seda nüüd mitte mõista nii, et ma rahul pole. Very Happy Olen küll, nagu ütlesin, sari väga hea ja loodetavasti jätkub samal tasemel.


Saan aru. Smile Soovisin lihtsalt sinu mõttekäigust paremini aru saada.

Tsiteerin::
Lõpp oli jah väga hästi tehtud, võib-olla natuke segas selline deus ex machina stiilis lahendus zombide käest pääsemisele, aga samas see oli nii geniaalselt tehtud, et raske on paha sõna öelda. Mõelda vaid, tüüp hakkab omale kuuli pähe laskma ja järsku märkab pea kohal lahtist luuki tanki sisemusse. Very Happy Mis Ricki naist ja Shane'i puudutab, siis alguses Rick ju rääkis, et on naisega pidevalt tülis jne viimasel ajal ja ega Lori Shane'ile nagu väga vastu ka ei punninud, nii et võib-olla nende vahel toimus juba midagi varem. Samas märgin veel kord, et koomiksiga ma tuttav pole, nii et see kõigest oletus minu poolt. Smile


Täiesti võimalik, ise pole ka (veel) lugenud. Mõtlesin küll, et loeks, aga see oleks nii massiivne enesespoilimine. Razz


P.S. Miks me seda vestlust hommikul pool 5 peame? Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 4:52 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
P.S. Miks me seda vestlust hommikul pool 5 peame? Laughing


Laughing
No minul on siin mõningate kirjatöödega tegemist, nii et vahepeal hoian ka foorumis toimuval silma peal. Vabandan offtopicu pärast. Embarassed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 8:06 pm    Teema: Vasta viitega

Te olete siin tõesti tõsist hommikust vestluse maratoni teinud Laughing

Aga hea uudis on see, et homme 4.novembril kell 20.00 näitab The Waking Dead 1. osa ka Eestis nähtav telekanal Fox Crimes, nii et kõik kribinal-krabinal vaatama, sest tõotab huvitav tulla... vähemalt nendele, kellele veel zombie-teema peale läheb Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

Nii palju kui ma kuulnud olen lõikasid FOXi kanalid esimesest osast päris palju välja, sest ühe osa jaoks on ette nähtud 60 min koos reklaamidega, pilootepisood kestab aga peaaegu 70 minutit.

Hommikune vestlus oleks jätkunud, aga siis oleks tõesti liiga offtopicuks kätte läinud nii et otsustasin Enterprise'i viimasele postitusele mitte vastata. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Igatahes ma otsustasin pikema variandi kasuks ja pettuma ei pidanud. Ega ma arvatavasti poleks ka lühemas variandis pettunud Smile

Peab ütlema, et ega midagi uut välja mõeldud tõesti ei ole ja ega seal vast ei ole ka võimalik midagi teistmoodi teha - kõik oleks nagu juba ära tehtud, mõtlen siin zombie teemat. Samas igav ei hakanud ja u 70 minutit läks lenneldes. Näitlemise kohapealt ma küll midagi halba esialgu öelda ei taha, kõik said sellega hästi hakkama ja taustamuusikaga suudeti ka mõnus õhkkond luua.

Mustanahaline Morgan oli tõesti hea ja näitleja Lennie James sai Morgani kehastamisega suurepäraselt hakkama ja olen se's suhtes Enterprise'ga 100% nõus. Kui uurida IMDB'd, siis kahjuks peab tõdema, et vähemalt järgmises 5 osas me teda ei näe. Lennie James sai suurepärast hakkama ka Robert Hawkins'i kehastamisega Jericho's ja võrdlusmomendi puudumise tõttu võib öelda, et ta oli Morgani ossa kui rusikas silmaauku Smile

Kuigi pealtnäha mingeid tormilisi sündmuseid ei toimunud, on võimalik 1. osa jooksul siiski üsna hästi loosse sisse elada ja hakata tegelastele kaasa elama. Ise küll ei tahaks nii üles ärgata, et põhimõtteliselt ülejäänud maailm on zombistunud ja mida sa siis ikka peale hakkad, seetõttu Rick'il tõesti vedas, et ta on võimuesindaja ja see võib avada talle ka edaspidi nii mõnegi ukse.

Egas muud, kui tuleb hakata sarja edasi vaatama Cool

P.S. Hobusest oli tõesti kahju, sest talle ikkagi lubati rohuseid välju ja ehk isegi mõnda hobusest sõpra või sõbrannat, kuid pikka pidu tal kauaks ei jätkunudki...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Mustanahaline Morgan oli tõesti hea ja näitleja Lennie James sai Morgani kehastamisega suurepäraselt hakkama ja olen se's suhtes Enterprise'ga 100% nõus. Kui uurida IMDB'd, siis kahjuks peab tõdema, et vähemalt järgmises 5 osas me teda ei näe. Lennie James sai suurepärast hakkama ka Robert Hawkins'i kehastamisega Jericho's ja võrdlusmomendi puudumise tõttu võib öelda, et ta oli Morgani ossa kui rusikas silmaauku Smile


Hah, ma teadsin et ma olen seda näitlejat enne näinud mingis teises rollis, aga Jericho ei tulnud tõesti meelde. Very Happy Kahju siiski, et teda niipea uuesti ei näe.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 5:40 am    Teema: Vasta viitega

1x02 - "Guts"

Teine osa on ka vahepeal ära näidatud, seega aeg sõna võtta jälle. Very Happy Üldiselt oli tegu põneva episoodiga, kuigi eelmine osa meeldis mulle natuke rohkem. Seekord jäi natuke midagi puudu, kuigi ma ei oska täpselt välja tuua, mis see oli. Kahju oli, et peategelane tanki nii kiiresti hülgas, ise lootsin, et paneb käima ja sõidab zombidest üle, aga seda oleks ilmselt liiga palju tahta olnud. Mis siiski meeldis, oli see, et inimesed käitusid üsna mõistlikult. Näiteks koht, kus kanalisatsiooni uurima mindi. Mingis muus sarjas ei hakkaks keegi enne loogiliselt läbi mõtlema, kes peaks minema ja kuidas ülesandeid jagada, vaid pigem käitutaks stiilis "oi milline kena pime tunnel, lähme kõik sinna sisse."

Teine asi, mis mulle selle sarja juures meeldib, on see, et laiba tükeldamist ei võetud liigse draamaga, aga samas ka mitte naljategemisena, vaid oli leitud selline sobiv tasakaal. Terve mõistus tundub igatahes seal üsna kõrgel kohal olema. Selle alla vist käib põhimõtteliselt ka selle rassisti katusele jätmine. Millegipärast on mul tunne, et me ei näinud teda siiski viimast korda ja millalgi tuleb ta meie kangelastele kätte maksma. Very Happy

Aga paistab, et varsti saab Rick oma naisega uuesti kokku, aga et seal laagris toimusid episoodi alguses mõningad huvitavad sündmused, siis seal paistab küll nõme peredraama leegitsema hakkavat.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm, ehk oli teine episood võrreldes esimesega lihtsalt liiga lühike?

Igatahes mulle isegi meeldis kiirem tempo ja ma arvan, et alguses tulebki selline vahepealne tasakaal leida selleks, et vaatajad ei tüdineks. Uutel tegelastel on kõigil potentsiaali ja näitlejatest oli tore näha Laurie Holdenit, keda ma alati mäletan just Salatoimikutest.
See Zombide hulgas kõndimine tundus minu jaoks olema aga liig ja seda stseeni vaadates tuleb mul alati meelde film Shaun of the Dead, kus seda taktikat mõnitati. Very Happy

Ma ei teagi, mida rohkem lisada. Tegelaste omavaheline kemplemine on sellises seriaalis tähtsal kohal ja ma ausalt öeldes ei viitsi seda iga nädal küll analüüsida. Razz

http://tvbythenumbers.com/2010/11/08/amcs-the-walking-dead-renewed-for-13-episode-season-two-as-second-episode-big-ratings/71238/comment-page-6#comments
The Walking Dead on nüüd ametlikult uuendatud ja teine hooaeg tuleb märgatavalt pikem kui esimene - 13 episoodi. Ühesõnaga võib nüüd seriaalile julgelt pilgu peale heita, sest katkestamisohtu ei ole silmapiiril.

P.S. Näib, et Enterprise'il oli Lori ja Shane'i suhtes õigus. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
deimos
Lipnik


Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 21
Asukoht: põlva

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Rassisti näeme kindlasti veel, sest kui neeger teda lahti päästma tuli kukkus tal tööriistakast maha kus sees oli rauasaag.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 6:28 pm    Teema: Vasta viitega

See on hea uudis, et teine ja pikem hooaeg ka tuleb. Cool Esimeste episoodide põhjal on sarjal kindlasti kõvasti potentsiaali. Samas ma loodan, et seda mingiks aastatepikkuseks saagaks ei venitata, sest siis tekib oht allakäigule.

Ei ütleks, et teine episood liiga lühike oli, tegevus oli üsna optimaalselt ära jaotatud ning minul ei tekkinud tunnet liigsest kiirustamisest. Võib-olla kohati oleks võinud sündmused isegi kiiremini liikuda. Aga järele mõeldes häiris mind vist hoopis asjaolu, et ainult kahe osaga ei ole tegelased veel kuigi tuttavaks saanud ja seetõttu on neile natuke raske kaasa elada. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 13, 2010 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Sain siis lõpuks ka teise osa vaadatud ja paistab, et asi liigub nii nagu ta võikski minna. Muidugi kui esimeses hooajas on ainult 6 osa ning tegemist on alles algusega, siis polegi aega jokutada ja asjasse süveneda ning seetõttu ongi keskendutud peamiselt sündmusele endale. Ehk seetõttu ei ole meil ka kohe võimalik kõiki tegelasi tundma õppida ja asuda nendele kaasa elama, kuigi arvan, et seda on võimalik mingil määral teha ka praegu.

Kuna need poes olevad inimesed on pärit samast laagrist, kus on ka Ricki naine ja poeg ning vana paarimees, siis võib arvata jah, et järgmises osas toimub südamlik kokkusaamine ning peaks tekkima ka tõsisem armukolmnurga konflikt, aga eks seda saab näha, kui dramaatiliseks see asi aetakse.

Esimese kahe osaga jään igatahes rahule ja see on muidugi hea uudis, et sarja on pikendatud, kuid olen ka siin nõus sellega, et loodetavasti ei tehta sellest väga pikka saagat, muidu võiks asi ehk ära tüüdata pikapeale ja teema lihtsalt ammenduda. Ootan järgmist osa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 2:50 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Tell It to the Frogs"

Ütlen kohe ära, et see oli minu arvates uskumatult hea episood. Eriti võrreldes eelmise nädala osaga. Kuigi tegevus toimus põhimõtteliselt ainult ühes kohas, s.t. põgenike laagris, ning ajaliselt suhteliselt lühikese perioodi jooksul, siis sellele vaatamata suudeti pinget ja põnevust ülal hoida.

Zombide jõudmine laagri lähedale eriti ei üllatanud, sest nad on ju linnale suhteliselt lähedal ja nende organiseeritud kaitse paistab üsna nõrk olema. Karta on, et varem või hiljem tuleb sealt ära minna. Nagu arvata oli, siis rassisti nägime jälle ja näeme ilmselt edaspidi ka, kuigi ilma ühe käeta peaks ta nüüd vähem ohtlik olema. Millegipärast tekkis mul mõeldes siiski kahtlus, et võib-olla leiab ta Ricki poolt maha pillatud relvakoti ja hakkab teda päästma tulnud mehi ükshaaval maha laskma, aga see oleks kuidagi liiga ettearvatav.

Peredraama lahendus ei olnud pooltki nii hull kui ma kartsin, kuid selle sarja tervemõistuslikku lähenemist arvestades mitte ootamatu. Igatahes mulle meeldis, et Shane ei osutunud siiski pahatahtlikuks, vaid oli käitunud lihtsalt tulenevalt sellest, mida ta olukorra kohta teadis ja tahtis ju lõpuks ikkagi kõigile head. Nagu tegelikus elus ikka üldiselt olema kipub. Tee põrgusse on sillutatud heade kavatsustega. Mõnes teises sarjas oleks asi ilmselt lõppenud tõsisema kaklusega Ricki ja Shane'i vahel, kus Shane kui ebamugav tegelane oleks lõpuks oma otsa leidnud. Siin tundus siiski isegi Ricki naise käitumine pigem kummaline. Tõsiselt, lapse kõrval ei sobi selliste asjadega tegelda, isegi kui ta magab ja lisaks oli ta hiljem Shane'i suhtes natuke ebaõiglane, kuigi ta võis kahtlustada, et Shane üritab teda ära kasutada. Mulle siiski sellist muljet ei jäänud, aga vähemalt sai Shane oma viha teise venna peal välja elada. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ütleks, et tegemist oli siiski rahuliku osaga, kus sündmuste põhjal midagi erilist ei toimunud, kuid karakterite arengu osas oli siiski tegemist üsna olulise osaga, kuna nagu arvatud, sai Rick oma perega kokku ning Shane jäi hetkel pika ninaga ja ma siiski usun, et pikemas perspektiivis hakkab see väga olulist rolli mängima Ricki ja Shane'i suhetes, kui Shane'i ja Rick'i naise suhe teatavaks saab, nii et kardan, et siin võib ka nende meeste vahel siiski mingisugune lööming toimuda ja siis ehk nagu vanad sõbrad ikka, elatakse maailmalõpu hõngulises USA-s rahulikult edasi niivõrd kui see võimalik on.

Rassisti näeme jah kindlasti veel, ainult muidugi millises konditsioonis, sest ilma ühe käelabata on raske midagi teha ja arvatavasti ei ole ta ka väga kaugele jõudnud, kuna võiks arvata, et ega ta päris normaalse mõistuse juures praegu ole. Kommenteerides Enterprise'i kahtlusi, et ta hakkab päästma tulnud mehi ükshaaval maha laskma - ma eriti ei usu millegipärast, kuid kindlasti ei ole tal hea meel, et ta sinna katusele lihtsalt jäeti. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 7:18 am    Teema: Vasta viitega

1x04 - "Vatos"

Jälle täitsa hea osa, mille suhtes nagu midagi negatiivset öelda polegi. Põnevust ja ootamatuid arenguid oli piisavalt. Rassisti ennast seekord ei näinud, aga võib vist kindel olla, et zombide laagrisse jõudmine oli tema töö. Sellega seoses maniks, et mulle meeldib, et selles sarjas ei kardeta tegelasi ära tappa. Kuigi siinkohal tekib küsimus, et kui inimestest vabanemine samasuguse tempoga jätkub, siis millal jõuab kätte hetk kui kõik surnud on. Very Happy Aga äkki tuleb nendest hispaanlastest vanadekodu valvuritest täiendust.

Huvitav, mis teema selle tüübiga on, kes enne auke kaevas. Kas lõpus üritati viidata, et tal on mingi üleloomulik võime sündmusi ette näha või oli see lihtsalt nö. hullu sonimine?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 5:40 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 - "Wildfire"

Pean tunnistama, et see oli esimene sarja osa, mida vaadates mul igav hakkas. Vähemalt esimene pool oli suhteliselt uimane, kus ei toimunud midagi olulist ja ma üritasin omale kogu aeg mingit muud tegevust juurde leida. Very Happy Üht-teist head muidugi oli, näiteks Amy elluärkamine oli suhteliselt huvitavalt tehtud ja jäi mulje, nagu oleks temas endiselt mingi osa inimlikkust säilinud (midagi sarnast oli ka esimeses osas, kus Morgani zombistunud naine maja ust avada katsus), kuigi samas võib seda ka juhuslikkusena tõlgendada. Episoodi teine pool muutus natuke põnevamaks, sest vähemalt lahkus seltskond sellest laagrist ja ehk tuleb asukohavahetus kasuks vahelduse loomise osas.
Muuseas, mis teema selle filmist Sunshine pärit muusika kasutamisega oli? Kui ma poleks teadnud, kust see konkreetne viisijupp pärit on, siis poleks see ehk mõjunud niivõrd kummaliselt ja episoodi meeleolu rikkuvalt, aga see ei sobinud ka sarja McCreary loodud muusikaga eriti kokku ja mõjus kuidagi võõrkehana.

Kokkuvõttes polnud paha, aga kahjuks on järgmine osa selle hooaja viimane, nii et jälle foorumis üks teema vähem, mille üle arutada. Asi seda hullem, et ka sellised sarjad nagu SGU ja The Event näitavad käesoleval nädalal oma viimased osad enne puhkusele minekut. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group