Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x10 "Resurgence"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
16%
 16%  [ 2 ]
9
16%
 16%  [ 2 ]
8
33%
 33%  [ 4 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
8%
 8%  [ 1 ]
5
8%
 8%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
16%
 16%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2010 11:43 am    Teema: SGU - 2x10 "Resurgence" Vasta viitega

Kõik ei ole nii nagu paistab kui Destiny järgneb energiamärkidele, mis viivad ta suure hulga kannatada saanud ja elutute laevade vahele.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 5:38 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Mitte väga eriline episood, aga piisavalt huvitav ja sündmusterikas. Tahaks rohkem selliseid osi näha, kindlasti aitaks see ka vaatajanumbreid märksa efektiivsemalt üleval hoida.

Väga tore, et Telford ja tema tulnukad tagasi tulid. Nüüd jääb üle vaid loota, et neid tulnukaid liiga ruttu ei kõrvaldata, sest tegemist on igati huvitavate tegelastega, keda tahaks rohkem näha. SGU on seni olnud pigem draamasari ja antud episoodi sündmustel on potentsiaali selle muutmiseks. Loodan vaid, et tegemist on tõepoolest edasiminekuga ja mitte ainult cliffhangeri tarbeks pakutud ulmega. Smile

Mõned klipid olid veidi tarbetud ja põnevust oleks võinud rohkemgi olla, kuid üldjoontes pakuti meile siiski tavatult pingeline episood. Väikeste tulnukate vastased meenutasid küll kirjelduselt vägagi cyloneid, kuid isiklikult arvan, et pikaajalist probleemi neist Destiny meeskonnale ei teki. Täiesti loogiline, et Chloe leidis viisi kuidas neid droone deaktiveerida või siis saata Destiny tagasi FTL-i.

Ega muud polegi eriti lisada, täitsa lahe osa oli ning loodan, et teine hooaja pool tuleb üllatusterohkem kui esimene. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

Igav Igav Igav Igav...
3 punkti. Täiesti mõttetu osa. Justkui midagi toimus aga samas ei toimunud mitte midagi. Nii kõva laev, lendab läbi päikese ja ei tea mida veel aga paari hernepüssist tulistavat drooni ära ei kannata. O noes energia shieldi jaoks saab otsa ... big deal teil on kuradi päike... PÄIKE otse külje all, kust energiat justkui peaks Destiny saama. Kasutage mõistust stenaristisd ja tõmmake pead sealt välja, kuskohas päike ka ei paista.

Tõsiselt pettumust valmistav osa. Liiga kaua juba seda EMOUniverse-i vaatanud ja hakkan ka ise emostuma selle crapi peale. Homme võibolla olen leebem.
Vabandused keelekasutuse eest.

Seda sarja peaks liigitama Fantaasia alla ausalt öeldes. Because wizard did it mentaliteedi pärast, mis osast osasse kordub.
Poole hooaja pealt avastatakse, et deem me kasutasime ju kõik süstikud ära juba Destiny pardal. Aga oleks ju vaja järgnevate episoodide jaoks. Mmmmhhhh aga mõtleme et mingi "WIZARD" saadab Destiny juurde süstiku, pluss veel paneme emot ja pisaraid täis, et oleks "DRAAMA". Näide siis eelmisest osast.
Isegi ei viitsita mingeid ajuvabasi põhjendusi välja mõelda. Ainult kas jumal tegi või võlur tegi. Aga miks ja kuidas? Liiga palju pingutamist. Aitab ainult sellest, et võlur tegi.

Jäädes ootama paremat hooaja jätku.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

Hindasin seda episoodi hetkel kuue punktiga. Võib-olla mõnele tundub see karm hinnang, aga ma nõustuks eelkõnelejaga osas, et episood oli tõesti suhteliselt igav. Millest on kahju, sest tegelikult oli episoodis suhteliselt korralik potentsiaal, aga seda ei kasutatud täielikult ära ega suudetud sündmustikku piisavalt kaasahaaravaks muuta.

Peamine liin tulnukatest ja kunagise lahingupaiga leidmisest oli ehk episoodi huvitavaim osa, aga teostuselt jäi igavaks. Telfordi naasemist ootasin ka suure huviga, aga seegi jäi kuidagi lahjaks. Vähemalt saime teada, et tulnukad, kes ta viimati ümber piirasid, ei söönudki teda ära. Very Happy Positiivse külje pealt võib mainida ka seda, et seekord ei vaadatud mööda dr. Perry ja Ginni kaotusest, kuigi Rushi õpetussõnad Elile mõjusid tema tegelaskuju kohta kuidagi ebaharilikult. Chloenaatori tegevus lõpus oli aga mõnusalt segane, sest pole selge, kas ta üritas laeva aidata või hoopis vastupidi.

Muuseas, üks naljakas meeldejäänud seik oli see, kus Greer tulnukate laeval olles vastas Youngi küsimusele olukorra kohta, et liiga vaikne on. Loomulikult oli vaikne, sest seal oli ju vaakum. Very Happy

Jääb vaid loota, et episoodi teine jagu on põnevam, kuigi üldiselt kipuvad sarjades teised jaod esimestele alla jääma. Nii või teisiti tuleb nüüd siiski pikalt oodata ja see osa ei olnud kahjuks päris nii hea, et oleks hooaega poolitama sobinud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

OMG... mul juba jõudis see vaakumi asi meelest minna. Ma nagu tõsiselt ka katsin oma näo kätega see hetk ja ma olen suht kindel, et isegi Jeesus poetas kuskil paar pisarat suurest kurbusest.
Muidugi võibolla oli see kõigest nali või midagi sellist aga vaadates sarja kirjutamise taset on mul kuri kahtlus, et see võis nagu tõsiselt mõeldud olla Rolling Eyes
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

Peab tõdema, et minu jaoks on eelkõnelejate hinnangud mõneti üllatavad.
Jah, episoodi algus oli tõepoolest võrdlemisi igav ja dialoogid suhteliselt väheütlevad, kuid sellest hoolimata oli minu jaoks episoodi teises pooles möllu piisavalt. Natuke meenus selles osas Stargate Atlantis, mis kubises seda sorti sündmustest.

Nagu varemgi öeldud, mulle üldiselt sari meeldib ja ainuke asi, mis tõeliselt häirib, on niigi aeglase tempo alandamine, mida on mõne episoodi jooksul teisel hooajal juhtunud. Ehk SGU mõtlik iseloom on tore, kuid ei vabanda välja uniseid ja tühised episoode, mille hulka teise hooaja esimest poolt lõpetav osa minu hinnangul ei kuulu.

Aga mis seal ikka, eks igaüks näeb asja omamoodi. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Vastaks TrekRangerile nii, et möll üksi ei tee asja veel huvitavaks. Ka palju actionit võib igavaks jääda, kui tegelased ei suuda toimuvat piisavalt kaasahaaravalt edasi anda. Selles osas on võrdlus SGA-ga minu arvates kohane, sest seal niisugust probleemi peaaegu kunagi ei tekkinud. Aga SGA oli ka hoopis teises stiilis sari hoopis teistsuguses stiilis tegelastega.

Vaakumi osas veel niipalju, et võib-olla tõesti oli mõeldud naljana, aga samas Greer ei ole ka kõige terasem tegelane selles seltskonnas, nii et võib-olla ta lihtsalt ei taibanud seda. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Vastaks TrekRangerile nii, et möll üksi ei tee asja veel huvitavaks. Ka palju actionit võib igavaks jääda, kui tegelased ei suuda toimuvat piisavalt kaasahaaravalt edasi anda. Selles osas on võrdlus SGA-ga minu arvates kohane, sest seal niisugust probleemi peaaegu kunagi ei tekkinud.


Nõustun, et möll ei tee asja huvitavaks. Minu lemmikfilmides üldiselt selles tähenduses ei toimugi mitte midagi. Very Happy
Samas antud episoodis oli minu jaoks action põnev ja võrdluse SGA-ga tõin eelkõige seetõttu, et minu arvates tuli seda tüüpi kergem meelelahutus episoodile kasuks. SGU võtab ennast sageli liiga tõsiselt ja dramaatiliselt ning paraku ei saa ulmesarja kaua niimoodi üleval hoida. Filmi võibolla küll, kuid sari lihtsalt nõuab aeg-ajalt veidi tempokamaid sündmusi.

Muidugi actioni põnevuse aste on nüüd küll väga subjektiivne kategooria, mille üle vaielda on ilmselt võimatu. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Peab tõdema, et minu jaoks on eelkõnelejate hinnangud mõneti üllatavad.
Jah, episoodi algus oli tõepoolest võrdlemisi igav ja dialoogid suhteliselt väheütlevad, kuid sellest hoolimata oli minu jaoks episoodi teises pooles möllu piisavalt. Natuke meenus selles osas Stargate Atlantis, mis kubises seda sorti sündmustest.

Nagu varemgi öeldud, mulle üldiselt sari meeldib ja ainuke asi, mis tõeliselt häirib, on niigi aeglase tempo alandamine, mida on mõne episoodi jooksul teisel hooajal juhtunud. Ehk SGU mõtlik iseloom on tore, kuid ei vabanda välja uniseid ja tühised episoode, mille hulka teise hooaja esimest poolt lõpetav osa minu hinnangul ei kuulu.

Aga mis seal ikka, eks igaüks näeb asja omamoodi. Cool


Jah, tõesti teises pooles oli möllu. Aga kuidagi tähtsusetu oli see kõik. Nagu augu täide. Et 45 minutit episoodi kokku saada mõeldakse mingeid jaburusi välja milleks taktikalisest seisukohast ei ole mingit tähtsust.

Minu jaoks oli just algus huvitavam isegi kohati. Suur energia allikas, laevade surnuaia leidmine jne. Ja siis äkki juba lendavad mingi laeva poole ja lähevad pardale. Nagu mismõttes, enne tehakse täielikult 100% kindlaks, et ei ole halbu üllatusi kuskil. Loogiline oleks ju mõelda et kui leiad hunniku lahingus kannatada saanud laevu, tiliseb mõistuses väike alarmkell, et peaks ettevaatlik olema. Kas siin on ikka ohutu olla, kas saab välistada täielikult, et pole mingeid seadmeid, mis annavad näiteks signaali ühelepoolele lahingus osalejatele teada, et mingi uus laev tuli lähedusse jne jne.

Tõesti igaüks näeb asju omamoodi. Ja ei vaidlegi vastu, et möllu poleks olnud. Lihtsalt ilmselt kannan eelmiste osade puudujääke väga palju sellesse episoodi üle, kuna hooaega poolitavalt osalt oleks oodanud midagi erilisemat ja paremat. Mingi pikk stseen tulnukate laeval, mõttetu dialoog sellel teemal jne aga samas Telfordi tagasitulekust lendavad 10 sekundiga üle.

Siiski, ilmselt homme, rahulikku peaga hindan ehk seda episoodi kõrgemalt.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult tuli nüüd meelde veel üks kummaline seik, mis sarnanes väga Star Trekile, aga oli kuidagi ebaloogiline. Vahepeal öeldi, et FTL-mootorid ei tööta ja siis Young küsis, et kui kaua läheb, et me need tagasi saaks. Mul tekkis kohe küsimus, et aga kes siis neid parandama läheb kui nad ise kõik sillal istuvad? Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:49 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Tegelikult tuli nüüd meelde veel üks kummaline seik, mis sarnanes väga Star Trekile, aga oli kuidagi ebaloogiline. Vahepeal öeldi, et FTL-mootorid ei tööta ja siis Young küsis, et kui kaua läheb, et me need tagasi saaks. Mul tekkis kohe küsimus, et aga kes siis neid parandama läheb kui nad ise kõik sillal istuvad? Very Happy


Ka minul on see mõte peast mitu korda läbi käinud. Nimelt kes neid Destiny süsteeme üldse parandama peaks? Very Happy Kas selleks on Destiny-l endal mingid automaatsed süsteemid peal?

Praegu tuli veel üks teemasse mittepuutuv asi meelde, mida ilmselt kusagile mujale poetada on keeruline.

Nimelt on Stargate Universe minu jaoks selline sari, et kuigi ma katsun objektiivselt episoode hinnata, siis tegelikult mulle tegelased kui sellised eriti korda ei lähe. Mingil põhjusel pole suudetud vaatajat neist hoolima panna. Ainukene tegelane, kelle käekäigu vastu ma tõsiselt huvi tunnen, on Dr. Rush ja seda tema suurepärase osatäitja tõttu. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Ka minul on see mõte peast mitu korda läbi käinud. Nimelt kes neid Destiny süsteeme üldse parandama peaks? Very Happy Kas selleks on Destiny-l endal mingid automaatsed süsteemid peal?

Praegu tuli veel üks teemasse mittepuutuv asi meelde, mida ilmselt kusagile mujale poetada on keeruline.

Nimelt on Stargate Universe minu jaoks selline sari, et kuigi ma katsun objektiivselt episoode hinnata, siis tegelikult mulle tegelased kui sellised eriti korda ei lähe. Mingil põhjusel pole suudetud vaatajat neist hoolima panna. Ainukene tegelane, kelle käekäigu vastu ma tõsiselt huvi tunnen, on Dr. Rush ja seda tema suurepärase osatäitja tõttu. Very Happy


Nõustun 100%. Ainuke tegelane kes natukenegi korda läheb on tõesti Rush.
Tsiteerides üht teist foorumit, mis on tuntud suure trollimise läbi peaksid sarja tegijad kõik osatäitjad peale Rushi ja Lt. Bigtitsi(kesiganes see naissõdur seal oligi) maha tapma ja siis uued tegelased mängu tooma. Laughing

Selle mootori koha pealt. Kas ei olnud mingi hunnik episoode tagasi mingi robot kes mingeid parandustöid kuskil tegi? Aga see oli vist väljaspool laeva. Ei mäletagi enam.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Tegelikult tuli nüüd meelde veel üks kummaline seik, mis sarnanes väga Star Trekile...


Mul tuli episoodi vaadates millegipärast kohe selline star trekilik tunne peale - oli nagu tüüpiline search-and-explore-ja-siis-tulevad-kurjad sisu...

Kuigi mulle idee laevade vrakkidest meeldis, siis tõesti tundus kuidagi ettevaatamatu kohe süstikuga rusude vahel ringi sõitma hakata. Tegelikult muidugi on suhteliselt võimatu juhus, kus laialipekstud laevakere tükid avakosmoses üldse niimoodi koos parves püsivad, kuna vaakumis ei ole takistust mis plahvatuse hetkel rusudele antud impulssi summutaks - nad peaks põhimõtteliselt kõik suva suundades laiali lendama ja lendamist algkiirust säilitades jätkama...
Eli "arvutisimulatsioon" oleks pidanud vist mõtte järgi seda põhimõtet kasutama(mis siis tähendaks, et tükkidel on impulss - aga nii väike, et kõik ikka koos? Ei kujuta ette)...samuti tekitas see simulatsioon küsimusi nende droonide osas - kuidas ta nende trajektoore tuvastas?

Telfordi ilmumine oli muidugi klassikaline viimase minuti pääsemine...
Tulnukate lugu ja häda oli kuidagi mage - et droonid tulevad kallale, aidake neid tappa ja me aitame vastutasuks teil koju minna...
(ei tea mida Rush sellisel juhul üldse teeks?)
Aga miks need tulnukad kokkuleppest kinni ei pidanud, jäi küll arusaamatuks. Inimesed olid ju põhimõtteliselt nõus. Oleks võinud plaaniga ikka esialgu kaasa minna ja neil oma teste lasta teha...pärast alles tõmbad naha üle kõrvade...

Lõpu poole läks action täiesti vastuvõetavaks(mitte, et ma suur märuli fänn oleks, aga kohati on nagu vaheldus)...kuigi mitte kunagi vist ei suuda mind hämmastamast jätta need laest ja seintest väljapilduvad sädemed...kas mingid juhtmed lähevad lühisesse või mingid kaitsmed särisevad läbi? Isolatsioonist ei ole iidsed midagi kuulnud? Ei kujuta jällegi ette...

Lõpp oli kaljupooja nagu tihtipeale...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 12:06 am    Teema: Vasta viitega

Nii... mina andsin seekord 10 punkti selle eest, et actionit oli üle pika aja ja mulle hullult meeldis vaadata klippe, kuidas Destiny ja Seedship koos kimasid ja eriti kuidas nad koos päikeses sõitsid... et minuarust arvestades kõiki eelmisi osi oli vaata, et Destinyt kõige rohke näidatud üldse... muidu ikka korratakse mingeid samu klippe, mis on esimesest osast peale.. Et arvutigraafikat oli kõvasti üle keskmise ja see minupuhul müüb...just igasuguste suurte kosmose sõjalavade näitamine erinevate nurkade alt koos lahingutega ongi põhjus, miks ma tegelikult neid ulmekaid sõltuvuslikult vaatan... See omavaheline draama ja "näitlemine" mind eriti ei huvitagi... see pigem augutäide... Wink

Paraku on naljakas see, et episoodi esimesed 20 minutit oli üks ilge pidurdamine ja asi muudkui venis ja venis... ja siis viimase 20 minuti sisse oli action kiire action... et nagu pool episoodist liigub nende aeg 10* aeglasemalt ja pool episoodist 10* kiiremini... et võiks nagu 40 minutit sellist keskmist kiirust olla... Very Happy

Aga ülikõva oli siiski just kahte hiiglaslikku Ancient'ite laeva nautida... nagu eriti võimas... oleks kui nad edasi nii reisiksidki... See dokitud FTL jump oli ka ikka päris ilus vaade... vaatasin kohe mitu korda seda kohta... Seekord oli Young ka kuidagi oma ülesannete kõrgusel rohkem, kui tavaliselt... vähemalt ei ärritanud mind...Smile

Aaa... ja minupuhul on ka nii, et Rush on ainuke tegelane, kes mulle korda läheb... Teised on kuidagi tumbad Very Happy Kuigi mr Brody on ka kuidagi muhe... ja Chloei on lihtsalt ilus...

See ajab mind muidugi veits hulluks, et sellise kohapealt lihtsalt to be continued... ma saan aru, et see müüb aga see on ilgelt tüütu... nad oleks võinud vähemalt ära näidata mida Chloe tegi... kas paranda FTL'i või kutsus kohale oma komraadid... ses mõttes, et kuna nad on Destinyit pikka aega püüdnud ja Destiny läbib galaktikaid suht kiirest on kindlasti ka nemad intergalaktikaliste FTL mootoritega varustatud...

SGA mulle väga meeldis kuid minujaoks on Stagate'i seriaalides ALATI liiga palju uimaseid osi... Babylon 5 on ses suhtes siiani parim ulmesari, sest huvitav põhilugu käis koguaeg edasi algusest lõpuni ja kõrvalstoorysid oli vähe.... Lisaks on Stargate miinuseks olnud alati palju absurdsust, mida tuleb ignoreerida, sest normaalse mõtlesmisega leidub iga osas nii palju hullust, et seda ei saakski siis üldse vaadata... et pigem nopin sealt välja parima ja naudin seda ja saan sealt iseendale mõnusaid fantaasiaideid...

Enterprise kirjutas:
Tegelikult tuli nüüd meelde veel üks kummaline seik, mis sarnanes väga Star Trekile, aga oli kuidagi ebaloogiline. Vahepeal öeldi, et FTL-mootorid ei tööta ja siis Young küsis, et kui kaua läheb, et me need tagasi saaks. Mul tekkis kohe küsimus, et aga kes siis neid parandama läheb kui nad ise kõik sillal istuvad? Very Happy


Heheh... ma mõtlesin ka, et kas suurest shildide kaitseks on energikõikumine kuidagi FTL'i offline-i löönud, et on vaja uuesti neid restardita vms? sest purustuste korral on ju oht, et kas neid üldse parandada annab... Very Happy

Nielander kirjutas:


kuigi mitte kunagi vist ei suuda mind hämmastamast jätta need laest ja seintest väljapilduvad sädemed...kas mingid juhtmed lähevad lühisesse või mingid kaitsmed särisevad läbi? Isolatsioonist ei ole iidsed midagi kuulnud? Ei kujuta jällegi ette...


Hahhahaaa... mina mõtlen ka kokuaeg, et mis kuradi värk stargatel nende sädemetega on... isegi, kui shieldid on 90% ja peavad, siis peksab ikka sädemeid... et need võiksid tulla ikka alles siis, kui shieldid alla 10% on... ja kui juba sädemed, siis peaksid teatud asjad ka läbi minema, mitte, et niisama loobivad ilutulestikku igakord, kui shielde pommitatakse... aga see on jällegi see koht, mida ma tavaliselt lihtsalt ignoreerin...

Tulnukate kohta arvan seda, et nad lihtsalt on täiesti hullunud mingi vana sõja tõttu... ja lihtsalt tahavad droone hävitada iga hinna eest... ja seal polegi väga mingit sügavamat mõtet... aga see Eli simulatsioon sellest sõja formatsioonist oli ka hullult kõva... mõnus oli kohe vaadata... seal oli vist 5-6 suurt sõjalaeva meile tntud tulnukate poolel...Nicee....

Okey.. nüüd sai vist väga pikk postitus... aga lihtsalt tekkis nii palju mõtteid vaadates seda osa ja lugedes eelpool postitanute kommentaare.

Igatahes ootan huviga järgmist osa... Cool
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 1:34 am    Teema: Vasta viitega

Nõustun kindlasti alziziga, et efektid olid selles episoodis tõesti väga head ja tunnistan, et mullegi meeldib kosmoseulmekaid suures osas just sellepärast vaadata, et näha kosmoselaevu ringi lendamas ja lahingus. Very Happy Mis puutub tegelastesse, siis ka minu jaoks on Dr. Rush kõige huvitavam. Samuti meeldib mulle kolonel Telford, aga teised on tõesti kuidagi hallid ja ei ärata vaatajas erilisi emotsioone. Mõned on tegelikult isegi lausa tüütud, nt Chloe ja Scott. Very Happy

Ja...
alziz kirjutas:
Babylon 5 on ses suhtes siiani parim ulmesari


Word! Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2010 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Oeh, ootasin seda episoodi pikalt (teisipäevast alates) ja pidin pettuma. Kõik on juba nii ära õeldud.

Kusjuures sädemetaga Stargates on alati olnud jah veideraid seiku. Näiteks olid need ülivõimsad laevad Daedalus-klassis ja said ühe laksu ja kohe sädemeid lendas. Täiesti müstika. Ja karjuti ka alati, et "Shields down to ". Veider, koguaeg kilpide tugevus muutus Very Happy

Mingis filmis või sarjas oli see, et kui kilp oli 100%, siis kattiski 100% ära, kui langes 90% peale, siis kattis 90% laevast ära ja osa laksust läks veel läbi ka, st et tabas laeva. 10% ei olnud aga enam peaaegu midagi teha, sest 90% löögist läks ikka läbi.


Episoodile annan aga 5 puntki pika ootamise ja pettumise eest.
PS! Chloe "emotsioon" oli täpselt selline, et "ma suunasin seemnelaeva rammima emalaeva"... Eks näis
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2010 9:40 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Mingis filmis või sarjas oli see, et kui kilp oli 100%, siis kattiski 100% ära, kui langes 90% peale, siis kattis 90% laevast ära ja osa laksust läks veel läbi ka, st et tabas laeva. 10% ei olnud aga enam peaaegu midagi teha, sest 90% löögist läks ikka läbi.


Mina olen nagu mõelnud koguaeg, et tegu on nagu energiareserviga kilpides... nagu ZPM'i puhul... kui 10% on, siis on nagu laptopil 10% energivarusid... ja läbi ei lähe midagi... aga kui suurem pauk tuleb, siis lööb kilpide energiavaru lihtsalt kiiremini alla ja alles 0% tähendab, et kuulid hakkavad läbi minema... mõned paugud on aga nii kõvad, et võivad ühe pauguga 100% lüüa 20%... ni seega teine laks oleks juba laeva purunemine.. (nagu Ori laevadega oli) Cool [nii on ka mängus Sins of Solar Empire] Smile


FLT kirjutas:
PS! Chloe "emotsioon" oli täpselt selline, et "ma suunasin seemnelaeva rammima emalaeva"... Eks näis


See on huvitav mõtlemine... ma sellepeale ise ei tulnudki... see oleks küll päris lahe, kui see nii on... Very Happy
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2010 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti minu poolt.

Oeh, siin eelmistes postitustes on ikka väga palju frustratsiooni ja pettumust, ägedat kaasaelamist, mõttetusi, mõistatusi, ootusärevust ja mida iganes veel. Paistab, et sarja tegiljatel on vähemalt nii palju õnnestunud, et see kedagi vähemalt ükskõikseks ei jäta ning pakub siiski tõsist arutelu Smile

Kuigi võib kõigiga nõusse jääda, et kummalisi asju oli palju ja ma ka veidi pettusin, et Telfordi tasitulekust mindi kuidagi sujuvalt mööda ja midagi erilist sellest ei arendatud. Samuti nõustuks ka sellega, et tegelikult ei ole ka mina väga suutnud hakata kellelgi kaasa elama, v.a muidugi Rush ja ei kujutaks ettegi, et kui teda ei oleks, milline siis sari oleks.

Ise ma väga suurt tähelepanu ei pööra tehnilistele mittevastavustele, kuigi mõned on tõesti absurdsed ja tehes Sci-fi'd võiks vähemalt üldtuntud asjadest kinni pidada, kuid kuigi tegemist ei olnud väga erilise osaga, ei olnud seal ka midagi väga hullu ja vaadates igav ei hakanud. Asi on lihtsalt selles, kui kiiresti liigutakse teemaarendusega punktist A punkti B ja siin kulus siis selleks lihtsalt pool episoodi ajast. Action oli muidugi tasemel ja seda võiks ikka rohkem olla, kuid see ei olegi sarja esimene eesmärk - olla action-sari ja seetõttu on seda (eeldatavasti tegijate arvates) mõõdukalt ja peatähelepanu on pööratud inimkäitumisele põhimõtteliselt lootusetus olukorras, kuigi nad hakkavad juba vaikselt ka olukorda kontrollima ning oma tegemisi juhtima, mille olla lihtsalt reisija ei-tea-kust-ei-tea-kuhu.

Intrigeeriv lõpp oli tõesti - ei tea kas Chloe tegi midagi kohalolnud laevadega või tegelikult kutsus oma uued sinised sõbrad appi. See muidugi eeldab, et nad ei ole kunagi olnud kaugel ning hoiavad vaikselt Destiny'l silma peal mõistlikus kauguses, kuni Chloe saadab neile signaali, et siis olukorda kontrollima hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group