Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2010. aasta parim ulmefilm?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 01, 2011 6:33 pm    Teema: 2010. aasta parim ulmefilm? Vasta viitega

Tahaks teada, missugune ulmefilm on Ulmefoorumi külastajatele 2010. aastast kõige paremana meelde jäänud. Smile

Omalt poolt pean tõdema, et võrreldes 2009. aastaga on nüüdseks juba lõppenud 2010. aasta olnud ulmefilmide koha pealt tunduvalt vaesem. 2009. aastast jäid meelde sellised hitid nagu Avatar ja Star Trek ning miks mitte ka Moon, kuid seekord midagi nii selgelt silmapaistvat ei olnud.

Kõige rohkem jäigi silma just selliste filmide puudumine, kus teemaks oleksid olnud kosmos ja tulnukad. Ainsana oli sedalaadi Skyline, aga seda filmi minu keel aasta parimate hulka nimetama ei paindu. Muidugi tuleb tunnistada, et ega ma ka ise ei vaadanud eelmisel aastal kuigi palju uusi ulmefilme ja mitmed neist on ka veel nägemata.

Aga minu nominent 2010. aasta parimale ulmefilmile oleks siis Inception, sest tegu oli tõesti hea filmiga ja minu piiratud valikust paistab see ka ainsana selgelt silma. Fantaasiafilmidest võiks ka ära mainida uusima Harry Potteri filmi, kuid Inceptioniga ei suuda see minu jaoks siiski üheski kategoorias võistelda. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm. Mis üldse ilmus see aasta? Google aitab:

The Book of Eli
Repo Man
Iron Man 2
Predators
Inception
Tron Legacy
Skyline
Resident Evil: Afterlife
Splice


...noppisin tuntumad välja, jättes puhta fantaasia kõrvale (kui see ka sisse arvata, siis Harry Potteri viimane, Prince of Persia, The Last Airbender, Legion, The Wolfman, The Crazies nõuavad ka mainimist).

Nõustun Enterprise'iga - Inception on selge liider, mõlemas nimekirjas.
Book of Eli pakub fantaasia ¾anris ka konkurentsi, samuti oli minu jaoks märkimisväärne Splice - originaalne ja hea teostusega.

Iron Man 2 ja Troni, millel võib samuti potentsiaali olla, veel näinud pole, viimane alles jõudis Eesti kinodesse. Mul on kõrged ootused mõlema suhtes, igatahes, kuigi ilmselt Inceptionist pole kumbki neist parem. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
duncan
Leitnant


Liitunud: 18 Mai 2006
Postitusi: 79
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt ainuke film, mis esimese hooga meelde tuli, on Inception. Seega ma nõustun eeskõnelejate arvamusega, et see oli 2010. aasta parim film Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tron: Legacy oli tegelikult väga nauditav kogemus. Aga kõigi mõeldavate objektiivsete kriteeriumite järgi oli Inception siiski parem, nii et ka minu tagasihoidlik +1 läheb siiski sellele Cristopher Nolani üllitisele.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Püh Jan 09, 2011 11:52 am    Teema: Vasta viitega

Ulmefilme oli eelmine aasta kuidagi vähevõitu.

Parimateks loeks:

Inception
Monsters
The Book of Eli
Rare Exports: A Christmas Tale
Harry Potter and The Deathly Hallows Part 1
Splice - tegu küll filmiga 2009. aastast, aga kuna 2010. aasta suvi oli ainuke võimalus seda üldse näha, siis pole vist hullu midagi.


Õnnestunud:

Predators oli kah suhteliselt vaadatav, aga mitte just eriline tükike Kiskjate mütoloogiast.
Iron Man 2 osutus õnneks veidi paremaks.

Halvimad:

Kauaoodatud The Last Airbender oli aga täielik naljanumber, millest pole mõtet rääkidagi.

Skyline oli isegi halvem kui Shyamalani katse rikkuda suurepärane seriaal.

Halvimate sekka kuulub ka Resident Evil: Afterlife. Kui veel kolmandast osast võis järeldada, et seeriast võib isegi asja saada, siis 4. osa lõppedes sellist järeldust ei tekkinud.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

Inception meeldis eelmise aasta filmidest kõige rohkem, meelde jäid ka Book Of Eli ja Repo Man.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Inception oli tõesti kõva film. Tõsiselt äge film oli.

Aga Tron:Legacy oli ka üks nendets filmidest, mille vaatamist ma ei kahetse, ning mis üldse oli üks vägagi meeldiv kogemus.
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 13, 2011 12:20 pm    Teema: Vasta viitega

Esimese koha napsab kindlasti Inception...
Teiseks seaksin sci-fi horrori Daybreakers - kuigi tegemist hiljutisest vampiiripalavikust välja kasvanud filmiga, oli selle idee küllaltki originaalne ja huvitav...
Kolmas oleks vast Never let me go, mis tekitas sellise huvitavalt ja õõvastavalt meeldejääva tunde...

Ja sinna esikolmikust väljapoole seaksin Splice ja The Book of Eli...seda aga pigem sellepärast, et midagi paremat lihtsalt sellel aastal ulme valdkonnas välja ei suudetud mõelda...

PS: Tron veel tegelikult nägemata...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 8:21 am    Teema: Vasta viitega

Mul on veel nägemata selline film nagu Let Me In, mis kuulub siis vampiiri¾anri. Filmikriitikud on peaaegu kõik kiitnud ja ma tahan seda juba üksi ainult peaosatäitja Chloe Moretzi (suurepärane uustulnuk filmimaailma) pärast näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group