Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sliders

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 28, 2006 3:41 pm    Teema: Sliders Vasta viitega

Sooviks teie arvamusi selle sarja kohta.

Olen näinud sarjast vaid esimest hooaega ning ei tea eriti palju sarja väidetavast hilisemast kvaliteedi langusest. Selle järgi, mida hetkel näinud olen, pean sarja väga heaks ja ühel kindlal põhjusel.
Enamus ulmesarjad on tõsised, kuid Sliders pakub midagi uut. Peaaegu iga episood, mida olen näinud on nauditav eelkõige suurepärase huumori tõttu. Sisu ei olegi alati väga hea ja kohati isegi natuke veider, kuid sellest hoolimata teevad enamus episoodid tuju heaks. Oma osa on selles ka kindlasti näitlejatel, kes alguses ei tundunud sellisesse sarja eriti hästi sobivat, kuid episoodide vältel olen nendega ära harjunud ning peaks ütlema, et nad sobivad sarja atmosfäärgia ideaalselt kokku.

Muidugi on huvitav ka sarja teaduslik spekulatsioon, et Maal on tohutu hulk paralleelseid dimensioone, mis erinevad meie omast kas natuke või palju. Alguses kartsin, et sari ei suuda sellist huvitavat ideed piisavalt reaalselt tutvustada, kuid leian, et vähemalt esimeses hooajas tehti head tööd.

Lisaks veel, et ussiauk, mis viib tegelased teise dimensiooni, on väga õnnestunult välja kukkunud.

Sarja algusele minu poolt tugev 8/10. Cool

Link sarja tutvustuse juurde: http://www.ulmefoorum.pri.ee/page.php?39
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 01, 2006 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mina paraku olen näinud vaid kahte esimest osa, kuid seda viga kavatsen kindlasti parandada. Täpset aega küll lubada ei julge, sest vaatamist on niigi hirmus palju. Very Happy

Igatahes see, mida ma nägin, üllatas mind päris meeldivalt ja arvan, et sari osutub kindlasti seikluslikuks ja põnevaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 02, 2006 7:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nägin seda kunagi lapsepõlves ja olen sarja jahtinud juba pikka aega, kuna tol ajal see mulle meeldis. Nüüd mul õnnestuski lõpuks sellele küüned taha saada ja lähiajal üritan vähemalt esimese hooaja ära vaadata, eks siis kommenteerin ka lähemalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd olen sarjaga juba kolmandas hooajas ja vähemalt hetkel läheb lugu järjest paremaks.
Sarja suurimaks plussiks on meelelahutuslikkus, aga olen märganud, et kolmanda hooaja episoodid on liikunud rohkem sügavuse poole ja peaks mainima, et nüüd ei vaata ma sarja enam ainult sellepärast, et see lõbus on. Paljudel episoodidel on ka midagi öelda ning seda asjaolu pean ma suureks plussiks.

Igal juhul soovitan veelkord seda sarja kõigile. Sliders ei ole küll enam eriti uus, aga leian, et kaasajal ei annaks midagi paremini teha. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd olen siis terve sarja ära vaadanud ja selle peale otsustasin teha veel ühe kokkuvõtliku postituse.
Paljud USA fännid olid väitnud, et neljandast hooajast hakkas sarja suur allakäik, kuid mina sellega päris nõus ei ole. Sarja iseloom tõesti mõneti muutus ning selliseid klassikalise Sliders loomuga episoode oli alates neljanda hooaja algusest ehk vähem. Selle võis muidugi tingida asjaolu, et Wade ja Arturo olid läinud.

Isiklikult pidasin aga neljandat hooaega väga heaks. Jah, väga häid episoode oli võibolla natuke vähem kui näiteks kahes esimeses hooajas, kuid samas neid jagus. Suure plussi andis neljandale hooajale minu hinnangul Quinni venna, Colini, väljailmumine, kes oli üks tõeliselt humoorikas tegelane ja temaga juhtus alati midagi lõbusat. Cool
Üldse hakkas mulle lõpuks neljanda hooaja näitlejate kooslus täitsa meeldima ning episoodid olid lõpuks sama nauditavad kui esimeses hooajas.

Viiendas hooajas olid muutused suured, eelkõige sellepärast, et kaks olulist tegelast kadus. Nendeks olid siis Quinn ja Colin ning asemele tulid kaks uut: Diana ja teine Quinn. Veidi häiris mind ka see, et kaks nii head tegelast täitsa ära "tapeti", oleks olnud parem, kui nad oleks lihtsalt koju jõudnud. Razz Alguses mulle need uued näitlejad üldse ei istunud ning pidasin neid väga puiseteks. Isegi viienda hooaja osad tundusid alguses kuidagi mõttetud ja eelmiseid ideid kordavad. Episoodide möödudes muutus mulle ka see hooaeg natuke sümpaatsemaks ning kui järele mõelda, siis oli selles hooajaski päris mitu head ja mõtlemapanevat episoodi. Välja võiks tuua ka selle, et B5 fännidele pakuvad viiendas hooajas silmarõõmu kaks tähtsat B5 näitlejat, Peter Jurassik ja Jerry Doyle. Wink

Lõpuga olid lood siis sellised, et kuna sari katkestati, lõpetasid tegijad viienda hooaja sisuliselt cliff-hangeriga ning edasine jäigi lahtiseks. Tegemist oli ka väga karmi lõpuga, nii et sari lõppes siis suhteliselt tõsistel toonidel. Ei saa öelda, et selline lõpp ka nüüd halb oleks olnud, sest teame ju palju filme, mis ei lõpegi lahendusega ning vaatajatele jääb lõpp ise välja mõelda.

Tegu oli siis sellise kergemat sorti sarjaga, mis alati ei hiilanud ka professionaalsusega, kuid samas suudeti mitmes episoodis välja tuua ideid, kuidas maailm oleks võinud välja kujuneda ning mõtlemisainet jagus. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 21, 2007 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Mina jõudsin juba mõnda aega tagasi kolmanda hooajaga ühele poole, edasi pole veel vaadanud. Tahtsin nagu mingi posti ka teha, aga ununes. Very Happy

Üldiselt võib öelda, et tegu on hea sarjaga, kuid nõustun üldlevinud arvamusega, et esimesed kaks hooaega oli paremad kui kolmas. Esimeste hooaegade osad tundusid põnevamad ning ka tõsiseltvõetavamad. Tegelased on sarjas väga head, minu lemmikuks oli vist professor Arturo, sest tema olemust toodi ka minu arvates teistega võrreldes enam välja - mitte otseselt just temale keskendunud episoodide poolest, vaid pigem et ta paistis igas osas natuke edasi liikuvat. Ka Quinn on meeldiv; Wade ja Rembrandt natuke hallimad, aga siiski head ning neljakesi moodustasid nad suurepärase koosluse. Seda enam oli mul kahju, et Arturo kolmanda hooaja viimases pooles sarjast välja kirjutati ning tema asemele võeti sõjaväelane Maggie Beckett. Üksinda võttes ei olnud ka tema halb tegelane, kuid Arturoga ta kindlasti võrdlust ei kannata, nii et võib-olla tingib ka see minu veidi negatiivsema meelestatuse.

Loodan mingil ajal edasi vaadata. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 20, 2007 7:15 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on mul ka neljas hooaeg nähtud ja aeg teha jälle väike kokkuvõte.

Kuna ma olin eelnevalt lugenud palju negatiivseid kommentaare sarja neljanda ja viienda hooaja kohta, siis ei osanud ma midagi eriti positiivset loota. Võib-olla aga just seetõttu jättis neljas hooaeg mulle tegelikult päris hea mulje. Eriti esimesed viis episoodi, mis võrreldes varem ja hiljem näidatuga olid kui täiesti teine sari. Need esimesed viis osa olid oma toonilt hoopis tumedamad ja tõsisemad kui kõik varem näidatu ning ausalt öeldes jäi alguses isegi karp lahti, et kas tõesti on sarja sihtgrupp ümber hinnatud. Seoses Quinni venna leidmisega läks aga sari oma vanadesse rööbastesse tagasi ja hetkeline rusuv ja karm reaalsus asendus lõbusa seiklemisega (mis ka muidugi halb ei ole ja ongi pigem sarjale sobilikum).

Neljandast hooajast tooks välja järgmised episoodid:

4x02 - "Prophets and Loss"
Ei ole originaalne lugu ei Slidersi enda ega ka teiste sarjade kohta; näiteks Star Trek on religiooniteemat vägagi laialdaselt käsitlenud, kuid miski muutis selle episoodi väga mõjusaks ja meeldejäävaks ning tuletas meelde, kui ohtlikuks relvaks võib religioon muutuda valede inimeste kätes.

4x07 - "Just Say Yes"
Lihtsalt väga lõbus osa, eriti naljakad olid stseenid narkouimas Maggie ja Coliniga.

4x21 - "Roads Taken"
Sellest osast jäi mulle pigem silma see, et kuigi sarja kohta väga hea, oleks see võinud olla veelgi palju parem. Eriti keeruliseks muutis asja see, et Quinni ja Maggie loodud maailm oli nii või teisiti määratud hukkumisele, kuid kas see andis tegelastele moraalse õiguse otsustada terve planeeditäie elanike eest (kelle jaoks oli see täpselt sama reaalne nagu meie maailm meie jaoks), millal nende maailm otsa lõppema peab? Rasked küsimused, millele õiget vastust polegi.

4x22 - "Revelations"
Tegelikult mulle eriti ei meeldi sellised osad, mis pealtnäha pakuvad mingile kauaaegsele probleemile lõpuks lahenduse, kuid siis asja pea peale pööravad. Minu arvates oleks olnud huvitavam, kui episoodis kohatud inimesed oleksidki olnud Quinni ja Colini pärisvanemad - see oleks andnud hea võimaluse muuta sarja suunda ja pöörata rohkem tähelepanu vendade võimalikule identiteedikriisile, mis võinuks tuleneda seigast, et nende vanemad olid tegelikult natslikud massimõrvarid.


Tegelastest veel:
Kuigi ma pean nüüd neljandat hooaega paremaks kolmandast, tuleb mainida, et paradoksaalsel kombel oli Maggie Beckett kolmandas hooajas tunduvalt huvitavam tegelane. Sõjaväelasena oli tema näol tegu tugeva naistegelasega, kellesarnaseid väga tihti ei kohta. Neljandas hooajas muudeti tema tegelaskuju aga suhteliselt suvaliseks tibiks, kelle käitumine ja eriti välimus olid paljuski vastuolus varem nähtuga. Ei tea, kas üritati asendada temaga Wade'i tegelaskuju?
Quinni vend Colin (nad on ka päriselus vennad) polnud sugugi paha lisandus ning aitas sarja lõbusamaks muuta, kuid eriti heaks näitlejaks ma teda siiski ei pea; kohati mõjus kuidagi kohmakalt jms. Lisaks oli mul pidevalt raskusi nende eristamisega, eriti kaugemalt vaadates. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 21, 2007 10:19 am    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Nagu ennegi mainisin, meeldis ka mulle neljas hooaeg ning tuleb nõustuda, et alguse tumedam toon oli tõesti värskendav.
Kuigi tunnistan samas, et esimesed kolm hooaega olid minu jaoks paremad.

Mis puutub aga Colinisse, siis pidasin teda väga heaks näitlejaks (eks see oleneb vaatenurgast), kuigi tuleb tunnistada, et mõnes episoodis oli tema roll tõesti veidi puine, kuid selle paneks ma pigem tegijate süüks. Razz

Mis hooaja viimasesse episoodi, siis mind häiris hoopis kaks asja. Esiteks samuti see, et tegu ei olnud seal Quinni ja Colini pärisvanematega ning teiseks see, et nad sellised natsid olema pidid. Minu arust oleks olnud tegu palju parema episoodiga, kui Quinn ja Colin oleksidki lõpuks koju jõudnud ja nende vanemad oleksid olnud normaalsed (muid komplikatsioone oleks võinud ju vajadusel välja mõelda, aga koju oleksid nad ikkagi võinud jõuda). Teades kui mõttetult algab viies hooaeg, oli neljanda hooaja lõpp suhteliselt suur pettumus.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2011 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

Tõstan vahepeal unarusse jäänud teemat ka uuemate foorumiliikmete jaoks. Very Happy

Kuna mulle kingiti jõuludeks sarja esimese ja teise hooaja DVD-de karp, siis hakkasin nüüd lõpuks seda uuesti üle vaatama. Pilootosa nähtud ja tuleb öelda, et tegemist oli igati toreda meelelahutusega, kuigi veel mõneti silumata servadega, aga need tasanduvad aja jooksul.

Sarja muusika on loonud Dennis McCarthy ja talle ütleks küll, et katsugu ennast natuke vähem kopeerida, sest mulle tundus, et episoodi taustamuusika oli täielikult kopeeritud mingitest Star Trek episoodidest ja filmist Generations. Very Happy Ja tunnel, mille kaudu paralleelmaailmade vahel reisitakse, on kahtlaselt Tähevärava sarjade ussiaugu moodi. Aga ok, need on väga pinnapealsed ja sisuliselt täiesti ebaolulised tähelepanekud. Kui ma olen esimese ja teise hooaja ära vaadanud, siis teen jälle mingi põhjalikuma kokkuvõtte.

Teistele sarja vaatajatele on võib-olla hoopis oluline märkida, et DVD-del on esimese ja teise hooaja episoodid esitatud järjekorras, milles nad kunagi televisioonis eetrisse läksid, kuid sisuliselt on tegu vale järjekorraga ning vaadata tuleks hoopis sellises järjekorras:

1. hooaeg:

1. "Sliders"
2. "Summer of Love"
3. "Prince of Wails"
4. "Fever"
5. "Last Days"
6. "The Weaker Sex"
7. "Eggheads"
8. "The King is Back"
9. "Luck of the Draw"


2. hooaeg:

1. "Into the Mystic"
2. "Time Again and World"
3. "El Sid"
4. "Love Gods"
5. "The Good, the Bad and the Wealthy"
6. "As Time Goes By"
7. "Gillian of the Spirits"
8. "Obsession"
9. "Invasion"
10. "Post Traumatic Slide Syndrome"
11. "In Dino Veritas"
12. "Greatfellas"
13. "The Young and the Relentless"

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group