Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SETI@home

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Nelj Märts 10, 2005 4:54 pm    Teema: SETI@home Vasta viitega

Tere,

v-o mõned siit juba osalevad subjektis nimetatud projektis. Igaljuhul peaks see kaudselt sobima küllalt hästi ka ulmefoorumisse.

Põhimõte on, et hästi palju arvuteid on üle interneti "kokku ühendatud" ja jagavad spetsiaalse pisikese tarkvara abil ülejäävat arvutusvõimsust (kui arvuti mitte midagi muud ei tee) teaduslikele arvutustele, et otsida SETI projekti raames raadioteleskoobiga kosmosest lindistatud "raadiomürast" märke raadiosignaalidest, mille autoriks võib olla maaväline mõistuslik elu.

Täpsemalt infot saab: http://setiestonia.org
Kuidas oma arvuti(te)ga liituda on kirjas: http://setiestonia.org/liitumine.php
KKK ehk korduma kippuvad küsimused SETI@home kohta: http://setiestonia.org/setiathome.php
Tiimi valik on muidugi igalühel vaba, aga ise olen nimetatud SETI@Estonias :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 10, 2005 5:04 pm    Teema: Re: SETI@home Vasta viitega

Tre,

jah..ise ka juba ligi aasta asjaga seotud..nüüd joome tulnukatega pimedatel talveõhtutel koos teed. Lahedad vennad on Razz


Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 10, 2005 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole SETIinimene. Esiteks see nõuab resurssi ja ma ei viitsiks sellega jamada lihtsalt. Pealegi, ma eriti ei usu, et sellega midagi leiab. Viimane ei pea aga tähendama seda, et maavälist elu ei ole, elu on, ja kuidas veel! Ma lihtsalt tean, et maaväline elu on, ka ilma SETIta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2005 6:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen juba varem sellele mõelnud. Uurin kohe asja lähemalt Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 01, 2005 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Kes veel SETI-tavad, neile teadmiseks, et alates 15.detsembrist käesoleval aastal on SETI@Classic projektiga ühelpool ning kogu kupatusega kolitakse üle BOINCi peale. Liituge aga ning andke oma panust edasi SETI-t tehes.
Skoorid ning lahendatud tööühikud on ka väidetavalt juba üle migreeritud BOINCi peale.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Reede Dets 16, 2005 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, ja nii ongi :)

On December 15, 2005, after 6 years of operation, Classic SETI@home sent out its last workunit. The current SETI@home project is up and running. Please join us! The new software uses the BOINC distributed computing platform, which enables your computer to work on other scientific endeavors like SETI@home if you wish. We could all use your CPU cycles! It's easy to switch over - just follow the instructions on the new SETI@home web site. We hope to see everyone there!

Uuel BOINC platvormil põhineva SETI@home leht.
SETI@Estonia tiimiga saab BOINCis liituda näiteks siit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2011 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

Võtsin siis jällegi ette tegevuse anda oma panus SETI programmi. Kuna tegelesin sellega viimati 2006. ja 2008. aastal, siis tühja koha pealt ma uuesti alustama ei pidanud ning jätkan oma skoori kasvatamist sealt, kus pooleli jäin. Ma mingi hard-core tegija ei ole, nii et lasen arvutil signaale analüüsida sel ajal, kui mul arvuti taga ka midagi teha on. Muidugi, kui on vaja teha jõudlust nõudvaid tegevusi, siis peab BOINC manager progammi kinni panema, millega signaale analüüsitakse.

Olen ikka arvamusel, et eks see veidi nõela heinakuhjast, mis on universumi suurune, otsimisega tegu ole, aga eks sees väike lootus on, et äkki... tuleb Salatoimikute teemalause meelde: The truth is out there, kuigi see nüüd otseselt ei seostu maaväliste eluvormide otsimisega ja sobiks pigem vandenõuteooriate jälgede ajamise juurde, aga mingil määral ikkagi. Smile

Meeskonnaks on jätkuvalt SETI@Estonia ja kui keegi siin foorumis veel tegeleb sellega, siis võiks teada anda Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Väga head uudised Smile Ise jätkuvalt ja vaheltpidamata otsin tulnukaid, tiimiks samuti muutusteta SETI@Hinnavaatlus.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2011 7:49 pm    Teema: Vasta viitega

Equ kirjutas:
Tre,

Väga head uudised Smile Ise jätkuvalt ja vaheltpidamata otsin tulnukaid, tiimiks samuti muutusteta SETI@Hinnavaatlus.

Equ


Njaa, sul on ikka päris palju krediiti juba kogutud. Mina olen selle kõrval ikka poisike oma veidi rohkem kui 35 tuhandega Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 09, 2011 6:35 pm    Teema: Vasta viitega

@Egu: Kle, sul on ka probleeme tööde üles ja alla laadimisega? Ma saan aru, et neil eelmisel reedel üks server crashis ja nad lootsid, et esmaspäevaks saavad selle korda, kuid mul hakkavad vaikselt juba tööd otsa saama Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 11, 2011 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Artzz kirjutas:
@Egu: Kle, sul on ka probleeme tööde üles ja alla laadimisega? Ma saan aru, et neil eelmisel reedel üks server crashis ja ...


Yep, 2 päeva pole midagi üles saanud saata ega ka alla laadida. Suht tavaline asi seal. Vahepeal siis kui nad servereid ümber seadsid ja migreerisid uuele, oli vist üle kuu aja rivist väljas see töö saamine. Aga ma võtan seda väga rahulikult Smile

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 11, 2011 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Equ kirjutas:
Tre,

Artzz kirjutas:
@Egu: Kle, sul on ka probleeme tööde üles ja alla laadimisega? Ma saan aru, et neil eelmisel reedel üks server crashis ja ...


Yep, 2 päeva pole midagi üles saanud saata ega ka alla laadida. Suht tavaline asi seal. Vahepeal siis kui nad servereid ümber seadsid ja migreerisid uuele, oli vist üle kuu aja rivist väljas see töö saamine. Aga ma võtan seda väga rahulikult Smile

Equ


2 päeva... mul on see olukord juba mingi laupäevast vist... ja ega ma ka nii kaua ei põe, kui tööde tähtajad saabuma hakkavad... siis on ju tehtud töö põhimõtteliselt ju mõttetu ja seda vist ei arvestata siis krediidi hulka või mis?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 14, 2011 11:39 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Artzz kirjutas:

... kui tööde tähtajad saabuma hakkavad... siis on ju tehtud töö põhimõtteliselt ju mõttetu ja seda vist ei arvestata siis krediidi hulka või mis?


Sedant küll jah. Kuigi vahepeal võib ka aegunud töö eest punkte saada. Ma olen nii aru saanud, et kui peale tähtaega ei ole sina sulle antud tööd raporteerinud, võidakse see tükk anda lahendada kellegile teisele ning kui ta ei ole veel lõpetanud aga sina raporteerid ikkagi vahepeal ära siis saad oma punktid kätte.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group