Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x13 "Alliances"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
10%
 10%  [ 1 ]
8
20%
 20%  [ 2 ]
7
30%
 30%  [ 3 ]
6
30%
 30%  [ 3 ]
5
10%
 10%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 21, 2011 3:13 pm    Teema: SGU - 2x13 "Alliances" Vasta viitega

2x13 - "Alliances"


Pildi allikas ja veel 38 pilti episoodist

Sisukokkuvõte:
Tsiteerin::
“Greer and Camille are on Earth via the communication stones, and find themselves trapped when Homeworld Command is attacked.”

Ja treiler ning klipp episoodist
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 5:33 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei taha olla vinguja. Ausalt ei taha. Smile Aga kokkuvõtlikult oli see episood minu arvates järjekordne käest lastud võimalus.

SGU standardite kohaselt ei olnud tegu ehk halva osaga, aga potentsiaali oli palju rohkemaks ja see jäi jälle kasutamata. Alustaks siis sellest, et kaua räägitud ja ülespuhutud Lucian Alliance'i rünnak Maa vastu toimus ja luhtus ühes episoodis ning piirdus praktiliselt paari inimesega rusudes hoones. Aga paistab, et sarja tegijatel on selline lähenemine tavaks saanud, sest ka Chloe probleem, millele oli palju aega pühendatud, lahendati kiiresti ja mittemidagiütlevalt.

Wrayd ja Greeri puudutav osa sellest episoodistt oli suhteliselt hästi tehtud. Sellised episoodid, kus pannakse kaks tegelast kokku raskesse olukorda, kuuluvad tihti sarjade paremikku, sest annavad võimaluse tegelasi selgelt välja joonistada ja arendada ning samuti lasevad näitlejatel oma võimeid demonstreerida. Kahjuks jäi see siin aga poolikuks ning need üksikud momendid, mis meile lubati, ei olnud piisavad, et seda edasi anda.

Kolmandaks, episood üritas näida paljutähendusliku, sünge ning traagilisena, arvestades selle lõppu. Aga tegelikult oli see paras petmine, sest Wray ja Greer pääsesid lõpuks ikka eluga ning surma said tegelased, kes on sarja seisukohalt täiesti tähtsusetud, ehk siis inimesed, kellest me pole varem midagi kuulnud ega keda me pole näinud. Tõele au andes oli üks parimaid stseene episoodist ilmselt see, kus külla saabunud teadlane tunnistas, et oli kivid ümber programmeerinud ja leidis, et Wray ja Greer olid nende elud ebaõiglaselt ohtu pannud. See oli ilmselt küsimus, mis vääriks tõsisemat mõtlemist.

Kuigi eelnimetatud teadlane ei olnud eriti meeldiv tegelane, siis tõi ta endaga kaasa teisegi huvitava teema ja see oli küsimus, mis puudutab Destiny missiooni. Nagu ta ütles, siis oleks Maal palju inimesi, kes tõlgendaksid seda kui tõestust Jumala olemasolust ja oleks neid, kes tahaksid seda ära kasutada ja neid, kes tahaksid selle avastuse maha matta. Selles mõttes on mul hea meel, et sarjas ei ole valitud konkreetselt poolt, vaid tuuakse välja erinevaid vaatepunkte ja võimalikke arenguid, mida see võib põhjustada.

Kuna SGU kohta oli siiski tegu korraliku episoodiga, siis annan 6 punkti. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 7 punkti.

Oli draamat, oli semi-actionit. Õrnalt puudutati ka Destiny missiooni. Samas see osa ei viinud ka kuhugi edasi, ta oli lihtsalt täiteks. Selgusele me mitte milleski uues ei saanud, väheke poliitilist sekkumist ja üks väike pomm. Ei oskagi kommenteerida kuidagi Very Happy See osa lihtsalt oli seal.

Järgmise osa, 2x14 'Hope' promo & Sneak Peek
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

SGU ongi üks suur filler tbh...

Ma ei tea... ei tahaks ka vinguda... aga SGU annab täiesti halva maigu kogu Stargate sarjale minu arust. Nii palju võimalusi ju neil. See suur epic arc on ju hea ja sellest võiks midagi välja kooruda aga ei. Tehakse kõik selleks, et iga episood tunduks sellise poolmõttetu venitamisega ja mingisugust emocräppi täis toppida et oleks Cool.

Tõesti ei istu see sari kohe üldse enam aga sellest hoolimata peab tõdema, et vaatan edasi, sest ega midagi eriliselt targemat ei ole kah vaadata.

6p ilmselt. justkui midagi oli aga samas ei olnud kah.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 11:07 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti.

Kindlasti oli tegu mõneti aeglasema ja vähemtähtsa osaga kui kaks eelmist ning alguses mõtlesin ka mina, et sündmustik on suhteliselt igav ja väheütlev.
Samas viimased kümme minutit muutsid mõneti minu arvamust ja tuleks öelda, et kuigi viimaste minutite draama polnud nii sügav kui oleks võinud olla, jõuti võrdlemisi lühikese aja jooksul vaataja mõtlema panna.

Kahtlemata jäi sünge atmosfääri loomine antud juhul veidi poolikuks, aga mulle põhimõte täitsa meeldis ja leian, et sari võib minu poolest vabalt sarnasel viisil jätkata.
Ootaks ainult natuke originaalsemat ja emotsionaalsemat sündmustikku. Alati ei peagi episoodid olema tempokad, kuid arengud ei tohiks mingil juhul jääda liiga lihtsakoeliseks.

Plusspunkt läks kindlasti kirja Wray ja Greeri dialoogide eest - palju aega selleks küll ei eraldatud, aga vähemalt mulle läksid nende vestlused korda ja mõjusid usutavalt. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2011 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kui alguses õeldi, et üks teadlane tuleb pardale, siis vaikselt lootsingi, et mõni tuntud tegelane... Episood ise oli aga parajalt tuim ja ei muutnud minu arvamust sarjast... Isegi vabandus, et stoori lihtsalt on selline ja sinna pole midagi parata, ei aita enam. Väga hästi oli kohe algusest peale aru saada, et Evans on LA käsilane ja seda oleks saanud kuidagi huvitavalt käsitleda, selleasemel aga tegelane sisuliselt reetis ennast kohe alguses ja maha võeti täpselt sama kiirelt, isegi ta käest ei saadud mitte midagi, täiesti mõttetu tegelane... tekkis küsimus, et miks ta üldse sinna pandi? Vaikselt meenutas Uwe Bolli filme...
Üldiselt võiks ju ükskordki juhtuda SG maailmas midagi sellist, mis sealseid vandenõu teoreetikuid paneks ütlema, et "näete, tulnukad on olemas, me ju koguaeg seda rääkinud". Mitte ühte katastroofi ei juhtu, mitte kordagi tulnukad ei pressi ennast laevastikuga Maale (OK, Anubis ja Apophis tulid, aga nendest kordades võimsamad Ori-d?). Loodan, et edaspidi läheb huvitavamaks.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2011 11:50 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Väga hästi oli kohe algusest peale aru saada, et Evans on LA käsilane ja seda oleks saanud kuidagi huvitavalt käsitleda, selleasemel aga tegelane sisuliselt reetis ennast kohe alguses ja maha võeti täpselt sama kiirelt, isegi ta käest ei saadud mitte midagi, täiesti mõttetu tegelane... tekkis küsimus, et miks ta üldse sinna pandi?


Täiesti nõus, ka minu arvates oli tema tegelik identiteet kaugelt näha ja tema kohalolu oli pigem segavaks faktoriks Greeri ja Wray duo katsumuste juures. Aga eks sellega üritati jälle draamat tekitada, et oleks episoodis üks stseen, kus keegi ähvardab kedagi teist ära tappa.


Järjekordne halb uudis tuleb aga vaatajanumbrite poolelt. GateWorld raporteerib, et seda episoodi vaatas kõigest 814 000 vaatajat, mis on sarja seni nõrgim tulemus ja 12% vähem kui eelmisel nädalal. Tegelikult on selline kukkumine kummaline, sest eelmise nädala episood oli ju suhteliselt hea ja võiks arvata, et see meelitab inimesi ka järgmisel nädalal vaatama. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 28, 2011 11:35 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleb tõdeda, et mulle üldiselt see osa meeldis. Mina andsin 8 punkti.

Aga ma arvan, et asi oli pigem selles, et ma polnud ammu doosi saanud (viimased kaks osa vaatasin järjest ära, kuna vahepeal polnud mahti) ja nüüd sain täiega Razz

Kui aga nüüd tõesti mõtlema hakata, siis on teil täitsa õigus kõikide oma tähelepanekute poolest.

Asi mis mind ennast häiris oli see, KUI lihtne oli pommi kahjutuks teha. Wth?
Ja Evans oli lihtsalt üks kõige mõttetum tegelane EVER. -.-
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 12, 2011 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

6 puntki... rohkem ei pressi välja lihtsalt... oli jah suht augutäite osa jälle.. ja see rünnak oli ka suht veider... Samas ei saa öelda, et nüüd SGU täielikult SG'dele halba maiku osutab, sest on olnud ka väga halbu SG1 ja ka SGA osasid...

Hea oli vähemalt see, et tegelased rohkem viga ei saanud ja terve osa ei olnud ainult hala ja nn. arstiosa... Et Sai viga küll aga sai kiirelt üle sellest... Ei meeldi mulle need kahe inimese lõksu jäämised osad... kus veel ühte peab elu ja surma vahel vaakumisel ka turjal kandma... neid ei viitsiks kunagi mitut korda vaadata...
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group