Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Event
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

1x20 - "One Will Live, One Will Die"

Kui eelmise osa puhul viitasin, et tegevustik on mõneti etteaimatavaks muutumas, siis seekord seda tegelikult väita ei saa.

Eelkõige tuli meeldiva üllatusena viis kuidas Simon ja Sterling presidendile vastumürgi toimetasid. Kuni lõpuni ei osanud ma aimata, et presidendi naine nendega ikkagi koostööd teeb.

Teiseks oli minu jaoks võrdlemisi üllatav Sofia teguviis viiruse levitamisel. Viimaste osade vältel oleme saanud küll selgeid viiteid, et tegijad üritavad Sofia tegelaskuju tõeliseks deemoniks kujundada, kuid midagi nii ekstreemset ma ikkagi ei oodanud. Pigem arvasin, et Sofia hakkab peagi oma teguviisi üle kahetsust tundma. Eriti pean antud juhul silmas Sofia täielikku ükskõiksust viirusega tapetud inimeste suhtes ning viisi kuidas ta korraldas Leila nakatamise (tundus, et ta lausa nautis seda). Very Happy

"President" Jarvise päevad paistavad nüüd küll loetud olema, sest ta on ennast nüüd juba väga paljude inimeste ees väga kahtlasesse valgusesse seadnud ning ilmselt pole sellest tulenevalt ka kellelgi peagi tema suunas esitatavaid süüdistusi eriti raske uskuda.

Eelduslikult ootab meid peagi ees president Martinezi tagsitulek ning sellest tulenevalt vajavad kiiret lahendamist ka paljud lahtised otsad. President peab võtma selge seisukoha nii Simoni kui Jarvise osas ning ühtlasi astuma väga jõulisi samme Sofia peatamiseks.

Usun, et saab põnev olema. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

1x20 - "One Will Live, One Will Die"

Oli tõesti väga võimas episood, mis põhimõtteliselt hoidis algusest lõpuni tooli äärel, kuigi erinevalt eelkõnelejast pean ma tunnistama, et nägin Blake'i, Simoni ja presidendi naise tegeliku plaani kohe läbi. Very Happy See tundus lihtsalt loogilisena.

Sophiat üritatakse tõesti järjest vihkamisväärsemaks muuta ja ausalt öeldes tundub mulle, et sellega tehakse tema tegelaskujule pigem karuteene. Ta võib ju rääkida oma "perekonna" päästmiseks, aga kui ta on selle nimel valmis niisuguseks sadismiks, nagu ta seekord eriti Leila suhtes demonstreeris, siis ei aita see eriti teda mõista või ka teistele tulnukatele ja nende halvale olukorrale kaasa tunda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2011 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/05/13/the-event-cancelled-by-nbc/92509/

Sari on katkestatud. Eeldatavasti näidatakse viimased 2 osa siiski tulevatel nädalatel ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Mai 14, 2011 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

Lootus ei ole siiski täielikult surnud:
Tsiteerin::
As for The Event, its savior could come in the form of Netflix, says Deadline. Netflix are making an aggressive move into exclusive shows, having acquired the much sought after David Fincher/Kevin Spacey project, House of Cards, and representatives from the company had recently indicated they would consider the same MO that helped DirecTV get established in original programming – saving a cult show being cancelled by network, as DirecTV did with Friday Night Lights and Damages. Deadline says Universal Media Studios, who produce The Event, are giving "full support" to shopping The Event elsewhere, which isn't a surprise, considering they were behind Friday Night Lights as well.

Allikas

Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2011 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

1x21 - "The Beginning of the End"

Suurepärane ettevalmistus hooaja lõppvaatuseks. Jääb üle vaid loota, et mingil moel suudetakse veel sari päästa ja jõutakse ka teise hooajani.

Käesolev osa on jälle heaks näiteks sellest kuidas "The Event" suudab tegevustikku pidevas liikumises hoida ja tühiseid seiku sisuliselt pole.

Presidendi ärkamine ja vastasseis Jarvisega ning Seani/Vicky ja Sterlingu/Simoni tegevusliinide kohtumine olid väga hästi ühte episoodi ära mahutatud. Lisaks suudeti Sofia tegevusliin viia sellise haripunktini, et tegelikult ei tohiks mingit sorti vahelahenduse pakkumine järgmises episoodis osutuda eriliseks probleemiks.
Iseasi on muidugi see kas tegijad tahavad muuta kogu esimese hooaja loo üheks suureks cliffhangeriks või jäeti teiseks hooajaks hoopis midagi muud. Arvestades olukorda loodan, et tõeseks osutub teine variant. Smile

Kindlasti on hea, et panused on kõrgele kruvitud ja eesootavad sündmused tõotavad senisest veelgi suuremaid pöördeid. Samas on raske ette kujutada kuidas tegijad planeerisid pärast niivõrd laiaulatusliku tegevusliini lõppu sarja edasi arendada. Ma lihtsalt ei näe eriti muid võimalusi peale selle, et käsil oleva konflikti haripunktis saab üks pool hävitava kaotuse osaliseks. Sofia kas saavutab vähemalt osaliselt viiruse levitamise eesmärgi või suudab Martinez ja Sterlingu tiim tema tegevuse lõplikult peatada.

Kindlasti on hea, et president Martinez kohe kergelt võimule tagasi ei astunud ning tuletati meelde, et selleks tuleb läbida veel teatavad formaalsused. Viimases episoodis jääb võibolla seetõttu liiga palju teha, aga vähemalt arenevad sündmused normaalses rütmis.

Lõpp oli võimas ja tahaks loota, et sealt portaalist jõuab enne hooaja lõppu ka keegi välja tulla. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Esm Okt 28, 2013 2:30 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 18, 2011 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
2x21 - "The Beginning of the End"


Eelkõneleja on sarja tuleviku suhtes nähtavasti väga optimistlik. Smile

Aga üldiselt nõustun kõiges TrekRangeriga. Raske on näha nüüd, kus sündmused on nii kaugele arenenud, enam mingit tagasiteed varasema olukorra juurde. Igatahes oleks see ka suur pettumus, kui Sophia plaan suudetakse täielikult ära nullida, sest tegu on sündmusega (pun intended), mille poole on terve hooaeg liigutud ja väga kurb oleks, kui kõik suure paugu asemel lihtsalt vaikse sisinaga lõppeks.

Aga arvestades seda julgust, mida tegijad on viimasel ajal näidanud, olen ma kindel, et hooaja viimane osa on sarjale vääriline lõppvaatus ja kui väga veab, siis näeme me seda mingis vormis ka edaspidi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 24, 2011 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

1x22 - "Arrival"

Esimese hooga jõudsin juba pettuda, sest episoodi algus oli suhteliselt tavaline tagaajamine ning lõppes ettearvatavalt Sofia plaanide nurjumisega. Samas olin meeldivalt üllatunud, et viimaste minutite jooksul muutus kogu viiruse levitamise plaan tähtsusetuks ning tõusetusid hoopis uued probleemid.

Nüüd kus Sofia rahva planeet on Maa orbiidile toodud, muutub sarja olemus täielikult ning kui teine hooaeg peaks mingi ime tagajärjel aset leidma, siis ei näe ma põhjust miks see ei võiks olla esimesest hooajast veelgi kaasahaaravam. Ainuke probleem on muidugi selles, et kui sari isegi viiakse teisele kanalile, ootavad teda tõenäoliselt ees parajad kärped ning tegijad ei pruugi olla võimelised käesoleva episoodi lõpus tõstatatud võimast teemat arendama.
Tuleb aga tunnistada, et tulnukate planeedi toomine meie juurde oli viimane asi, mida ma sellelt portaalilt ootasin ning ühtlasi on tegemist suurima üllatusega, mis sari mulle seni pakkunud on. Lihtsalt väheste ulmeliste elementidega sarja puhul sellist lahendust ei eelda. Smile

Kindlasti oli huvitav, et Martinezi naise päritolu kohta anti lõpuks selge vastus. Sõnaga "home" oli elegantselt kõik selge ja jällegi on tegemist asjaga, mis sarja jätkumise korral korralikult intriige pakuks. Very Happy

Mõneti ootamatu oli Simoni seletus "Eventi" kohta, mida ma pidasin sündmuseks, mille tulemusel Sofia Maale saatus. Nüüd aga selgus, et tulemas on mingit sorti katastroof, mis peaks siis inimesed Maa pealt hävitama. Razz

Väiksemad sündmused (näiteks Leila olukord) ei omanud minu arvates erilist efekti, kuid samas täiendasid kenasti episoodi kui tervikut.

Võimalusi arenguteks on endiselt niivõrd palju, et sarja lõppemine tundub hetkel suhteliselt vastuvõetamatu, kuid mingil tasandil võib ka esimese hooaja lõpu kui sarja lõpuga leppida. Midagi väga kiireloomulist õhku rippuma ei jäänud ja viimane minut annab piisavalt mõtteainet, et vaataja saaks ise enda jaoks lahenduse välja mõelda. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Esm Okt 28, 2013 2:30 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 24, 2011 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ütleks, et lõpp oli eriti võimas Very Happy Selle planeed ilmumine Maa orbiidile... mnjaaa... aga kahe nii suure plaaneedi vastastikune gravitatsioon? Mulle jäi selline mulje, et ka Kuu sai endale venna Very Happy Või ma eksisin? Lisaks jäi mulle selline tunne, et need kaks planeeti olid vist juba varem koos eksisteerinud ja kunagi lahkuti vist koos planeediga ja nüüd tuldi lihtsalt tagasi. Vägisi tikub meelde Niburu või mis ta nimi nüüd oligi... Cool
Martinezi naisega läks tegelt asi veelgi segasemaks. Tundub, et ta esindab hoopistükkis erinevat fraktsiooni ja ta pole nagu Sophia grupi liige. Ja mul on küll selline tunne, et Sophia ei tea Martinezi naise maavälisest päritolust midagi, muidu oleks ta seda ju ta vastu lõdva randmega ära kasutanud et presidendist vabaneda. Oi jahhhh... Very Happy Spekulatsioonid, spekulatsioonid, spekulatsioonid... Laughing

P.S. Mis kuradi pärast selline sari lõpetada tahetakse? On neil ajud seal meerikamaal päris läbi mädand või? Aru ma ei saa... Vägisi tahetakse kõigile ulmekatele 1:0 teha Evil or Very Mad
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 24, 2011 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Martinezi naisega läks tegelt asi veelgi segasemaks. Tundub, et ta esindab hoopistükkis erinevat fraktsiooni ja ta pole nagu Sophia grupi liige. Ja mul on küll selline tunne, et Sophia ei tea Martinezi naise maavälisest päritolust midagi, muidu oleks ta seda ju ta vastu lõdva randmega ära kasutanud et presidendist vabaneda.


Kusjuures väga hea tähelepanek. Tõesti jääb mulje, et Martinezi naine oli planeedil juba enne ülejäänud seltskonna saabumist ning tõenäoliselt ka hoopis teistsuguste eesmärkidega. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 12:56 am    Teema: Vasta viitega

LOL!

Ma ka tegelikult ei osanud sellist lõppu oodata. Kuigi nõustun TrekRangeriga, et suurem osa episoodist oli oodatust vähem tempokas ja kaasahaarav ning kui Sophia viiruse levitamise plaanid üle kümne minuti enne osa lõppu nurja aeti, sain ma juba aru, et niisama lihtsalt see osa siiski lõppeda ei saa. Very Happy

Kui veel sisu osas rääkida, siis mind natuke häirisid stseenid, kus Sean Sophia ära rääkis, et ta ei laseks viirust lahti ja teiseks Seani ja Leila vestlus, kus viimane avaldas, et ootab last. Need olid kuidagi äärmiselt kli¹eelised.

Aga kahju muidugi, et tulnukate plaani siiski täpsemalt ei selgitatud. Natuke meenutas nende lugu tegelikult Iidseid Täheväravast - mõlemad olid arenenud kunagi ammu Maal ja nüüd kavatsesid ascendida või midagi sarnast. Samas mulle jäi arusaamatuks, et kuidas nad kavatsevad siin vähemalt esialgu edasi elada, sest kaks sellist planeeti üksteise kõrval ei tähenda head ja gravitatsioonijõud tähendavad üsna kindlalt suure osa elu hävimist.

Loodame, et tegijad leiavad sarjale sügiseks uue kodu, aga kui ei, siis ega tõesti midagi hullusti katki ei ole, sest üks peatükk sai siiski lõpetatud. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 1:53 am    Teema: Vasta viitega

Oh kuidas te mind oma mõistva suhtumisega ärritate. Very Happy SoulHunteri kommentaarile 2 thumbs up! Twisted Evil Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group