Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

IT-Planeet

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2011 10:00 pm    Teema: IT-Planeet Vasta viitega

Sattusin Delfis sellise uudise peale:

Tsiteerin::
Järgmisel kolmapäeval, 16 märtsil esilinastub TV3-s hariduslik teleseriaal „IT-planeet“, mis tutvustab meelelahutuslikul viisil arvutite ja turvalisusega seotud teemasid.

Meelelahutuslik ulmeseriaal algab tulnukate jõudmisega planeedile Maa. Nende koduplaneedil on arvutid küll olemas, kuid need toimivad hoopis teistmoodi, kui meie harjunud oleme. Külalised hakkavad koos kohaliku tulnuka-uurijaga avastama arvutitega seotud igapäevamaailma – otsivad endale sobiva operatsioonisüsteemiga arvutid, avastavad sotsiaalvõrgustikud ja interneti võimalused ning maadlevad seadmete ühendamisega.

Allikas

Teaser 1 YouTube'is
Teaser 2 YouTube'is

Facebooki leht

Sarja tootja Nafta koduleht, kus on ees päris lahe ulmeline Eesti-teemaline pilt. Very Happy


Ma kohe ei oskagi midagi arvata ausalt öeldes esimese hooga. Very Happy Äkki on lõbus.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 9:33 pm    Teema: Re: IT-Planeet Vasta viitega

Tre,

Täna siis esimene osa TV3 pealt. Just vaatan, peab ütlema, et esialgu tundub hea minu arust Very Happy Ok, ta on rohkem ulmekomöödiana mõeldud aga siiski.

Edit: See oli ikka ülikõva kui tulnukad astusid laevast välja ja tervitasid NSVLi hümni saatel ja maalane üllatunult vastu ütles "Mida kuradit! Tiblad?" Laughing

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 9:54 pm    Teema: Re: IT-Planeet Vasta viitega

Equ kirjutas:
Edit: See oli ikka ülikõva kui tulnukad astusid laevast välja ja tervitasid NSVLi hümni saatel ja maalane üllatunult vastu ütles "Mida kuradit! Tiblad?" Laughing


Magasin kahjuks ise peaaegu maha, sest vaatasin ühte teist asja, aga umbes sellest hetkest (natuke ennem) keerasin TV3 peale. Oli tõesti hea stseen. Very Happy Edaspidi õnnestub ehk õigel ajal vaatama hakata.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 17, 2011 7:13 pm    Teema: Re: IT-Planeet Vasta viitega

Tre,

Kes ei jõudnud eile näha siis siit saab vaadata kordust:
http://www.tv3play.ee/play/242936/?autostart=true

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 17, 2011 9:34 pm    Teema: Re: IT-Planeet Vasta viitega

Equ kirjutas:
Tre,

Kes ei jõudnud eile näha siis siit saab vaadata kordust:
http://www.tv3play.ee/play/242936/?autostart=true

Equ


Suured tänud! Very Happy

Nägin nüüd ka osa täielikult ära ja peab ütlema, et oli parem kui ma arvasin. Oma osa mängisid siin muidugi ka viited tuntud filmidele ja sarjadele (mh TOS), aga huumor oli üldse suhteliselt hästi õnnestunud. Eriti hea oli ka see, kui pardaarvuti ENE ütles, et "ma olen piraatversioon." Laughing

Tekkis siiski mõte, et kui hästi sarja sihtgrupp läbi mõeldud on. Ise kardan, et need, kes arvutite ja IT-ga eriti kursis pole, ei saa ka sarja huumorist eriti aru, samas need, kes juba teavad, neile ei anna need teadmised midagi juurde. Aga kokkuvõttes on siiski väga tervitatav kodumaist ulmesarja näha. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 19, 2011 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka IT-planeedi ära ja mulle meeldis väga. Kilde oli palju ja päris head ka - Laika kosmosest peale korjamine ja ütlus, et "Laika, nüüd saad sa lõpuks koju, raisk" Smile ; pardaarvuti ENE, mis võiks olla nagu Eesti Nõukogude Entsüklopeedia lühend; muidugi see, et ENE oli piraatversioon ja et maalast tervitati punalippude ja punahümniga oli ka ikka huumori tipp.

Eriefektid olid ka tasemel ning leian, et üldine sarja kvaliteeditase on päris kõrge ja loodetavasti läheb jääb see ka edaspidi kõrgeks. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 19, 2011 11:37 am    Teema: Vasta viitega

Tõepoolest väga lõbus algus ja ka 2011. aastale omaseid eriefekte oli Eesti sarjas väga mõnus vaadata. Cool

Esimesest osast jääb minu kindlaks lemmikuks tulnukate kommunistlik tervitus ja see kuidas nad pärast laeva põgenemist vene keeles sõimama hakkasid. Very Happy

Igal juhul hetkel meeldib ka mulle väga ja praegu tundub küll, et tegemist saab olema sellise sarjaga, mida kõlbaks välismaalastelgi vaadata.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 24, 2011 1:47 pm    Teema: Vasta viitega

Teine osa on samuti TV3 kodulehel nähtav sellel lingil:
Tsiteerin::
Esimeses seerias mürtsuga Helmuti õuele maandunud ufolaev ei jäänud märkamatuks mujalgi.



Tegu on ikka väga humoorika sarjaga ja seekordne osa ei andnud minu arvates eelmisega võrreldes grammigi alla. "Varivalitsus", salaagendid, valeraha trükkimine ja kõik muu sellega kaasnev oli igati lõbus ja nalja sai kõvasti. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Praeguseks siis neli osa näidatud. Kuidas arvamused on? Very Happy

Huumor on endiselt tasemel (igal hommikul kused siia v?), aga endal igatseb hing ka millegi sisukama järele, kuigi võib-olla selliselt haridusliku eesmärgiga sarjalt ei ole mõteti erilist tegevusliini oodata. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 19, 2011 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Praeguseks siis IT-planeedi viimane osa ka nähtud. Peab mainima, et kuigi oli ups-and-down-isid siis mulle see idee ja teostus meeldis. Eestil oli ammu aeg juba mõne taolise teleprodukti jaoks. Eriti meeldis viimases osas, et Teletorn ja Linnahall osutusid tulnukate laevadeks, kes juba NSVL-i aegadest koostööd tegid Laughing Aga kogu seriaali point it-materjali mõttes on tavainimestele (loe tädi Maali) väga vajalik ning asjakohane.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rehvitest
Kadett


Liitunud: 30 Sept 2012
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Kolm Mai 01, 2013 9:09 am    Teema: väga meeldis! Vasta viitega

Aega möödas aga mulle ka meeldis
_________________
Rehvid : Valuveljed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Mai 17, 2013 5:48 am    Teema: Vasta viitega

Jah, ma sattusin ise just esimest episoodi vaatama. Kuna ma viimased kolm aastat välismaal elanud, siis olen Eesti teleruumist võõrandunud. Õnneks juhtusin ühe sõbraga Eesti seriaalidest rääkima ja soovitas mulle IT-planeeti. Igastahes.

Esimene episood oli väga vahva. Visuaalne pool oli oma teravusega väga meeldiv ning huumor oli kullast. See piraatlusevastane reklaamiklipp polnud sobilik, aga arvestades seriaali tekkelugu, ei pea ma seda üdini pahaks. Ikkagi, seriaal on pigem selline ni¹itoode ja kui vaja rahastamiseks natuke prostituteerida, miks mitte.

Igastahes, kindlasti jätkan selle vaatamist. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group