Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Caprica
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2010 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

alziz kirjutas:
Nonii... nüüd sai hooaja viimane osa vaadatud... See oli päris huvitav... aga viimase 5 minuti jooksul lasti nii palju huvitavat läbi, et nad oleksid võinud selle lasta kõik juba eelmistes osades, mitte venitada ja venitada... nii palju huvitavam oleks olnud ja siis poleks ka canceldamise oht vast nii suur olnud... Cool Oleks tahtnud rohkem näha seda kuidas robotid ühiskonnas muuseas koguaeg igal pool taustaks on... ja oleks võinud juttu olla rohkem sellest kuidas nad sellise eneseteadvuse saavutasid, et inimestele enam ei allunud... aga eks see kõik oli vist kuidagi sellega seotud, et nad zoe programmi juppi kasutasid... et siis oligi nagu väike oht juba sees, et ise mõelda... Very Happy


Eks sel oli ja pistmist sellega et Zoe programm või midagi sellist. Miks muidu kõik cylonid Lacy niiöelda käsklusi kuulasid. Mingi alateadvuslik allumine Zoe sõbrannale vms. Aga kui aus olla tahaks ikkagi, et tehtaks teine hooaeg ka. Oleks huvitav jälgida seda, mis lasti viimase 5 minuti jooksul läbi.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2010 6:57 pm    Teema: Vasta viitega

Hyperion Endymion kirjutas:
alziz kirjutas:
Nonii... nüüd sai hooaja viimane osa vaadatud... See oli päris huvitav... aga viimase 5 minuti jooksul lasti nii palju huvitavat läbi, et nad oleksid võinud selle lasta kõik juba eelmistes osades, mitte venitada ja venitada... nii palju huvitavam oleks olnud ja siis poleks ka canceldamise oht vast nii suur olnud... Cool Oleks tahtnud rohkem näha seda kuidas robotid ühiskonnas muuseas koguaeg igal pool taustaks on... ja oleks võinud juttu olla rohkem sellest kuidas nad sellise eneseteadvuse saavutasid, et inimestele enam ei allunud... aga eks see kõik oli vist kuidagi sellega seotud, et nad zoe programmi juppi kasutasid... et siis oligi nagu väike oht juba sees, et ise mõelda... Very Happy


Eks sel oli ja pistmist sellega et Zoe programm või midagi sellist. Miks muidu kõik cylonid Lacy niiöelda käsklusi kuulasid. Mingi alateadvuslik allumine Zoe sõbrannale vms. Aga kui aus olla tahaks ikkagi, et tehtaks teine hooaeg ka. Oleks huvitav jälgida seda, mis lasti viimase 5 minuti jooksul läbi.


Karta on, et 2. hooaega siiski ei tehta, sellepärast kogu see koogel-moogel seal 5 minut sees oligi, mis oleks pidanud mahtuma võibolla veel kahte hooaega.

Eks muidugi see venitamine mängis tähtsat rolli selles, et sari tegelikult populaarseks ei saanudki. Samas oleks liiga kiire sündmuste areng võibolla olnud jällegi liigne rapsimine ja siis oleks hooaja-kahega juba nii palju sündmuseid läbi hekseldatud, et oleks kiirest jõutud esimese cyloni sõjani. Ei teagi, kas see oli sarja eesmärk või olla pigem draamasari ulme sugemetega, kuigi ega seal nüüd nii vähe ulmet siiski ei olnud, et selle võiks ulmekate nimekirjast maha kanda. Smile

Lõpp oli muidugi korralik ja kõik seletati ilusti ära, seetõttu ei ole õnneks tegemist lihtsalt lakke rippuma jäänud sarjaga nagu viimasel ajal paljudega juhtub olema, et homme öeldakse: "pakkige kotid kokku ja laske jalga", nii et midagi mõistlikku lõpetuseks teha ei jõuagi.

Annaksin ka sarjale korraliku 7 punkti, sest lõpuks oli siiski tegemist korraliku tükiga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 15, 2011 6:19 am    Teema: Vasta viitega

Sain ka lõpuks Caprica vaatamisega ühele poole. Ei teagi, kust kohe alustada, sest öelda oleks nagu väga palju, aga samas on raske seda korralikult jälgitavaks ja struktureeritud jutuks formuleerida. Eelmise kommentaari tegin pärast pilootosa ära vaatamist ning siis ei olnud minu arvamus sellest sarjast eriti kõrge; seetõttu läks ka aega, et ennast kokku võtta ja sarja edasi vaadata. Seda ei teinud lihtsamaks ka asjaaolu, et pilootosale järgnenud episoodid olid samuti suuremalt jaolt igavad ning ei suutnud mind kuidagi kaasa haarata. Umbes poole hooaja pealt see aga muutus ning nagu öeldakse, hakkasid tükid oma kohtadele langema ning tervikpildi selginedes hakkas tegevustik kiiremini ja huvitavamalt arenema. Viimased viis-kuus episoodi igatahes vaatasin peaaegu järjest ära, sest sari suure kontrastina hooaja esimesele poolele tõesti tõmbas ennast vaatama. Siinkohal mainiks ära ka selle, et Caprica osas ma meelega vältisin spoilerite lugemist ning seetõttu tulid paljud arengud mulle üllatusena. Samas jään siiski selle juurde, et hooaja esimene pool oli liiga aeglane ja igav. Mõne sarja puhul tasub tegelaskujude väljaarendamine pikema aja jooksul ennast hiljem kuhjaga ära, kuid Caprica minu arvates nende hulka ei kuulu ja see oli ka tõenäoliselt üks põhjustest, mis osa vaatajaid minema peletas ning lõpuks sarja katkestamiseni viis.

Sisulisest küljest oli sarjal tohutult palju erinevaid tahke ja nende kõikide käsitlemine on liiga suur töö, kuid üritaksin selles postituses tuua välja minu jaoks olulisemad ja rohkem huvi pakkunud seigad. Üks tänapäeval aktuaalsemaid teemasid on muidugi religioon ja terrorism. Põhimõtteliselt on tegu küll juba praeguseks kulunud temaatikaga, kuid seda üritatakse endiselt edasi lüpsta, viimati näiteks V uusversiooni teises hooajas. Samas pean ma märkima, et Caprica suutis seda käsitleda palju palju sügavamalt, mitmekülgsemalt ja huvipakkuvamalt kui ükski teine sari, mida ma seni näinud olen. Samas jällegi pean ma järele mõeldes ütlema, et võib-olla puhus tuul selles osas siiski natuke liialt ühte suunda, sest vähe on olnud ulmeseriaalides tegelasi ning organisatsioone nagu Clarice Willow ja STO, kes on suutnud ennast niisama palju vihkama panna. Kuna monoteistide religioon esindas suhteliselt üheselt mõistetavalt kristlust, seda nii paljude dialoogide kui ka sümbolite järgi otsustades, siis jäi kahtlus, kas tegu pole mitte lihtsalt religioonivastase propagandaga. Muidugi võib öelda, et terrorismi kontekstis on tegu pigem islami analoogiga ning sellele viitab muidugi ka STO tegevus, mis peaks olema Al-Qaeda analoog, kuid Läänemaailma inimestele ei oleks selle religiooni sümbolism ilmselt nii relevantne kui seda on kristlus, sest kokkupuuteid ning enese samastamisvõimalust on tunduvalt vähem. Clarice oli siiski äärmiselt paeluv tegelane ning tema osas jäigi minu jaoks lõplikult selgusetuks, kas ta tegelikult ise ka uskus seda, mida ta teistele rääkis, või oli tegemist kõigest võimuahne inimesega, kes oli valmis oma heaolu kindlustamise nimel minema üle tuhandete laipade ega kohkunud tagasi ka oma käega mõrvamise eest. Teiste monoteistide puhul aga paistis, et nende usk on tõeline, kuigi minu jaoks jäi see natuke kaugeks selles osas, et kunagi ei selgitatud, millest nende tohutu ja vääramatu usk ühte Jumalasse tuli ja miks see oli väärt niipalju, et selle nimel tohutu hulk süütuid inimelusid võtta. Selle teema lõpetuseks võib aga kindlasti mainida, et kui Clarice'i ja STO põhjal ei saa teha järeldusi religioonide ja usklike kohta, siis võib kindlasti öelda, et Clarice oli suurepärane näide sellest, kuidas halvad inimesed religiooni enda kohutavate eesmärkide saavutamiseks ära kasutavad.

Teiseks meeldis mulle Caprica juures väga see, et sari andis sügavama pilguheite Kolooniate kultuuri ja ajalukku. Esiteks võib siin muidugi mainida sarja peamiseks tegevuskohaks olnud Caprica planeeti, mis oli majanduslikult ja tehnoloogiliselt parimal järjel olev koloonia ning meie mõistes Ameerika Ühendriikide ja laiemalt kogu Läänemaailma analoog. Nagu juba pilootosas selgeks sai, siis on sellelgi oma tõsised puudused. Kasvõi majandusliku heaolu liigne tähtsustamine, mistõttu jäävad peresuhted tihti piisava tähelepanuta ning mis, nagu näha, mõjus eriti halvasti laste ja vanemate suhetele. Virtuaalmaailm aga lubas inimestel teha sisuliselt seda, mida nad tahtsid. Kui ma pilootosa vaadates tundsin, et see on kõigest odav trikk vaatajate meelitamiseks, siis sarja jooksul leidis seal toimuv lakkamatu vägivald ja oma ihade väljaelamine vägagi kindla ja sisulise koha, mis aitas hästi seletada ühiskonna vigu. Siin muidugi kerkib üles jälle teema, et parem kui inimesed tegelevad selliste asjade virtuaalmaailmas (ehk meie jaoks mõistetavalt siis mängivad vägivaldseid arvutimänge ja vaatavad filme), kui et nad seda päriselt teeksid. Inimloomuses paratamatult on teatud instinktid, mille täielik mahasurumine ilmselt ei ole kõige targem tegu.
Huvitava kontrastina Caprica ühiskonnale mõjus Tauroni koloonia inimeste ühiskond, kus valitsesid hoopis teistsugused reeglid ning väärtused. Kuigi nende ümber toimuv jäi üldisest tegevusliinist veidi kõrvale, pakkus see samas huvitavaid ja vahel ka liigutavaid stseene. Sarja parimaks tegelaskujuks ja osatäitjaks peangi just Esai Moralese (ulmefännidele tuntud muuhulgas ka sarjast Jericho major Beckina) Joseph Adama. Siin mainiks ära ka selle, et eelmises postituses pidasin tema poega Williamit samaks tegelaseks, keda me hiljem BSG-s pikemalt tundma õppisime, aga nagu lõpuks selgus, oli selle näol tegu sarja tegijate poolt kavala valele teele juhtimisega.

Tehnilise ja eriti visuaalse külje pealt oli Caprica minu arvates suurepärane ning eelmise sajandi keskpaiga stiilielementide kasutamine andis sarjale väga selge visuaalse identiteedi. Samuti meeldisid mulle seosed originaalse sarjaga - näiteks külonid ja nende firmamärgiks saanud tsitaat by your command ning samuti viited BSG uusversioonile - näiteks doktor Cottle'i mainimine, aga ka palju muud visuaalset ja sisulist.

Nagu ma ennist mainisin, siis vältisin ma Caprica osas spoilereid ja seetõttu valmistas viimane osa mulle eriti positiivse üllatuse. Millegipärast olin ma kogu aeg veendunud, et sari jäi kas lihtsalt pooleli või lõppes cliffhangeriga, kuid tegelikult oli hoopis vastupidi. Viimase episoodi ära näinuna jäi minusse hoopis sügav rahulolutunne, et üks lugu sai räägitud otsast lõpuni. Nagu oleks lõpetanud hea raamatu lugemise. Smile Ja ma täielikult nõustun Hyperion Endymioni kommentaariga, et kui mul oleks valida Caprica ja SGU jätkumise vahel, siis ma valiks kahtlusteta Caprica.

Liiga pikk; ei lugenud:
Kokkuvõtteks niipalju, et käimasaamine võttis Caprical kahjuks omajagu aega, aga kokkuvõttes oli siiski tegu väga hea ja põneva sarjaga, mida ma soovitaksin kõikidel vaadata; seda enam, et kokku on sarja vaid 18 episoodi, mis ei võta kellegi elust ülearu palju tunde. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 10:43 am    Teema: Vasta viitega

Ei tea nüüd. ..Suutsin ka viimased osad eile ära vaadata ning .. mina olen ääretult pettunud. Võib-olla ma lootsin liiga palju ning üldse olid mul kõrged ootused..

Caprical võttis tõesti palju aega, et end käima tõmmata. Samas ma nautisin seda rääkimist ja asjade arengut, inimeste manipuleerimist, võimuvõitlust ja kõike seda. Sarja keskpaigas hakaks tunduma, et see sari vist on ikkagi päris hea, ning ma ei suutnud ära oodata, millal asjad reaalselt toimuma hakkavad. Viimases osas oli korra pinge ja ootusärevus nii suur, et ma ei suutnud paigal istuda.

Spoilers ahead!

Minu jaoks ei olnud lõpp pädev. Kogu aeg lubas ja lubas, et nüüd hakkab reaalselt midagi juhtuma ja siis boom - kõik. Läbi.
Zoe saatus rääkis vastu tema enesega - kui ta rääkis Clarice'ile, et tema Taevas vale ning see viiks kaoseni.. ja siis on ta esimene, kes ära suri ning kelle avatar laeti uue perfektse keha sisse. See on ju veelgi parem kui virtuaalses taevas istuda - teadmine, et sa oled põhimõtteliselt surematu?
Adamade arengut oli jällegi kõige huvitavam jälgida. Nende Tauronite traditsioonid ja eluolu ning ühiskonnakorraldus olid vägagi paeluvad. Ning tõsi, see oli hea twist, et tegu ei olnudki meile tuntud pisikese admiraliga, mida ma olin sarja algusest saadik uskunud.
See, et Lacey'st Ema sai, on minu meelest absurdne. Samamoodi ei suuda ma aru saada, mismoodi võiks Clarice'ist saada jutlustaja kirikus cylonitele. Loogiline oleks olnud hukkamine või eluaegne vanglakaristus - Graystonide käes oli ju tema holoband, tuppa paigutatud kaamera peale jäi vestlus, kuidas nad Maribethi ära tapsid jms..


Kokkuvõtlikult, mina olen ikka vägagi pettunud. Ma ei tea, mida ma täpselt ootasin, ent mind häirivad meeletult sellised ebaloogilised arendused (kohati ebareaalsed! nt Clarice'i karistamata jäämine).

Nii et.. mina vaataks pigem SGUd edasi.
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

Zoe temaatika oli kohati jah natuke segane, aga Zoe ju tegelikult ei tahtnud surma saada; see, et tema sõber otsustas rongi õhku lasta, tuli talle endale ka üllatusena. Ja see avatar-Zoe ei olnud sajaprotsendiliselt sama Zoe, kes rongi peal surma sai, vaid avatari lõi Zoe just Clarice'i plaani takistamiseks. Filosoofilises plaanis võib muidugi vaielda, et Zoe elas nüüd edasi ja see oli vastuolus mõttega, et Clarice'i plaan oli paha Very Happy, aga mingit loogilist vastuolu ma seal ei näinud.

Lacey saatus minu arvates ei olnud väga absurdne, sest külonid kuulasid tema käske (ilmselt seetõttu, et ta oli Zoe sõbranna ja kõigis külonites oli mingi osa Zoe'ist); paduusklikud ja muidu fundamentalistid võisid selle peale arvata küll, et tal on mingid jumalast antud võimed. Aga eks see ongi kõigest spekulatsioon, sest põhimõtteliselt võib seal toimunule igasuguse seletuse välja mõelda.

Clarice'i osas nõustun sellega, et ta oli kindlasti üks kõige tagaotsitumaid kurjategijaid, aga see kirik oli minu arusaamist mööda virtuaalmaailmas ja võib-olla ta lihtsalt leidis omale hea peiduurka kuskil kaugel.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

Zoe avatar ütles Clarice'ile viimases osas seal virtuaalses taevas, et see, mida Clarice teeb on vale. Ta ju "lõhkus" selle taeva ära just selle pärast, et inimestel ei tekiks arusaam, et nad ei suregi ju päriselt ära.
Ja siis ta läheb ja loob koos isaga omale uue täiesti human-like keha, ja elab veel pärismaailmas - see on ju kordades hullem, kui inimeste avataride saatmine virtuaalsesse taevasse pärast nende surma, kus lähedased neil külas käia saavad?


Võimalik, et see on kuidagi mingit pidi loogiline, et Lacey Emaks sai. Ent minu jaoks tundub see täieliku absurdina. Razz
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Dru kirjutas:
Zoe avatar ütles Clarice'ile viimases osas seal virtuaalses taevas, et see, mida Clarice teeb on vale. Ta ju "lõhkus" selle taeva ära just selle pärast, et inimestel ei tekiks arusaam, et nad ei suregi ju päriselt ära.
Ja siis ta läheb ja loob koos isaga omale uue täiesti human-like keha, ja elab veel pärismaailmas - see on ju kordades hullem, kui inimeste avataride saatmine virtuaalsesse taevasse pärast nende surma, kus lähedased neil külas käia saavad?


Hehe ok, sain sinust valesti aru enne. Very Happy Aga võib-olla see oli jälle omaette sõnum, et inimesed on silmakirjalikud, eriti siis, kui asjad puudutavad neile endile lähedasi inimesi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 11:12 pm    Teema: Vasta viitega

Tõsi ta on ju, tegelikult.

Nii et siin võibki jääda spekuleerima, et lõpp oli kas väga pliiatsist välja kistud või lihtsalt nii diip, et upu või ära Very Happy
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 08, 2013 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Küll juba mõned kuud vana uudis, aga vahepeal lekitati natuke detaile planeeritud Caprica teise hooaja kohta:

Tsiteerin::
Kevin Murphy, who ran "Caprica" in the second half of its first season (and is now the showrunner for the hit Syfy series "Defiance"), told a crowd at San Diego Comic-Con on Thursday that Zoe was going to have a much more prominent role in a second season of the show, while the fact that she's a Cylon was going to be kept secret.

"Once Zoe became the first skin job, we were going to go into a second season, and she was going to become a self-loathing Cylon," Murphy said. "Zoe was going to join the Caprican Legionnaires, and her father was going to use his vast fortune to keep her a secret."

Zoe, who was played in the series by Alessandra Torresani, was going to declare war against Polly Walker's Sister Clarice, who in turn was going to form an uneasy alliance with Lacy, played by Magda Apanowicz.

"We would've taken out a sort of bridge to the outbreak of the first Cylon war," Murphy said.

Allikas


Ei midagi põhjapanevat, aga siiski on mul endiselt kahju, et see sari pooleli jäi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group