Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ENT - 4x17 "Bound"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
16%
 16%  [ 1 ]
9
33%
 33%  [ 2 ]
8
33%
 33%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
16%
 16%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 7:04 pm    Teema: ENT - 4x17 "Bound" Vasta viitega

Teie kommentaare selle osa kohta paluks. Cool


Minu poolt läheb 8 punkti.
Iseenesest ei olnud tegu väga tõsise osaga ja seetõttu tulekski seda ka vastavalt hinnata. Tore on muidugi see, et rohelised orionlased uuesti mängu toodi Cool, sest "Borderlandis" neid eriti ei näidatudki, rääkimata eelnenud Star Treki seriaalidest peale TOS'i.
Kõige huvitavam oligi teada saada, et tegelikult ei ole mitte Orioni naised orjad, vaid hoopis mehed, keda naised kontrolli all hoiavad. No OK, aga...mispärast me siis "Borderlandis" nägime, kuidas üht orjatari müüdi? Confused Igatahes tundub see veidi kahtlane ja jätab mulje, et kõik polnud lõpuni läbi mõeldud. Muidugi võib alalti varem nähtu välja vabandada sellega, et neil oli käsil mingi salaoperatsioon, kuid...
Teostusliku poole pealt saab episoodile ainult häid punkte anda: Orioni naiste tants oli hästi kavandatud ja muusika selle taustaks mõjus samuti hästi; ainuke kala oli minu jaoks see plaksutamine lõpus, mida need naised näisid ootavat - kas tõesti on igal tsivilisatsioonil täpselt sama tava tänu avaldamiseks? Ja kui ei, siis kust nad teadsid, et inimestel selline komme on? Razz
Kelby oli samuti suht huvitav tegelane, aga kuidagi liiga ebaprofessionaalne...kuidas selline tegelane üldse nii kõrgele positsioonile sai? Muidugi on arusaadav, et teda Tripi askeldamine Enterprise'il häirib, mind ka häiriks ausalt öeldes, aga Tähelaevastiku ohvitser peaks end talitseda suutma, eriti nii olulisel (Maa esimese Warp 5-tähelaeva peainsener) positsioonil olles. Samas ei ole mul ühtki etteheidet tema ja Tripi vahelistele stseenide kohta, kaklemine oli hea. Very Happy
Tripi ja T'Poli suhet arendati ka edasi...öelgu teised mis tahavad, aga need 2 tegelikult sobivad jumala hästi kokku, ekraanil mõjuvad nad üsna kenasti. Ahjaa....vaene T'Pol, Tuckeri poolt see küll viisakas polnud teda niimoodi teadmatuses hoida ja sõnu ning lõpuks suudlust välja pressida. Very Happy Aga väga lahe stseen siiski, 10 points.
Tore vihje TOS'ile oli ka see, kus T'Pol nalja tegi ja siis kõik naersid, vanad ajad tulid meelde. Very Happy

Lõpuks siis veel ütleks midagi nende naiste kohta....tegelikult mul ainult seda ongi öelda, et kui nad seda miskit hüpnotiseerivat ainet ei eritaks, siis oleks neil meeste leidmisega kindlasti raskusi. WinkVery Happy


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 7:03 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 3:49 pm    Teema: Vasta viitega

Muidugi oli see episood omapärane ja seal oli päris palju nauditavaid kohti, kuid mulle see erilist muljet kahjuks ei jätnud.
Asi lihtsalt selles, et minu arust oleks võinud sarja tegijate meeskond lõpu veel paremaks kerida ning jätta vaatajate südamesse veelgi suurema okka, et sari ära lõpeb. Viimased episoodid lihtsalt peavad olema maksimaalselt head, aga see siis selleks.

Andsin kaheksa punkti, sest ideega minu arust see episood eriti ei hiilanud, kuid muidugi teostus üksinda vääriks kümmet punkti.
Plussid olidki siis Enterprise'i välja toodud Orionlaste näitamine ja nende uskumatu saladuse paljastamine, et hoopis naised kontrollivad mehi. Wink
Samuti oli huvitav Kelby vastuhakk Trip'ile, millega meile üritati selgeks teha, et ta ikka ei olnud veel valmis saama Tähelaevastiku lipulaeva peainseneeriks Wink

Lisapunkti teenisid minu poolt episoodi lõpuminutid, ehk siis T'Poli ütlus, mis meenutas mõneti TOS'i Spocki ning mis mängis minu arust väga hästi nostalgiliste Trekkerite tunnetega ja T'poli ja Tripi viimane jutuajamine, kus Trip lõpuks paljastas, et jääb siiski Enterprise'ile. Cool

Põnev oli ka muidugi Orionlaste efekt meeskonnaliikmetele, eriti see kuidas kapten Archer muutus vägivaldseks ja tahtis sisuliselt süütut laeva õhku lasta ja see kuidas Kelby oli nõus Enterprise'i hävitama.
Archer meenutas selles episoodis mõneti seda inimest, kes ta oli kolmanda hooaja osas "Hatcheri", kus ta kaitses iga hinna eest Insectoidide munasid.

Igatahes midagi jäi minu jaoks sellest episoodist puudu, mitte et olemasolevaga oleks võinud midagi paremat teha, vaid tegelikult oli kogu idee niivõrd ebaoluline, et midagi poleks juhtunud, kui see osa oleks vahele jäänud.

Minu poolt siis kõik. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Laup Apr 23, 2005 9:30 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Laup Apr 23, 2005 9:15 am    Teema: Vasta viitega

9 .. Orionlastega jagelemine meeldis Smile Archer kolistas jälle lahedalt ämbrit. Imho .. on universium suur ja lai ning sellised nn. ebakõlad kahe osa vahel on võiks öelda suhtelised. Eelmine kohtumine Orionlastega oli ju liialt põgus, et miskit konkreetset ja kaljukindlat öelda.

Trip-i ja T'Pol-i saaga oli tore.

Aga pisiasjadest meeldis enim Phlox-i osatäitmine .. vaatad teda, nagu oleks midagi korrast ära, aga aru ka ei saa. Ja oh näe imet, viskaski end pikali Very Happy
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group