Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek Discovery (uus Treki seriaal)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 19, 2016 1:58 am    Teema: Star Trek Discovery (uus Treki seriaal) Vasta viitega

https://www.youtube.com/watch?v=xXpPweAooeE

2017 Star Treki sarja esimene teaser on väljas Mingi aeg käisid kuulujutud, et tegu on antoloogiaga nii et iga hooaeg on nagu uus sari. Kuna teaseris on kirjas "New Crews" siis äkki ei ole tegu ainult kuulujutuga.
Ja kuuldavasti eksisteerib see sari ikka vanas Treki universumis.


Viimati muutis seda SinkaVonka (Püh Juul 24, 2016 1:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2016 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud teema tegemise eest. Spekulatsioone on jah igasuguseid olnud, kuigi ma ei ole päris kõigega jõudnud ennast ka kursis hoida. Olen aru saanud, et suhteliselt tõenäoliselt toimub uus sari nn vanas universumis, mitte Abramsi filmide omas või täiesti uues. Elame-näeme. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Mai 26, 2016 3:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis käimas kuulujutt, et uus sari võib siiski toimuda Abramsi filmidega samas universumis, sest väidetavalt võiks vana continuity juurde tagasi pöördumine vaatajad segadusse ajada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2016 1:22 pm    Teema: Vasta viitega

https://www.youtube.com/watch?v=QGsuM31IC-Q

Nii, nüüd on siis uus teaser väljas ja tegijad on öelnud, et esimene hooaeg on 13 osa ning leiab aset Prime Universe'is. Fuller ütles ka et sari ei ole antoloogia. Ainuke asi, mida veel ei ole täpsustatud on see millal tegevus toimub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Aug 16, 2016 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Miks see teaser nagu animatsioon välja näeb? Kas eelarve tõesti nii väike?
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 05, 2016 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

Nielander kirjutas:
Miks see teaser nagu animatsioon välja näeb? Kas eelarve tõesti nii väike?


Esialgne teaser oli väidetavalt kiiresti kokku pandud kavand, mis oli pigem mõeldud nii öelda ettevõttesiseseks kasutamiseks, kuid fännide rõõmuks otsustati seda jagada. Tulemus polnud muidugi päris see, mida ilmselt loodeti ja enamus kritiseerisid lõigu halba kvaliteeti. Smile

Nüüd on siis selgunud, et ühe episoodi eelarve tuleb umbes 6-7 miljoni dollari kanti, mis on telesarja kohta ikka kohutavalt suur, võrreldav oleks hetkel vaid Game of Thrones.

P.S. Esimene postitus üle väga pika aja. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2016 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Nüüd on siis selgunud, et ühe episoodi eelarve tuleb umbes 6-7 miljoni dollari kanti, mis on telesarja kohta ikka kohutavalt suur, võrreldav oleks hetkel vaid Game of Thrones.


Ei teagi kas olla selle üle õnnelik või õnnetu. Loodetavasti ei minda eriefektidega liiga hulluks ja ülepakutuks. Näide rebootitud filmidest, mis on muidugi hoogsad ja energilised, aga enam mitte päris Star Trek.

Sarjad hiilgasid eelkõige filosoofiliste ideede ja paradokside poolest - pärand millest ei tohiks kergekäeliselt loobuda.
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2017 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Uus teaser: https://www.youtube.com/watch?v=CKuZINgyR-c
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2017 5:56 pm    Teema: Vasta viitega

Nielander kirjutas:
Uus teaser: https://www.youtube.com/watch?v=CKuZINgyR-c


Muuhulgas levis internetis hiljuti foto võimalikest uutest klingonitest, kes näevad varasemate versioonidega võrreldes üsna erinevad välja:
http://i.imgur.com/NPKS5yg.jpg

Ei tea, mul endal ei ole sisuliselt midagi selle vastu, kui teatud visuaalseid elemente moderniseeritakse (seda on ennegi tehtud, võrdle nt TOS ja TMP klingoneid või andoorlaste uut väljanägemist ENT-is), aga vähemalt seni viimaste sarjade klingonitel polnud visuaalsest küljest ka häda midagi. Kui need tegelased seal pildil üldse on klingonid muidugi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 19, 2017 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

Param-pa-raa... ongi esimene päris teaser trailer uuele sarjale väljas ja visuaalselt näeb see küll väga äge välja... ja siis need uue väljanägemisega Klingonid. Eks kaanoni inimesed mõtlevad kindlasti välja mingi põhjuse selle jaoks, miks nad nüüd näevad välja sellised nagu näevad, sest ENT ja TNG jaoks ju see põhjus välja mõeldi, miks TOS-is Klingonid üsna inimeste moodi välja nägid.

Kindlasti tasub ka rõõmustada, et planeeritud 13 osa asemel 1. hooajal, tehakse nüüd 15 osa.

Sügiseks on mida oodata. NCC1701D

Artikkel koos piltidega startrek.comis Naughty

Edit:
Mida teie uuest trailerist arvate?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 01, 2017 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tundub palju lubav küll Smile Sellised klingonid esialgu on harjumatud.

offtopic:
PS! Üleeile tuli Star Trek: Bridge Crew VR ka välja, et kellel VR headset ja inglise keel suus saab ilmselt suure lõbu osaliseks. Esmamuljete alusel väidetakse päris hea olevat.
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Juun 20, 2017 7:41 am    Teema: Vasta viitega

Esimene osa esimesest hooajast ilmub 24. septembril:
http://tvweb.com/star-trek-discovery-september-premiere-date/
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 20, 2017 7:21 pm    Teema: Vasta viitega

Suht ulme Smile , et tõesti lõpuks uus Treki sari välja tuleb. Ehk ilmuvad siiagi mõned tuttavad näod tagasi seda sügisel arutama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 02, 2017 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Natukene uutest vormidest. Samuti lubab uus sari palju Klingoneid ja Game of Thrones tüüpi surmasid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2017 1:35 pm    Teema: Vasta viitega

Uus trailer.
Vaatamata tuttavatele elementidele ei tundu uus sari vähemalt seni näidatu põhjal küll sugugi varasematele Treki sarjadele sarnanema; eriti muidugi visuaalse stiili poolest, mis meenutab väga nii Abramsi filme kui ka nt The Expanse'i ja tundub olema uue generatsiooni esindaja - mis minu arvates on tegelikult positiivne, sest eks relevantseks jäämiseks tuleb end aeg-ajalt ümber kujundada. Smile

TrekMovie artiklis on ka veidi huvitavat infot.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 23, 2017 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Uus trailer.
Vaatamata tuttavatele elementidele ei tundu uus sari vähemalt seni näidatu põhjal küll sugugi varasematele Treki sarjadele sarnanema; eriti muidugi visuaalse stiili poolest, mis meenutab väga nii Abramsi filme kui ka nt The Expanse'i ja tundub olema uue generatsiooni esindaja - mis minu arvates on tegelikult positiivne, sest eks relevantseks jäämiseks tuleb end aeg-ajalt ümber kujundada. Smile


Paistab tõesti täiesti uus kontseptsioon, kuid praegu jääb siiski mulje, et Trekile omaseid sügavaid teemakäsitlusi tuleb ka seekord ja tegelikult see ongi kõige olulisem. Usun, et lisaks säravatele eriefektidele saab ka midagi muud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2017 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

"You're mad..."
"I'm Mudd"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 02, 2017 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

Alustaks postitust tegelikult korraldusliku küsimusega teistele foorumi liikmetele. Discovery on nüüd pihta hakanud ja esimesed kolm episoodi juba äragi näidatud ning tore oleks vaadatu osas ka veidi mõtteid vahetada. Samas tundub mulle, et aktiivseid liikmeid on meil hetkel liiga vähe, et oleks mõtet iga episoodi kohta eraldi küsitlusega teemat teha ja ega needki vähesed meist ei viitsi võib-olla pidevalt nokka lahti teha, vaid mugavam oleks näiteks üle paari episoodi üks postitus teha jne. Seega oleks minu poolt esialgu ettepanek jätkata arutelu käesolevas teemas ja jätta ta lihtsalt kleepsuna Star Treki sarjade alamfoorumi esilehele edasi. Kui aga keegi tunneb, et mõni episood siiski väärib omaette teemat, siis muidugi olge lahked ja tehke uus teema.

Minu muljed on esimese kolme osa põhjal üsna positiivsed. Esimesed kaks episoodi moodustavad ka põhimõtteliselt ühe terviku ja ehk sobikski neid kirjeldada pigem kui eraldiseisvat filmi, mis annab uuele loole teatud algtõuke ja lükkab tegevuse käima, kuid mis ei ole ilmtingimata vajalik edasise mõistmiseks ja jälgimiseks, seda enam, et nii laev kui ka suuremalt jaolt tegelased on pärast pilootepisoode uued.

Siinkohal mainiks ka ära, et eks minu suhteliselt positiivsele reaktsioonile aitas kaasa ka see, et mul ei olnud uue sarja suhtes mingeid erilisi ootusi ja ma üldiselt ei lase ennast häirida paljudest elementidest, mis on mujalt arvamusi lugedes mõningaid vaatajaid seganud. Visuaalselt identiteedilt on DSC kindlasti väga erinev varasematest sarjadest ja pigem sobitub suurepäraselt Abramsi filmide nn Kelvini ajaliini - ütlekski, et visuaalselt on sari minu hinnangul umbes 80% Abramsi Trek ja 20% ENT. Kui pilootosas näidatud USS Shenzhou nägi välja loogilise järglasena NX-klassile, siis uus tähelaev Discovery sobituks suurepäraselt Star Trek Into Darknessis näidatud Vengeance'i kõrvale oma nurgeliste joonte ja lõigatud taldriksektsiooniga. Abramsi filmidest inspireerituna on ka DSC laevadel silla viewscreen mh päris aken (mis minu arvates on tegelikult visuaalselt väga lahe, kuigi võib-olla loogiliselt mitte kõige mõistlikum lahendus), rääkimata kaameratööst ja visuaalefektidest. Samas on nii laevade sisemuses kui ka näiteks mundrites tunda mõningaid ENTi mõjusid (eriti nt Shenzhou kapteni ready room), kuigi võib-olla annab seda seletada ka asjaoluga, et mõlemad sarjad järgivad lihtsalt sarnaseid tootmisdisaini põhimõtteid. Ka DSC introvideo meenutas oma joonistega kergelt ENTi, kuigi vähemalt muusika osas on pöördutud tagasi klassikalisema joone juurde. Pean siiski ütlema, et DSC main theme mulle erilist muljet ei jätnud ja pole erinevalt kõigist varasematest ka veel pähe jäänud.


Aga räägiks siis sisust, mis peaks ju tegelikult hoopis Treki olulisim osa olema, ka mõne sõna. DSC on kindlasti, noh, erinev varasematest sarjadest. Pilootosa puhul mind tegelikult hämmastas, kui tõsisena see tundus. Ei, muidugi ma ei tahagi, et DSC oleks The Orville'i stiilis humoorikas sari, aga see mõjus kohati kuidagi raske ja rusuvana - mitte käsitletud teemade, aga atmosfääri poolest ja meenutas sellega mulle pigem isegi BSG uusversiooni. Peab siiski ütlema, et kolmandas osas, mida mina nimetaks tegelikult DSC päris pilootosaks, oli asi juba oluliselt paremini tasakaalus.

Sonequa Martin-Green, kes peaks paljudele olema varasemalt tuttav The Walking Deadist, igatahes on minu jaoks mõjunud üllatavalt positiivselt. Eelmainitud sarjas kehastas ta Sashat ja pean ütlema, et seal ei jäänud mulle temast muljet kui eriti silmapaistvast näitlejast, aga eks see ole rohkem ka selles kinni, kuidas karakter on kirjutatud. Esimese kolme osa põhjal igatahes usun, et ta saab oma rollis kindlasti hästi hakkama. Ka Jason Isaacs, kes mängib kapten Lorcat, meeldis mulle teda tutvustanud kolmandas osas päris hästi ja üldse paistab, et tegemist on väga saladusliku ja kummalise tegelaskujuga, kelle osas ei jää kindlasti mingid üllatused tulemata. Viimane stseen igatahes tõi mulle tahtmatult taaskord meelde juba mainitud The Walking Dead ja täpsemalt tegelaskuju Governori, kellel oli samuti "huvitav" kollektsioon, kellega koos aega veeta ja "nõu pidada". Very Happy

Igatahes oleks huvitav teada saada, mida kuradit kapten Lorca ja Discovery seal kaugel kosmoses tegelikult teevad. Very Happy Igatahes ma ei ole sugugi veendnud, et kogu seletus piirdub ainult episoodis antud selgitusega senisest warp-ajamist kiirema liikumisvõimaluse leidmisel. Episoodis tutvustatud nähtusega meenusid mulle millegi sarnastena ka nn Genesise-seade ja protomatter Star Trek II: The Wrath of Khanist, mis on hiljuti Star Trek Online'is teemaks võetud.

Eks mõtteid ole kindlasti veel, aga hetkel rohkem foorumiruumi ei raiska ja vaatame, kas õnnestub siin ka mingit diskussiooni genereerida. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group