Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Walking Dead
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 28, 2013 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Neljanda hooaja kolmas osa oli jälle väga kõrgel tasemel nagu sarjale kohane. Caroli osutumine nakatunute põletajaks oli muidugi suhteliselt suur üllatus ning ühtlasi selgus, et mingit suurt vandenõud seal taga polnudki. Iseenesest oli see otsus külmalt võttes loogiline, kuid samas on selge, et keegi peale Ricki sellesse nii mõistvalt ei suhtu ning varem või hiljem tulevad sellest probleemid, mis võivad isegi lõppeda kas Caroli või kellegi teise surmaga.

Mis puutub nakatunutesse, siis ilmselgelt on tegijatel plaan grupp jälle väikseks muuta ning võib eeldada, et mõne osa pärast on meil tegemist juba väga pisikese osatäitjate koosseisuga. Samas aitab see kindlasti kulusid kokku hoida ja võibolla tegevustiku osas muudatusi tegema hakata, mis osutub kindlasti varsti vajalikuks.

Üldjoontes nõustun eelkõnelejaga ja usun, et neljas hooaeg saab olema võrdlemisi paiksest algusest hoolimata väga kaasahaarav. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 29, 2013 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Good news, everyone!

The Walking Dead on uuendatud viiendaks hooajaks.
Tsiteerin::
AMC today announced there will be a fifth season of The Walking Dead. “We are very happy to make what has to be one of the most anti-climactic renewal announcements ever: The Walking Dead is renewed for a fifth season,” AMC President Charlie Collier said in a statement. “This is a show that has erased traditional distinctions between cable and broadcast. Its expanding base of passionate fans has grown every season, most recently – and most notably – with the season four premiere earlier this month, which broke viewership records for the series and became the biggest non-sports telecast in cable history.” Today’s announcement also stated that showrunner Scott Gimple will continue with the series along with EPs Gale Anne Hurd and Robert Kirkman, who created the comic series on which the TV show is based, as well as David Alpert, Greg Nicotero and Tom Luse.

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 4:23 pm    Teema: Vasta viitega

4x04 - "Indifference"

Suhteliselt emotsioonitu osa oli, millele viitab päris tabavalt ka pealkiri. Razz

Ei oskagi ausalt öeldes midagi head või halba välja tuua, sest enamus sündmused nagu midagi olulist ei muutnud ning isegi uued tegelased kõrvaldati kiiremini kui keegi nende peale mõelda jõudis.
Samas ei saa muidugi öelda, et olulisi sündmusi poleks üldse olnud, sest Rick otsustas ju Caroli maha jätta, kes on grupiga juba esimesest hooajast kaasas olnud. Ricki otsus oli võibolla moraalselt korrektne, kuid samas väga üllatav. Mingil põhjusel ei näinud ma sellist lahendust absoluutselt ette, kuid ei saa ka öelda, et see otsus oleks mõjuv või tähendusrikas tundunud (kui tuua paralleel mänguga, siis seal lahendati sarnane olukord märksa emotsionaalsemalt). Kindlasti järgnevad nüüd teatud probleemid Daryliga, kuna Rick vaevalt juhtunu kohta valetama hakkab.

Kokkuvõttes oli see nüüd küll ootamatult tühine episood ja loodaks, et järgmine nädal jätkub asi hooaja esimeste osade tempos.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

4x04 - "Indifference"

Esmalt nõustuks eelkõnelejaga selles, et ka minu jaoks jättis see episood suhteliselt emotsioonitu mulje, kuigi näiteks ilma episoodi nägemata toimunud sündmusi ja eriti lõpplahendust objektiivselt kirjeldada üritades võiks seda olla raske uskuda.

Ütleks, et episoodil oli nii tugevaid kui nõrku külgi. Suhteliselt igavaks pidasin ma Daryl&Co seltskonna seiklusi, mis tundus kui kollektsioon suvalistest juhtumistest, mille peamiseks eesmärgiks oli lihtsalt natuke actionstseene näidata. Ja kas ma sain millestki valesti aru, või oli sügavasse võssa peidetud auto tõesti ainuke liikumisvahend, mille nad tervest linnast leida suutsid? Very Happy Aga tegelikult tundus kogu episood olema kuidagi laialivalguv ja ilma selge fookuseta (mulle hakkasid need väljendid hetkel meeldima).

Mis puutub Ricki otsusesse Carol maha jätta, siis selles osas mul on kahetised tunded. Ühest küljest oli see Ricki jaoks lihtne lahendus - nagu ka Rick ise mainis, siis Tyreese tahaks tõenäoliselt Caroli verd. Ja selge on see, et süüdlane tuleb vanglarahva seast üles leida, mistõttu ei saaks Rick arvatavasti ka vaikida; seda enam, et ta on endine politseinik (kuigi vist küll liikluspolitseinik, aga siiski) ja peaks omama vähemalt mõningast kompetentsi kuritegude lahendamisel. Seega valetamise (mis ei ole nagunii Ricki loomuses) puhul võiks tekkida veel rohkem pingeid ja kahtlustusi selle üle, keda ja miks Rick kaitseb.

Aga mis puutub moraalsesse seisukohavõttu, siis ma pigem arvan, et Rick käitus valesti. Nüüd ärkab minus küll vahepeal unne vajunud moraalne relativist ja tahaks siinkohal öelda, et tegelikult me keegi ei kujuta ette, missugune oleks elu sellises maailmas. See on täiesti uus reaalsus ja mitte keegi meist ei saa ette öelda, kuidas ta käituks, kui selline olukord tegelikult tekiks. Teleka või arvuti ees tugitoolis istudes ja popcorni süües on väga mõnus kritiseerida teiste käitumist ja mõelda, et mina ise ei oleks üheski olukorras valmis sellisteks tegudeks, aga vähemalt mulle on elu siiani õpetanud, et iseennast õpitakse tegelikult tundma alles äärmussituatsioonides. Ja kuigi ma arvan, et mõningad asjad ja teod jäävad alati valeks olenemata olukorrast, siis The Walking Deadi maailmas lendab meie praegune tavamoraal ja -eetika aknast välja ning tuleb leida uus tasakaal kõlbelisuse ja eneseväärikuse säilitamise ning ellujäämise tagamise vahel. Mis ei saa kindlasti olema lihtne, sest siin tekivad paratamatult jälle needsamad filosoofilised küsimused, et mis teeb meist inimesed ja missugune elu on üldse elamist väärt jne. Ehk siis lõppkokkuvõttes me ei tohiks Caroli tegevust kritiseerida meie tänase maailmapildi pinnalt, vaid arvestama ka sealse reaalsusega.

Kui kasutada juriidilist terminit, siis ma arvan, et võiks öelda, et Carol tegi kaalutlusotsuse. Ja see otsus oli kahe halva valiku vahel, millest üks oli nakatunute tapmine (kes esiteks oleksid teisi ohustanud ning teiseks surnud ise piinarikast surma; ja tuleb ausalt tunnistada, et tõenäosus õigel ajal ravim leida, on nende olukorras kaduvväike) ja teine lasta neil anda nakkust edasi ning surra piineldes. Ja kuigi võib öelda nagu Rick, et Carolil polnud õigust teiste eest sellist otsust teha, siis ei ole sellist õigust vähemalt sealses maailmas ka kellelgi teisel. Veel võiks küsida, kas tegevusetus on parem kui tegevus, aga veelkord juriidikat sisse tuues võib ka tegevusetust teatud olukordades pidada vastutuse tekkimise aluseks; ja nagu öeldud, on sarja maailm täiesti teine kui meile tuttav ühiskond. Smile
Seega ma ei arva, et Carol oleks valesti käitunud, aga probleem on selles, kuidas seda teistele vanglaelanikele mõistetavaks teha ning seetõttu oli Caroli lahkumine arvatavasti kõigi jaoks mugavam lahendus. Vaevalt oleks Carolile endalegi meeldinud vanglas paariana edasi elada.

TrekRanger kirjutas:
Kindlasti järgnevad nüüd teatud probleemid Daryliga, kuna Rick vaevalt juhtunu kohta valetama hakkab.


Tõenäoliselt küll, kuigi kas mulle ainult tundub või on viimases paaris osas Daryl ja Michonne vahetanud kahtlaselt selliseid repliike, mis võiks viidata millelegi rohkemale? Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Aga mis puutub moraalsesse seisukohavõttu, siis ma pigem arvan, et Rick käitus valesti. Nüüd ärkab minus küll vahepeal unne vajunud moraalne relativist ja tahaks siinkohal öelda, et tegelikult me keegi ei kujuta ette, missugune oleks elu sellises maailmas.


Olen kindlasti nõus, et sellises olukorras oleks tegelikult peaaegu võimatu moraalselt kõige õigemat valikut välja kujundada ning selles osas oleks ainuke võimalus lähtuda oma sisemisest õige/vale skaalast. Rick, olles politsei, tegi enda jaoks ilmselt ainuvõimaliku otsuse, sest tapmine ei olnud tema hinnangul Caroli poolt välja pakutud põhjustel vastuvõetav ja ta ei tahtnud, et selline suhtumine levima hakkaks (jättes välja muud põhjused, nagu võimalik verevalamine, mis järgnenuks Caroli ülestunnistusele jms.) Rääkides aga mingist laiemast moraalsest kompassist, siis sellele seisavad muidugi kõige lähemal kehtivad seadused, mida ilmselgelt sellises maailmas enam keegi järgima poleks sunnitud ning seega otsused saavadki tuleneda vaid isikute individuaalsetest hoiakutest (olgu see siis "ilus või kole"). Smile

Tulles veelkord tagasi Ricki tegelase juurde, on mul aga endiselt käesoleva episoodi viimaste minutite sündmuste kulgu võrdlemisi keeruline lahti mõtestada, sest vähemalt selle hooaja Ricki käitumisega ei läinud minu arust Caroli mahajätmine kuidagi kokku ning otsus sündis kuidagi liiga järsku. Razz

Enterprise kirjutas:
kas mulle ainult tundub või on viimases paaris osas Daryl ja Michonne vahetanud kahtlaselt selliseid repliike, mis võiks viidata millelegi rohkemale? Very Happy


Ka mulle tundus nii, kuid täiesti võimalik, et tegijad mängivad vaatajatega niisama mingit mängu. Daryli ja Caroli lugu on ka selles osas täiesti pooleli jäänud, mis tekitaski siis nüüd uue võimaluse. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Tulles veelkord tagasi Ricki tegelase juurde, on mul aga endiselt käesoleva episoodi viimaste minutite sündmuste kulgu võrdlemisi keeruline lahti mõtestada, sest vähemalt selle hooaja Ricki käitumisega ei läinud minu arust Caroli mahajätmine kuidagi kokku ning otsus sündis kuidagi liiga järsku. Razz


Mul tekkis endal alguses sama küsimus, sest Ricki selline käik tuli kuidagi ootamatult, seda enam et alles paaris eelnevas stseenis olid nad jaganud nii isiklikke lugusid oma elust. Aga siis meenus mulle stseen episoodi algusest, kus Carol ütles autos Rickile, et viimane võttis ta sellepärast kaasa, et ta tahtis, et vanglasse jääks keegi, keda ta saab usaldada. Mis paneb mind mõtlema, et tõenäoliselt oli Rickil juba alguses kavas Carolist sel viisil vabaneda.

Iseküsimus on jah muidugi see, et kuidas seda seletada Ricki tegelaskuju arengu kontekstis. Ma asuks siin seisukohale, et Rick on vaikselt küll august välja roomanud ja kuigi tema paranemisprotsessi üheks osaks oli vahepeal vägivallast ja muidu karmikäelisest juhtimisest hoidumine, siis sellest etapist on ta nüüdseks üle saanud. Pigem oli Ricki käitumine selles episoodis kooskõlas tema isiksusega varasematest hooaegadest, kus ta oli küll valmis tegema raskeid otsuseid, aga siiski ilma sellega tavapäraselt kaasneva brutaalsuseta.

Võiks mainida veel, et nagu ka Carolil, oli Rickil selles olukorras vähe valikuid ja needki olid kõik halvad. Seega ka tema tegi kaalutlusotsuse ja kuigi see ei ole minu hinnangul võib-olla "õige", on see siiski igati mõistetav.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 04, 2013 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Väga hea tähelepanek Ricki käitumisest episoodi alguses. Korraks jäi tõesti mulje, et ta on oma otsuse teinud, kuid episoodi jooksul loodi pigem illusioon, et Rick on kõigest hoolimata sellest üle saanud ja valmis Caroliga edasi minema. Smile

Täiesti võimalik, et Rick üritatakse nüüd vaikselt eelmiste hooaegade käitumismallidesse tagasi suunata, kuid seekordne sündmuste käik mõjus kuidagi liiga masinlikult, eriti arvestades seda, et Ricki hoiakuid pole minu arust varem sugugi nii keeruline aimata olnud. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 11, 2013 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

4x05 - "Internment"

Alustuseks mainiks ehk seda, et mulle meeldis väga episoodi esimene stseen Rickist autos tagasiteel vanglasse. Minu arvates see oli suurepärane näide sellest, kuidas nii vähesega on võimalik öelda nii palju. Pikemad pilguheidud Ricki seotud käele, mis oli Tyreese'iga kakluse tulemus ja mida oli aidanud siduda Carol, ning Caroli käekellale tõi meelde kõik selles liinis varem juhtunu ning aitas minu hinnangul täiuslikult illustreerida olukorra mitmetahulisust - kuidas kõiges ja kõigis on midagi head ning halba - ja samas sellest mitmetahulisusest tulenevat keerukust.

Aga üldisemalt rääkides peaks ütlema, et vaatamata asjaolule, et episood ise oli põnevam ja sündmusterohkem kui eelmine, ei tekitanud see siiski minus mingeid märkimisväärseid mõtteid. Ma ei taha sellega öelda, et episood oleks olnud nagu särav pealispind ilma sisuta, aga tundub, et paljud olulisemad teemad lükati edasi järgmisse episoodi. Näiteks kogu Caroli ärasaatmist puudutav temaatika piirdus sisuliselt lühikese kommentaariga Maggie'le. Ricki vestlust Hersheliga selles küsimuses ja viimase reaktsiooni me ei näinudki; samuti jääb järgmisse episoodi nähtavasti konfrontatsioon Ricki ja Daryli vahel. Ning ma vist ei pea mainima, kes episoodi viimases stseenis vanglat põõsaste vahelt piidles.

Nagu ma ette ennustasin, siis paistab, et väga tõenäoliselt jääb Glen ellu, kuna Daryl&Co jõudsid viimasel hetkel ravimitega tagasi. Minu seisukoht on endiselt, et see on väga lame, kuigi mulle Gleni tegelaskuju iseenesest meeldib. Aga muuseas, kas ainult minule tundus kohutavalt ebaloogiline, et nähes täiesti võõrast mahtuniversaali lähenemas jooksid Carl ja Rick kohe väravaid avama, tegemata kindlaks, kes seal tegelikult sees istub? Nad ei teadnud ju, et Daryli seltskond oli pidanud omale uue auto leidma. Ning pimeduses oli kindlasti päris võimatu näha nii kaugelt, kes seal täpselt sees istub. Mis siis, kui seal oleks olnud hoopis see viimases stseenis nähtud isik oma sõpradega? Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 11, 2013 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Viies osa oli kindlasti parem kui eelmine, kuid taaskord ei toimunud midagi eriti silmapaistvat ja ära surid oodatult vaid võrdlemisi tundmatud tegelased.

Tegelikult tundub mulle, et huvitavatest ja pingelistest seikadest hoolimata on neljanda hooaja näol tegemist pigem järelkajaga kolmandale ja mingeid uusi pöördeid pole ju sarja tulnud. Kuna nüüd tuli tagasi ka kuberner, siis võib oodata, et järgmised osad kuluvad eelmise hooaja lõpu laadsele kassi-hiire mängule ja ilmselt enne selle hooaja poole viimast osa midagi olulist ei juhtu.

Sarnaselt eelkõnelejale leian, et sari igav küll pole, kuid samas ootaks ikkagi midagi enemat, sest Walking Dead on suutnud varasemalt oluliselt tihedamini üllatada.

Muidugi on huvitav vaadata kuidas Tyreese ja Daryl Caroli mahajätmisele reageerivad, sest tegelikult on mõlemal põhjust Ricki peale vihane olla (Darylil tehtu pärast ja Tyreese'il sellepärast, et Carol pääses ehk tema mõistes karistuseta). Smile

Enterprise kirjutas:
Aga muuseas, kas ainult minule tundus kohutavalt ebaloogiline, et nähes täiesti võõrast mahtuniversaali lähenemas jooksid Carl ja Rick kohe väravaid avama, tegemata kindlaks, kes seal tegelikult sees istub?


Ka mul tekkis sama küsimus ja tegelikult mõlema sisse lastud auto puhul. Tõesti jäi selline mulje, et kui keegi on ära sõitnud ja nähakse autot, siis lastakse see automaatselt sisse (kontrollimata kas kõik on ikka nii nagu loodetakse). Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 18, 2013 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

4x06 - "Live Bait"

Pean tunnistama, et tegelikult ootasin ma eelmise episoodi lõpu põhjal seekord hoopis teistsugust teemaarendust. Aga see ei tähenda kaugeltki, et käesolev episood oleks mulle mingilgi määral pettumuse valmistanud. Lihtsalt see oli miski, mida ma ei olnud osanud oodata.

Igatahes oli "Live Bait" minu arvates väga värskendav episood, sest eelmiste episoodidega hakkas sarja üldine foon kuidagi liiga üksluiseks muutuma. Keskendumine Kuberneri teekonnale pärast sündmusi eelmise hooaja lõpus tegi minu arvates väga palju, et seda tegelast vaatajale lähemale tuua ja arusaadavamaks muuta. Olen seda vist siin teemas ka varem öelnud, kuid kolmandas hooajas jäi tema tegelaskuju minu silmis piisavalt välja arendamata ning seetõttu paistis tema tegevus tihti mitte loogiline, vaid lihtsalt nn shock value peale üles ehitatud. See osa aga aitas teda vaataja jaoks maa peale tagasi tuua.

Peamine mõte, mis mul Kuberneri suhtes tänu sellele episoodile tekkis, oli vist see, et tegemist ei ole üdini halva ja pidevalt kurje plaane hauduva tegelasega, nagu temast varem võis mulje jääda. Mitte, et miski õigustaks seda, kuidas ta käitus ja mida ta oli valmis teistele tegema, aga ta muutus inimesena reaalsemaks. Ehk on Kuberner seni üks paremaid näiteid inimesest, kellele on zombi-apokalüpsi tagajärjed ka tugevat mõju avaldanud (see on temaatika, mida me eelmistes postitustes olema juba mõnevõrra ka arutanud) - ehk siis kuidas muidu normaalne inimene võib teatud olukorras segi pöörata ja teha asju, mis muidu võimatuna näivad. Võib-olla oli tema jaoks valulävi madalamal kui Ricki gruppi sattunud inimestel, aga võib-olla ka mitte, sest tegelikult me täpselt ei tea (vaatamata mõningatele kirjeldustele, mis võivad või ei pruugi olla täpsed ja ammugi mitte kõikehõlmavad), mismoodi tema varasem elu enne temaga sarjas kohtumist oli kulgenud.

Veel üks huvitav küsimus, mis mulle Kuberneri tegemisi vaadates pähe tuli, oli see, et mis võis olla tema motivatsiooniks episoodis kohatud perekonda aidates. Kas ta üritas iseenda ees oma varasema tegevuse pärast lunastust leida? Või aitas ta neid selleks, et ta oli lihtsalt oma olemuselt nn normaalne inimene ja see ei maksnud talle midagi? Või lootis ta selle abil leida nende toetust ja vastuvõtmist enda sekka ning tegemist oli kõigest lootusega selle eest tasu saada? Ja kas see viimane on üldse moraalsest ja eetilisest vaatepunktist vale, nagu võiks esmapilgul ehk sellise kirjelduse põhjal tunduda? Tõenäoliselt on vastus selline, et mõnevõrra vastavad kõik need põhjendused tõele, sest see on lihtsalt inimlik (selle sõna kõige neutraalsemas tähenduses).

Aga annan vahepeal võimaluse ka teistel sõna võtta. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 25, 2013 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

4x06 - "Live Bait" ja 4x07 - "Dead Weight"

Nõustun eelkõnelejaga, et kõnealustest esimene episood oli väga värskendav ja andis meile lõpuks ka kuberneri tegelasest veidi parema ülevaate. Enne seda osa oli kuberner lihtsalt üks klassikaline pahalane, kelle ainus motivatsioon paistis olevat isiklik võim ja verejanu ning selles osas võib pärast selle episoodi nägemist tema käitumist ka mõningal määral mõistma hakata.
Lisaks seda, et kuigi neljas hooaeg on minu jaoks üldiselt põnev olnud, siis kuues osa oli kindlalt parim.

Seitsmenda osa puhul ütleks kiidusõnad selle kohta, et Ricki grupi juurde ei mindud ka seekord tagasi ning anti veel lisa aega kuberneri või siis Briani tegevusliini arendamiseks.
Ühest küljest oli ka seitsmes episood sarnaselt eelnevale just kuberneri käitumise motiivide lahkamise osas huvitav ning tegelase ettearvamatuse tõttu oli pidevalt tunda pinget, sest raske oli aimata mida ta järgmisena ette võtab. Siiski leian, et kuigi episoodi esimene pool oli võrdlemisi loogiline ja isegi tema endise grupi liikme Martinezi kõrvaldamine ei tundunud ülemäära hullumeelne (arvestades, et seda tegelast ei oleks ta saanud ilmselgelt usaldada), siis edasi hakkas asi minu arvates natuke käest minema.

Uue grupi liidri tapmine, liidrirolli haaramine ning hilisem vangla juurde naasmine näitasid minu arust selgelt, et kuigi kuberneril on nüüd kellest hoolida (eelkõige pean silmas väikest tüdrukut), siis ei ole tema tegevus motiveeritud pelgalt nende kaitsmisest ning ta hakkab tasapisi oma endiste käitumismallide juurde tagasi minema (üks otsene vihje oli minu arust ka vee põhjas olev laip, keda Brian, sarnaselt oma kunagisele peade kogule, sillal silmitses Very Happy). Sisuliselt on nüüd Brian saavutanud täpselt samasuguse olukorra võrreldes oma endise asumiga, sest tema võimu all on suur grupp inimesi, kes teda usaldavad ning on tõenäoliselt valmis tema korraldusel ükskõik mida tegema.

Muidugi tahan veelkord rõhutada, et mõlemad episoodid olid nauditavad ja nii põnev pole mul sarja vaadates päris tükk aega olnud (selles osas meenus esimene hooaeg).

Eks paistab mis edasi saab, kuid minu arust on nüüd üpris selge, et kuigi Briani tegelaskuju on eelmise hooajaga võrreldes palju sügavam, läheb sari nüüd vanadele radadele tagasi ja ees ootab kordus kolmanda hooaja lõppvaatusest (kuigi kindlasti veidi teistsuguste lahendustega). Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpuks neljanda hooaja kaheksanda episoodi ära vaadanud, teen siin ka väikese kokkuvõtte.

Eeskätt meeldis mulle kahe viimati näidatud episoodi juures see, et jätkati tegevustiku kujutamist suuremalt jaolt kuberneri ja tema uue seltskonna perspektiivist, mis muutis teemakäsitluse natuke värskemaks. Kuigi kuberner leidis nüüd tõenäoliselt lõplikult oma otsa ja seetõttu võib tunduda, et tema tegelaskuju tutvustamisele kulutatud aeg viimastes osades oli ehk mõnevõrra raisatud, siis põhimõtteliselt esitati sellega siiski huvitavaid küsimusi inimeste käitumisest sellises olukorras ja need arutelud ja mõttekäigud jäävad relevantseks oluliselt kauemaks kui kuberner ise.

Jätkates veel natuke kadunukese tegevuse analüüsimist, siis tuleb öelda, et tema tegevus ja käitumine suudeti jälle täiesti mõistetavaks ja loogiliseks teha. Tal oli õigus, et tema ja Rick ei saaks ühe katuse all elada ning nähes, et osa tema uuest grupist on juba valmis Ricki ettepanekut vastu võtma, ei jäänudki tal muud üle, kui Hersheli tapmise läbi sundida mõlemad pooled omavahel võitlema, sest see oli tema ainuke võimalus. Peaks ka mainima, et kuigi mul on Hershelist mõnevõrra kahju tema tasakaalustava rolli tõttu, siis viimasel ajal oli temast siiski jäänud mulje kui kellestki, kes oli jäänud külla kauemaks kui oodatud.

Mis aga puutub vanglas toimunud (nii inimeste kui ka rottide) tapmisse, siis mulle hakkab tunduma, et kogu meie varasem pikk arutelu Caroli tegevuse õigustatusest või õigustamatusest osutub peagi üsna mõttetuks. Olgu, mitte ehk mõttetuks, kuid mulle paistab, et sarja tegijad juhatasid meid Caroli "ülestunnistusega" osavalt valedele jälgedele. Nähes selle väikese blondi tüdruku käitumist kaheksandas episoodis, kus ta veenis teisi lapsi relvi haarama ja lõpuks ka ühele ründajatest ise kuuli keresse kihutas, siis hakkab minus tekkima tunne, et just tema võis olla kahe tapmise taga - väike käejälg võis kuuluda ka lapsele ja mitte Carolile ning Carol võis süü omaks võtta lihtsalt selleks, et seda tüdrukut kaitsta. Seejuures peaks muidugi ka märkima, kuidas selle teema Tyreese'ile selgitamist jälle edasi lükati - mitu episoodi sellega nüüd juba venitatud on? Very Happy


Igatahes ootan huviga sarja jätkumist.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 02, 2014 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Olen pikalt kommentaariga venitanud, sest kuigi mulle neljanda hooaja esimese poole viimane osa väga meeldis, ei osanud ma eriti midagi selle kohta kirjutada (sama olukord on mul tegelikult praegugi).

Alustaks siis sellest, et üldiselt nõustun eelkõnelejaga ja leian, et kuberneri loole leiti igati kohane lõpplahendus. Oodatud suure lahingu sarja vaatajad said ning tulemus tundus igati loogiline (polnud osadest sarjadest tuntud pealesurutud lahendust, kus ainult üks pool kaotusi kannatab jne.).

Teisest küljest on mul hea meel, et vanglaga nüüd lõpuks kõik on ning tegelased liiguvad edasi. Eks paistab milliseks uus grupp ja tegevuskoht kujuneb, kuid usun, et tegijad leiavad hooaja teise poole tarbeks veel palju huvitavaid lahendusi (seda enam, et hooaja esimese poolega ei ole vast liiga suuri kulutusi tehtud Smile).

Olen eelkõnelejaga nõus ka selles osas, et Caroli süü ei ole enam kindel ning välistatud pole selle väikse tüdruku osutumine haigeks jäänud inimeste tapjaks. Igal juhul oli tema tegevus kuberneri seltskonna üle võidu saavutamisel suhteliselt tähtis ning selles osas oli Caroli poolt valitud kasvatusmetoodika igati põhjendatud. Smile

Mis puudutab Hershelit, siis mulle tema tegelane meeldis, kuid olin juba ammu leppinud, et varsti teda enam sarjas pole. Mitmes olukorras oli juba varem tunne, et nüüd ta sarjast kõrvaldatakse ning selles osas tõlgendasin tegijate tahet nii, et varem või hiljem see ka juhtub. Very Happy Kindlasti oli vaja ka mingi sündmusega episoodi lõpus toimunud lahing käivitada ning selles osas leiti kahtlemata väga sobilik ja emotsionaalne lahendus.

Ootan minagi siis suure põnevusega uusi osi ja õnneks saab tõdeda, et nüüd pole enam väga kaua jäänud. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 13, 2014 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

4. hooaja teise poole esimene epiosood on nüüdseks juba mõni päev väljas olnud. Lihtsalt meeldetuletuseks kõigile, kes sarja jätkumist pikkisilmi oodanud...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 04, 2014 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

13. oktoobril läheb käima TWD 5. hooaeg. Hoidke silmad lahti Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2017 10:06 am    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin Fear the Walking Dead kolmanda hooaja vaatamise.

Kuigi sari on atmosfäärilt ja teatud mõttes ka olemuselt teistsugune, siis siiani on hooajad "põhisarja" pikka suvevaheaega päris hästi sisustanud ja ütleks, et kolmas hooaeg oli siiani sarja parim. Esines päris palju huvitavaid arenguid ja hoolimata mõnedest igavavõitu episoodidest, oli tervik suhteliselt hea.

Tegelased muidugi Fearis nii head ei ole ja tuleb tõdeda, et sellist ootusärevust, nagu mul on põhisarja episoode oodates, pole mul ka kordagi kõnealuse sarja puhul olnud.

Tuleb tõdeda, et paar korda on Fear suutnud mind üllatada viisil, mida isegi põhisari pole teinud ja oma teistsuguse lähenemise tõttu on see originaalsarja fännide tähelepanu kindlasti väärt, isegi kui elamus pole sama meeldejääv.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2017 7:25 am    Teema: Vasta viitega

Mina lõpetasin aga üldse Walking Deadi vaatamise kusagil pool aastat tagasi. Selle põhjuseks pidev venitamine, tegelaste järjepidevalt idiootsed otsused ja lakkamatu emotsiooni-draama, mille sisu võtab hästi kokku järgnev pilt:

_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group