Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Palun abi - üks vana ulmejutt

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Nufik
Kadett


Liitunud: 27 Okt 2019
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Püh Okt 27, 2019 2:19 pm    Teema: Palun abi - üks vana ulmejutt Vasta viitega

Kas keegi mäletab sellist juttu kuskil ajakirjas, kus mingil planeedil (Maa?) olid inimesed kahes suunas arenenud, ühed sellised koopainimeste moodi ja üsna jõhkrad, teised oskasid lennata, neil olid nagu lennunahad või tiivad või miskit sellist ja elasid džunglis kõrgete puude ladvus. Peategelane oli vist algul nonde koopainimeste juures vangis, kuni kohtus lendajatega. Millalgi nood kaks rassi läksid sõdima ka. Vist olid Edgar Valteri pildid seal juures, need on mul nagu silme ees.
Autorit ega pealkirja ei mäleta, vist oli järgnev jutt ja minu arust oli seal ajakirjas vaid osa sellest, mitte terve jutustus või romaan.
Olen läbi kaevanud ajakirjad Pioneer 1989 kuni 1984. aastani, Põhjatäht ja Põhjanael said ühe raamatukogutöötaja poolt läbi vaadatud. Äkki oli mõni Marduse varane number või Täheaeg või mis see enne Mardust oli? Tahaks uuesti lugeda, tahaks tervikuna lugeda, sest see lugu tundus nagu pooleli jäävat.
Rocannon ja Windhaven nagu ei ole.

Edit - võis ka olla koomiks, mingi välismaine, aga kunstnikku-autorit ikkagi ei tea, kuigi Valter see siis polnud, vaid mingi välismaine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Nov 14, 2019 11:45 am    Teema: Vasta viitega

Natukene kõlab nagu H. G. Wellsi Ajamasin, kus inirass oli tulevikus jagunenud morlokiteks ja eloideks.
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nufik
Kadett


Liitunud: 27 Okt 2019
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Laup Nov 16, 2019 7:04 am    Teema: Vasta viitega

Ei olnud. Ajamasin on loetud ja uus ning vana film nähtud, selle teemaga ma olen hästi tuttav. Ja eloid seal kohe kindlasti ei lennanud ning olid suht tuhm rass.
Vahepeal kaevasin veel ja selgus, et võib olla ka koomiks ja sel juhul mitte Edgar Valteri pildid. Leidsin kuskilt mingi vana koomiksi (vist Põhjanaelast), kus oli sarnase käekirjaga kunstniku töö, aga ühtki nime seal juures ei olnud, nii et see ei aita mind ikkagi edasi. Ja minu arust see lugu järgnes ka.
Äkki oli Marduses - aga neid vanu numbreid ma ei leia enam üles. Või siis Täheaeg - niisama neid ei saa kuskilt. St Rahvusraamatukogus on nad muidugi olemas, aga mitte elektroonilisel kujul ja ainult kohapeal kasutamiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group