Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ENT - 4x21 "Terra Prime"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
75%
 75%  [ 3 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
25%
 25%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 4

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2005 2:53 pm    Teema: ENT - 4x21 "Terra Prime" Vasta viitega

Siia teemasse siis palume teie arvamused nimetatud episoodi kohta. Smile


Minu poolt läheb sellele osale 10 punkti.
Enterprise'i viimane hooaeg on olnud vaimustav ning nüüd on siis käes tõe hetk. "Terra Prime" on viimane "päris" ENT'i osa ja võib öelda, et sarja lõpetamiseks oli see suurepärane osa. Väga kurb, aga väga hea; see võttis Enterprise'i olemuse väga hästi kokku, näidates, kui väga ta eelnevatest Star Treki sarjadest erineb.
Kuid "Terra Prime" erines omakorda oluliselt tüüpilisest Enterprise'i episoodist, mille üheks ilmestavamaks näiteks oli vast seik, et tegevus toimus meie oma päikesesüsteemis - kohas, kus kõik algas. Sellel on omamoodi sümboolne tähendus, mis, nagu sarja üks produtsentidest, Manny Cotogi, ütles, näitab, et kõige suuremad takistused on meis endis.

Näitlejatöö oli lähedal täiuslikkusele, erilist tähelepanu võiks siin pöörata T'Polile ja Tuckerile ning nende tütre Elizabethi traagilisele loole. T'Poli stseenid lapse ja Tuckeri vahel olid ülimalt hästi välja kukkunud, see, kuidas ta last, keda ta alles kohanud oli, hoidis, oli imetlusväärne.
Üks vahva koht oli veel see, kui Tucker üritas vangistusest pääseda - see osa meenutas natuke MacGyverit, isegi muusika oli sarnane. Very Happy
Paxton (Peter Weller, "Robocop") on hea näitleja ja jättis igati ekstermisti mulje, kuid samas jäi tema tegelaskuju natuke liiga pinnapealseks. See, et ta oli haige ja pidi irooniliselt tulnukatelt saadud ravimit kasutama... noh, sellest jäi väheks minu arvates. Razz

Ainuke "õhuke" koht selle osa juures oli too verteron-relv. Marss ju pöörleb ümber oma telje nagu kõik teised planeedid ja mingil ajal poleks ju selle relvaga olnud võimalik Maad sihtida. Aga see selleks, igatahes saime me sellest episoodist veel hulgaliselt informatsiooni toimuvast, näiteks sellest, et Marssi terraformeeritakse ning seal saab nüüd ilma skafandrita liikuda ja lisaks nägime väikest "Pathfinderit", mille maandumiskohta oli nüüd püstitatud ausammas.
Eriefektid oli samuti ilusad, kokkuvõttes hea lõpp. Smile



_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 7:02 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2005 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

10.. lõppes nii nagu pidi Smile ei mingeid jõnkse ega konkse. Mulle meeldis väga kui nad Marsi pinnale astusid.. väga kaasaegne teema meile tänapäev, aga neile... 32 planeet ja Phloxil oli neid päris palju .. Kena graafika, mõnusalt õel pahalane ja Star Trekilikult sügav mõte.

Verteron relva lubati kasutada 24h pärast..seega Marsil oli piisavalt aega pöörelda õigesse asendise Smile

Osa lõpp oli magus-hapu, lootsin ikkagi, et Trip ja T'Pol hakkavadki emmeks-issiks.. aga ju see vist oli eelmäng järgmisele osale ...
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2005 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun seekord täielikult Enterprise'i kommentaariga ja panen seega samuti kümme punkti! Cool

Näitlejad olid tasemel, sündmustik oli põnevalt üles ehitatud, Tripi ja T'Poli lapse traagiline saatus oli väga hästi tehtud ning samuti meeldis mulle see, kuids Malcolm oma salateenistuse karjäärile kriipsu alla tõmbas. Wink
Äärmiselt hästi oli tehtud ka meeskonnaliikmete Marsile minek ja Malcolmi jutt, et see on tema 32. külastatud planeet. Muidugi meeldis mulle ka Pathfinderi monument.

Siiski kõige rohkem selle episoodi juures avaldas mulle muljet lõpp ja Archeri kõne, see läks kuidagi nii sügavalt südamesse, et kohati isegi tekkis tunne, et aastal 2063 maanduvadki Vulcanid meie planeedil. Very Happy

Olen seekord üpris tumm ja ei oskagi rohkem kommenteerida, osa oli lihtsalt fantastiline ja ma poleks tõesti osanud oodata paremat otsade kokku tõmbamisest kui oli see episood. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group