Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 2x04 "Mirror, Mirror"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
25%
 25%  [ 2 ]
9
37%
 37%  [ 3 ]
8
25%
 25%  [ 2 ]
7
12%
 12%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 11, 2005 8:18 pm    Teema: TOS - 2x04 "Mirror, Mirror" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 13. juunil 2005 kell 23:45 ETV's

"Peeglike, peeglike"
Tähelaeva Enterprise juhid on läbirääkimistel Halkani nõukoguga, et saada luba diliitiumikristallide kaevandamiseks. Pärast eitava vastuse saamist tagasi pöördudes satub kapten Kirk koos kaaslastega ioonitormi ja maandub küll Enterprise´il, kuid paralleelses universumis. Föderatsiooni asemel valitseb türanlik Impeerium ja kapten Kirk taipab peagi, et nende asemel on "õigel" Enterprise´il Impeeriumi-meelsed mehed.



_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Juun 14, 2005 9:41 am    Teema: Vasta viitega

Täitsa hea osa oli. Huvitav oli jälgida Spocki ja Sulut nii teistsugusena - Spockile sobis habe Cool .
Häris, et Kirk nii ruttu taipas, et nad olid sattunud paralleel-universumisse. See taipamine tuli täiesti mittekuskilt ja loomulikult arvuti kinnitas seda.
Kui edutamine toimus mõrva teel - tapad eelmise kapteni, saad ise kapteniks - peaks pool meeskonda juba surnud olema. Teisikud olid brutaalsed ja auahned, miks peaksid nad ootama? Minu loogika järgi selline süsteem ei toimiks. Seda enam, et mõrvad olid tavalised.
Ja paralleel-universumis peaks kõik siis vastupidi olema kui kõrvutada üllast ja õilist Kirki metsikult röökiva auahne teisikuga. Äkki oleksid pidanud ka halkanlased teistmoodi olema? Nemad olid ikka rahumeelsed. Ei ole ju eriti loogiline, et ainult tähelaeva meeskond on risti-põiki vastupidine.
Spock jäi ikka Spockiks. Seda oli meeldiv näha.
Ja idee oli ka hea nagu alati.
7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 14, 2005 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

Mina pean seda episoodi üheks parimaks Star Treki episoodiks läbi aegade ja annan ilma pikema mõtlemiseta 10 punkti. Cool

Minu arust oli see paralleel-universumi idee ise juba geniaalne ja ma ei leia, et ka selle teostamisel oleks palju vigu tehtud.
Mulle meeldis see, et näiudati Universumit, kus praktiliselt kõik on pea peale pööratud ning ideaali lähedase Föderatsiooni asemel eksisteeris seal hoopis vägivaldne Maa Impeerium, kus teised rassid olid inimesi sisuliselt teenima pandud (selle Univerumi kohta on ka teisi Star Treki episoode, sealt tulevad need väited Very Happy ).
Eriti hästi oli loodud selline pidev hirmutunne, sest igal hetkel võis keegi kellegi teise maha lüüa, et kõrgema ametiposti saada. Wink
Lausa uskumatu oli see, et tervete tsivilisatsioonide hävitamine oli selle Universumi meeskonna jaoks igapäevane töö. Very Happy

Lisaks tegid minu arust kõik näitlejad fantastilist näitlejatööd, eriti avaldas muljet vägivaldne Kirk ja muidugi ei tohi ära unustada hirmuäratavat Sulut. Wink

Minu jaoks oli see episood tippude tipp ja ma lihtsalt ei oska sealt vigu leida. Razz

Wendelh kirjutas:
Kui edutamine toimus mõrva teel - tapad eelmise kapteni, saad ise kapteniks - peaks pool meeskonda juba surnud olema. Teisikud olid brutaalsed ja auahned, miks peaksid nad ootama? Minu loogika järgi selline süsteem ei toimiks. Seda enam, et mõrvad olid tavalised.


Minu seletus oleks selline, et lihtsalt mõnel inimesel oli nii palju toetajaid, et nende tapmine oleks võinud põhjustada nende pooldajate rünnaku tapja vastu ning sellepärast tegid seda vaid julgemad. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juun 15, 2005 9:14 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Andsin 8 punkti ja enamalt moodustus see summa just idee eest. Tõesti hea, midagi öelda. Teostuse koha pealt viriseks natuke. Aga jah Spockile tõesti habe sobis Wink Ülejäänud on eelkõnelejad juba välja toonud, ega polegi rohkem midagi lisada.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 15, 2005 11:01 am    Teema: Vasta viitega

Tõesti hea osa oli.. eelmine kommentaar võtab sõnatuks... ehk siis.. täpselt sama mida mina sellest filmist arvasin.... minu poolt siis natuke see, et mr.spockile tõesti sobis see habe Laughing
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group