Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Neal Stephenson "Lumevaring"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Aug 07, 2005 3:53 pm    Teema: Neal Stephenson "Lumevaring" Vasta viitega

Küberpunk Cool .

Raamat täis põnevust ja huvitavaid tegelasi. Sisutihe, hea teemaarendus; miljöö minu jaoks paraja kiiksuga. Märksõnaks oleks virtuaalne reaalsus.

Tõlge on väga hea ja kergelt loetav: Juhan Habicht (aastal 2003).

Arvamused, hinnangud ja kommentaarid oodatud nii autori kui antud teose kohta.


Teosest lähemalt.
Autorist.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 07, 2005 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Sai see raamat 2-e päevaga läbi loetud(raamat on võrdlemisi paks), igal vabal hetkel lugesin seda asja ja iga kinnise hetke tegin vabaks Smile Seega... raamat äärmiselt põnev. Mõnusalt sisutihe ja samas äärmiselt kerge lugeda, sisaldas ka kohati mõnusat iroonilst huumorit(mida eriti kõrgelt hindan).

9,5/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Kolm Aug 10, 2005 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Sai samuti järjest läbi loetud, tegemist suurepärase teosega mis parandas tublisti mu arvamust küberpungist.Wendelhi kirjeldus on täpne: põnevus, huvitavad tegelased ja sisutihe.

9/10 ka minu poolt.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Püh Aug 14, 2005 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Hehe, lugesin eelmine aasta oktoobris esimest korda (mõistlik sõbranna kinkis sünnipäevaks Smile ) läbi, mulje jäi igati kena. Igati hea definitsioon küberpungi jaoks. See crackimine tundus omapärane, samuti Mesopotaamia mängutoomine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Aug 15, 2005 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna siin teemas Stephensoni nimi mitu korda figureeris, siis otsustasin ka mõned kuud tagasi selle Snow Crashi endale soetada (hind oli samuti enam kui hea - kõigest 75 krooni) ja üldse ei kahetse. Kohe absoluutselt mitte. Tõenäoliselt on see minu poolt viimase aja kõige mõistlikumalt kulutatud raha Smile

Nii nagu velz83, ei suutnud minagi seda teost enne käest panna, kui ta läbi sai (ja läbi sai ta pagana kiiresti... liiga pagana kiiresti). Nüüd on juba tahmine see uuesti käsile võtta. Tõenäoliselt võtangi, kui mõnedest parasjagu pooleliolevatest raamatutest läbi näritud saan.

Kuna ma küberpungiga varem kuigi palju kokku puutunud pole, siis ei oska muude sarnaste teostega võrrelda, aga see teos meeldis mulle tõepoolest tohutult. Ei tea, kas ma selle just oma lemmikraamatute top viite paneks, aga üks viimase aja eredamatest lugemiselamustest on ta küll.

Plusspunktid Stephensonile selle eest, et ta selle programmeerimiseasjandusega ise enam vähem kursis on ja üldiselt teab, millest kirjutab. Ja siis veel muidugi see huumor... kogu see mõnusalt naljakas maailm, mille Stephenson loonud on... selle kirjeldamiseks pole lihtsalt sõnu (eriti eredalt jäi meelde peatükk, kus kirjeldatakse Y.T. ema argipäeva föderaalide juures tööl - võttis ikka muigama küll).
Ja üks huvitav mõte veel: kogu see Metaversumis toimuv värk on ikka suht sarnane tänapäeva suurte interneti MMO-rollimängude maailmaga - kasutajaliidest oleks vaja veel veidi parandada ja ehk on varsti meil ka "päris" metaversum olemas. Nii et tulevikuvisiooni eest Stephensonile (arvestades romaani ilmumise aega) veel ühed plusspunktid minu poolt Razz
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Taliesin
Kadett


Liitunud: 11 Dets 2004
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Püh Sept 25, 2005 7:34 pm    Teema: Re: Neal Stephenson "Lumevaring" Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Küberpunk Cool .



Kui ma nüüd ei eksi, siis läheb Lumevaring juba postküberpungi alla - et sotsiaalne kord on ikka olemas ja ep ole põrmuks langenud.
Minnes juuksekarva neljaks lõhestamise teaduse juurest edasi, siis see meemindus (seda, kudaviisi meeme raamatus nimetati, minu kehv mäluke ei mäleta) on küll üsnagi vana idee, aga ideed maksavad teadupärast viis kopikat pangetäis, teostus on see, mis loeb.
Ja teostus on hea.
9/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group