Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x17 "... In Translation"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
35%
 35%  [ 6 ]
9
58%
 58%  [ 10 ]
8
5%
 5%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 17

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 4:07 pm    Teema: Lost - 1x17 "... In Translation" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 24. jaanuaril 2005 kell 20:30 Kanal 2's

"Tõlkes kaduma läinud"
Saareasukate ehitatud parv põleb salapäraselt maha ja Michael on veendunud, et selle saboteerijaks on Jack. Sun jahmatab teisi ellujäänuid üllatava paljastusega. Ilmsiks tuleb uus info tema karile jooksnud abielust Jiniga. Boone hoiatab Sayidi oma kasuõe Shannoni eest.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:52 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Originaalse osa pealkirja on välja mõelnud. Smile

Olin helde ja panin 9 punkti.

Selline keskmine Lost'i osa. Korealased ei kuulu lemmiktegelaste hulka, kuid selles osas olid nad päris sümpaatsed. Sun'ist hakkab kahju, aga hea vähemalt et tema ingliskeele oskus tuli välja. Lõpp Hurley'ga oli hea. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Panin seekord 10 punkti.

Meeldis väga, et korealaste teemat ja nende hingeelu lähemalt puudutati, nad tunduvad sellise suure potentsiaaliga tegelased olema. Algus, kus Jin Suni bikiinide peale ärritus, oli ühtlasi koomiline ja kurb. Näha oli, et Jin armastas oma naist väga, aga ei saanud oma tööst talle rääkida. Arvasingi, et Jini tööks midagi sellist oli ning nüüd lisatud minevikustseenid lisasid selgust ka varemnäidatuile. Eriti hästi ilmestas Jini isiksust ehk see, kui ta üht meest läbi pekstes tegelikult ta surmast (või kellegi tema pereliikmetest) päästis. Huvitav oli ka märgata, et sealt ta oma koera saigi.
Teine huvitav hetk korealaste pere suhtes oli see, kui Jin sai teada, et Sun inglise keelt räägib. Tekkinud vaikus oli väga hästi lavastatud. Aga pärast, kui Sun temaga koopas inglise keeles rääkis, jäi mulje, et ta tegelikult mõistis? Kas ka mees oskab tegelikult inglise keelt või mõistis ta omaenese tarkusest?

Seda, et Walt parve põlema pani, arvasin ma millegipärast juba alguses ja seda kinnitas veel vestlus Michaeliga, kus ta erilist vaimustust New Yorki mineku üle ei näidanud. Korra tekkis küll tunne, et selle taga võib Locke olla, kui tema kahtlast pilku näidati.
Parv iseenesest oli päris suureks saanud, sest eelmises osas(?) ta ju alles alustas selle ehitamist.

Üldiselt oli siiski selline positiivne osa. Shannon ja Sayid leidsid teineteist, nagu lõpus ka Michael ja Jin. Michael sai pealegi kaotusest üle ja asus uut ning paremat parve ehitama; loodetavasti Walt seda nüüd ei saboteeri. Ning kuigi Jin ja Sun lahku läksid, ei olnudki see ehk nii paha, vaid andis neile mõlemale natuke vabadust. Muuseas, üks kaader Jinist lõpu poole, kus ta neid oksi õlal hoidis, meenutas räigelt üht teist kaadrit Arnold Schwarzeneggerist. Vaataja seisukohalt oli muidugi hea koomiline koht ka, kus Hurley pleier otsad andis. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

9 andsin, väga hea episood oli. Korealased minu meelest lahedad tegelased. Vähemalt saime teada, mis peitus selle vere taga... Tegelt hea, et parv põlema pandi, küll nad ehitavad uue ja parema...


Kus ülejäänud kommentarid on? Shocked
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

10p. Mulle meeldis selle osa ülesehitus. Kui viimati korealastest pajatati, siis jäi mulje, et Jin oli kellegi ära tapnud (paistis, et isegi Sun arvas nii). Tänases osas aga selgus, et ta hoopis päästis selle mehe elu ja tegelikult Jin ei olegi halb mees, vaid lihtsalt armastuse tõttu sattunud sellisesse olukorda.

Keegi pani muidu tähele, et Hurley oli telekas seal? Need, kes veel ei tea, võivad spekuleerida, et mis põhjusel Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

Hea osa oli. Väike Walt on loll, ei tea, mis teeb. Oleks võinud parve terveks jätta, aga tegelikult poleks sellest mingit kasu. Kuhu nad sellega ikka sõitnud oleks? Korealased oldi vägagi huvitavad ja kahju mõlemast natuke.

Andsin 9 punkti.

Kõige viimane stseen oli väga hea. Mõtlesin juba siiagi kirjutada, et millal need patareid lõpuks tühjaks saavad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Järgmine osa on kindlapeale Hurleyst. Lõpp jäi kohe tema peale. Aga jh lõpus natuke ajas muigama see, et ta patakad andsid otsad ja see, ta oli Clairiga samas asendis ja tegi samu liigutusi.

Andsin 8. Keskmine osa oli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 3:58 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, ka mina märkasin, et Hurley telekas oli. Kohe lõi nagu puuga pähe, sest ausalt öeldes ma ei kujuta Hurleyt ette nö avaliku elu tegelasena.

Osa oli hea. Emotsionaalne on võibolla parim sõna selle üldiseks kirjeldamiseks.

Igatahes. Walt pani isa parve põlema. Kuigi ma mõistan, et ta ei tahtnud NY minna ja talle meeldib saar, on tegu siiski minu meelest äärmiselt lapsiku ja vastutustundetu teoga. Küllap mõistis ta seda ka ise hiljem, et ta end nii agaralt uue parve ehitamiseks appi pakkus.

Millegi pärast aga ei olnud Jini ja Suni minevik väga intrigeeriv. Nüüd - on mul tunne - on nende kohta otsekui kõik ära öeldud. Nad muutusid minu silmis tasapinnaliseks - mustvalgeks pildiks. Aga huvitav oli see kõigest hoolimata.

Hurley on nüüdsest mu teine lemmiktegelane peale Sawyeri. Ma tõesti loodan, et järgmine osa on temast. Smile

9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 5:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mulle läks see osa päris hästi peale ning panen samuti 9/10.

Kahtlemata pakkus Jini ja Suni mineviku taaskordne tutvustamine mõningaid üllatusi, eriti puudutab see Jini tegusid. Olin ka ise arvanud, et ta oli kellegi maha löönud ja oli võibolla isegi Suni isa jaoks töötav palgamõrvar, kuid asi nii kaugeltki ei olnud ning selgus, et ta püüdis hoopis ühte inimest päästa. Mulle see lugu täitsa meeldis, üllatuste vastu pole mul kunagi midagi. Siiski nagu ka Wendelh mainis on neid kahte tegelast nüüd suhteliselt ammendavalt analüüsitud ning ega nende minevikust midagi väga erilist enam välja tulla ei saa.

Samuti oli põnev Walti ja Michaeli lugu ning selles on minu arust mõlema poole arusaam õigustatud. Walt on liiga väike, et teha adekvaatseid otsuseid ning sellest tuleneski tema mõtlematu tegu ning Michaeli jaoks on hetkel kõige olulisem oma laps saare pealt ära viia ja ta on valmis selle nimel hullusi tegema. Anname aru, ega sellise parvega kaugele ei jõua. Razz
Kõige positiivsem oli selle osa juures minu arust Jini ja Michaeli koostöö algus, sest neil ei olnud mingit põhjust vaenujalal olla ning lõpuks ometi saavad nad normaalselt suhtlema hakata. Nendevaheline pinge minu arust midagi sarjale juurde küll ei andnud.

Põhimõtteliselt olen suures osas nõus ka Enterprise'i kommentaariga, seega ei hakka neid ideid enam kordama.
Shannoni ja Sayidi suhe on mulle aga äärmiselt vastumeelne, sest teades nende mõlema taustu, tundub see lausa kummaline. Kogu see uue elu alustamise jutt jm. tundus kuidagi äärmiselt võlts. Confused

Osa kõige tugevamaks küljeks pean seda, kuidas erinevad klipid olid kokku monteeritud, nii sujuvalt kulgevat osa ma ausalt öeldes eriti ei mäletagi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ise vahepeal arvasin, et paadi an põlema Riseljöö (Või kuidas ta nimi oli).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 6:14 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Ma ise vahepeal arvasin, et paadi an põlema Riseljöö (Või kuidas ta nimi oli).


Rousseau'd mõtled?
Poleks võimatu variant, kuid mulle ei turgatanud see võimalus küll kordagi pähe. Üldse tundub, et ta on kuidagi ära unustatud, loodetavasti tuuakse ta ka varsti tegevusse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kes kurat on Rousseau? Very Happy
Tõesti ei tule meelde ja otsida vanadest teemadest ka ei viitsi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 8:19 pm    Teema: Vasta viitega

9.punkti.
Nagu eelpool juba mainitud oli tõesti suhteliselt huvitav kuid eelkõige emotsionaalne osa.Minu jaoks jäid kah põhilisteks tegelasteks osas korealased ja oli väga hea,et nüüd nende kota põhjaliku informatsiooni saanud.

Kusjuures ise arvasin kah,et parve pani põlema kas Rousseau või Locke,kuid see,et parve põletas maha hoopis Walt tuli mullega erinevalt mõnest teisest kommenteerijast vägagi üllatusena. Shocked Very Happy
Igal juhul usun,et osa oli vaatmist väärt. Exclamation
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Kes kurat on Rousseau? Very Happy
Tõesti ei tule meelde ja otsida vanadest teemadest ka ei viitsi.


Prantsuse naine, see kes enne saarel oli juba
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2006 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Kes kurat on Rousseau? Very Happy
Tõesti ei tule meelde ja otsida vanadest teemadest ka ei viitsi.


French chick. EDIT: FLT jõudis ette...
Very Happy@Riseljöö.

Mina panin 9 punkti. Kuna episoodi väga hästi ei mäleta, siis kommentaari ei oska pikka kirjutada. Hea oli see, et korealaste karaktereid meile paremini tutvustati ja nad (eriti Jin) veidi meeldivamateks tegelasteks sellega muudeti. Kui varem Jini tegelaskuju mulle eriti ei sobinud, siis sellest osast alates on tast saanud üks mu lemmiktegelasi.

Sellised väikesed detailid, nagu Hurley näitamine telekas, lisavad ka osale oma vürtsi ja panevad sarjas toimuva üle järele mõtlema. Lõpp oli samuti lahe. Mis ma muud oskan öelda.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Ma ise vahepeal arvasin, et paadi an põlema Riseljöö


Kardinal [Riseljöö]?

Panin 9 punni. Osa nagu iga teine. Locke tundub ikka kõike ja kõiki teadvat. Näiteks küsides Walt ilt miks ta parve põlema pani, mina ei kahtlustanud teda kordagi..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti.

Hea osa oli - flashbackid olid kõige paremad. Eriti meeldis see, kuidas Jin ühe mehe elu päästis ja oma isa juurde tagasi läks. Flashbackid oli siin osas suurepärased ning Jin hakkas mulle siin osas rohkem meeldima.


Saarel aga põletati parv maha ja tulivihane Michael kahtlustas selles Jini, kuid tegelikult põletas selle maha Walt. Ta ütles Locke'ile, et talle meeldib seal saarel rohkem. Jin otsustas osa lõpus Suni maha jätta ja läks Michaeli juurde, et uuesti parve ehitada ning temaga kaasa minna.

Võimas ning huvitav osa oli.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 30, 2006 12:12 am    Teema: Vasta viitega

10punkti
Alates sellest osast hakkas ka mulle Jin meeldima. Mis parve põletamist puutus, siis ma olin küll suht veendunud, et see oli Walt, kes asja põlema pistis.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group