Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Eragon

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Lendorav
Kadett


Liitunud: 20 Juul 2005
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 10:21 am    Teema: Eragon Vasta viitega

Christopher Paolini "Eragon"

Mis te arvate sellest raamatust? Mul on umbes 100 lehekülge veel lugemata, aga täna saab tõenäoliselt läbi. Siiamaani tundub päris hea ja ootan juba järgmist osa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 9:12 am    Teema: Vasta viitega

See on päris tasemel teos. Muideks -- soovitan inglise keeles lugeda, tunduvalt intensiivsem elamus Cool Õnneks pole tõlk päris soperdiseks juhtunud ning ka eestikeelne variant on loetav; küll aga ei anna originaaliga võrrelda eriti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lendorav
Kadett


Liitunud: 20 Juul 2005
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 9:43 am    Teema: Vasta viitega

Varsti tulrd teine osa Eldest. Seda loeks niikuinii inglise keeles, sest ma ei viitsiks tõlkimist ära oodata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

ei tea midagi... ehk räägiks lähemalt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rahurikkuja
Kadett


Liitunud: 25 Aug 2005
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Nelj Aug 25, 2005 9:12 am    Teema: Vasta viitega

Lähemalt rääkides on siis tegu ühe üpriski tavalise tolkieniliku raamatuga, aga sellegipoolest päris huvitav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
caitsu
Kadett


Liitunud: 25 Nov 2005
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2005 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Oli kuidagi nagu kokku klopsitud mitmest raamatust... A ikkagi sai mõne päevaga läbi loetud Smile
_________________
...closer to etherial...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

Iga kord, kui raamatupoodi satun, tuleb suur tahtmine see teos osta endale... siiamaani pole veel raatsinud, suhteliselt kallis ju ka teine. Väikesed eelarvamused on ka, kardan liigset Tolkieni ahvimist ja kirjaniku vanust arvestades ei suuda seda teost ka enne lugemist väga tõsiselt võtta. Samas, arvustused on üldiselt head ja kuna raamatut peetakse ka sellest filmi väntamise väärisliseks, siis ehk on teos ikkagi midagi väärt.

Aga ega enne teada ei saa, kui ise lugenud pole. Üritan selle väikese vea millalgi parandada.

EDIT: noh, on ka muid viise peale 250 krooni raiskamise selle raamatuga tutvumiseks... igatahes fantasy fännina ei saa ma seda lugemata jätta. Isegi patt, et siiamaani lugemata.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me


Viimati muutis seda shadowman (Laup Veeb 04, 2006 6:24 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik millest filmi tehakse, ei pea alati väärtkirjandus olema. Ma ei ütle kindlalt midagi, sest pole veel loetud, aga esimesed 100 lehekülge ei ole just kõige huvitavamad. Ma olen ikkagi positiivne ja ei anna oma täielikku hinnangut enne täielikku lugemist, aga see võib aega võtta. Praegu pole juba kuu aega järjehoidjat liigutatud.
Ma sain selle muide jõuludeks, aga ise seda ei ostaks. Kaks ja poolsada krooni võivad ka parema kasutuse leida, kui kulutada parematele autoritele nagu Tolkien, Moorcock, Jordan, Pratchett, R.E. Howard; isegi Hargla ja teised Eesti kirjanikud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 9:01 am    Teema: Vasta viitega

Kurjad keeled teavad rääkida, et antud teos on loogikavigu täis ja ka kirjanik ise pidavat parajal määral amatöör olema. Eh?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 11:00 am    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Kurjad keeled teavad rääkida, et antud teos on loogikavigu täis ja ka kirjanik ise pidavat parajal määral amatöör olema. Eh?


Miks siis kõik kiidavad seda? Rolling Eyes
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:52 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
igatahes fantasy fännina ei saa ma seda lugemata jätta. Isegi patt, et siiamaani lugemata.

Kindlasti. Sellepärast plaanisin ma seda ammu enne jõule muretseda, kuigi raamatukogust, mitte ostmise teel. Lihtsalt, et teada, mis tänapäeval laineid lööb. Olen kuulnud mitmeid arvamusi raamatust ja need kelle arvamusest rohkem lugu pean on tavaliselt raamatu maha teinud. Ma kordan, et tahaks olla aus ja mitte oma arvamust anda enne täielikku lugemist, aga esimesed 150 leheküge ei ole väga põnevad. Ma arvan, et see lugu meeldib pigem inimestele, kes pole varem fantasyga kokku puutunud ja alles avastavad sellise imelise ¾anri.

Wendelh - autor on tõesti amatöör.
AlienX - igasugu kräppi kiidetakse. See, et raamat NY Times Bestseller on ei näita midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Miks siis kõik kiidavad seda? Rolling Eyes


Kõik küll mitte. Enim heidetakse sellele teosele ette originaalsuse puudumist - "Meremaa võluri" ja Tolkieniga pidavat selged seosed olema. Samuti mitmed loogikavead, mis kannavad edasi juttu, kuid mitte jutu loogilisust.

Üks esimene ettejuhtuv negatiivne arvustus "Eragoni" kohta, äkki esitab vastaspoole seisukohti paremini. Mina ju ometi teost lugenud pole. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kavatsen selle raamatu kindlasti varsti läbi lugeda. Kui meeldib, lähen ka filmi vaatama ja loen ka teise osa läbi, mis peaks Eestisse suvel jõudma.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Autor on amatöör küll, kuigi see on vabandatav noorusega. Wendelhi lingist leidsin pea sama lause mida ma eelmises postis mainisin: "If you are new to epic fantasy literature, by all means, read this if you want. Otherwise, avoid it."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 06, 2006 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
"If you are new to epic fantasy literature, by all means, read this if you want. Otherwise, avoid it."


Mina ei ole uus, lugesin ja meeldis. Ootan juba, et järg ka eesti keelde tõlhitaks ja fiölm valmiks. Raamatu sisu oli jah natuke aplju Tolkienilik aga kui süveneda raamatusse ja mitte kogu aeg otsida ja mõelda, et Tolkien i vms kirjaniku raamatus oli sarnane koht, siis on päris huvitav.
Autor on jah vist alla 20(enam pole kindel. Mingi aeg tagasi oli ta veel 19)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 27, 2006 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

Peab ise ka vist lugema, Eragoni ma mõtlen.
uudis
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sarevok
Kadett


Liitunud: 8 Mai 2006
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Esm Mai 08, 2006 1:36 pm    Teema: ?! Vasta viitega

Mul on esimene osa läbi ja teine hakkab kah otsa löppema.
No kui sörmuste isand meeldib, siis meeldib ka eragon ja vanem. Olen kuulnud, et palju on tegelikult teistelt autoritelt üle vöetud ja maha vupsitud. Ei tea kommenteerida kahjuks. Pole teisi lugenud, aga kui "Vanema" läbi saan, otsin üles Jordani raamatud ja loen läbi!
Mulle meeldib ja väga! Olen oma raha eest saanud mida otsisin!
Soovitan teistelegi.
........................................................................................................
No nii kohe kohe on läbi saamas Robert Jordani raamat "Maailma Silm" hea raamat on ,aga mulle meeldis "Eragon " ja "Eldest " rohkem.Kui matti võtmisest ja maha vupsimisest rääkida ,siis hetkel mulle küll ei tundu nagu oleks Paolini raamatute puhul tegemist plagiaatidega. Aga ühe raamatu põhjal vist lõplikku sõna veel öelda oleks vara.


Viimati muutis seda Sarevok (Teis Juun 20, 2006 1:14 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ufo
Kadett


Liitunud: 10 Juun 2006
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Teis Juun 20, 2006 9:35 am    Teema: Vasta viitega

on praegu lugemisel see raamat nii 70-80 lehte veel lugeda mulle see raamat küll meeldib ja kindlasti loen teise osa kaa. Very Happy
_________________
lalalallaalh
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Aug 29, 2006 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

Hiljuti lugesin selle raamatu läbi ning mulle tundus, et see raamat on mitmete teiste fantaasiateoste segu. Minu meelest leidus siin palju jooni "Sõrmuste Isandaga". Minu jaoks oli see raamat keskpärane. Mulle küll meeldisid nii mõnedki tegelased ja maailm, milles nad elasid, kuid üsna tihti lugu justkui seiskus ja muutus tükiks ajaks igavaks, eriti lõpu poole enne otsustavaid peatükke. Põnevaid peatükke ja hetki oli küll üsna palju, kuid nõnda palju oli ka vähem põnevaid.
Ehkki ma hindan seda raamatut keskpäraselt, olen ma filmi nägemisest siiski endiselt huvitatud ja plaanin aasta lõpu poole selle raamatu filmiversiooni ära näha.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tume Torn
Nooremleitnant


Liitunud: 25 Sept 2006
Postitusi: 44
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Kolm Jan 24, 2007 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

Raamat suht-koht meeldis ning ka järg kuid filmi kohta ei saa ma kahjuks küll midagi head öelda. Samuti nõustun ma Wendelhiga, et see teos on vägagi sarnane Tolkeini ja Le Guini teostega. Sad
_________________
Its fangs are in your flesh before its hiss leaves your ears.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group