Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x12 "Plato's Stepchildren"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
14%
 14%  [ 1 ]
7
28%
 28%  [ 2 ]
6
28%
 28%  [ 2 ]
5
14%
 14%  [ 1 ]
4
14%
 14%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 11:50 pm    Teema: TOS - 3x12 "Plato's Stepchildren" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 6. veebruaril 2006 kell 23:20 ETV's

"Platoni kasulapsed"
Tähelaev Enterprise saab hädakutse planeedilt Platonius ning Kirk, Spock ja McCoy laskuvad planeedile. Seal leiavad nad planeedi juhi, Parmeni, kellel on raske jalavigastus. Tuleb välja, et platoonlased omavad tugevaid psühhokineetilisi võimeid, kuid füüsiliste vigastuste suhtes ei saa nad midagi ette võtta. Parmeni naine räägib meeskonnale, et isegi väikseim vigastus põhjustab platoonlasel surma. Planeedil elab veel kääbus nimega Alexander, kel ei ole psühhokineetilisi võimeid ja kes on kõigi teener ja ori. Kui Parmeni haav on paranemas, siis otsustab meeskond lahkuda, kuid nad avastavad, et kosmoselaeva kontrollpult on külmunud. Selle põhjustas Parmen, kes ei taha, et meeskonna arst planeedilt lahkuks. McCoy keeldub ning Parmen võtab tema veenmiseks kasutusele oma erilised võimed, mis seab ohtu terve meeskonna.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Veeb 07, 2006 1:37 am    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks konkurentsitult kõige õudsem ja halvem Star Treki osa, mis kunagi üldse tehtud on. Õieti on see väljakannatatav ainult juhul, kui on võimalus kasutada fast forwardi-nimelist nuppu Smile
Kuigi idee oli iseensest hea, siiski nullib kôige vähegi positiivse jube teostus ja kogu see painav tsirkus, mis aset leiab. Kõik mis toimub, on nagu halb unenägu, mis ei taha kuidagi lõppeda. Meie vaprad kangelased on tugevamate mõnitada ja vaatajal on kole piinlik. Seepärast ma ei saa anda rohkem kui 4 punkti.
Eriliselt võikalt mõjub veel see, kuidas dr Mc Coy on vastu oma tahtmist sunnitud oma kaaslaste piinamist abitult pealt vaatama.
Oehh ja need õudsed kostüümid ja plastmassist loorberipärjad ...
Ja see Spocki serenaad ... Embarassed Viimane asi, mida ma näha tahan, on Leonard Nimoy laulmas. See oli sama hull kui see "Bilbo Baggins"-klipp. mida aeg-ajalt trekifoorumites levitatakse.
*Unetu ja ¹okeeritud Shadow läheb oma kõige kangemaid peavalutablette otsima. Vähemalt on see nüüd jälle vaadatud Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.


Viimati muutis seda Shadow (Teis Veeb 07, 2006 10:28 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 07, 2006 9:21 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Väga nadi osa. Ma arvan, et ei liialda kui ütlen, et üks kehvemaid ST:TOS-i osasid üldse. Mingid roomlased..jällegi. Arghh..andsin 6 punkti. Ma vaatasin selle küll lõpuni aga sisimas vandusin päris ropult.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Veeb 07, 2006 12:10 pm    Teema: Vasta viitega

No need platoonlased olid ikka vist vanakreeklased. Kuigi mu meelest meenutasid kah roomlasi rohkem. A üks camp puha. Minul igatahes pea valutab eilsest saadik.
Näis, kas môni järgmine kommija on ka vähe positiivsemalt meelestatud Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Veeb 07, 2006 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

Sellele osale sobiks pigem nimi "Suur Alandus" või "10 erinevat viisi, kuidas tähelaeva kaptenit alandada". Mul oli endal seda juba ebamugav vaadata.

Nimoy aga on väga hea näitleja. Kui ma nägin Spocki esimest korda naermas episoodis, kus ta oli miskiste taimeeoste mõju all, siis nüüd tuli liiga palju mitte-spockilikke emotsioone korraga. Laul, naer, nutt. Hirmus hakkas kohe.

Ja imestama pani, et kas tõesti ei osatud pakkuda välja võimalust, et nad saadavad platonlastele McCoy asemel mõne teise arsti? Kuigi platonlased ise - tegelastena - mulle meeldisid.

Ei saa ka rohkem kui 6/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Veeb 07, 2006 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

No ma arvan, et platoonlased poleks enivei teise arstiga leppinud. Point oli ju selles, et neil oli ilmselt igav (kaua sa seda Alexandrit ikka vahid, ära tüütab ju). Kuna nad vajasid ilmselgelt värsket meelelahutust, poleks nad niikuinii kompromissile läinud. Ja vana hea dr McCoy on alati nôus ennast teiste eest ohverdama.

Nimoy on muidugi hea näitleja a peab ta siis tingimata laulma Twisted Evil
OT aga minu meelest Nimoy ja Shatner andsid millalgi isegi mingi ühise plaadi välja. Küll see vôis kohutav olla. Keegi kuskil arvustuses kirjutas, et seda ei tohi mingil juhul autoroolis kuulata - vôib suurest vapustusest avarii teha Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 11, 2006 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt läks siis 7 punkti.

Olen nõus eelkõnelejatega, et see oli suhteliselt kummaline osa ja näitlejad alandasid ennast ikka päris karmilt. Midagi nii piinlikku annab kindlasti otsida. Embarassed

Kuna kõik halvad asjad on juba välja toodud ja ma olen nendega ka nõus, siis asun positiivsete poolte juurde, mis minu arust episoodi hädast välja aitasid. Esiteks mainiks ära telekineetiliste võimete käsitlemise idee, mida on küll juba eelnevates episoodides kasutatud, kuid mis on alati huvitav teema ja andis ka sellele osale värvi. Platoonlaseid mängivad näitlejad olid kahtlemata väga head ja sobisid oma rollidesse küllaltki hästi. Muidugi oli nende telekineetiliste võimete teke veidi kummaliselt lahti seletatud ja fakt, et toidust peaks sellise jõu saama, on suhteliselt kummaline. Pigem oleks loogiline, et säärased võimed arenevad aja jooksul geneetiliste muudatuste tulemusel.

Ka vanade kreeklaste kaasamine sellesse loosse ei olnud sugugi halb idee ja mulle isiklikult meeldib kui episoode Maa ajalooga seotakse, mis teeb asja veidi lähedasemaks ja mõistetavamaks.

Lisaks ei tohi unustada, et see episood on mitmes mõttes legendaarne. Esimest korda teleajaloos öeldi välja nii tugev rassilise diskrimineerimise vastane lause. Kirki sõnad: "Where we come from, colour, shape and size make no difference." Juba selle lause eest üksi tasub öelda suured kiidusõnad. Samuti nägime teleajaloos esimest eri rassidest inimeste suudlust, mis oli siis Kirki ja Uhura nö. sundsuudlus.

Selge see, et episood läks mitmes mõttes üle piiri, kuid kui hoolikalt järele mõelda, siis tegijatel oli meile ka midagi sügavamat öelda, mida ei saa väita just paljude TOS'i osade puhul. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2006 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt jabur!

5 punkti
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group