Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pratchett
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 10:01 pm    Teema: Pratchett Vasta viitega

No ma tahtsin siis küsida. Ma kuskilt olen kuulnud sellise raamatu nagu Kettamaailm kohta. Kuid kas keegi oskab öelda, mis järjekorras need raamatud on, kui neid peab järjekorras lugema. Kas nad on eesti keelde tõlgitud ja soovitage veel teisigi tema raamatuid, kui just tal teisi raamatuid on. Loodan, et keegi ei pahanda kui valesse alamfoorumisse teema tegin.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin Terry Pratchetti Kettamaailma sarja esimese teose "Võlukunsti värv" läbi. Mulle väga meeldis - see oli fantaasiarikas ning humoorikas.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

Kettamaailma raamatud:
http://193.40.240.76/sfbooks/convert.asp?sari=74

Kõik eesti keeles ilmunud Pratchetti raamatud:
http://193.40.240.76/sfbooks/teosed.asp?Autor=61&krit=Eesti

Kettamaailma alguse võiks lugeda antud järjekorras, näiteks esimesed kaks raamatut ("Võlukunsti värv" ja "Fantastiline valgus") on sisuliselt üks lugu kahes köites, aga hiljem ei ole järjekord väga oluline :)


Viimati muutis seda nn3 (Esm Veeb 13, 2006 10:48 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Aga mis see Vaibarahvas on?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Aga mis see Vaibarahvas on?

Eraldiseisev raamat, mitte Kettamaailma lugu, aga samuti fantasy. Pratchett kirjutas selle algselt 17-aastasena, seega tase on v-o natuke nõrgem ja sobib ehk nooremale lugejale, aga kindlasti mitte kehv raamat, täiesti loetav.

Mida teised lugejad arvavad:
http://193.40.240.76/sfbooks/getrets.asp?raamat=2892
Esimene arvamus sealt peaks raamatust suht hea ülevaate andma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt järjekorrast: See pole peaaegu üldse tähtis. Enamus raamatutest on täiesti oma tegelastega ja looga, sarnasusi on vähe. Üks raamat ("Püramiidid") toimub hoopis Egiptuse-laadses tsivilisatsioonis ja ei puutu üldse teiste raamatute lugudega kokku. Enamusel raamatutest, mille tegevus toimub Ankh-Morporkis on ühendajaks Nähtamatu Ülikool koos võlurite ja peakantsler Ridcullyga. Samas sellised raamatud nagu "Õed nõiduses", "Härrasrahvas", "Maskeraad", "Võluv võrdsus", "Nõiad võõrsil" ja võibolla mõned veel käsitlevad peamiselt kolme nõia seiklusi - huvitavad, aga natuke käivad pinda mõne asja poolest. Mina pole esimest kahte raamatut ikka veel lugenud ja tundub, et pole midagi kaotanud (välja arvatud mingi hiinlase restoran, mida kogu aeg mainitakse ja mis õhku lendas vist. Arvatavasti "Ürgsortsist" Smile ).

Raamatuist endist: kõik on rohkem või vähem head. Kui sul ka huumorisoon on, siis seda paremad tunduvad, sest ka nalja leidub piisavalt. Kurat, ma ikka ei suuda unustada ühepäevakärbeste juttu ühe raamatu alguses: Vanad kärbsed rääkisid: "Küll meie ajal oli ikka teistsugune see elu.""Ja, seal rohumaal oli üks lehm - seda ma oma noorusest mäletan." "Ja päike oli palju kõrgemal, kui mina veel väike kärbseke olin" jne jne. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

Isiklikult lugesin "Vaibarahvast" kõige esimesena, siis tulidki "Fantastiline valgus" ja "Võlukunsti värv". Nii et täitsa vedas mul järjekorraga. Kõik muu, mis tema repertuaarist tollest ajast saadik edasi olen lugenud, on olnud täiesti kaootilises järjekorras. Üldiselt on Kettamaailm Kettamaailm ja tegelasedki korduvad. Meelde on jäänud "Õed nõiduses" ja just need esimesed kolm raamatut. "Eric" oli vast ainuke, mis minu jaoks veidi liiga lahjaks jäi.

Pratchett aga - nagu ma olen märganud - ei ole üldsegi mitte igaühe maitsele. Põhimõtteliselt, kui raamat tundubki esimesel paaril leheküljel igav, ei tohiks seda mingil juhul käest panna.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

lugesin suvel kõik eesti keeles ilmunud raamatud korraga läbi, pärast oli mitu päeva raske reaalsesse ellu adekvaatselt suhtuda, oli tunne nagu oleks sattunud välismaale, igasuguste pisiasjadega tuli uuesti harjuda Very Happy . Kettamaailma esimesed kaks raamatut on kõige paremad , pärast läheb kohati kangutamiseks. Näiteks Elavates Piltides võttis ta minu meelest korraga liiga paljude filmide pilamise ette ja asi läks pudruks kätte. Samas hiljuti eestindatud Savijalad on jälle taseme polest vahepealsetest üle.
Vaibarahva taolist raamatut üritasin kooliajal ise ka kirjutada , aga...
Täitsa hea on ka Hämmastav Maurice ja tema õpetatud närilised, mida tituleeritakse lasteraamatuks, kuigi minu meelst täitsa Kettamaailma tasemel raamat. Raamatus marsib poiss karja intelligentsete rottidega linnast linna ja vaevatasu eest "vabastab " oma vilepilliga linnu rottidest ,kuni ühel päeval...
Kõige "tõsisem" Pratchetti raamat ,mida olen lugenud on Head Ended , mis on kirjutatud kahasse Neil Gaimaniga. Raamat käsitleb maaimalõppu, vahetult enne mida taeva ja põrgu esindajad leiavad , et inimesed ikkagi meeldivad neile.Mõningad killud raamatust on päris head, näiteks teooria selle kohta , et iga autosse pikemaks ajaks unustatud CD (või oli see kassett ) muutub mingi aja möödudes Queeni Greatest Hitsiks Very Happy
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

Mina tegin algust Vaibarahvaga, eks me näe. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2006 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

"Head ended" on tõesti üks parimaid Pratchettilt. See ei toimu Kettamaailmas ja meenutab pigem õudust kui fantaasiat, kuigi tegelikult päris naljakas oli. Maailmalõpu terminoloogiat võib sealt palju õppida, aga kogu see värk on tagurpidi pööratud. Nt. Neli Apokalüptilist Ratsanikku sõitsid hobuste asemel mootorratastega ja Katk (üks ratsanikest) oli välja vahetunud Saaste vastu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 5:53 am    Teema: Vasta viitega

Lugesin esimestena "Võlukunsti värvi" ja "Fantastilist valgust" ja need meeldisid mulle ikka peris tõsiselt.Huumorit oli seal piisavalt ja lugu naljakas ning omapärases stiili.Siis tulid järgmised raamatud ja järgmised ja ühel hetkel hakkas asi üle viskama.Naljad hakkasid korduma ja "huumor" kadus lihtsalt sõnademulina sisse ära.Minu arust on Prachet seda ühte lehma juba piisavalt lüpsnud ning võiks talle ka nats puhkust anda ja midagi muud välja mõelda.Kurvaks teeb see, et Varrak on vist odavalt need avaldamisõigused kätte saanud ja nüüd enam midagi muud eriti ei väljastagi, mis teeb erit nukraks.On ju ka teisi häid ulmekirjanike, keda avaldada."Salamõrtsuka õpilase" järge ootan juba vist 3 või rohkemgi aastat.Ilmumata on "Endymeoni tõus" Hyperioni sarjast.Neid pooleliolevaid on veelgi.Miks neid ei avaldata, ei saa aru. Evil or Very Mad
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 15, 2006 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

Endymioni tõus Apollost 295 raha eest. Pagan , kuidas mulle see pood ei meeldi Evil or Very Mad

Ja Pratchettit pole kunagi liiga palju. Meie häda on see , et Varrak neid vahepeal tõesti liiga tihedalt ilmutas. Varsti on ilmunud lood tõlgitud ja siis hakkab juba kirjanik tempot dikteerima ja saavad teised ka rohkem löögile.
Müts maha Varraku ees , sest F - sari on ikka väärt asi, pea kõik on mul ka olemas . Tänu sellele sarjale ma enda jaoks Pratchetti ja Zelasny Cool avastasingi.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sarevok
Kadett


Liitunud: 8 Mai 2006
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 9:35 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen lugenud "Vahid ,Vahid" , "Relvis Mehed" , "Savijalad" ja üks oli veel kus Ankh Morpok pidi peaaegu naabrile sõja kaotama nime kahjuks ei mäleta! Ma pean tunnistama ,et reeglina mind raamatud naerma ei aja ,aga noo need teosed on küll kulda väärt!! Tõsiselt hea ja lahe lugeda. Teine nii hea sari on veel Ahzi ja Skeeve seiklused ,mida enam eesti keeles kahjuks (kuna ei pidavat ostetama) ei ilmu (((
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juun 30, 2006 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

Sarevok kirjutas:
Mina olen lugenud "Vahid ,Vahid" , "Relvis Mehed" , "Savijalad" ja üks oli veel kus Ankh Morpok pidi peaaegu naabrile sõja kaotama nime kahjuks ei mäleta!

Sa mõtled vist "Patriooti"? Olin raamatuga väga rahul, Vahtkond koos iga viimase liikmega hakkab mulle aina rohkem ja rohkem meeldima.

Lugesin läbi ka "Maskeraadi" ja kuigi ma olen Pratchetteid lugenud juba üle aasta alates esimestest ja kõik muljed pole värsked, on mul ikkagi tunne, et tegu on halvima Pratchetti raamatuga. Mulle lihtsalt ei meeldinud. Lugu põhines liiga suurel määral "Ooperifantoomil", kuigi Pratchett vihjab tihti ja vahest ka väga pikalt tänapäevastele raamatutele, filmidele ja muusikale. Siin oli seda liiga palju ja lõpp ei olnud samuti eriti õnnestunud.
Jääb vaid loota, et lugu oli uue nõia - Agnes Nitti - tutvustamiseks ja järgmine raamat (juba eesti keeles ilmunud, ei tule meelde nimi) saab parem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sarevok
Kadett


Liitunud: 8 Mai 2006
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Laup Juul 01, 2006 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

Jah "Patrioot" see oligi. Hetkel käsil "French ja Koulu", siis peaks ette võtma "Vaibarahva" pidi kah väga hea olema?!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 01, 2006 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:

Jääb vaid loota, et lugu oli uue nõia - Agnes Nitti - tutvustamiseks ja järgmine raamat (juba eesti keeles ilmunud, ei tule meelde nimi) saab parem.


See uus raamat on "Carpe Jugulum". Selle keskmes on kolm nõida ning kuninganna , kes seekord on vampiiridega kimpus.
Ja Agnes Nitt on peaosas koguni kahes isikus.

Nii nagu Stargate kasutab ära kõikvõimalikke religioone ja legende , teeb seda ka Pratchett. Igal raamatul on selge juhtmotiiv meie maailmas - kas püramiidid, Hollywood või krahv Dracula.

Ja see jugulum pole kõige kehvem Pratchett.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 01, 2006 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
Ja see jugulum pole kõige kehvem Pratchett.

Ega see nüüd eriti julgustav lause pole. Raamatuid on tal ju nii palju, et parem loen peale parimate ja heade ka keskmised, kuid miks lugeda raamatuid mis "pole kõige kehvemad". Või mõtlesid sa seda sarkastiliselt ja tegu on ühe parima raamatuga?

Ah, eks ma norin niisama tegelikult. Niikaua kuni Pratchetti ilmub, niikaua ma teda ka loen, saagu raamat head või halba vastukaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 02, 2006 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Pratchetti osas olen kehv soovitaja, andunud fännina ei ole mu arvamus kahjuks eriti objektiivne.

Nii et fännina soovitan ma loomulikult autori kõiki raamatuid, kuigi tase neil kõigub.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Äsja sai läbi loetud "Huvitav aeg". Väga mõnus lugemine oli, äärmiselt nauditav. Väikese pettumuse valmistas küll Kakslill, kes oleks vabalt võinud särada, kui talle oleks võimalus antud - teda oli üldises tegevuses kahetsusväärselt vähe. Rincewind, kes on alati olnud üks vaimukamaid tegelasi, hakkab aga vaikselt oma sügavust kaotama. Jah, temaga juhtuvad asjad. Oleks juba aeg, et vaene poiss seda mõistaks. Metslane Cohen oli aga kogu raamatu tõeline staar. Ja loomulikult tema jõuk. Cool

"Võtame ta kinni!"
"Miks?"
"Sest ta jookseb minema!"
"Las jookseb."
"Äkki on tal raha. Ja üldse, mispärast ta ära jookseb?"

_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Aga mul jäi just see romaan eelmine suvi pooleli... masendavalt igav oli... tõsi, minuarust on ka kõik ülejäänud Rincewindi lood igavad... ma tõesti ei viitsi lugeda miski tropi sekeldusdest... minu jaoks on paremad osad just nõiad, surm ja vahid... ning just sellises järjekorras...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group