Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

B5 - Crusade kui hea järg?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2005 11:14 pm    Teema: B5 - Crusade kui hea järg? Vasta viitega

Küsiksin sellise küsimuse: Smile

Kes siin on näinud sarja Crusade ja kui, siis mida te sellest arvate?

Minu arust oli see väga hea jätk Babylon 5-le, mis muutis päris märkimisväärselt stiili B5'ga võrreldes ning tõi minu arvates uut elu tervele Universumile.
Paljud on võrrelnud seda Star Trek-iga ning pidanud seda rohkem rip-offiks kui originaalseks ideeks, kuid mina nii ei arva. Razz Ega siis iga sari, kus on tegu tähelaevadega ning planeetidel käimisega, ei ole kohe Star Trek-i koopia. Wink
Minu arust oli tegu just ühe väga vajaliku järjega, sest me nägime kuidas inimesed hakkasid ära kasutama kadunud Vorlonite tehnoloogiat (Victory klassi tähelaevade näol) ning samuti oleks me saanud lõpliku lahenduse Drakh-i loole.

Lisaks mulle meeldis selle sarja juures Technomage-ide lähem uurimine, sest minu arust olid nad B5-e sarjas natuke liiga müstilisteks jäätud ja seega oli väga põnev näha, milleks nad võimelised on ning mis on nende nõrkused.

Kahju ainult, et selline korralik sari poole hooaja pealt katkestati. Sad
Vähemalt esimese hooaja oleks võinud lõpuni näidata. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 10:56 am    Teema: Vasta viitega

Minu arvates oli ka Crusade vääriline järeltulija. Star Treki kohta seda, et keegi rääkis, et Crusade tehti varem kui see viimane ST. Crusade algas ju sellega, et Maad ründas tundmatu tulnukate laevastik (tundmatu inimestele, aga mitte Sheridanile) ja nakatas Maa surmava viirusega. ST (pole kahjuks ise näinud seda viimast, kuigi tahaksin) olevat samuti alanud, aga hiljem (mingi aasta võrra, ega ma kindel pole, räägin seda mida lugesin) ja seega olevad viimane (Enterprise?) Crusade rip-off. Palun täpsustage kuidas asi tegikult oli Smile.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Setu
Kadett


Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

ma küll ei ütleks et crusade kuigi hea oli, (kes seal see kapten oli :/ olen ära unustanud, igatahes oldi tahetud liialt midagi sheridani characteri sarnast luua, osalt oldi isegi mingi b5 osadest enam-vähem ümber kedratud ja crusade osa tehtud) fänni jaoks põhimõtteliselt hea hoo maha võtja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Setu kirjutas:
ma küll ei ütleks et crusade kuigi hea oli, (kes seal see kapten oli :/ olen ära unustanud, igatahes oldi tahetud liialt midagi sheridani characteri sarnast luua, osalt oldi isegi mingi b5 osadest enam-vähem ümber kedratud ja crusade osa tehtud) fänni jaoks põhimõtteliselt hea hoo maha võtja.


See oli kapten Gideon, minu arust oli väga hea näitleja, aga eks igaüks otsustab ise. Smile
Minu jaoks oli Gideon just väga erinev Sheridan-ist ja tõi uut verd. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

Setu kirjutas:
osalt oldi isegi mingi b5 osadest enam-vähem ümber kedratud ja crusade osa tehtud)


Too mõni näide palun, sest mulle küll midagi sellist silma ei hakanud :S.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Setu
Kadett


Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Setu kirjutas:
osalt oldi isegi mingi b5 osadest enam-vähem ümber kedratud ja crusade osa tehtud)


Too mõni näide palun, sest mulle küll midagi sellist silma ei hakanud :S.


ma peaks siis kõik uuesti läbi vaatama ja plaatidel(crusade'i) asja pole.
krt mul hakkas isutama vaatan b5 hooajad uuesti läbi Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

Setu kirjutas:
FLT kirjutas:
Setu kirjutas:
osalt oldi isegi mingi b5 osadest enam-vähem ümber kedratud ja crusade osa tehtud)


Too mõni näide palun, sest mulle küll midagi sellist silma ei hakanud :S.


ma peaks siis kõik uuesti läbi vaatama ja plaatidel(crusade'i) asja pole.
krt mul hakkas isutama vaatan b5 hooajad uuesti läbi Laughing



Sama siin. Ükskord tegin algust, vaatasin esimesed 4 hooaega ära, paar viienda osa ka (mulle see telepaatide jama eriti ei meeldi) ning siis oli juba kahju, et hakkab läbi saama Razz. Jätsin vaatamise pooleli. Btw kas see Varjude laeva hübriid polnud mitte inimeste oma? Inimesed ehitasid Vorlonite tehnoloogiat kasutavad Victory ja Excaliburi ning Varjude tehno hübriidi? Vist oli nii. Vahe nendel laevadel (jätame disaini välja) oli see, et kui Victory tulistas pearelvast siis energia oli otsas üheks minutiks, Varjude hübriid aga sai tulistada mitu korda järjest peaaegu sama tugeva pearelvaga. Kindel ma küll pole, aga nendes eetrisse jõudmata episoodide scriptis oli vist nii...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:

Btw kas see Varjude laeva hübriid polnud mitte inimeste oma? Inimesed ehitasid Vorlonite tehnoloogiat kasutavad Victory ja Excaliburi ning Varjude tehno hübriidi? Vist oli nii. Vahe nendel laevadel (jätame disaini välja) oli see, et kui Victory tulistas pearelvast siis energia oli otsas üheks minutiks, Varjude hübriid aga sai tulistada mitu korda järjest peaaegu sama tugeva pearelvaga. Kindel ma küll pole, aga nendes eetrisse jõudmata episoodide scriptis oli vist nii...


Ma mäletan küll ühte episoodi, kus olid varjude biotehnoloogia abil muundatud Maa hävitajad, kuid minu arust olid nad oluliselt nõrgemad Victory klassist, sest Whitestar-ide aramada sai neist ju üpris edukalt jagu. Razz
Ma ka päris täpselt ei mäleta seda asja.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 5:38 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
FLT kirjutas:

Btw kas see Varjude laeva hübriid polnud mitte inimeste oma? Inimesed ehitasid Vorlonite tehnoloogiat kasutavad Victory ja Excaliburi ning Varjude tehno hübriidi? Vist oli nii. Vahe nendel laevadel (jätame disaini välja) oli see, et kui Victory tulistas pearelvast siis energia oli otsas üheks minutiks, Varjude hübriid aga sai tulistada mitu korda järjest peaaegu sama tugeva pearelvaga. Kindel ma küll pole, aga nendes eetrisse jõudmata episoodide scriptis oli vist nii...


Ma mäletan küll ühte episoodi, kus olid varjude biotehnoloogia abil muundatud Maa hävitajad, kuid minu arust olid nad oluliselt nõrgemad Victory klassist, sest Whitestar-ide aramada sai neist ju üpris edukalt jagu. Razz
Ma ka päris täpselt ei mäleta seda asja.


Need olid Clarki Omega-X'id. Need milles ma rääkisin olid Varjude hübriidid


Babylon 5 tehnoloogia kohta: www.b5tech.com
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:

Need olid Clarki Omega-X'id. Need milles ma rääkisin olid Varjude hübriidid


Õigus küll jah, väike viga minu poolt.
Neid millest sina rääkisid, ma tõesti ei tea. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Setu
Kadett


Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 1:28 am    Teema: Vasta viitega

kel meelest läinud(endal ei tulnud algul küll midagi silme ette) ja ei viitsi ise otsida siis siin üks väike klipp ,see peaks siis pärinema "Crusade: The Path of Sorrow" osast(ei tea ei mäleta ise kas see osa, kas Gideon ei olnud seal veits eemal, jäeti maha vms. , kui see rünnak toimus seal klipis?)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 6:26 am    Teema: Vasta viitega

Setu kirjutas:
kel meelest läinud(endal ei tulnud algul küll midagi silme ette) ja ei viitsi ise otsida siis siin üks väike klipp ,see peaks siis pärinema "Crusade: The Path of Sorrow" osast(ei tea ei mäleta ise kas see osa, kas Gideon ei olnud seal veits eemal, jäeti maha vms. , kui see rünnak toimus seal klipis?)


Ta vist saadeti välja uurima kahjustusi ja siis kapten otsustas põgeneda. Midagi sellist oli...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks Crusade päris vääriline järglane ei olnud.

Esiteks oli ta kõvasti eemal B5'e kontseptsioonist, meenutades sellega pigem Star Treki. Ma ei süüdista siin kedagi plagiarismis ega ka halvas kvaliteedis, vaid lihtsalt, see polnud enam eriti originaalne mõte. Lisaks muidugi näitlejad, kellest mulle ainsana meeldisid Galen ja kapten Gideon. See kurjategijast naine oli lihtsalt ebasümpaatne minu jaoks ja too telepaat oli muidu kuidagi hall kuju.
Episoodidel polnud väga viga, mis esimesena meelde tulevad on "Racing the Night", seda küll eelkõige rohkete eriefektide tõttu ja siis Salatoimikute paroodia, mis oli lihtsalt minu kui selle sarja fänni jaoks naljakas.

Mis nagu häiris, oli selline seletamatu tühjuse tunne, Babylon 5'e juures sa tundsid, isegi siis kui tühje koridore näidati, et inimesed on seal kõikjal siiski olemas, aga Crusade puhul oli isegi terve meeskonna kohalolekul tühi tunne Razz .

Njah, oleks sellele sarjale antud rohkem aega areneda, oleks ehk päris korraliku asja kokku saanud, aga need 13 episoodi mingit erilist vaimustust ei tekitanud.
Ja siis veel muidugi see muusika...ei olnud kuidagi sarja vaimus. Razz

Selline oli siis minu arvamus.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Minu jaoks Crusade päris vääriline järglane ei olnud.

Ja siis veel muidugi see muusika...ei olnud kuidagi sarja vaimus. Razz

Selline oli siis minu arvamus.


Kas mitte muusikat pole kirjutanud Evan H. Chen? Babylon 5'le kirjutas Chris Franke.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Kas mitte muusikat pole kirjutanud Evan H. Chen? Babylon 5'le kirjutas Chris Franke.


yep...
JMS minu meelest veel ütles, et tahtis uuele sarjale uutmoodi muusikat.... no offence, aga minu arust oli see kehv valik
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
FLT kirjutas:
Kas mitte muusikat pole kirjutanud Evan H. Chen? Babylon 5'le kirjutas Chris Franke.


yep...
JMS minu meelest veel ütles, et tahtis uuele sarjale uutmoodi muusikat.... no offence, aga minu arust oli see kehv valik


Minu meelest ka. Franke tegi ikka väga head tööd, Cheni teoseid ei anna sellega kohe mitte võrrelda.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:43 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Enterprise kirjutas:
FLT kirjutas:
Kas mitte muusikat pole kirjutanud Evan H. Chen? Babylon 5'le kirjutas Chris Franke.


yep...
JMS minu meelest veel ütles, et tahtis uuele sarjale uutmoodi muusikat.... no offence, aga minu arust oli see kehv valik


Minu meelest ka. Franke tegi ikka väga head tööd, Cheni teoseid ei anna sellega kohe mitte võrrelda.


Olen teiega 100% nõus selles osas, Franke muusika oligi see, mis tegi Babylon 5-e nii võimsaks nagu ta oli. Cool
Crusade-is tehti muusika vahetamisega tõesti suur viga. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 04, 2005 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

V2ga hea sari oli,kahju et otsa sai .Eriti koom oli see osa,kui mulderit ja scullyt järgi tehti.
Seda sarja oleks väinud ka olla 5.hooaega Very Happy
Kui viimases 13.osas osales Richard Biggs oli eriti kurb,kui see sari otsa sai...

vb jättis nii hea mulje mulle see ,et võrreldes B5-ga on eriefektid crusadil eriti tasemel Wink
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Mai 02, 2008 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
vb jättis nii hea mulje mulle see ,et võrreldes B5-ga on eriefektid crusadil eriti tasemel Wink


Mida sa suitsetanud olid kui sa selle lause siia kirjutasid?

B5 efektid olid ikka kõvasti üle, eriti mis puudutab 4-5 hooaega, algusest võisid crusaidi efektid küll üle olla, aga lõpust kindlasti mitte. Tegemist oli kohati ikka väga ebraealistliku arvutigraafikafikaga, mis jättis väga odava mulje. Kasvõi see oli nõme, et tihti kasutati inimeste asemel arvutgraafikat. Ja need pahad tulnukad(nimi ei tule praegu meelde), olid antud sarjas väga nõmedalt tehtud, B5 olid nad hulga paremini tehtud, eriti see, kuidas nad faasist väljas olid. Cursaidis olid nad enamasti tehtud arvutiga ja mitte kuigi hästi. Kosmoselahingud olid küll lahedad ja hyperspace aken oli ka vingem, aga see ei päästnud minu arust muid koledaid efekte.

Ja muusika, lausa masendavlt ebasobiv minu arvates. Ja alguses oli näitleja töö kah väga konarlik, lõpu poole läks juba veidi paremaks. Kuigi näiteks see pikka kassvu nais bioloog jättis terve sarja jooksul väga toore mulje.

Nagu siit eespolt lugeda võis, oli mitme inimese lemmikuks X-filesi episood, see jättis mulle ka hea mulje. Mõnigi teine episood kõlbas vaadata, aga üldmuljes jäi see järg ikka B5-le tohutult alla juba paljalt selle tõttu, et puudusid tugevad karakterid, olgem ausad mitte keegi ei andnud Londo, Sheridani, Caribaldi, Ivanova, G'Kari mõõtu välja, isegi mitte teiste tegelaste oma. Halvasti kirjutatud ja veel halvemini välja mängitud karakterid iseloomustavad Crrusaidi.

Galen ja Max Eilerson olid veel kuidagi seeditavad, teised jätsid kuidagi külmaks ja ükskõiksesk.

Seega minu arust ei olnud tegemist hea järjega.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 18, 2008 10:27 am    Teema: Vasta viitega

kes seda enam mäletab mida ma suitsetasin tol päeval :d
umbes 2004 a. sain oma esimese arvuti ja natukene hiljem hakkkasin alles jagama kuidas netist asju muretseda.
eriefektidest polnud siis õrna aimugi Razz
----------------------------



just paar nädalat tagasi lõpetasin babylon5 maratoni, crusade enam ei kutsunud vaatama mitte miski.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group