Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x15 "Let That Be Your Last Battlefield"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
14%
 14%  [ 1 ]
9
14%
 14%  [ 1 ]
8
42%
 42%  [ 3 ]
7
28%
 28%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 12, 2006 5:22 pm    Teema: TOS - 3x15 "Let That Be Your Last Battlefield" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 13. märtsil 2006 kell 23:20 ETV's

"Viimane lahingutanner"
Teel saastunud planeedile Arianis tabab Enterprise kosmosejaamast Starbase 4 ärandatud süstiku. Selle piloot, pooleldi must ja pooleldi valge tulnukas nimega Lokai väidab, et on poliitiline põgenik planeedilt Cheron. Peagi saabub Enterprise'i kaptenisillale peaaegu samasugune olend, kes tutvustab end politseinik Belena. Ta on jälitanud Lokaid 50 000 aastat. Bele püüab sundida Enterprise'i Cheronile lendama ning teisel katsel see ka õnnestub.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 1:58 pm    Teema: Re: 3x15 "Let That Be Your Last Battlefield" Vasta viitega

Tre,

Andsin 7 punkti sellele omapärasele osale. Probleem kui selline mida antud seerias käsitleti, ei ole ju tundmatu ka meile. Ses osas võib osaga rahule jääda. Samas näitlemine kui selline tundus väga lapsik olema (võibolla taotluslikult, mine tea). Hävitussekventsi jagu aega oli päris põnev ja hoidis pinget üleval. Samas jällegi mingi mõtte jõul laeva suunamine teisele kursile on selline kahtlane business minu jaoks. Aga mine tea jällegi - telekinees võibolla.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa huvitav osa oli. Kirk oli kogu episoodi vältel mõnusalt diplomaatiline ja lausa rõõm oli näha, et ei Kirki, McCoy'd või jumal teab keda, ei segatud isiklikult käsitletud probleemi. Loomulikult oli ka episoodi moraal üpriski õpetlik. Kõige huvitavama leidsin ma aga olevat diskrimineerimise põhjuse - ühel oli üks näopool must(/valge?), teisel teine.

Lõpp, et terve planeeditäis inimesi on ära surnud, oli väheke kahtlane, kuid ei häirinud eriti.

Siiski kaheksa, ma arvan.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt läheb kirja 7 punkti ja enamus nendest punktidest läheb osale tänu selle õpetlikule poolele. TOS'i üks suuri plusse ongi see, et sarjas üritati käsitleda ulme katte all ka 60. aastate aktuaalseid probleeme. Kahe poole armutu võitlus põhjustas terve tsivilisatiooni ja liigi hävingu. Olen kindel, et ka praeguse aja inimesed paneb osa hetkeks mõtlema selle üle, kui enesehävituslikult me läbi ajaloo käitunud oleme. Wink

Episoodi idee oli hea, kuid teostus oli mulle suhteliselt ebameeldiv, selles oli midagi sürrealistlikku ning minu arust ei sobinud see kokku sarja tavapärase atmosfääriga. Bele ja Lokai olid mõlemad kuidagi äärmiselt elutud tegelased ja nende välimus jättis veel imelikuma mulje kui nende käitumine. Midagi oli episoodis paigast ära, ma ei oskagi öelda mis täpselt, kuid mulle hakkas seda vaadates kohati ikka väga igav.

Seekord häirisid mind ka tavapärasest rohkem loogikavead, millest selles episoodis puudust ei olnud. Esimese näitena võiks kindlasti tuua asjaolu, et Bele ja Lokai olevat olnud pärit galaktika teisest poolest, mida ei olevat Föderatsioon isegi kaardistanud, kuid sinna jõuti ikka absurdselt ruttu. Teiseks sõitis laev taaskord edukalt Warp 10 peal, mis ei tohiks kindlasti võimalik olla, ükskõik mis mõjutuse abiga. Kolmandaks tundus Bele ja Lokai telekineetiline võime veidi liiga tugev, selleks, et laeva niimoodi kontrollida, peab olema ikka meeletult energiat. Mingi puhtast energiast koosnev olend võiks sellega ehk veel teoreetiliselt hakkama saada. Neid laeva kontrollijaid oleme sarja jooksul varemgi näinud, kuid need kaks olid veidikese liiga kummalised.

Nagu juba mainisin, mulle see episood eriti ei istunud, otseselt polnud seal ju midagi kohutavat, kuid kuidagi võõras oli lihtsalt. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin 10 punkti, sest see episood kuulub minu lemmikute TOS'i osade hulka. Just nimelt see atmosfäär, Bele ja Lokai... Ainuke häiriv asi oli see, et tagaajamine nii tohutult kaua oli kestnud. Kuidagi ebareaalne, et sellise aja peale mingit muud lahendust ei olnud leitud.'
Igatahes see õhtusöögi- ja enesehävitusstseen olid väga head. Ja loomulikult ka lõpp.

@TrekRanger: TOS'i ajal kasutati teist kiirusemõõtmise süsteemi, nii et siis oli Warp 10 täiesti lubatud. TNG ajaks arvutati skaala ümber, mille tagajärjel muutus Warp 10 selleks, millena me seda üldiselt tunneme, ehk siis sel kiirusel ollakse igas universumi punktis korraga.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

@TrekRanger: TOS'i ajal kasutati teist kiirusemõõtmise süsteemi, nii et siis oli Warp 10 täiesti lubatud. TNG ajaks arvutati skaala ümber, mille tagajärjel muutus Warp 10 selleks, millena me seda üldiselt tunneme, ehk siis sel kiirusel ollakse igas universumi punktis korraga.


Ok, minu viga. Kuid see ei muuda tõsiasja, et ühest galaktika poolest teise sõitmine nii lühikese aja jooksul on ebaloogiline. Ja kui see oleks võimalik, siis miks oli Bele ja Lokai planeedi piirkond veel kaardistamata?
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Enterprise kirjutas:

@TrekRanger: TOS'i ajal kasutati teist kiirusemõõtmise süsteemi, nii et siis oli Warp 10 täiesti lubatud. TNG ajaks arvutati skaala ümber, mille tagajärjel muutus Warp 10 selleks, millena me seda üldiselt tunneme, ehk siis sel kiirusel ollakse igas universumi punktis korraga.


Ok, minu viga. Kuid see ei muuda tõsiasja, et ühest galaktika poolest teise sõitmine nii lühikese aja jooksul on ebaloogiline. Ja kui see oleks võimalik, siis miks oli Bele ja Lokai planeedi piirkond veel kaardistamata?


Ma arvan, et ma ei vaielnud sellega. Lihtsalt täpsustasin, et TOS'i ajal oli Warp 10 midagi muud kui TNG ajal ja seega ka võimalik. Smile
Aga TOS'i kiirused on ennegi pehmelt öeldes hämmastavad olnud, nii et ma ei pööraks neile seikadele suurt tähelepanu.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group