Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x24 "Exodus", 2. jagu

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
31%
 31%  [ 5 ]
9
37%
 37%  [ 6 ]
8
31%
 31%  [ 5 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 16

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 7:35 pm    Teema: Lost - 1x24 "Exodus", 2. jagu Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 14. märtsil 2005 kell 20:30 Kanal 2's


"Väljaränd", 2. jagu
Luugi avamine osutub saarele jäänutele tõsiseks pähkliks, kuni leitakse dünamiiti. Kohtutakse ühe salapärase "teisega". Tundub, et parvega teele asunud pääsevad saarelt edukalt minema.



_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:54 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Nooh, 9 punkti tuleb ära. Muidu huvitav osa, aga kuidagi sündmustevaene tundus.
Danielle on ikka pagana kahtlane tegelane, mis ta mõtles, et Teised annavad ta lapse tagasi, kui ta Claire'i oma neile asemele viib? Järelikult ei ole ta piisavalt filme vaadanud, et teada, et selliseid asju ei juhtu.Very Happy Pigem tekkis mõte, et kas Claire'i rööviski siis äkki hoopis tema? Et nagu mõtles teda enda juures hoida, kuni laps sünnib. Või on ta üks Teistest?

Selle laeva, orjade ja dünamiidiga jäi ikka see kripeldama, et miski siin ajalooliselt päris täpselt ei klapi. Dünamiit leiutati 1866, laia kasutusse jõudis ilmselt veel mõned aastad hiljem ja selleks ajaks oli orjakaubandus juba üldiselt lõppenud, vähemalt Euroopa riikides, sest laeva kodusadamaks oli Portsmouth. Pealegi, laev tundus ikkagi suhteliselt vana olema.

Arztist saadi siis lahti... jah, eks selliste inimestega ikka juhtub. Vähemalt toodi tema abil välja see probleem, et teisi ellujäänuid pole üldse käsitletud ja mulle tundub, et sellega ehk valmistati ette pinnast uute tegelaste sissetoomiseks? Episoodi parim nali oli ka temaga seoses, kuigi tegelikult... ega selle üle ei ole ilus naerda, aga Hurley repliik "You've got some Arzt on you." oli lihtsalt ülinaljakas.

Sun muidugi leidis ka huvitava filosoofilise probleemi; võib-olla neid tõesti karistatakse, sest kõigi saarelolijate minevik on mingite pahandustega seotud. Kuigi seni nähtu põhjal Locke'i näiteks milleski süüdistada just ei saa. Razz
Charlie leidis heroiini... Eks näis, kas ta seda kasutama hakkab, aga igatahes on seal vist eluaegne varu. Very Happy

Jään ootama järgmist ehk viimast osa, loodetavasti tuleb seal midagi põnevamat.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Märts 15, 2006 4:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Hea osa oli. Kuid selgelt pikema osa esimene pool, kahju et seda poolitatakse. Tervikuna töötab asi paremini. Arzti õhku lendamine oli päris ootamatu. Natuke ennast täis tüüp oli, kuid ikkagi kahju.

Meeldis Suni kõne saatuse teemal. Olen temaga nõus, nad on mingil põhjusel seal saarel, võibolla karistuseks oma pattude eest.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
LightHellAngel
Kadett


Liitunud: 5 Veeb 2006
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Minu jaoks oli see osa suhteliselt selline, rahulik. Vast huvitav oli kuidas dünamiidiga lugu juhtus. See asi töötas ja kuidas veel. Niisiis, prantslanna röövis Claire lapse, Charlie ja Saiyd läksid talle järgi möödudes narkolennukist. Nagunii tekib Charlie'l kiusatus üks Neitsi Maarja kaasa võtta.. Confused Parvel olijatest siis niipalju, et Sawyer näitas taaskord milline pohhuist ta teiste suhtes on jne. Huumorivaene oli kah see osa. Muideks, Arzti surm oli mulle millegipärast kergenduseks, mitte ei sallinud seda kuju. Samas koobastes istujad arutasid eesotsas Suniga, kas neid karistatakse selle saarega? Ma pigem arvan, ei kaitstakse. Ja ma ei tea mispärast ma nii arvan, selline mulje lihtsalt jääb. Ei hakka seekord pikalt rääkima.

8 punkti.
_________________
A question thats nagging answer, I let the dogs out!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kuigi seni nähtu põhjal Locke'i näiteks milleski süüdistada just ei saa. Razz

Saar parandas tema vigastuse. Äkki on ta see "väljavalitu", kes neid "patuseid" juhtima peab? Tema ju leidis luugi.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 10:02 pm    Teema: Vasta viitega

Seda ma arvasin juba eelmine nädal ette, et dünamiidiga midagi juhtub, sest Hurley oli ka platsis. Kuigi ise algul pakkusin, et dünamiidi plahvatus piirneb kellgi ühest jäsemset ilma jäämisega. Seega tuli Artzi hakklihaks saamine veits üllatusena. Osa oli huumori vaene. Sawyeril ikka on pidev vajadus lugeda teiste vennikese kirju. Hea oli "Who's Hugo(Hurley)"

Jant dünamiidi taltsutamise ümber läks oikaks. Vähemalt minujaoks. Järgmises osa tahaks väga näha, mis saab Charlie ja Sayidi seiklustest Rolling Eyes.

Panin nõrga 9.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 10:06 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti

Osa polnud sugugi mitte halb, aga ma olen kindel, et need kaks viimast osa on tervikuna koos paremad.

Osa nimelt venis ja midagi väga erilist ei juhtunud, kõik jäi pooleli ja minu meelest poolitati osa kummalise koha pealt. Arzt sai surma, aga ega ta mingi eriline tegelane polnudki, tema õhkulendamine oli ka väga ettearvatav. Naljakas oli see, kui Hurley ütles Jackile, et tal on tükk Arzti peal.

Flashbackid selles osas mulle eriti ei meeldinud - ehk vaid Michaeli oma oli natuke huvitav. Ka tegevus parvel oli üsna igav.

Pingeline oli aga see, kui Rousseau lapse ära varastas ja kuidas oli osa lõpus tunda, et midagi juhtub. Ma lootsin, et see MIDAGI juhtub veel osa sees, aga nii ei läinud.

Igatahes, ma arvan ja loodan, et järgmine osa tuleb parem ja ei veni nii palju. See oli jällegi vaikus enne tormi ja ma loodan, et viimane osa täidab mu ootused.

Dancing
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Panen 9. Kõik eelnevalt ära öeldud. Erilisi sügavaid mõtteid ei leidnud. Hea oli kui Hurley ütles et see tüüp kes selle koha nimeks Sünge Ala pani..geenius Very Happy

ja on ARZT mitte Arnzt. Ta ise ka toonitas seda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Sündmustevaene oli see igatahes. Esimese poole tunni jooksul hakkasid Charlie ja Sayid Teiste juurde minema, kuid ei jõudnud sinna isegi episoodi lõpus. Asju juhtus, kuid tühi tunne jäi.

Loomulikult oli see, mis Arzt ütles, üks õigemaid asju üle pika aja. Sellist põhituumiku kasutamist ei ole ma kunagi sallinud, kuigi Losti puhul see toimib. Parvelolijaid ka nähtavasti ei unustata, see on küll igati positiivne. Kuid nüüd peale Arzti, kuidas nüüd öelda, "lahkumist" ja võimalik, et ka Danielle'i pikaaegset eemalolekut, lisanduvad võib-olla põhituumikusse mõned tegelased. Seda ootan küll huviga.

Kõige rohkem huvitab, kas Charlie võttis midagi lennuki juurest või ei. Kindlasti ripub säärase laadungi olemasolu tal pikka aega pea kohal, kes teab, kuidas ta lõpuks käituda otsustab.

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Vähemalt toodi tema abil välja see probleem, et teisi ellujäänuid pole üldse käsitletud ja mulle tundub, et sellega ehk valmistati ette pinnast uute tegelaste sissetoomiseks?
Mis mõttes??? Või mida see üldse tähendab?
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 10.p! Mul on sellest osast hoopis teine arvamus!
Nagu siin juba ka eelnevalt räägitud, et kui oleks nähtud kaks osa korraga ära, siis mõjuks kogu episood palju paremini, kusjuures nii oligi ja ma ise nägin kaks osa korraga ära ja mõjus hoopis teisiti!

Igal juhul dünamiitide vedu oli väga pinget pakkuv, samuti ehmatas suht ära Arzti õhku lendamine. Smile Confused

Olen ka suht kindel, et Charlie hakkab uuesti tarvitama heroiini või siis suudab meeletu punnimise peale sellele vastu panna.

Lõpuks siis lasti ka luuk õhku ning arvan, et asi kisub väga huvitavaks.
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Luuk pole veel dünamiiti näinudki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 15, 2006 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

jaz kirjutas:

Nagu siin juba ka eelnevalt räägitud, et kui oleks nähtud kaks osa korraga ära, siis mõjuks kogu episood palju paremini, kusjuures nii oligi ja ma ise nägin kaks osa korraga ära ja mõjus hoopis teisiti!


Seda värki, et viimane pooleteisetunnine osa tehti omakorda pooleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 1:59 pm    Teema: Vasta viitega

No teistest saarel oliatest ikka räägitakse vahel, lugu Scot'ist ja Steave'st kumab ikka aegajalt läbi, nii ka selles osas Smile Krt seda pikka pausi on vist küll raske üle elada, eelmine suvi ootasin kannatamatult sügist. Samas on muidugi kanal 2'st losti vaadata isegi parem, siis ei teki hooaja siseseid pause vähemalt. Aga selline põhituumiku kujunemine on jah mingil määral häiriv, viimasel ajal ei kiputa teisi saare elanike isegi kaadrisse tooma. Osale 9 punkti, kuna põnevam pool oli maha nuditud.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 2:00 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti saab. Kohe seletan miks...

Tegelikult ju oli tegevust küll. Algus venis natuke - ei saanud põhjendust ega isegi mitte korralikku teooriat selle kohta, kuidas laev džunglisse sattus. Väga naljakas oli, kui Arzt mainis, et saarel peale nende veel inimesi on. See oli nagu mõnituseks vaatajatele, kes seda tihti unustavad (ja pole ka ime - mulle tegelikult ei meeldi, et teisi tegelasi nii vähe näidatakse). Arzti õhkulendamine andis tunnistust, et Lost on vägagi tõsine sari. Lapseröövi ma tõesti ei oodanud ja äkki Danielle juhtiski osa rahvast dünamiitide juurde, et tal kergem oleks last varastada. Igatahes põnevust jagus. Hea, et näidati ka parvelolijaid.

Punkte andsin niipalju sellepärast, et see mida me mitme osana näeme on tegelikult üks suur osa ja ma jumala eest loodan, et viimased jaod on 10 punkti väärt.


Luury kirjutas:
Seda värki, et viimane pooleteisetunnine osa tehti omakorda pooleks.

Päriselt? Et nüüd on neljaosaline? Ära jama! Shocked
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Päriselt? Et nüüd on neljaosaline? Ära jama! Shocked

Ei. Viimane osa tehti pooleks st kokku 3 osa (millest Kanal2 on juba 2 ära näidanud, järgmine nädal on viimane).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Olorin kirjutas:
Päriselt? Et nüüd on neljaosaline? Ära jama! Shocked

Ei. Viimane osa tehti pooleks st kokku 3 osa (millest Kanal2 on juba 2 ära näidanud, järgmine nädal on viimane).


See on ikka väga masendav,et see osa on kolmeks ära jaotatud. Mad
Ise nägin viimase osa tervenisti ühekorraga ära ja ei kujutaks ette kui peksin seda kolmeks jaotatuna vaatama. Shocked Kogu pinge mis selles jaosolema peaks lahjeneb kogu selle venitamise pärast.
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 1:05 pm    Teema: Vasta viitega

Panin tähele, et olen selle episoodi kommenteerimata unustanud.

Minu poolt siis 9 punkti.

Teostus oli suhteliselt omapärane, kuid kuna sündmusi oli nii vähe, nagu juba mõned ka mainisid, siis jättis asi veidike liiga veniva mulje. Võibolla on selles süüdi ka Kanal 2, kellel tuli geniaalne idee viimane episood lihtsalt pooleks lõigata. Täna näeme siis õnneks ka teise osa ära, kuigi pool põnevusest on juba kadunud.

Kõige shokeerivam episoodi juures oli kahtlemata Arzti õhkulendamine, kes oli ometi dünamiidiga äärmiselt ettevaatalik. Kuid kui seda poleks olnud, oleks ma andnud episoodile ilmselt vähem punkte. Muidugi on halb, et kõrvalisi tegelasi niimoodi kaotatakse, kuid tegu oli lihtsalt nii ootamatu ja julge käiguga tegijate poolt, et seda lihtsalt tuleb kiita. Selge see, et selline asi töötab ainult korra. Juhtunu oli oluline ka sellepärast, et sari näitas taaskord oma tõsisemat iseloomu.

Charlie avastust oli tegelikult juba ammu oodata ning nüüd seisab tal ees tõehetk..kas ta on oma heroiinisõltuvusest lahti saanud või mitte? Isiklikult arvan, et ta suudab kiusatusele vastu panna, kuid eks näis. Razz

Parve peal toimunu oli kuidagi igav, sisuliselt ainus asi, mis meile sealt selgeks sai, oli fakt, et Sawyer on ikka väga vapper tegelane, kuna ta päästis oma teoga kõik parvel viibijad. Selle teemaga saaks minu hinnangul midagi põnevamat korda saata, loodan, et järgmine kord seda ka tehakse.

Danielle käitus minu arust suhteliselt ootamatult ning poleks arvanudki, et ta võib Claire'i lapse ära varastada. Võibolla suhtun Danielle'i hästi ka sellepärast, et ta meenutab mulle nii palju Delenni. Raske on Mira Furlani kellegi teisena ette kujutada. Very Happy

Loodan, et osa teine pool on juba kümne punkti vääriline. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group