Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek V: The Final Frontier

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 7:14 pm    Teema: Star Trek V: The Final Frontier Vasta viitega

Otsustasin teha teema "Star Trek V"-st, sest ma tahan teada, miks inimesed peavad seda pikalt kõige nõrgemaks filmiks ning ei näe postiivseid pooli. Smile

Minule näiteks (ilmselt ainukesena Very Happy ) see film päris meeldis, sest selle teostus oli küll küllaltki nõrk, kuid samas oli seal palju sisukaid ideid ja jutuajamisi.

Eriti tooksin pulssina esile filmi esimesed 20 minutit, kuhu kuulus Kirk'i mägironimine ja minu arust Star Treki ajaloo üks parimatest vestlustest kuulsa kolmiku (Kirk, Spock ja McCoy) vahel.
Selle filmi algus on minu jaoks tõeline pärl. Cool

Ok, olen nõus, et lõpp vajus mõneti ära ja idee kurjast 'jumalast', kes tahab hirmsasti tähelaeva ei ole just eriti loogiline Mr. Green , kuid siiski ei leia ma, et suureks laimamiseks oleks põhjust.

Palun teie arvamusi selle filmi kohta ja põhjuseid vihkamiseks. Very Happy

Minu jaoks on see film 6.5/10
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 8:08 pm    Teema: Vasta viitega

1 punkt selle eest, et juleti selline ajuvaba konseptsioon kinolinale tuua Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Mina vastupidiselt eelmisele vastajale leian, et kontseptsioon oli hea, aga teostus jättis tugevalt soovida.
Nõustun TrekRangeriga selles mõttes, et esimesed 20 minti olid tõesti suht toredad, aga edaspidi läks asi allamäge. Razz
Järeldus: ärge William Shatnerit re¾issööri toolile laske. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 11:38 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Otsustasin teha teema "Star Trek V"-st, sest ma tahan teada, miks inimesed peavad seda pikalt kõige nõrgemaks filmiks ning ei näe postiivseid pooli.

Njah, eks põhjus ole eelkõige Shatneris ja tema suures egos - ka osaliselt sellepärast seda filmi nii väga materdada armastatakse. Mitte et ma nüüd üritaks väita, et tegu erilise ¹edöövriga, seda mitte. TFF on tasemelt ebaühtlane, kohati tugev, kohati väga nõrk.

Kui seda esimest korda nägin, olin ¹okeeritud - ma ei saanud üldse pihta, millega tegu - oli küll nagu Star Trek aga samas mitte, tegelased õiged aga kõik oli mingiks jandiks pööratud. Aga vähemalt ei tekkinud tahtmist teleka eest pageda.

Kui Shatner kavandas meelega midagi teistsugust kui senini tehtud oli, siis see tal igatahes õnnestus. Aga komöödiat annab teha ka nii, et tegelased oma "karakterist välja ei kuku". Killud olid kohati isegi naljakad aga kohati lihtsalt labased ja odavad (nagu see Scotty peakoksamise ja minestusse langemise stseen - mu meelest tüüpiline ameerikalik jalaga-p....e-huumor).
See kahtlane jumalaga jantimine ei meeldinud mulle ka, tundus jabur ja mõttetu.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rastrophuck
Kadett


Liitunud: 17 Jan 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 12:25 am    Teema: Vasta viitega

oot , kas Star Trek V on star trek : the final frontier ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 12:46 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
oot , kas Star Trek V on star trek : the final frontier ?


Täpselt nii.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Pakzmagu
Kadett


Liitunud: 2 Veeb 2005
Postitusi: 15
Asukoht: Keila

PostitusPostitatud: Reede Veeb 18, 2005 12:30 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Eriti tooksin plussina esile filmi esimesed 20 minutit, kuhu kuulus Kirk'i mägironimine ja minu arust Star Treki ajaloo üks parimatest vestlustest kuulsa kolmiku (Kirk, Spock ja McCoy) vahel.
Selle filmi algus on minu jaoks tõeline pärl.

Selles suhtes olen täiesti nõus. Tõeliselt hea stseen oli, paneb mind iga kord muhelema. Kogu ülejäänud film aga...idee ideeks, kuid teostus oli tõeliselt armetu. Eriti see "jumal"... no comments.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Juul 02, 2005 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

Jälle toon esile oma võhiklikkuse ja tõden, et kuulen esimest korda, et just seda filmi nõrgimaks peetakse.

Mulle meeldis - üldse kõik see kokku. Oli kuidagi teistsugune, eriti Spock.
Algus ja lõpp andsid filmile mõtte, lõpp oli kurb. Tahtmatult tegi nukraks ja pani igast mõtted pähe...
Sisu oli tõepoolest ST kohta halb, jumaluse ideel polnud iseenesest viga midagi, kuid teostus oli veidi kehv. Mind tõepoolest huvitas, mis teisel pool barjääri siis õieti on. Kuigi see, et sellele nö jumalale oli vana mehe nägu antud, ajas küll vihale - kõik ei ole ju inimesed - kuid mulle meeldis jällegi eemalt planeedi välimus (elektrisinine värv).

Maastikule reageeris kogu meeskond liiga dramaatiliselt - punakas liiv ja kivid, ok, tore, kuid nad käitusid nagu ei oleks nad teisi planeete näinudki, vahtisid ammulisui ja taga mängis võimas muusika.

Sellelt jumaluselt oleks ikka midagi muud oodanud. Kas siis tõesti Jumalat, kuid midagi muud kui psühhi vanamehe kujutist, kes tahab Enterprise'i.

Nii, mis siis veel. Kõik olid vanaks jäänud... Seda oli omamoodi kurb ja teisest küljest jällegi tore vaadata.

Keegi kuskil foorumis ütles, et ST tekitab sõltuvust. Hakkan aru saama miks Cool .

7.5/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
karmo0
Kadett


Liitunud: 18 Juul 2005
Postitusi: 7
Asukoht: Linnutee galaktika Päikese süsteemi kolmas planeet Föderatsiooni sektor 001

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2005 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Selle filmi stoori on natukene pinnapealne. Ning teema kohati liiga filosoofiline, et paljud vaatajad ei pruugi pointile pihta saada. :'(
Operaatoritöö on suurepärane ning samuti ka kunstnikutöö. Ka heli ja muusika olid head, kuid need on vaid pisiasjad, mis suuremaid möödalaskmisi ei kompenseeri.
_________________
If he speaks again I'll shoot him!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 12:21 am    Teema: Vasta viitega

Pean ka seda filmi kümnest kõige nõrgemaks, kuna teema vailk ei olnud kõige õnnestunum - fanaatiline Vulcan Sybok püüab saada enda käsutusse tähelaeva, millega ta saaks täide viia oma saatuse, leidmaks Sha Ka Ree, mis tähendab vulcani keeles taevast. Ta loodab leida Suure Barjääri tagant Jumala, kes osutub hoopis mingisuguseks "olevuseks", kes on tegelikult sinna vangistatud. See omakorda vihjab sellele, et on olemas ka midagi suuremat ja võimsamat... Ma siiski leian, et jumala mängu toomine rikub ST olemuse ära.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."


Viimati muutis seda Artzz (Teis Juul 03, 2007 3:34 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 12:34 am    Teema: Vasta viitega

Viimati kirjutasin siin foorumis selle filmi kohta juba kaks ja pool aastat tagasi ja siis ka üsna lühidalt, nii et täna vaatasin filmi jälle üle ja mõtlesin ka veidi põhjalikuma kommentaari kirjutada.
Nagu laialt teada, peetakse seda filmi kõige halvemaks Star Treki filmiks üldse. Värskete muljete najal võib öelda, et ega see film millegi erilisega küll silma ei paista, kuid et samas on mu arvamus viimasel ajal seni uusimast filmist Star Trek: Nemesis järjest alla käinud, siis omab see minu jaoks nüüd "tabelis" eelviimast kohta.

Väikese kõrvalepõikena mainiks ka seda, et muusika autoriks on selles filmis taas Jerry Goldsmith ning mulle hakkas see väga meeldima. Enne polnud ma selle filmi muusikat eriti tähele pannud, kuid nüüd pean seda üheks parimatest Star Treki filmide omadest.

Film algab Star Treki kohta suhteliselt ebatavalises kõrbekeskkonnas, mis pigem meenutab Tähesõdadest tuntud Luke Skywalkeri koduplaneeti Tatooine. Ja vaevalt, et see sarnasus juhuslik on. Iseasi muidugi, et kas üritati Star Warsi imiteerida või seda hoopis parodiseerida. Kummalisena mõjus ka seda, et seda jumalast hüljatud kohta (pun intended) nimetati galaktilise rahu planeediks - mingi iroonia? Very Happy
Muuseas, vulkanlase Syboki ossa taheti algul saada mängima Sean Conneryt, kuid see plaan ei läinud läbi; kuid tema nime võib veidi muudetud kujul filmis ikkagi kuulda. Wink

Kirki kaljuronimine oli filmi üks lõbusamaid kohti, eriti just stseen, kus Spock oma seitsmepenikoormasaabaste abil kapteni kindlast surmast päästis. See oli ka sündmus, mis pani Kirki ehk veidi liialt prohvetlikult ette kuulutama oma surma. Star Trek: Generations näitas natuke teistsugust pilti, kuid ehk mõtles ta üksi suremise all tõesti seda, et McCoy ja Spock pole sel ajal tema kõrval, sest neid pidas ta ju nö. oma perekonnaks.
Scottyl oli samal ajal suuri probleeme sellega, et uus Enterprise töökorda saada, mis aga sugugi ei õnnestunud. Ausalt öeldes mind siiski häiris seik, et Scottyst oli selles filmis tehtud mingi kloun; peaaegu kõik stseenid temaga olid mõeldud olema naljakad, aga minu arvates kukkusid välja pigem kergest napakusest kuni lihtsalt tegelaskuju alandamiseni. Eriti näiteks see pea ära löömine, mis küll jah, alguses naerma ajas, aga hiljem siiski kuidagi halva maigu jättis. Ja kas üldse on mõtet mainida, et järjekordselt lahinguks mitte valmis olev Enterprise oli järjekordselt ainuke sobiv laev ülesande täitmiseks. Kui olukord oleks tõesti nii hull olnud, siis oleks talle võinud ju ajutiselt vähemalt korraliku laeva anda ja mitte riskeerida sellega, et Enterprise poole tee peal lihtsalt koost laguneb.
Kui juba tegelaskujudest natuke rääkida, siis selles filmis mõjusid kõik juba kuidagi vanadena ja minu jaoks oli see eriti märgatav Spocki (kes tegelikult ei tohiks üldse vana välja paista; näiteks T'Pol nägi umbes samas eas tunduvalt värskem välja:D) ja Uhura puhul. Eelmine film oli muidugi samas valminud juba kolm aastat varem, nii et väike vananemine oleks täiesti mõistetav, kuid ST5 toimus ju tegelikkuses vaid loetud nädalad peale eelmise filmi lõppu. Aga noh, vaatamata hallidele juustele suutis Uhura pimedas siiski Tatooine'il terve trobikonna mehi ära võluda, nii et ehk pole asi nii hull kui mulle tundub. Very Happy
Syboki sugulus Spockiga oli minu arvates filmi juures tegelikult täiesti mittevajalik element, vaid pigem selle tõsiseltvõetavust kompromiteeriv. Selline info oleks võinud juba ammu päevavalgele tulla, samuti oleks võinud Spock keelduda teda Kirki käsul tapmast sajal muul loogilisel ja mõjuval põhjusel. Pigem meenutas see lihtsalt mingit seebikat, kus välja ilmus kadunud vend ja pere must lammas. Et parafraseerida üht tuntud tsitaati siin postituses juba korra mainitud filmiseeriast: "I am your brother, Spock!"

Muidugi tuleks korrata ka seda, et filmi efektid ei kannata 1989. aasta kohta erilist kriitikat. Jah, ma tean, et Industrial Light and Magic ei leidnud nende jaoks aega ja nad pidid selle töö andma mingile väiksemale firmale, kuid see siiski ei muuda asja paremaks.

Filmi üks olulisi miinuseid on see, et ta püüab käsitleda väga keerulisi ja sügavaid teemasid väga pinnapealses ja komöödiahõngulises kontekstis. Küsimused jumala olemasolust, Suraki valitud tee õigsusest vulkanlaste jaoks jne vajaksid hoopis sügavamat käsitlust ja paradoksaalsel kujul on paljud episoodid ja filmid juba enne seda üllitist neid teemasid päris põhjalikult ja mitmekülgselt, sealhulgas paremini, käsitlenud.
Häiris ka see, et jälle oli vaid Kirk see supermees, kes ainsana suutis Syboki mõjule vastu panna ning ka Spocki ja McCoy tagasi meelitada.
Filmi lõpp, kus jõuti meie galaktika keskmes oleva planeedini (kuhu tegelikul on nii pikk maa, et sinna jõudmiseks oleks pidanud kuluma mitukümmend aastat, aga anyway...), oli teine suur altvedamine. Tehti suur film, võeti ette raske teekond ja mida me selle lõpus saime? Mingi koleda efektiga puuri pistetud tulnuka, kes polnud mingi jumal. Payoffi ei olnud, noh. Very Happy

Aga ei viitsi rohkem kirjutada enam, ehk tuleb hiljem veel midagi olulist meelde.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 3:00 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka veelkord selle filmi ära ja peab Enterprise'ga nõustuma, et Jerry Goldsmith'i muusika oli suurepärane (eks siin mängib oma osa ka see, et ma ostsin just endale uued kõllid, mille heli on ka suurepärane Wink ) ja sobis hästi erinevatesse olukordadesse. Kõike lahedam koht oli ehk seal, kus kõik vaatasid, kuidas Kirk, Spock, McCoy ja Sybok galaktika keskmes oleval planeedil kõndisid ning kaamera liikus paneeli poole, kus oli näha Klingonite Bird-of-Prey'd ning muusikas kõlasid vahele ka Klingonite teema (pasunate heli).

Samas mu mulje sellest filmist läheb ainult paremaks - muidugi ei meeldi mulle see jumala värk, aga üldiselt on täitsa vaadatav. Hea oli vaadata kohta, kus Enterprise'i meeskond tegi ära Klingonitele, kes neid ründasid Nimbus III juures - suurepärane taktika. Eriefektide pärast ma eriti ei nurise ja see on tore, et nad tegid isegi täismõõdus süstiku valmis - lisas ainult elutruudust.

Annaksin tubli 5/10 sellele.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2010 3:27 am    Teema: Vasta viitega

Tuleb öelda, et vastupidiselt TMP-le on The Final Frontier minu jaoks film, mis korduvatel vaatamistel paremaks muutub. Heaks Star Treki filmiks ma seda endiselt nimetamast keeldun, sest varemmainitud kriitika kehtib muutusteta, kuid mida aeg edasi, seda vähem paistavad segavad elemendid välja. Võib-olla oskan ma need nüüd lihtsalt ajust välja lülitada. Very Happy Üldiselt on siiski tegu toreda seiklusfilmiga, mis keskendub suurest põhikolmiku (Kirk, Spock, McCoy) omavahelisele läbisaamisele ehk siis "Kirk õpib mõistma sõpruse tähendust."

Aa, ja siis muidugi see:
"Please, Captain, not in front of the klingons." Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group