Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x19 "The Cloud Minders"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
16%
 16%  [ 1 ]
9
16%
 16%  [ 1 ]
8
50%
 50%  [ 3 ]
7
16%
 16%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 10, 2006 4:44 pm    Teema: TOS - 3x19 "The Cloud Minders" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 10. aprillil 2006 kell 23:30 ETV's

"Mõttevarjutajad"
Taimekatk planeedil Merak II ähvardab hävitada kogu taimestiku. Enterprise suundub planeedile Ardana, kus kaevandatavat kseniiti saaks kasutada haiguse leviku peatamiseks. Ent vastupidiselt juht Plasuse soovitusele maanduvad nad pilvelinna Stratose asemel otse kaevanduseväravasse. Tõrjunud ohutu rünnaku, jäävad nad Plasuse külalisteks pilvelinnas. Planeedi elukorraldus jagab elanikud vaesteks troglüütideks, kes elavad pinnal, ja Stratose eesõigustega kodanikeks. Kapten Kirk ja Spock satuvad otse poliitilise vastasseisu keskmesse.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 10, 2006 10:55 pm    Teema: Re: 3x19 "The Cloud Minders" Vasta viitega

Tre,

Päris huvitav osa peab mainima. Andsin toredad 8 punkti. Tegu siis huvitava olukorraga. "Mõisnikud versus teotöölised" kosmoseajastul. Huvitav oli see, et nii kaugele arenenud tsivilisatsioon ei mõistnud - õiglust, võrdsust, hoolivust, jne. Nad isegi arvasid, et on kaotanud vägivalla kuigi ise seda ohtralt kasutasid. Võimalik, et nad olid pimestatud oma loogikas, et ei saanud isegi aru enam. Põhiprobleem katku peatamine jäi sootuks tahaplaanile, esile kerkisid täiesti teised probleemid. Selles suhtes, väga huvitava "story line"-ga osa.

Muidugi peab mainima jällegi teemat - Kirk vs. naised. No siin ei ole midagi teha kellegil. See on kõige kõrgema tahe. Naised olid viimase peal nagu ikka Smile Isegi Spocki oleks peaaegu pehmeks rääkinud. Spocki vastus oli muidugi super "Naise ilu on alati häiriv" Very Happy

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Apr 11, 2006 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

10!

Vaimustavalt hea episood oli. Esiteks tegelased. Mitte ainult ei olnud nad huvitavad ja tõesti - sügavad, vaid nad vaidlesid ka täiesti loogiliste argumentidega. Ei olnud mingit varem läbi jooksnud how can she be so evil, when she's so beautiful teemat, ei midagi mõistusevastast ja lihtsalt arulagedat. Oli ka märgata keskmisest suuremat eelarvet - vähemalt minu silm puhkas küll Stratose saali kunsiteostel ja sisustusel. Smile

Plasuse tütre ja Spocki läbisaamist jälgides puges hetkeks hirm naha vahele küll, et kas tõesti on Spock seekord see õnnetu, kes Cupidi noolega pihta sai, kuid meie loogik leidis hoopis - nii nagu Equgi mainis - et väga ilusa naise ilu mõjub alati häirivalt. Very Happy

Moraal oli jällegi omal kohal - ka niivõrd arenenud ja harmoonilises ühiskonnas leiduvad omad vead. Ilus lõpplahendus ei häirinud ja samuti ei teinud seda aeg-ajalt mainitav ajapiirang. Kõik oli seekord oma kohal. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tõepoolest oli tegu huvitava osaga ning minu poolt tuleb 8 punkti.

Ebaloogilsi ja kummalisi seiku ma selles osas ei märganud ning lisaks oli idee väga omapärane. Nägime, et föderatsiooni planeetidel ei ole kõik alati parimas korras ning ka neil esineb vaesust ja viletsust. Veidike sarnanes Kirki mure Ardana 'tööliste ekpluateerimise' üle kommunismiga, kuid arvestades föderatsiooni üldist ülesehitust ja korda ei olegi see eriti suur ime. Very Happy
Selge see, et Stratose elanike suhtumine kaevandajatesse ühtib mõnes mõttes ka tänapäeva rikkamate inimeste suhtumisega vaesematesse. Õpetlik moraal oli sarjas taaskord esile toodud.

Kõige rohkem avaldas mulle osa juures muljet uue tehnoloogilise idee, anitgravitatsiooni, esitamine. Pilvedes hõljuv linn oli midagi väga originaalset ja muljetavaldavat ning andis episoodile palju juurde. Samuti aitas Stratose olemasolu suurendada vahet kaevandajate ja linnaelanike vahel.

Spocki suhtlemisest Plasuse tütrega lugesin mina välja hoopis sellise asja, et äkki üritas ta selle lähenemiskatsega lisainformatsiooni saada?

Osa oli põnev jälgida, kuid midagi väga erilist ma selle juures siiski ei näinud ning sellest tulenevalt jääb kaks punkti maksimumist puudu.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Apr 16, 2006 7:06 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt olen nõus eelkõnelejatega, episood oli suhteliselt omanäoline 3. hooaja üldise actioni taustal natuke sügavam. Samas miski ikka väga häiris mind selle osa juures, ma ei oska seletada, mis täpselt, aga selline kummaline ärritunud tunne oli seda jälgides, nii et 7 punkti. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Püh Apr 16, 2006 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Mind ka miski häiris ja ma isegi tean, mis see oli - Spock oli täiesti out of character terve episoodi vältel. Momendil ei tule meelde, kes selle osa kirjutas, aga igal juhul oli tal meelest läinud "Amok Time", kus selgitati väga kenasti ära, et vulcanid ei armasta oma eraelust igaühele lobiseda. Ja eriti suur saladus on pon farr, millest vulcanid ka ise omavahel ei räägi. Selles osas lobiseb Spock aga täiesti rahulikult ja kompleksivabalt suvalisele võõrale tibile oma füsioloogilistest iseärasustest - kõigest sellest, mida ta ka oma lähimate sõprade eest kiivalt varjas.
Tsiteerin::

It is a thing no out worlder may know ...
except those very few who have been involved.
A Vulcan understands,
but even we do not speak of it among ourselves.
It is a deeply personal thing.

Spocki käitumine Droxine'i suhtes oli absoluutselt ebaloogiline. Muu kallal ma ei viriseks, oli hästi tehtud ja huvitav küll. Aga 10-t ei saa anda, annan 8.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 8:37 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Aga ilmselt teevad ka vulkanlased armudes ebaloogilisi tegusid? Sellisel juhul oleks Spocki käitumine talle andeks antav ma arvan Wink

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 12:09 pm    Teema: Vasta viitega

Ei mingit andeksandi minu poolt tulemas. Spock oli teatavasti poluvernik, kes vähemalt TOS-i ajal püüdis oma inimlikku päritolu eriti kiivalt varjata ja kontrolli all hoida. Spock ei suutnud lähimatele sôpradelegi oma seisukorra kohta selgitusi anda, kui tal see amokijooksu-periood kallal oli. Kuidas ta sai siis seda äkki teha absoluutselt normaalses olekus? Vôôrale tsikile ka veel?
Ei mina ka tea. Ju ta siis oligi äkki hoobilt nii armunud Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group