Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x22 "The Savage Curtain"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
12%
 12%  [ 1 ]
8
12%
 12%  [ 1 ]
7
75%
 75%  [ 6 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 9:41 am    Teema: TOS - 3x22 "The Savage Curtain" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 1. mail 2006 kell 23:10 ETV's

"Metslased eesriide taga"
Enterprise uurib planeeti Excalbia ja avastab märke elust. Et planeedi pind on sulanud, peetakse seda eksituseks, kuni keegi skännib Enterprise'i Excalbia pinnalt. Laeva ekraanile ilmub Abraham Lincoln, kes teleporteeritakse üles. Detektorid näitavad, et tegemist on elava kiviga, kuid hoiatustest hoolimata nõustuvad kapten Kirk ja Spock tema kutsel planeedil maabuma. Seal tervitab neid omakorda Vulcanuse tsivilisatsiooni asutaja Surak. Ent Excalbia asukatel on külalistele ootamatu ülesanne.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti - nagu eelmise nädala osagi puhul, ei olnud ka see igav, kuid siiski mitte piisavalt hea, et kõrgemat punktisummat saada.

Esimene häiriv asi oli tegevustik ise: Kirk (ja Spock) võetakse vangistusse, nad peavad vabaduse eest võitlema ning Enterprise on võimetu neid aitama. Episood "Arena" esimesest hooajast tuleb meelde kui väga sarnane osa, kuid ometi oli see tunduvalt huvitavam ega üldse nii tobe. Seekordne osa on lihtsalt hale katse juba mitu korda lüpstud kontseptsioonist veel viimased tilgad välja pigistada.

Palju häirivaid seiku saab muidugi kirjutada Kirki ja Spocki kujutlusvõime alla, aga tooliga Lincoln kosmoses oli kuidagi väga tobe. Muuseas, seoses Lincolniga tuleb mul alati meelde üks saade "Kes tahab saada miljonäriks?", kus üks proua ei teadnud ta eesnime ja lõpuks pakkus vastuseks Malcolm Lincoln. Very Happy Arusaamatu tundus ka see, et miks valiti hea ja kurja testimiseks sellised kuulsad tegelased ajaloost. Õiged ajaloolased peaksid teadma, et ajalugu ei ole kunagi mustvalge, vaid koosneb halli eri toonidest - seega ei saa mingil juhul öelda, et need tegelaskujud võisid mingilgi määral täpsed olla ja Suraki, Kahlessi ja kolonel Greeni kujutamine võis pigem karuteene teha.

Nii, siis too kuulus ütlus "Live long and prosper" tõlgiti kui "Pikka iga ja vara." Kui ma nüüd väga ei eksi, siis sõna "vara" vihjab eesti keeles peaaegu eranditult materiaalsele omandile, kuid vulkanuslased seda ülimalt tõenäoliselt küll silmas ei pidanud, vaid mõtlesid sõna prosper all hoopis isiku enda vaimsele arenemisele, edule ja õitsengule, kui soovite. Nujah, semantika...

Lahingupidamise poole pealt tundus ikkagi ebaloogiline, et nö. "head" võitsid, oli neid ju lõpuks ainult kaks nelja vastu, kes neist pealegi üle olid. Ainult, et kust kohast Green noa sai? Kirk ja Spock ei saanud ju oma relvi ega isegi trikordereid kaasa. Topeltstandardid?Very Happy Või oleks Kirkil aeg õppida nuga sokisäärde peitma?
Aa, ja siis möliseks veel ühe selline vähetähtsa asja üle, milleks on excalbialase välimus. Kuidagi väga ebaloogiline tundub, et sellise välimusega eluvorm suudaks väga kõrgele areneda, alustame juba sellest, et neil puudvad sõrmed või muud peened organid, mis on vajalikud täppistööks. Muidugi on võimalik, et nad suudavad kõik asjad mõttejõul valmis teha, kuid isiklikult arvan, et selleks on ikka tehnoloogiat vaja.

Muidugi oli ka häid kohti: näiteks mulle meeldis näha Scottyt ¹oti seelikus, see on hea, et Tähelaevastikus lubatakse rahvuslikku atribuutikat kanda ja näitab, et vaatamata maailma ühinemisele ei ole regionaalsed eripärad siiski kadunud või maha surutud ja neid pigem hinnatakse.
Kuuekümnendate seisukohast oli oluline stseen Lincolni ja Uhura vahel, kus president sideohvitseri neegriks nimetas. Igati hinnatav, et sellisel ajastul toodi ekraanile nii tundlik teema ja näidati kätte 'õige tee', kuid ometi jättis see stseen kuidagi väga sunnitud mulje, selline elektriline ja ebamugav õhkkond ümbritses seda. Razz Aga tegelikult on ka see seik, mis kõigest näitab Star Treki USA-kesksust, sest rassismiprobleem oli põhiline eeskätt seal.
Kirki ja teiste kõrgemate ohvitseride vastuolu nõupidamisteruumis oli samuti huvitav. Kapten ei võtnud kuulda oma lähikondlaste nõu ja sattus niimoodi suurde ohtu, kuid seejuures tegi ta õige otsuse mitte kedagi teist kaasa tulema sundida.
Üldse oli selles episoodis meeldivalt palju filosoofilist mõttevahetust, aga üldist pilti see siiski kuigi palju paremaks ei muuda. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Minu esimene kommentaar selle sarja osale. See oli vist alles 3 osa, mida ETVst vaadanud olen.

Minult tuli 7 punkti. Oleks mõni asi natuke teisiti tehtud, oleks võinud ka 8 tulla kuid kahjuks on miinused liiga suured, et nendest üle vaadata. Kuid siiski päris huvitav osa.

Natuke liiga tobe oli (kaasa arvatud lõpp). Kogu hea vs kurjus test ja kuulsuste toomine oli segane. Lisaks ei meeldinud võitlused. Kuidagi ei sobinud sinna, liiga tormakad. Kuid oli ka palju head. Kõige rohkem meeldis see, et osa pani mõtlema. Ning pinge püsis üleval. Kusjuures minul tekkis kahtlus, et mõned neist "kuulsustest" on põlisasukate vaatlejad, kes saadetud uurima kuidas erinev pool oma eesmärke saavutab. Kuid tuli välja, et üks pool pani lihtsalt jooksu ja "võit" anti Kirki meeskonnale. Kuidagi liiga lihtne lahendus. Minu teooria oli parem. Laughing

Planeedi asukad oli huvitava välimusega, kostüüm meeldis ja idee oli hea.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 11:31 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Nii, siis too kuulus ütlus "Live long and prosper" tõlgiti kui "Pikka iga ja vara."

btw mina tõlgiks seda (vähemalt kell pool üks öösel) kui "pikka iga ja küllust"
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Enterprise kirjutas:

Nii, siis too kuulus ütlus "Live long and prosper" tõlgiti kui "Pikka iga ja vara."

btw mina tõlgiks seda (vähemalt kell pool üks öösel) kui "pikka iga ja küllust"


Jah, või midagi sellist nagu "Pikka iga ja õnnestugu sul kõik"... või vähemalt nii saan mina sellest aru. Täpselt on väga raske tõlkida, ma olen selle peale juba kaua mõelnud. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 02, 2006 9:57 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Nagu minu alltoodud signatuurile vihjates võib öelda siis see on senini minu lemmik olnud juba üle 10 aasta. Niipalju kui mina tean siis seda tõlgitakse just "Ela kaua ja õitse". Ning nii olen mina seda just eesti keeles kasutanud.
Vara ja muu jura nagu tekitab tülgastust.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Mai 02, 2006 3:01 pm    Teema: Vasta viitega

Võiks jah üle saada kogu sellest founding father värgist, tõeliselt ära tüütab. Kosmoses hõljuv Lincoln mõjus tohutult tobedalt ja samuti hilisem vestlus meeskonnakaaslaste vahel, stiilis "Ma tõesti uskusin, et see on tema" ja "Ka mina tundsin ta lahkust, enesekindlust ja sarmi". Nojah. Kuigi suureks plussiks on see, et hiljem seletati kogu see värk päris kenasti, ja isegi üpris loogiliselt, ära: Spocki peast tuli Surak, Kirki iidol oli Lincoln. Samuti oli Suraki näitamine, ST seisukohast, suur samm edasi. Veel enam - sellisele suursündmusele ei pühendatud tervet episoodi, pigem kuidagi möödaminnes, mis jättis seda parema mulje.

Mõtestatud vestlusi kogu episoodi vältel pean samuti äärmiselt köitvaks. Ka küünistega kivihunnik ei häirinud. Kuid võitlus venis küll päris pikaks ja muutus tüütuks - veel enam, oli ju lõpp nii või naa ette ära teada.

Segaseks jäi aga, nii nagu McCoygi mainis, ülipidulik vastuvõtt Lincolni illusioonile. Ma mõistan, et ta oli Kirki iidol ja puha, kuid kordki võiks Enterprise'i kapten isiklikud tunded kõrvale jätta ja tegutseda kaptenile kohaselt. Üldse suhtusid kõik väga vabalt Enterprise'l ringi jalutavasse oletatavasse tulnukasse, kelle motiivid ja päritolu neile täielik saladus oli.

Aga siiski. Kriitikat oi-kui-palju, kuid muidu oli tegemist täiesti arvestatava episoodiga. 7+1 lisapunkt kõigi eespool mainitud plusside eest. Kokku kaheksa.

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 03, 2006 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

andsin 9. sest tegemist oli väga hea osaga, lausa suur üllatus oli, et Abraham Lincoln üldse enterpriseile tuli......
Sellist asja poleks osanud tegelt keegi ette arvata...

arvan mina...
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 03, 2006 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
andsin 9. sest tegemist oli väga hea osaga, lausa suur üllatus oli, et Abraham Lincoln üldse enterpriseile tuli......
Sellist asja poleks osanud tegelt keegi ette arvata...

arvan mina...


Ütle ausalt, kas sa üldse vaatasid seda osa? Rolling Eyes
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulkesh
Nooremleitnant


Liitunud: 12 Veeb 2006
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Reede Mai 05, 2006 2:04 am    Teema: Vasta viitega

Kunagi ennemuistsel aal kui seda osa esimest korda nägin, siis üsna meeldis. Alles nüüd, teistkordsel vaatamisel, nagu arvata võiski, sain pihta kõigile lapsikustele ja probleemidele, mida siin juba eespool ka mainitud on. Huvitav muide, et seesama üks tobedamaid stseene ehk oma tooliga kosmoses "istuv" Lincoln on seni minu mällu sööbinud kui üks eredamaid hetki kogu star trekist! Tuleb välja, et tihti jäävadki just taolised tobedused paremini meelde kui mitmedki kõrgema meisterlikkusega loodud momendid. Eks selle paradoksiga on ka seletatav, miks maailma filmiklassikasse on lõplikult kinnistunud mitmedki surematud "shedöövrid", kasvõi Ed Woodi "Plan 9 from Outer Space". Võta või jäta.

Konkreetse episoodi helgematest momentidest tooksin välja Suraki tegelaskuju, mis võimaldas heita sügavamat pilku Vulkanuslaste filosoofiale ja ajaloole.

Kokkuvõttes, kesine stsenaarium aga klassikale väärilised 7 punkti saab.

Pikka iga ja vara, Malcolm Lincoln Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 07, 2006 3:56 pm    Teema: Vasta viitega

Esimest korda vaadates olin sellest episoodist väga heal arvamusel ning ootasin seekord oma esialgsele hinnangule kinnitust. Nii see aga paraku ei läinud ja pigem hakkasid episoodis rohkem silma vead kui positiivsed pooled. Idee oli iseenesest päris omapärane, kuid lähenemisviis jättis kõvasti soovida. Esiteks kasutati taaskord juba kasutatud käike eelmistest osadest ja näidati meeskonna käitumist äärmiselt naiivsena. Arvestades kasvõi seda, millised kogemused peaks Kirkil eelmistest missioonidest olema, oli tema tegevus täiesti mõtlematu.
Nagu juba eespool mainitud, seletati suurkujude elluärkamine kenasti ära, kuid sellest hoolimata tundus kõik kuidagi liiga ülepingutatud olevat ja jättis suhteliselt ebaloogilise mulje.
Lahing hea ja kurja vahel oli eriti kummaline, sest jäi arusaamatuks kuidas Spock ja Kirk suutsid neli tugevat vastast lihtsalt ära hirmutada. Rolling Eyes

Positiivse poole pealt tooks välja kindlasti excalbialaste välimuse, mille kallal oli tõesti pingutatud ja juba üksi selle eest väärib episood tunnustust.
Teiseks ütleks, et osa vaadates igav küll ei hakanud, kuigi teatud olukorrad olid koomilised, oli vähemalt tegevustik suhteliselt tihe.

Hindeks annaks 7/10, sest päris kuuepunktiliste osade hulka see ikkagi ei kuulu.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Teis Mai 16, 2006 3:35 pm    Teema: Vasta viitega

Eelpool on viidadud ebakõladele, kuid arvan et neile leiab seletuse. Kiviolend oli selline, kuna Kirk ja Spock oma alateadvuses ilmselt kujutasid ühte "taolise planeedi kolli" just nii ette. Sama ka ajalooliste tegelaste valiku ja nende käitumise kohta, need esindasid Kirki ja Spocki sümpaatiaid ja ebasümpaatiaid ajaloost ja käitusid Kirki ja Spocki jaoks alateadlikult kõige usutavamal moel. "Solaris" a la Star Trek.

V-o tõesti natuke kummaline, aga siiski heas mõttes hullumeelne seeria. Kus mujal veel torukübaraga Abraham Lincoln püherdab tolmus T¹ingis-Khaaniga ja pärast tõsise näoga proovitakse sellele anda loogiline teaduslik seletus?? See on üks põhjuseid miks ma ulmet armastan!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group