Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

scifi animed

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 9:40 pm    Teema: scifi animed Vasta viitega

Mul on viimaselajal tekkinud isu animede järele. Viimaseks piisaks oli Isao Takahata "Grave of the Fireflies", suurepärane filmielamus.



Alustasin sarja "Ergo Proxy" vaatamist (ülal olev pilt). Tegemist on kindlasti visuaalselt parima animega mida ma näinud olen, tumedad toonid sobivad maailmaga ideaalselt. Kogu visuaalne külg on täpselt minu maitsele, lausa lust on vaadata, eyecandyt on piisavalt. Ning ega heli sellele maha jää, kõik on nii nagu vaja. Lugu ise on tüüpiline küberpunk. Olen lugenud iseloomustust “CSI meets GitS meets Bladerunner” (GitS on loomulikult Ghost in the Shell), enam paremini öelda ei saagi. Seda näitab ka juuresolev pilt. Sisu pole just (väga) originaalne, kuid pole mõtet töötavat asja rikkuda. Mulle igatahes sobib väga hästi.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Mihkel
Kadett


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldivad "Akira", "Steamboy" ja "Mälestused". Kõik nad on väga head. Parim on muidugi Akira.

Akira
Steamboy
Mälestused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Pole osanud kunagi animest lugu pidada, olgugi ulme teemalistest . Tõsi, on üks erand. Kunagi põrsapõlves sai nähtud kinos " Viirastustelaeva", sellest sain tol ajal küll suure elamuse. Nüüd hiljuti proovisin uuesti vaadata, aga peale nostalgia ta muid tundeid ei tekitanud.


P.S.Final Fantasy põhjal tehtud animatsioonid kavatsen siiski ära vaadata, sest kuigi ma suur mängur pole, olen ma suur FF (ja Civilisationi) fänn.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
Kunagi põrsapõlves sai nähtud kinos " Viirastustelaeva", sellest sain tol ajal küll suure elamuse.

Sellega tuli mulle üks vana veneaegne ETV multikas meelde. Võibolla natuke OT.

Viimati nägin seda ligi 20 aasta tagasi (kui veel väike olin, võibolla mingi 5-6-7 ). Mäletan ainult katkendeid (väikesed mälupildid) - oli mingi kosmoselaev, nad olid mingil võõral planeedil, kosmoselaeval olid mingid paharetid (üritasid laeva varastada? midagi laevalt varastada? vmt), sellel planeedil olid vist mingid imelikud loomad ka. Äkki üritasid imelikke loomi varastada? Kui mälu ei peta, siis otseselt vene multikaga tegu polnud kuid midagi sinna lähedale.

Kellelgi minust vanemal tuleb tuttav ette? Palju neid kosmoseteemalisi multikaid ikka 15-20 aastat tagasi telekast tuli. Teab äkki keegi selle nime?
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 1:05 am    Teema: Vasta viitega

Kas sa mitte Kolmanda planeedi saladust silmas ei pea ? Sarnane sinu kirjeldusele, kuid samas liiga tuntud, et mitte teada. Tahaks seda ise samuti uuesti näha ja sama eestikeelse dubleeringuga.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 4:58 am    Teema: Vasta viitega

Eestikeelne dubleering oli sel filmil suhteliselt õnnestunud. Kui hiljem venekeelset originaali nägin tundus see palju lahjem. Hea film!
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle miskipärast meeldivad Miyazake pere-animed. Eriline lemmik on "Laputa" aga ega "Spirited Away" , "Porco Rosso" ja "Howl's Moving Castle" palju maha jää. Aga anime-sarjasid ei suuda ma üldse vaadata.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Kas sa mitte Kolmanda planeedi saladust silmas ei pea ? Sarnane sinu kirjeldusele, kuid samas liiga tuntud, et mitte teada.

Jah see oligi. Nimi tuleb kohe tuttav ja google otsing andis õiged pildid.

Minu jaoks liiga tuntud polnud, ma pole vene multikate ekspert.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Märts 10, 2007 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Peale päris pikka vahet sai uuesti Ergo Proxy't vaadatud. Seekord siis osad 10-18 (kokku on 23 osa).

Kui eelmise "tsükli" lõpus hakkas kogu asi natuke ära kukkuma, siis õnneks saadi õigele teele kiiresti tagasi. Suurepärased osad. Nagu eelnevalt mainisin, joonistamisstiil on täpselt minu maitsele. Ning tegelased on väga meeltmööda, õnneks on ka Vincent kerkinud vääriliseks karakteriks Reali kõrvale. Paras paar. Peategelaste paar meenutab natuke Hyperion saagat, kus tugevale naispeaosale (Aenea ja Real) on kõrvale seatud nõrgem (loe: inimlikum) meesosa (Endymion ja Vincent). Minu maitsele sobib selline kooslus hästi.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Märts 11, 2007 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ergo Proxy 19-23 ka ära vaadatud.

Väga hea lõpp. Kõik töötas, vahepeal kippus kogu kompott liiga keerukaks minema kuid õnneks mitte liiga - mina jäin lõpplahendusega väga rahule.

Suurepärane anime. Lood olid huvitav, draama töötas. Peategelaste dünaamika läks mulle väga peale. Kui juba Real'i ja Vincent'i mainisin, siis ka väikesel plikatirtsul Pino'l (ta on auto-rev ehk android) on oma koht olemas.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group