Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Inception (2010)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 10:52 pm    Teema: Inception (2010) Vasta viitega

Üllatav, et keegi pole selle filmi kohta veel sõna võtnud(otsing ei andnud tulemuseks isegi mitte mainimist)...on ju tegemist viimase aja ühe suurima sci-fy projetiga...ja minuarvates ka viimase aja ühe parima sci-fy filmiga...

Filmi lavastaja on siis Christopher Nolan, kelle filmiograafiasse kuuluvad sellised määsterpiisid, nagu Memento, Insomnia, The Prestige ja Batmani fransiisi viimased kaks(tulevikus loodetavasti kolm) osa...

Film jutustab tegelasest(Leonardo Dicaprio), kelle tööks on teiste unedesse sissetungimine, et sealt leiduvat informatsiooni inimese enda teadmata varastada...
Tavapärase "idee" varguse asemel saab aga ta(ja tema meeskonna) ülesandeks taoline "idee" ühe mõjuvõimsa inimese alateadvusse istutada, mis aga nähtavasti on peaaegu et võimatu ettevõtmine...

Film on oma ülesehituselt mitme tasandiline(sõna otseses mõttes uned unedes, mis on omakorda uned, mis on...jne) ja mitte alati kõige ilmsema lineaarsusega(paralleeli põhitegevusega jookseb ka peategelase enda sisemaailmast ajendatud lugu)...filmis leidub küll ohtralt meeldejäävat märulit ja suurejoonelisi eriefekte, aga ka suurel hulgal huvitavat eksistentsiaalset filosoofiat ja inimpsühholoogiat...
Filmis on kaaluta olekus võitlustseene, aja väändumist, välja mõeldud maailmu ja palju muud ulmesõbrale huvipakkuvat...Ainukesteks puudujääkideks(kui nii öelda võib) oli võib olla filmi liigne keerukus(vahepeal kippus juhe kokku jooksma, kui seletati millist uut unenippi kasutama hakatakse) ja osade asjade vähene äraseletatavus...näiteks inimeste unesid kokkuliitev vidin jäi täielikuks müsteeriumiks...samuti oli filmi lõpu poolne tegevus natukene segane...
Aga eks hea film tekitabki mõningaid küsimusi...ja kõigile neile küsimustele vast ühest vastust ei tahakski...


Mainiks nalja ära, et film on kriitikutelt kõvasti kiita saanud ja ma täitsa mõistan miks...
Kui 10 punkti on megahea, siis mis on 9...
Suurepärane?

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Inception_(film)
Trailer peaks kah isu peale ajama: http://www.youtube.com/watch?v=66TuSJo4dZM
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Haha, ma ka imestasin, et see film on siiani jäänud arutamata.
Filmi tehniline pool on väga tugev, teatavasti eelistab Christopher Nolan praktilisi efekte CGI'le ja sellest on aru saada. Päris võttepaigad igas maailma otsas on meeldivaks vahelduseks ning näiteks võitus hotellis saavutati keerleva koridori abil (sama nippi kasutati mitukümmend aastat tagasi filmis A Nightmare on Elm Street).

Ka näitlejatöö oli hea, aga kokkuvõttes ei olnud enamikel näitlejatel muud teha, kui tehnilist juttu (mis oli samas vajalik) suust välja paisata. Õnneks oli filmi keskel siiski südametunnistuse poolt vaevatud mees ja see sidus kõik kokku ning ei lasknud filmil muutuda tavaliseks suve blockbusteriks.

Filmi lõpp oli meeldejääv, midagi sellist oleks omal ajal oodanud ka Matrixi saagast.
Oluline ei olnudki Cobbile see, kas ta on ärkvel või mitte, põhiline oli see, et ta leidis lõpuks rahu.

Juba teist aastat järjest on sündinud uus ulmeklassika (viitan siin eelmise aasta 9. Rajoonile). Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitaval kombel on mul käesolev film täielikult kahe silma vahele jäänud, kuid loodetavasti suudan millalgi selle vea parandada. Trailer tundus igal juhul väga omapärane. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ma hakkasin seda üks kord vaatama, kuid jäin magama.


Ilmselt peavad seda heaks filmiks need, kes pole sci-fi fännid. Samas, peaks ikkagi ära vaatama, äkki ikkagi on hea film.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Minule "Inception" meeldis, kuigi kohati tekkis tunne, et vaadatav film on hoopis "Shutter Island" Embarassed

Tsiteerin::
Ilmselt peavad seda heaks filmiks need, kes pole sci-fi fännid. Samas, peaks ikkagi ära vaatama, äkki ikkagi on hea film


Hardcore sci-fi fänni on vist üldse väga raske millegiga üllatada Cool
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 02, 2010 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Ma hakkasin seda üks kord vaatama, kuid jäin magama.


Ilmselt peavad seda heaks filmiks need, kes pole sci-fi fännid. Samas, peaks ikkagi ära vaatama, äkki ikkagi on hea film.


Loll jutt suhu tagasi. Smile Film on väga hea sci fi. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ääretult tugev linateos! Kuna Dark Knightiga võrdlemine on paratamatu, siis hindan Inceptionit isegi veidi kõrgemalt. Teistmoodi sünge ja teistmoodi paeluv.

Lõpp on loomulikult erladi ooper, selle arutamine vajaks eraldi teemat. Wink
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Ma võrdlesin pigem Mementoga. Ja Memento oli parem.

Aga Inception on ka väga hea. Mitte just parim film ever, nagu väidetakse, kuid lõppeva aasta parim kinoleamus siiski.

10/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2010 3:42 am    Teema: Vasta viitega

Jõuluvana oli lahke ja tõi mulle sellel aastal teemaks oleva filmi DVD. Smile Kinno ma seda kahjuks vaatama ei jõudnud, kuigi olles nüüd filmi ära näinud, on see suhteliselt kahetsusväärne, sest visuaalse külje pealt oli tegu väga võimsa linateosega. Christopher Nolani käekiri oli filmi juures muidugi märgatav ja ei valmistanud ka pettumust. Viimasel paaril aastal välja lastud ulmefilmidest oli kindlasti tegu ühe paremaga.

Sisu osas nõustunud Nielanderiga, et kohati oli natuke raske jälgida ning tegu oli esimese ingliskeelse filmiga üle väga pika aja, kus ma ühel hetkel lihtsalt subtiitrid kindluse mõttes peale panin, et asja mõte kaduma ei läheks. Kuigi siin oli oma osa ka sellel, et taustamuusika ja -helid oli kohati väga tugevad ning näitlejad ei rääkinud mitte kõige selgema häälega. Kindlasti aga ei nõustu ma sellega, et film oleks olnud igav. Just vastupidi, pärast lühikest sisseelamist, kui toimuv oli piisavalt lahti seletatud, oli film nagu peatumatu sõit ameerika mägedel. Ainuke asi, mis mulle kohe absoluutselt ei meeldinud, oli lõpp. Nii-öelda unenäo filme on ka varem palju tehtud ning lõpetamine vihjega, et "päris" reaalsus ei olnudki päris, vaid järjekordne uni, oli lihtsalt väga odav ja ettenähtav. Kuigi jäi mulje, et tootem lõpetab kohe-kohe keerlemise, läks ekraan enne seda siiski mustaks ja nii jäigi kahtlus hinge. Mis filmi sisu arvestades oli loomulikult taotluslik, sest reaalsuses kahtlemisel oli seal oluline osa. Aga maitse küsimus, mina oleksin selle filmi puhul eelistanud üheselt mõistetavat lõppu.

Näitlejad tegid oma töö hästi, kuigi nagu üks eelkõneleja viitas, siis oli neile antud materjal suhteliselt piiratud ning tegelikku karakteriarendust jagus ainult Leonardo DiCaprio tegelaskujule. Pean siiski ütlema, et DiCapriot nähes tuleb mulle alati esmalt meelde tema roll filmist Titanic ja seetõttu on mul natuke raske teda ekraanil tõsiselt võtta, aga seekord sai ta kenasti hakkama.
Tehniline pool oli muidugi suurepärane, visuaal- ja eriefektid esmaklassilised ning muidugi andis palju juurde ka reaalsete üle maailma laiali paiknevate võttekohtade kasutamine. Muusika meeldis mulle ka väga. Kokkuvõttes on see film kindlasti kõrget hinnet väärt, kuid aegade parimaks ulmefilmiks ma seda ei nimetaks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2011 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpuks sain ka filmi DVD pealt ära vaadatud ja nõustun eelkõnelejaga, et suurejooneliste eriefektide tõttu oleks seda kindlasti olnud mõtekas esimest korda kinos vaadata.

Lugu oli äärmiselt keeruline, kuid samas tuleks öelda, et filmi jooksul suudeti see keerulisus keskendunud vaataja jaoks piisavalt hästi lahti seletada. Unenägude sisse saamise tehnoloogia jäi muidugi täiesti lahti seletamata, kuid vähemalt oli lõpuks võimalik tegevustikust suhteliselt hästi aru saada. Siiski pean tõdema, et pikka aega pole ühe filmi vaatamine minult nii palju ajupotentsiaali võtnud, mis on ilmselt hea märk linateose tasemest. Smile

Antud ¾anr ei kuulu ulmevaldkonnas minu lemmikute hulka, kuid samas hindan väga filmi meisterlikku teostust ja sügavust, mida paraku enamus teised uued ulmefilmid ei üritagi saavutada.
Kindlasti pakub aga mulle huvi filmi tuumaks olnud reaalsuse temaatika ning leian isiklikult, et ka meie mõistes päris maailmas on reaalsust märksa keerulisem defineerida kui paljud arvavad.

Mis puudutab näitlejatööd, siis selle koha pealt midagi väga erilist välja tuua pole. Kõik said antud filmi kontekstis oma tööga hakkama ning DiCaprio kahtlemata sobis oma rolli.

Filmi lõpp tekitas sarnaselt eelkõnelejale kahetise emotsiooni. Ühest küljest oli tegu suhteliselt odava ja läbi leierdatud võttega, kuid teisest küljest äratas tootemi pöörlemine meis täpselt selle kahtluse, mida tegijad meile terve filmi jooksul teadvusse istutada üritasid. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group