Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 3. hooaeg
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 20, 2006 8:51 pm    Teema: Babylon 5 3. hooaeg Vasta viitega

Üle tüki aja sai jälle natuke Babylon 5-i vaadatud. Nüüd olen siis jõudnud kolmanda hooajani ja sellest ka see kolmanda hooaja arutlusteema. Seekord ei lisa ma oma kommentaari hooaja lõpus, vaid üritan iga osa kohta midagi kirjutada.

3x01 "Matters of Honor"
Otsustasin vahelduse mõttes ja proovi pärast kommenteerida seda esimest osa vaatamise ajal (kui mingi mõte tuli, siis paus ja kribama). Kuigi pärast vaatamist ma mõistin, et ei valinud just kõige õigemat episoodi selleks eksperimendiks - tegu oli suhteliselt keskpärase episoodiga (Babylon 5 mõistes!) ja väga midagi kommenteerida ei ole. Aga tänu sellele, et ma kirjutasin oma kommentaarid vaatamise ajal, sisaldavad need tavapärasest rohkem halamist, tähenärimist ja tähtsusetutele pisiasjadele tähelepanu pööramist. Nii et paluks kõike mitte väga tõsiselt võtta Smile. Ja ärge kartkegi, et ma iga osaga nii põhjalik olla kavatsen.

Ah olgu, aitab juba sissejuhatusest, asume asja juurde.

Kohe esimestest kaadritest on näha, et CGI on võrreldes eelmise hooajaga jällegi tubli sammu edasi teinud. Igati tervitatav nähtus. Kuigi minu jaoks pole efiktid kunagi liiga olulised, siis mõningal määral sarja atmosfääri sisseelamist hõlbustavad ilusamad efektid küll.

Uus intro on hea, palju võimsam ja mõjuvam kui eelmiste hooaegade omad. Teise hooaja intro ei meeldinud mulle absoluutselt (jällegi on see absoluutsus suhteline Razz, sest B5-i kannatab võrrelda ainult B5-iga), praegune on siiani nendest kolmest parim. Kuid jällegi peab ütlema, et (nagu teise hooaja puhul) antakse intros minu arvates liiga palju informatsiooni tulevate sündmuste kohta ära. Näiteks ühe uue tegelase näod (see tegelikult eriti suur spoiler ei ole, eriti arvestades, et toda tegelast näeme juba esimeses osas) või mõned üsna paljastavad katkendid erinevatest sündmustest.

Ok, nüüd natuke halamist ja (paha)tahtlikku vigadeotsimist.
Uus nägu sellel hooajal - Marcus Cole - liigub hüperruumis Babylon5 poole ja reisiaja lühendamiseks käsib mootoritele võimsust lisada... käsklus arvutile oli umbes selline: "Divert all power that you can from life support to the engines!" No ma ei tea, mina küll ei julgeks arvutile sellist käsklust anda - kui ma just järgmise paari minuti jooksul surra ei tahaks. Isegi kui arvuti oleks kõrgetasemeline tehisintellekt (mida vaevalt ühe väikese kosmosealuse juhtarvuti on), võib ta nii umbmääraseid käsklusi valesti mõista ja sõna-sõnalt täitma hakata. Ja sellega life supporti hoopis välja lülitada. Aga nagu näha, on Marcus pärast seitsmetunnist reisi veel täitsa elus. Targad arvutid, mdagi pole öelda. Saavad aru, mida inimene mõtleb, ja tegutsevad selle järgi, mitte selle järgi, mida ta ütleb.

Võõras tundmatu patsient (Marcus) haihtub dr Franklini haiglavoodilt seletamatutel asjaoludel ära ja mida viimane teeb? Kas ta läheb sellest otsekohe kaptenile teatama või annab üldise häire? Ei, loomulikult mitte. Kaduvad patsiendid on ju nii tavaline asi. Las ta liigub vabalt mööda baasi ringi, kellele ta ikka endast ohtu kujutada võiks. Franklin ju ei teadnud (minu mäletamise järgi) Rangeritest mitte midagi, seega ta ei saanud ka tahtlikult sellel teemal diskreetne olla.
Mõni võib ju öelda, et Franklin tõepoolest läks kohe jooksujalu kaptenile teatama, aga siis oleks seda pidanud ka näitama.

Londo paistab omadega üsna plindris olevat. Polegi nii lihtne sidemest varjudega lahti öelda (kas ta tõesti oli nii sinisilmne, et ta seda lootis?). Paras talle Twisted Evil
Aga väga kahtlane tundub see, et Londo oli nõus nii avameelselt rääkima oma unenäost seoses varjude laevadega Centauri Prime'i kohal... inimesele. Ja veel inimesele, keda ta varem ei tundnud. Isegi kui mõelda, et ta äkki ei teadnud, et need laevad tema unenäost ja sellest videost, mida talle näidati, on samad, mis aitasid tal Narnide vastu võidelda, on selline avameelsus natuke imelik. Pealegi ma ei usu, et Londo oleks nii rumal, et ei oskaks kahte asja kokku panna ja vähemalt aimata, et need laevad tema "liitlastele" kuuluvad.

Nagu mõni minut hiljem näha võib, ta siiski kahtlustab. Seda enam tundub tema avameelsus imelik.

Kuidas, oh kuidas küll on võimalik, et Ivanova teab kõike Varjude, Rangerite ja Sheridani seotuse kohta nendega? Kas tal pole oma tööpostil muud teha, kui kapteni ja teiste tähtsate ohvitseride kallal nuhkimisega tegeleda. See on ju lausa pealtkuulamine... ja veel nii avalikult tunnistada seda, nomaeivõi.
"Captain, the day something happens around here and I don't know about it, worry."
Kuidagi kahtlaselt kergelt suhtusid teised Ivanova sellisesse avaldusse. "Päris maailmas" see küll nii ei käiks. Spionaa¾ on ju väga ränk kuritegu.

---

Kuigi tegu oli üsna tugeva episoodiga, siis midagi väga üllatavat või head selles ei olnud ja päris sarja paremikku ta ei kuulu. Hindeks paneks ehk 8 punkti. Meeldis see, et õhustik muutub aina pingelisemaks ja selline vaikus-enne-tormi tunne tuli peale seda osa vaadates. Meeldis ka see, kuidas näidati, et Varjude vastu on võimalik ka üsna edukalt võidelda (ja samas ei antud sarja nii varajases faasis inimeste kätte ühtki tõsiseltvõetavat relva nende vastu, tegu oli rohkem õnne ja kavalusega, mis teist korda enam kindlasti läbi ei lähe); omamoodi iroonia oli selles, et operatsiooni juhtis jälle Sheridan ja Minbaride ehitatud laeval, mis tema hävitatud Black Stari auks (või vastandiks sellele) White Stariks nimetatud. Laev ise oli ka üsna vinge, võtaks endalegi hea meelega mõne sellise. "I'll take two!" nagu Ivanova ütles.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 20, 2006 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

3x02 "Convictions"

Seekordne osa oli sarja põhiloo edasiarendamisel üsna ebaoluline, pigem selline tavaline ühe nädala meelelahutus ja vahe-episood, mida B5-s väga tihti ette ei tule. Ehk siis lugu sellest, kuidas mingi Pae tänava pommimehe kauge sugulane hoidis B5 rahvast hirmu all. Üsnagi ettearvatav ja mitte väga sügava sisuga, ei pannud silda viskama.

Paneks kuus punkti, aga stseen Londo ja G'Kariga, kus nad pidid kahekesi liftis kinni olema, oli liiga hea. Laughing Laughing Laughing
7/10.

PS. Kivi võtteplatside ehitajate kapsaaeda: ühes stseenis, kus Lennier lendas plahvatusest tingitud lööklaine tõttu vastu tulekindlat turvaust (blast door), võbises see uks silmnähtavalt ja tundus, et see on kohe eest kukkumas. Very Happy Kuidagi väga ebastabiilne oli kogu see värk.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmanda hooaja paremad osad on veel ees. Algus on natuke krobeline, kuid hooaja teine pool on B5 at best. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Sept 26, 2006 12:06 am    Teema: Vasta viitega

3x03 - A Day in the Strife

Sellele osale heidaks natuke ette liigset laialivalguvust ja ühe läbiva joone puudumist. Episood koosnes hulgast (peab ütlema, et minu maitse jaoks natuke liiga suurest hulgast) üksteisega nõrgalt seotud tegevusliinidest ja seetõttu üldmulje natuke kannatas. Aga et tegu halva osaga oleks, ei saa ka öelda. Lihtsalt Babylon 5 standardite järgi mitte väga väljapaistva osaga. 7 punkti.

Kui võõra uudishimuliku ja plahvatusohtliku sondi ümber toimuv oli selline natuke kummaline, siis G'Kari tegevusliin oli vägagi põnev. Üsna suure huviga ootan seda, mis sellest Narnide vastupanuliikumisest lõpuks saab. Franklini narkoprobleemile keskendumine oli natuke liiga kli¹eelik ja tehislik - minu arvates ei peaks ulmesarjad nii meeleheitlikult üritama tänapäeva maailma probleemidega parralleele otsida.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Sept 26, 2006 6:56 am    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Franklini narkoprobleemile keskendumine oli natuke liiga kli¹eelik ja tehislik - minu arvates ei peaks ulmesarjad nii meeleheitlikult üritama tänapäeva maailma probleemidega parralleele otsida.

Stress ja ülekoormus pole ainult tänapäeva probleemid. Pole mõtet ignoreerida neid elu askpekte, mis püsivad ka tulevikus. See tunduks kuidagi võlts.

Tehislik? Hoopis vastupidi. Oleks tehislik kui sellised probleeme poleks.

Osa hindega olen nõus. Üks halvimatest 3.hooaja episoodidest.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Sept 26, 2006 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Tehislik? Hoopis vastupidi. Oleks tehislik kui sellised probleeme poleks.

Said minust valesti aru. Probleem ise pole sugugi tehislik, küll aga see, kuidas seda probleemi antud episoodis käsitleti. Kogu see lugu oligi justnagu kirjutatud ainult selle pärast, et näidata, et sari ei ignoreeri selliseid probleeme. Mitte et selliseid teemasid üldse käistleda ei võiks, lihtsalt seda saaks teha ka natuke värskemalt ja huvitavamalt... vähem kli¹eeliselt.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Sept 29, 2006 10:14 am    Teema: Vasta viitega

3x04 "Passing Through Gethsemane"

Üsna raske on sellise episoodi kohta midagi kirjutada. Ühest küljest oli tegu väga tugeva osaga - üritati lahata üsna keerulist moraalset, õiguslikku ja usulist dilemmat ("Where does revenge end, and justice begin?"). Sellega saadi väga hästi hakkama, suudeti luua üsna sügav ja mõtlemapanev lugu. Kuid ikkagi jäi sellest episoodist nagu midagi puudu. Ja ma ei oskagi öelda, mis, aga minu lemmikepisoodide hulka ta kindlasti ei kuulu. Võibolla see religiooni ülistamine ei ole päris minu teema. Ei saa öelda, et sellega üle pingutatud oleks, aga mind isiklikult jätab see üsna külmaks.

8 punkti tuleb siiski ära. Üheksad ja kümned hoian päris tippepisoodide tarbeks.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

Pärast nädalast puhkust Ulmefoorumis tagasi ja üle tüki aja sai jälle natuke Babylon 5-i vaadatud Smile

3x05 "Voices of Authority"

Väga hea osa. Meeldis, kuna erinevalt paarist eelnevast osast pöörduti sarja põhiliini juurde tagasi ja Babylon 5-ile omaselt on toimuvad sündmused üsna suuremastaabilised. Varjude sõda on kohe-kohe algamas, Maal on asjad väga paigast ära ja ka Babylon 5-il on ärevad ajad. Kuigi peab ütlema, et see riigipööre Maal toimub natuke ebausutavalt kiiresti, on see vist sellise sarja jaoks paratamatu. Kui nii palju suuri sündmusi tahavad kajastamist ja liigset venitamist vältida üritatakse, siis tulemus ongi umbes selline. Ei ütleks, et see eriline miinus on; kuigi reaalsuse (kui sellist sõna ulmesarja kohta kasutada võib) ja usutavuse mõttes oleks ehk parem, kui sündmused natuke aeglasemalt toimuks (kasvõi kronoloogiliselt, ilma sarja tempot alla laskmata... kuid see eeldaks, et tuleks loobuda formaadist "üks hooaeg = üks aasta Babylonil").

Ei saa mainimata jätta, et oma tõsiduse kõrval oli käesolev osa paradoksaalselt üks viimase aja humoorikamaid. Naljakaid one-linereid jätkus lausa mitme tavalise osa jagu. Enamus neist pärinesid muidugi Ivanova suust. Nagu "Captain, I think you are about to go where everyone has gone before" Razz
Aga parim dialoog oli Garibaldi ja G'Kari vahel:
"The book of G'Quan, read it! We'll talk afterwards."
"I don't read Narn."
"Learn!"
Very HappyVery HappyVery Happy

9 punkti.


3x06 "Dust to Dust"

Vähemalt sama hea osa kui eelmine, ehk natuke paremgi. Panen samuti 9 punkti.

G'Kar (rahu tema hingele) on üks minu lemmiktegelasi selles sarjas, temale keskenduvaid episoode on alati huvitav jälgida. See, et G'Kar Londo ja Varjude kohta nii palju teada sai, on edaspidiste sündmuste jaoks kindlasti väga oluline. Ehk aitab see tal ka Londo karakterit natuke paremini mõista ja koletise taga inimest (noh, kujundlikult öeldes) näha.

Väga emotsionaalne oli stseen, kus Ivanova oli valmis Besteri laeva õhku laskma. Pole vist võimalik midagi veel rohkem vihata kui Ivanova Psi Corpsi vihkab.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Väga emotsionaalne oli stseen, kus Ivanova oli valmis Besteri laeva õhku laskma. Pole vist võimalik midagi veel rohkem vihata kui Ivanova Psi Corpsi vihkab.


Võib-olla on asi minus, kui Ivanova emotsioonid ei mõjunud mulle kunagi eriti tõsiseltvõetavatena. Jah, ma tean ja täiesti usun, et ta nii mõtles, aga see, mis ekraanil paistis, ei jätnud millegipärast siirast ja usutavat muljet. Razz

Igatahes tore, et B5 sulle meeldib. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
shadowman kirjutas:
Väga emotsionaalne oli stseen, kus Ivanova oli valmis Besteri laeva õhku laskma. Pole vist võimalik midagi veel rohkem vihata kui Ivanova Psi Corpsi vihkab.


Võib-olla on asi minus, kui Ivanova emotsioonid ei mõjunud mulle kunagi eriti tõsiseltvõetavatena. Jah, ma tean ja täiesti usun, et ta nii mõtles, aga see, mis ekraanil paistis, ei jätnud millegipärast siirast ja usutavat muljet. Razz


Huvitav, minuga on täpselt vastupidi. Very Happy
Ivanova oli minu arust, paljude teiste hulgas, ülimalt reaalne ja kaasahaarav tegelane.

@shadowman: võin sulle julgelt öelda, et kolmanda hooaja paremik on alles ees, nii et kui praegu meeldib, siis järgnevad episoodid on ootamist väärt. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tean, et kolmanda hooaja parimad osad on alles ees. Ootan juba huviga, millal jõuab vaatamiskord näiteks paljukiidetud episoodini "Severed Dreams". Kahjuks pole viimasel ajal muude asjatoimetuste kõrvalt eriti B5 vaatamiseks aega jäänud, tempo on kole aeglane Smile Aga eks ma üritan vaikselt seda viga parandada.

Mis Ivanovasse puutub, siis minu arvates on ta G'Kari ja Londo kõrval üks sarja õnnestunumaid tegelasi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

3x07 "Exogenesis"
Võibolla on selles osaliselt viga selles, et seda osa sai vaadatud suhteliselt hilja ja vägisi pealekippuva unega võideldes, aga seekordne osa ei avaldanud eriti mingisugust muljet. Kas just otseselt halva osaga tegu oli? Ei, ma ei julgeks seda väita, aga oodatust kindlasti palju kahvatuma ja ebahuvitavamana. Põhiliin parasiitse tulnukaga peaosas oli enamvähem ulmesarjade tüüstsenaariumi järgi kirjutatud ja kõrvalliin Ivanova ja mingi möku leitnanti "kohtamisest", mida kahtlemata huumori lisamiseks kasutati, ei suutnud ka oma ülesannet täita ja eriti humoorikas olla.

Ma ei taha seda osa küll päris maatasa trampida - isegi Babylon 5 on halvemate episoodidega maha saanud, keskmise ulmesarja jaoks oleks selline episood aga arvatavasti keskmiselt heade osade hulka kuuluv - kuid üle kuue punkti ma sellele ka panna ei saa. Üsna samal tasemel episoodiga Convictions, mis - tõsi küll - sai mult 7 punkti, aga seda ainult ühe tõesti huvitava kõrvalliini pärast.

3x08 "Messages from Earth"

Nonii, asi hakkab jälle põnevaks minema. Väga hoogne ja kaasahaarav episood. Ja huvitavaks läheb asi ka - see Marsile maetud Varjude laev ning eriti Maa ja Psi Core'i seotus sellega tõstatab palju küsimusi.

Nüüd on siis Sheridanil juba kaks varjude laeva ära hävitada õnnestunud. Kuidagi lihtsalt ja mugavalt on tal see läinud... kuigi mulle meeldib, et inimeste kätte pole veel antud mingit võimsat relva Varjude vastu võitlemisel... senised õnnestumised on kõik kuidagi koba peale olnud. Välja arvatud võibolla see müstiline Masin seal planeedil, mille ümber B5 tiirleb; mille kohta on mul kuri kahtlus, et see võib veel tulevikus üsna määravaks saada.

Tegelikult ma ei viitsigi enam seda osa kommenteerida, tahaks juba ruttu järgmist vaatama hakata. Panen 9 punkti ja here i go again. Erinevaid küsimusi tekib selles sarjas juba peaaegu sama palju kui Lostis. Mõni asi anna mulle kuidagi rahu ja ei lase öösiti magada (hea küll, võibolla ma liialdan natuke Smile ). Mis kavatsused ikka Psi Core'il nende Varjudega on? ning siis muidugi see masin seal all planeedil, ning mis sellel kõigel on antud looga pistmist?... Vorlonid?... ja Babylon 4?... ja Zathras?... ja tuleviku Sinclair?... The One??? aarghhh, nii palju küsimusi, nii vähe vastuseid. Aga ma ei kurda, mulle sellised küsimused meeldivad. Hoiavad põnevil ja panevad millegi üle mõtlema ja erinevaid teooriaid looma.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

Alates 3x08 on minu lemmik. Kusjuures seda pole ma alguses K2s näinud, Severed Dreams oli esimene osa mida ma nägin algusest lõpuni ja see paelus mind B5 juurde.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Messages from Earth-Point of No Return-Severed Dreams "triloogia" on üks B5 tipphetki. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Messages from Earth-Point of No Return-Severed Dreams "triloogia" on üks B5 tipphetki. Smile


Täpselt nii. Episoodi "Severed Dreams" pean ulmesarjade parimaks üldse.
Muidugi on ka edaspidine väga põnev, lihtsalt peale seda episoodi tekib väike tempo langus ning järgmise tipphetkeni jõutakse alles mõne aja pärast. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 11:57 pm    Teema: Vasta viitega

3x09 "Point of No Return"

Sarja tempo on nüüd täielikult üles kruvitud. Pöördelised sündmused on toimumas ja kogu sündmustik muutub järjest kaasahaaravamaks.

Natuke hämmastav on, et Maal nii palju inimesi leidub, kes president Clarki plaanidega kaasa lähevad. Tundus alguses natuke uskumatu, aga kui nüüd järele mõelda, siis ajalool on palju sarnaseid näited päriselust pakkuda. See on inimeste loomuses, et võimuiha nimel või hirmu all ollakse tihti valmis oma põhimõtetest loobuma. Ja paljudel juhtudel täidetakse lihtsalt käsku. Nagu näha, pole ka objektiivne informatsioon seal varmas levima (ISNi hoidmine tugeva surve all); nii et põhimõtteliselt on selline sündmuste käik ikkagi üsna usutav.

Teine liin - Londo, Viri ja ennustajaga - meeldis mulle samuti. Episoodi lõpp, kus Londo ja Vir pärast üsna intrigeerivat ennustust ("You will both be Emperors. One of you will become Emperor after the other is dead.") üksteise seltskonnas enam olla ei osanud, oli üks selle episoodi humoorikaid tipphetki. Ennustus ise tekitas muidugi jälle hulga küsimusi. Ise kaldun arvama, et Vir peab olema see õnnetu, kes esimesena imperaatoriks saab, ja Londol õnnestub kuidagi oma kurba saatust G'Kari tugevas haardes surra vältida ("you must surrender yourself to your greatest fear, knowing that it will destroy you."). Aga eks näis, see on lihtsalt üks minu väike ennustus (paluks mulle mitte öelda, kas mul oli õigus või mitte Razz ).

10 punkti! Kindlasti üks paremaid episoode siiani.

Vir: "I thought the purpose of filing those reports was to provide accurate intelligence."
Londo: "Vir, intelligence has nothing to do with politics."

Very Happy
Sellega meenus üks Londo varasem statement: "What has love got to do with marriage!?"
Vähemalt on sellel mehel selge, kuidas asjad maailmas on. Very Happy

Tegelikult vaatasin ka Severed Dreamsi ära, aga kuna aeg on hiline, jääb selle kommenteerimine pärastiseks.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Sarja tempo on nüüd täielikult üles kruvitud.

Severed Dream'is pannakse veel mõned käigud juurde. Smile

Sellepärast ongi tegu sarja parima osaga (ja ühe parima ulmesarjade osaga läbi aegade). Vääris kindlasti oma Hugo võitu. Tegu pole mingi superhea käsikirja või näitlejate tippsaavutusega. See ei tee seda eriliseks. Eriliseks teeb selle just intensiivsus - just seal kus arvad, et nüüd on kõik, pannakse veel auru juurde. Tegu kõige väsitavama B5 osaga, hingetõmbepause ei jäeta.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Tegelikult vaatasin ka Severed Dreamsi ära, aga kuna aeg on hiline, jääb selle kommenteerimine pärastiseks.


Kui pärastiseks? Very Happy
Ma ei taha kärsitu ega pealetükkiv olla, aga kole huvitav oleks teada saada, mida sa sellest osast siis arvasid. Või tuleb vaikimist tõlgendada hoopis sellega, et olid sügavalt pettunud? Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

No sorry, ei olnud lihtsalt varem aega Smile. Ja loomulikult ei ole sügavalt pettunud (kas sellises osas saabki pettuda?).

3x10 "Severed Dreams"

Episood algab üsna rahulikult, väikese stseeniga kuidas uued narnlastest turvamehed Londo elu raskeks teevad. Paras Londole Twisted Evil

Aga kohe pannakse Babylon 5 üsna keerulisse olukorda, kui vastupanuliikumise laev Alexander otsustab väikese külaskäigu teha. Mõnes mõttes oli selline otsus laeva kapteni (kelle nägu nii jubedalt tuttav tundus, aga ometi ei tulnud kuidagi meelde, et tegu on ju Jack Daltoniga MacGyverist Smile ) poolt natuke imelik - panna ohtu nii endid (kuna nad pidid ju teadma, et nende jõudmine jaama ei jää kindlasti vastaspoolele märkamata) kui ka inimeste põhimõtteliselt viimane lootus - Babylon 5 - ning muuta nad koos üheks suureks märklauaks palju tugevama jõu vastu. Sest, olgem ausad, kui minbarid poleks sekkunud, oleks Earth Force neile kindlasti tuule alla teinud. Kui Alexander poleks tulnud, oleks Sheridanil arvatavasti veel tükk aega õnnestunud otsest vastasseisu Maaga vältida. Võibolla oleks Alexanderi meeskonnal olnud kavalam pöörduda mõne tulnukarassi poole (näiteks minbarid) ja paluda ajutist varjupaika, et nad saaks oma alust parandada ja meeskonda ravida. Aga see selleks.

Sheridani otsus Babylon 5 iseseisvaks kuulutada ei tulnud erilise üllatusena. Õigupoolest ootasin ma sellist käiku juba mitu osa tagasi; samas ma päris kindel ei olnud, et see ka tegelikult toimuma saab. Igatahes muudab selline asjade seis olukorra palju huvitavamaks, andes Sheridanile natuke vabamad käed (enam ei pea ta varjama, kelle poolel Babylon 5 on), kuid pannes Babylon 5 kahtlemata hoopis tugevama surve alla Earth Force'i poolt. Muidugi ma eeldan, et minbaride selgesõnaline demonstratsioon selle kohta, kelle poolele nende lojaalsus kuulub, teeb Maa natuke ettevaatlikuks.

See, mida Delenn Grey Councili ees tegi, oli tema poolt üsna julge ettevõtmine. Kuid tasus ära, isegi natuke ootamatult lihtsalt võtsid teised tema üleskutset kuulda. Vähemalt on minbarid nüüd Maa kodusõjas selgelt erapoolikuks muutunud... see omakorda tähendab, et ilmselt üritavad teised rassid (eelkõige centaurid) nüüd sellest vastasseisust veel rohkem distantseeruda ja ei hakka pooli valima, sest ma küll ei kujuta ette, et näiteks centaurid tahaks minbaridega otsesesse konflikti sattuda.

Nüüd, kus ISN kui ainuke enamvähem sõltumatu infokanal on kinni pandud, võib arvata, et vähemalt mõne järgmise osa jooksul elatakse Babylon 5-il üsna suures teadmatuses, mis Maal parasjagu toimub, ja see on ilmselt paras võimalus natukeseks ajaks tempo maha tõmmata ja keskenduda veidi teistele probleemidele... et siis hiljem jälle suure pauguga kõik segamini keerata. Ükskord peavad ju ka Varjud suuremaid tegusid tegema hakkama.

Tegu oli tõepoolest väga tugeva episoodiga. Väga tempokas, pingeline, piisavalt poliitiline ja heade eriefektidega (kosmoselahinguid oli minu maitse jaoks võibolla liigagi palju, aga minu hinnangut episoodist see loomulikult ei kahanda). Hindeks muidugi 10, kindlasti on tegu ühega parimatest B5 episoodidest.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
(kosmoselahinguid oli minu maitse jaoks võibolla liigagi palju, aga minu hinnangut episoodist see loomulikult ei kahanda)


Uhh, ketser! Laughing Kosmoselahinguid ei saa kunagi liiga palju olla. Very Happy Eriti veel nii hästi kujutatuid kui selles osa.
Aga muidugi on mul hea meel, et võtsid vaevaks pika ja sisuka kommentaari kirjutada - selliseid on ikka huvitav lugeda. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group