Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Jericho' arutlusteema
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Sept 28, 2006 1:06 am    Teema: 'Jericho' arutlusteema Vasta viitega

Jericho on post-apokalüptiline draamasari USA väikelinna Jericho elanike elust peale tuumarünnakut.

1x01 - Pilootosa
Nagu Sigma juba selles selles teemas mainis, pole uuel sarjal ulmega eriti midagi pistmist.
Üldjoontes võiks minu arvates Jerichot iseloomustada sõnadega "igav" ja "külmaks jättev". Suurimaks probleemiks olid minu jaoks tegelased, kellest ükski mulle eriti huvitava ega meeldivana ei tundnud. Vaid too mustanahaline ekspolitseinik St. Louisist tundus teatavat potentsiaali omavat, kuid teda näidati liiga vähe, et mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Lihtsalt ta tõi välja ühe väga tõsise ja õige probleemi: kui tõesti toimus tuumarünnak, siis võivad tekkida mingid Mad Maxi ja The Postmani tüüpi jõugud, kes kõik kindlasti nende ressursse kasutada tahaksid.
Aga üldse on esimese osa põhjal siiski raske mingeid pikemaajalisi prognoose teha, sest ehk üht-teist muutub ja sari osutub huvitavamaks, kui esmapilgul paistab. Näiteks Invasion eelmisel aastal, mis toimus samuti suhteliselt eraldatud linnakeses, oli vägagi hea.

Elame-näeme, 5 punkti pilootosale.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Sept 28, 2006 12:50 pm    Teema: Vasta viitega

Erinevalt teistest mulle meeldis. Võib-olla leevendab asjaolu see, et ma ei vaadanud eelmise suve "aliens invasion" sarju nagu Surface, Invasion jne. Näitlejad olid täitsa head, ainult peategelane tundus kahtlaselt puine. Muidu ei saaks nagu midagi erilist ette heita, ainult mõned dialoogid olid natukene cheesy'd. Kusjuures veebiepisoodid on ka, mis tulevad tavaliselt netti peale TV osa ilmumist. Need on muidugi vähe kehvemad.

Ok, annan pilootosale 7/10, mina kindlalt jätkan vaatamist. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 29, 2006 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

1x02 "Fallout"

Enne päriselt episoodi enda juurde mainiks ära veel paar asja, mis eelmises postis ütlemata jäid. Esiteks meeldib mulle hästi sarja muusikaline pool, kasutatud on stseenidesse hästi sobivaid palu. Samuti on hea sarja alguskiri, mis on sobilikult minimalistlik (kuigi see on väga paljudel uuematel sarjadel nii) ja sümboolne, koosnedes staatiliselt telekapildist:

Eelmise osa kohta veel niipalju, et kõige mõjukam stseen minu jaoks oli see surnud vareste parv tee peal. Kummalisel kombel oli mul sel hetkel neist lindudest veel oluliselt rohkem kahju kui inimestest, mis vist ütleb üht-teist selle osa võime kohta vaatajaid haarata. Very Happy

Aga OK, nüüd siis teise episoodi juurde.
Esimese osa põhjal ma seda kindlasti oodata ei osanud, aga nüüd võib peaaegu arvata, et see sari meeldib mulle. Kõigepealt ei olnud see enam muidugi sissejuhatav osa ning tegevusega asuti kohe asja juurde. Hästi oli kujutatud katastroofijärgset segast olukorda, mis muidugi tulenes rünnaku ootamatusest ja inimeste ettevalmistamatusest. Nagu osas mainiti, oli linnas viimane juhend tuumarünnaku tarbeks pärit aastast 1957. Hea oli, et polnud unustatud tuumaplahvatusest tulenevat radiatsiooni ning et selle eest üritati varjuda. Siiski nägin selles teemaarenduses kui mitte just viga, siis poolikut arendust küll. Võib-olla olen BSG vägivaldsusega liialt harjunud, aga oleks tahtnud näha elanike tülisid selle üle, kes nö. ametlikesse varjualustesse pääsevad. Ei usu, et reaalelus kõik nii puhtalt ja libedalt läheks.

Selle, et Emily kohatud 'politseinikud' oli tegelikult eelmises osas põgenenud pätid, nägin kohe läbi, mis sest, et vähemalt roolis olnud tüüp nägi esimestes kaadrites üsna ausa mehe moodi välja. Very Happy Kuigi ega nende tegelikku identiteeti vist väga varjata ei üritatudki. Igatahes tekitas valem "2 naist + 2 kurjategijat + tuumarünnaku tagajärjel tekkiv korralagedus" üsnagi ebameeldiva eelaimduse. Vist olen jälle liiga BSG-ga harjunud, sest õnneks sedapuhku asjad siiski halvasti ei lõppenud.

Mustanahaline ekspollar Hawkins oli endiselt minu jaoks huvitavaim tegelane ning tema käitumisest oli selgelt aru saada, et ta on katastroofiolukordades käitumisega tuttav. Pean siin silmas tema otsust mitte rääkida inimestele rünnaku tegelikust ulatusest, et hoida inimmassi paanikasse sattumast. Lõpp nägi visuaalselt väga hea välja, kuigi mulle jäi veidi arusaamatuks, miks tal tegelikult oli tarvis hävitatud linnu kaardile märkida. Märkasin, et hävitatud linnade seas oli ka San Diego - seoses sellega tuli meelde, et Babylon 5'e universumis hävis see linn terroristide tuumarünnaku tagajärjel. Tegelikult küll kahtlen, et selle seiga näol vihjega tegu oli, kuid mine tea. Samas tundub nii laiaulatuslik rünnak terroristidele siiski veidi üle jõu käiv.

Kõige nõmedam tegevusliin (õnneks lühike) oli nende kahe teismelise poisi ja tüdruku oma. Tüdruk muutis kole kiiresti meelt, kui Dale talle selle cocapurgi tõi; millegipärast ei usu, et niisugune bitch järsku heaks muutub. Ja üleüldse ei meeldi mulle see, mida ma nimetatud loost tulemas näen. Varsti hakkavad neil seal omaette olles nagunii hormoonid möllama ja mis siis saab, seda me juba teame...

8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Sept 30, 2006 9:17 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise ütles juba kõik tähtsama ära. Loodetavasti ei tule teismelisest poisist ja tüdrukust mingit pikemat tegevusliini.

Lõpu linnade märkimine oli mõjusalt tehtud. Kindlasti siiamaani sarja parim stseen. Ei uskunud, et rünnak nii ulatuslik on. Chicago, Philadelphia, San Diego on kõik USA ühed suurimad linnad. Ning Hawkins pani neid knopkasid ikka robikond.

Tundub, et Hawkins teab rünnakust rohkem kui teada annab (ma ei mõtle seda morseteadet). Kui ta teadis seda ette - miks on ta Jerichos? On tal mingi seos rünnaku korraldajatega? Eks paistab mis sellest välja tuleb.

Palju parem osa kui piloot. Sellest võib isegi midagi head kooruda.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 30, 2006 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin uuesti esimese osa ära ja teise kohe takkaotsa...
Esimene oli lahja, aga kenast "pingeliseks" läks kui seened hakkasid tõusma ja õhustiku jne eest saab siis 7 punkti.

Teine osa oli parem ja saab 8 punkti, lõpp oli väga hea. See Hawkins teadis jah tuumakate mõju kohta palju, võimalik, et ta on NSA või CIA agent, kes põgenes Jerichosse kui talle tundus (või teadis), et jamaks läheb.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Okt 05, 2006 10:54 am    Teema: Vasta viitega

Teine osa oli tõesti hoogsam, kuid ei saa jätta mainimata seda cheesy'sust.

"I think my mom died yesterday".
"I think my mom died yesterday too".

Jpm.

Oleks tegelikult oodanud, et need vangid võtavad kaks tüdrukut pantvangi, hetkel lahendati liialt kiiresti ära. Kusjuures peategelasel on koguaeg selline pohmas või pilves nägu. Muidu meeldis, 7,5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Okt 06, 2006 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Four Horsemen"


Põhimõtteliselt meeldis, kuid kardan seda, kuhu võib seriaal minna. Ma siiralt loodan, et tegu pole tulnukate invasiooniga, siis ma kustutan selle seriaali kohe ka oma mälust ära. Kuid egas jah, see tundub tsipa kahtlane kah (kamoon, milline tulnukas paneb pätsa inimeste tuumapomm, et seda pärast õhata. Nad võiksid ju vägagi kergelt oma "doomsday" masinat kasutada (mis-iganes-see-on). Hawkins tundub olevat rohkem seotud, kui välja paistab. Ja mida ta oma kodus askeldab? Üritab endalegi mingi aatompommi valmistada? Ja siis kui oli grillipidu, miks ta ütles oma naisele, et lapsed "are not ready"? Peategelane on hoos nagu ikka, kuid tundub liialt nutikas ning ta taust pole ka päris selge. Mida ta ikka enne Jerichosse tulemist tegi? Tema oskuseid vaadates tundub, et tüüp oli poole kohaga torumees/puusepp/kaevur jne. Tore ka, et toidupuudus on neil mõneks ajaks lahendatud, iseasi muidugi kui kauaks. Vaadeldes hetkest ühiskonna korraldust ("mina-võtansina ei saa midagi") usun, et peagi on ka see toidukraam otsakorral. Korea uudistekanal ei pakkunud ka midagi erilist tegelikult, me juba nägime eelmises osas kuidas Hawkins märgistas peamisi linne, samas said ka teised linnaelanikud informatsiooni juurde.


Aga meeldis osa ja kindlasti jälgin edasi (niikaua vähemalt, kuni tulnukad sisse tuuakse. Sellise sarja juures rahuldab mind rohkem kommunistide rünnak kui mingid rohelised mehikesed).

7,5/10
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 07, 2006 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Four Horsemen"

Kõige rohkem meeldis mulle selle osa juures see, et tolle poisi ja tüdruku teema kähku ära lõpetati, sest ma tõesti kartsin sealt mingit tobedat teismeliste armulugu. Ei saa muidugi kindlalt väita, et tulevikus midagi sellist ei juhtu, näiteks need pilgud seal õhtul peol võisid üht-teist tähendada, aga siiski loodan, et tegijatel on piisavalt mõistust sellisest libedast teest hoiduda.

Nagu AlienX'ile, jätab ka mulle Hawkinsi tegevus järjest kahtlasema mulje. Esimeses episoodis ei osanud ma sellele tähelepanu pöörata, aga nüüd küll. Minule jäi siiski mulje, et Hawkins üritas oma keldris midagi seina sisse müürida, mida täpselt, ei tea. Ehk tõesti tuumapommi? Very Happy Pigem arvan, et tegu võib olla valgustkartva informatsiooniga.
Põhiküsimuseks jääb siiski, et mis siis täpsemalt juhtus. Hiina/Korea/Jaapani või-mis-iganes-idamaa-kanal igatahes töötas, mis tähendab, et mujal tõenäoliselt sellist katastroofi ei toimunud. Kummaline on aga see, et uudistesaates näidatud kaardil neid punaseid ringe nüüd nii palju ka ei olnud, mistõttu tundub täielik infopuudus veidi ebaloogiline. On suhteliselt tõenäoline, et vähemalt mingi osa ülevõrkudest jääks rünnaku korral püsti ning satelliitside taastamine ei tohiks ka väga kaua võtta. Vähemalt USA valitsus/sõjavägi või muud võimustruktuurid ise peaks üritama mingit infot edastada.

Eriti ei meeldinud see, et vihm ei osutunudki radioaktiivseks ja Stanley rõõmsalt edasi elas. Mitte, et mul tema tegelaskuju vastu midagi oleks - seda üldse mitte, ta täitsa meeldib mulle ja meenutab Nathan Fillionit Firefly'st, aga lihtsalt sarja seisukohalt oleks tunduvalt mõjusam, kui inimesed, nende seas ka näilised peategelased, sureks nagu kärbsed. Ka ei keskendutud seekord eriti kaevanduses toimuva näitamisele, välja arvatud mitte eriti mõjusad stseenid hullunud Scottiga. See, et tema surm päris puhas polnud, paistis siiski kohe välja.

Linnapea mulle endiselt eriti ei meeldi, on selline tüüpiline redneck. Hell, seal linnas on peaaegu kõik tüüpilised redneckid. Very Happy Igatahes mina ootan nüüd järgmiselt osalt rohkem keskendumist linnast välja olukorda uurima saadetud tiimidele.
7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 07, 2006 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

1x03
Tankid liikusid ja lennukite pilootidel oli infopuudus, F16 mõllasid ka. Sõda?
Põhja-Korea on rünnaku taga? Igatahes lootsin ka mina, et vihm on radioaktiivne. Lõpus, see kus see Washingtoni-naine halas oma kurba saatust, oli päris koomiline tegelikult.

7 puntki ka minu poolt.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 07, 2006 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
1x03
Tankid liikusid ja lennukite pilootidel oli infopuudus, F16 mõllasid ka. Sõda?
Põhja-Korea on rünnaku taga? Igatahes lootsin ka mina, et vihm on radioaktiivne. Lõpus, see kus see Washingtoni-naine halas oma kurba saatust, oli päris koomiline tegelikult.

7 puntki ka minu poolt.


Ise mõtlesin ka, et miks hävitajad niisama kuskil Kesk-USA kohal ringi lendavad, tekkis mõte, et ehk oli tegu samamoodi rünnakuga reisilennukitelt, nagu 11. septembril. Samas võivad hävitajad muidugi sõjaolukorras ka niisama lennata.
Invasioon kui selline tundub siiski kahtlane - nii suurt operatsiooni pole võimalik märkamatult ette valmistada.

Kõige koomilisem koht oli minu arvates see, kui too Washingtoni-naine tuli majast välja, katsus seina, määris käe ära ja siis küsis:
"What's this black stuff?"
"It used to be Denver."

Ma saan aru küll, et tegelikult oli juhtunu traagiline ja midagi naerda seal ei ole, aga naljakalt ta siiski välja kukkus. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 10:18 am    Teema: Vasta viitega

Tegelikult mind häirib see, et kindlasti on veel väga palju inimesi elus. Vot kui Jericho oleks täiesti ainuke koht, mis ellu jääks, oleks palju huvitavam. va muidugi Euroopa ja Aasia jne.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 7:23 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka kolmanda osa ära.

5 punkti. Kohe üldse ei meeldinud.

Kõik need (armu)kolmnurgad mis tekivad on kuidagi sunnitud. Võltsid. Mulle see suund ei meeldi. Lisaks on sarja sisu natuke tobe. Teismeline poiss leiab kaubarongi (ja veel jalgsi)? Natuke liiga mugav.

Halb dialoog. Näiteks see kui leiti, et kogu toidu peab kiiresti ära tegema ennem riknema minekut. See peaks selge olema isegi ilma ütlemata, tulemuseks on see et tegelased paistsid lollimana kui nad tegelikult on.

Mulle ei meeldinud ka pidu. Mille üle nad pidutsesid? Saan aru, et suures paanikas/teadmatuses võtab inimene asju kergemalt, kuid see oli natuke liig.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Okt 10, 2006 3:49 pm    Teema: Vasta viitega

Olen oma kommentaariga natuke hiljaks jäänud, aga mis seal ikka. Sai alles eile pilootosa ära vaadatud.

Jericho idee tundus mulle väga huvitav ja ausaltöelda ootasin seda suure huviga, vist sellesügisestest sarjadest isegi kõige rohkem. Kahjuks osutus see sari pettumuseks. Minule pilootosast piisas, edasi vaadata ei kavatse. Kuigi järgnevad osad pidavat paremad olema, ma enam kui kahtlen, et sellest sarjast kunagi midagi eriti head tulla võiks. Ja kuna kõike sarju niikuinii kunagi ära vaadata ei jõua/viitsi/taha, siis mingi valik tuleb teha. Minu valikusse Jericho igatahes ei kuulu.

Sarja suurimaks miinuseks pean (pilootosa järgi otsustades) tegelaskujusid ja dialooge. Minu jaoks on need kaks omadust aga väga tähtsad (sellepärast kuulub näiteks Lost minu lemmiksarjade hulka)... hea idee või eriefektide najal korralik sari koos ei püsi, kui puuduvad huvitavad tegelased ja sisukas dialoog. Peategelane Jake ei säranud õigupoolest millegagi, mitte miski ei sundinud temale kaasa elama. Jättis täiesti ükskõikseks... nagu ta ise paistis üsna ükskõikne olevat selle suhtes, mis temaga ja tema ümber toimus. Nagu see stseen, kus ta elas üle kahe inimese surmaga lõppenud liiklusõnnetuse. Üsna emotsioonitult jalutas ta lihtsalt sealt minema ja hiljem unustas isegi mainida seda sündmust kellelegi. Mõneti on see, arvestades muid palju olulisemaid toimunud sündmusi, mõistetav, aga nii tähtsusetu sündmusega ka ju tegu ei olnud, et selle üldse ära unustama peaks (või vähemalt laskma vaatajal ära unustada).

Ka muud tegelased olid suhteliselt tuhmid. Välja arvatud võibolla see juba mainitud endine politseinik, kes oli tõepoolest ainuke isik, kelle motiivide ja tegemiste vastu huvi tekkis.

Ka dialoogide osas pean nõustuma mitme kaasfoorumlase kommentaariga, need olid tõepoolest imalavõitu ja üsna mittemidagiütlevad. Kõige parem sõna Jericho pilootosa iseloomustamaks on "igav". Kui sarjas ei ole midagi, mis sunniks sellele kaasa elama, siis jätab kogu tegevus üsna külmaks. Kahjuks peab ütlema, et ei ole see sari minu maitsele. Erinevalt näiteks Heroesist, mis hoolimata suhteliselt kli¹eelisest ja paljukasutatud ideest suutis just tänu karakteritele väga hea mulje jätta. Kahju, et Jericho hea idee niimoodi ära lörtsiti.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 Walls of Jericho

Nonii. Sisu polnud küll väga kiita, kuid sellegipoolest oli tegu suht hoogsa ja huvitava episoodiga. Näitas siis, et asi hakkab probleemsemaks muutuma bensiini vms puuduse tõttu. Tegelikult ma üldse mõtlen, mis siis saab, kui kõikidel elekter kaob? Meelde tuleb üks Miki Hiire koomiksi lugu, kus tulnukas tulevikust kaotas terve Pardilinna elektri ära ja alguses olid kõik linnaelanikud tujust ära. Miki katse Pardilinna elanikke ergutada, pannes tööle käsitsi karusell, ka ei õnnestunud. Kui Miki Hiirel kadus juba lootus üldse linna taastada, teatati talle, et linn on õnnelik, kuna peale karuselli parandamist hakati huvitavaid asju meisterdama, niisama koos mängima või siis lobisema. Ei tea, kas nii läheb ka Jerichos? Eks näis. The Radioactive Man rääkis ka siis, et Denveri ellujääjad on läheduses järve juures, kuid kui peategelane oma kaaslastega kohale jõudis, olid kõik hinge heitnud. Siis veel kindlasti see, et noor poiss läks selle tibi juurde peole ja siis ta nagu tõrjus ta jälle ära. Ennustan järgmist sündmust: tibi läheb tema juurde ja palub andeks, siis lepivad ära ja hakkavad suudlema. Tadaaa! Näete, ma olen ennustaja. Cool Must politseinik on ikka huvitav tegelane. Ma ei saa aru, mis ta mõtleb selle all, et kui tema tütar läheb poodi seab ta kõik ohtu? Ja kes ta on? Viimases kirjas ta kirjutas ju, et "We have a traitor, this RALLY POINT is not safe anymore" vms. VA kahtlaselt heroilikud ja labased dialoogid, ühed ja samad suhted, on sari sellegipoolest vaatamist väärt.

Osale annan 7/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 13, 2006 5:38 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 - "Walls of Jericho"

[Lost]Teised tulevad![/Lost]

Suuremalt jaolt nõustun shadowmani üsna karmi arvamusega, eriti peale neljandat osa. Idee ise ei ole küll üldse paha, aga teostus on see, mis mulle närvidele käib.
Põhiliini edasiarendamine oli selle osa juures ehk kõige huvitavam - Hawkins on üks kahtlane kuju ja see tema pere ei ole tegelikult tema pere, tundub mulle. Hakkab tekkima tunne, et USA suurlinnu ei rünnanud mitte mingi väline jõud nagu Hiina või islamiterroristid, vaid mingid ameeriklased ise. Võib-olla on näiteks tegu mingi radikaalse ususektiga, kes arvavad, et maailm tuleb millestki "puhastada", et siis uuesti alustada, või on näiteks tegu mingite tehnoloogiavaenlastega - kuigi see läheks jälle vastuollu tuumarelva ning arvutite kasutamisega. Igatahes jääb mulje, et Hawkins on rünnakutega kuidagi seotud - kas ta lihtsalt teab täpselt, mis juhtus, või on isegi üks korraldajatest.

Muu, kui üsna reaalne elektrikaotus välja arvata, oli paras juust. Eriti muidugi see teismeliste pidu - mulle lihtsalt käivad sellised tegevusliinid raskelt närvidele.

No saab 5 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ka Jericho saab täieliku hooaja (nagu Heroes).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Ka Jericho saab täieliku hooaja (nagu Heroes).


Ausalt öeldes ma nüüd ei teagi, kas rõõmustada või kurvastada. Very Happy Nüüd, kui sarja juba on vaatama hakatud, siis tekib endal mingi sisemine kohustus ka asi lõpuni vaadata. Samas pole Jericho end väga heast küljest näidanud, mistõttu on pikk kestvus nüüd nagu rist kaelas. Very Happy
Teisest küljest on jälle hea, et üks ulmesari ikka vastu peab. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Ka Jericho saab täieliku hooaja (nagu Heroes).


Ei, täitsa tore. Vähemalt on midagi vaadata. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Ka Jericho saab täieliku hooaja (nagu Heroes).


Just täna mõtlesin, et kas tuleb täishooaeg või mitte. Ma loodan ikka parimat sellest sarjast Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 19, 2006 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 "Federal Response"

Hakkab juba paremaks minema. Pingelisem oli see osa. Ericu otsus mitte oma kodu päästa oli mulle ikkagi tegelikult üllatus. Lõpp oli hea, huvitav, kas need olid USA tuumakad?
Ericu suhe selle baarinaisega on tegelikult nagu peale surutud, ei tundu päris "normaalne".
Igatahes tundub, et sari hakkab paremaks minema, alguses lihtsalt ei saanud vedama.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group