Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Jericho' arutlusteema
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Okt 19, 2006 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 Federal Response

Sellest hoolimata ratingud on head, niiet. Täitsa huvitav osa oli. Eriti märgiks ära, kuidas peategelane Ericu maja tulest "päästis". Sarja tegijad suutsid igastahes mind lollitada, et neeger jooksis minema, kuid ei, teine plaan oli tal lihtsalt varuks. Selle noore "nohiku" suhe selle ilusama tibiga on natukene naermaajav, eriti nendevahelised dialoogid. Tegelikult ma ei oskagi seda osa pikalt kommenteerida, oli perekonnavahelisi probleeme, Jericho jamadest päästmine ja kõik. Muidugi kruvis pinge üles lõpp, kelle omad need tuumakad siis on?

Kusjuures Jericho võib ka võtta tõelisuse vormi Laughing (Põhja-Korea värk)
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 19, 2006 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
1x05 Federal Response
Kusjuures Jericho võib ka võtta tõelisuse vormi Laughing (Põhja-Korea värk)


Enne selle sarja esilinastumist arvasin ka, et tegu Põhja-Koreaga, midagi pole seda veel ümber lükanud Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 - "Federal Response"

Üldiselt küll parem osa kui eelmine, kuid midagi eriti head see siiski polnud. Esimese häiriva asjana torkas silma see, et lindistatud teade Homeland Securityst käskis kõigil, kes ohutus paigas viibivad, sinna ka jääda. Mis ei ole muidugi üldse ebaloogiline, aga sarja vaataja jaoks paraku tähendab seda, et asi hakkab ülima tõenäosusega tohutult venima. Razz Põhimõtteliselt võib pidevalt uusi ohte välja mõelda, miks keegi Jerichost lahkuda ei tohiks.
Teiseks muidugi see idiootne tibi, kes paanitses selle üle, et ta oma meile ei saa vaadata ning need vestlused tema ja selle poisi vahel seal poes olid eriliselt nõmedad.

Nii-öelda kohustuslikuks "nädala ohuks" oli siis raamatukogu põlemine - millegipärast jäi mulle alguses mulje, et sellega hävitatakse kultuur ja tehakse ettevalmistusi elanike laskumiseks tagasi kiviaega, kus alustatakse põhimõtteliselt nullist. Päris nii siiski õnneks ei läinud, maja kustutati ära ja osa raamatuid toodi välja ka. Mind häirib peategelase Jake'i kangelaslikkus, et tema igale poole jõuab ja kõiki aitab; ta ei paista üldse selline tüüp olema, kes sellesse ossa sobiks.

Hawkinsi tegevus on endiselt ülimalt kahtlane - internetti õnnestus tal pääseda ning silma jäi mulle sealt kaks tundmatut keelt - üks ladina tähtedega näiv reklaamtekst, teine kirillitsas. Kas sellega vihjati sellele, et rünnaku taga võis olla Venemaa?
Episoodi lõpp vist pani punkti minu teooriale, et tegu võib olla USA-siseste jõudude rünnakuga, sest vaevalt USA ametivõimud omaenda tuumarakette enda pihta laskma hakkavad. Kui näidati tühja presidendi kõnepulti ja siis pilt järsku ära kadus, mõtlesin, et tegu on järjekordse vaataja petmisega, kuid hiljem tekkis idee, et võib-olla on USA-s endas siiski tekkinud vastolud, kus näiteks toosama Homeland Security ning sõjavägi võimu pärast võitlevad ja pilt kadus hoopis sellepärast, et üritati kedagi takistada midagi tegemast. Razz

6 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi teine seda sarja ka veel vaatab? Very Happy


1x06 - "9:02"

Kui võrrelda paari eelmise episoodiga, mis sarja taseme tõsiselt madalale viisid, oli kuues osa oluliselt parem, kuid tüüpvigadest pole muidugi endiselt lahti saadud.
Hea oli juba see, et tegevus läks kohe edasi täpselt sama koha pealt, kus see nädal varem pooleli jäi. Üks rakettidest plahvatas õhus, tekitades sellega elektromagnetilise impulsi, mis kogu elektroonika sarja jaoks mugavalt rivist välja lõi. Tagasi kiviaega? Selgusetuks jäi siiski, kas tegu oligi EMP-relvaga, või oli see tuumarelv, mis plahvatas. Nähtu igatahes pani mind edasi arendama eelmises osas tekkinud tunnet, et USA-s endas käib mingi võimuvõitlus ja võib-olla sai jälle keegi "jala ukse vahele" ja lasi raketi enne atmosfääris õhku, kui see kellegi pihta oleks lennanud. Muidugi on ka võimalik, et see polnud USA rakett, kuid see tundub vähetõenäoline.

Peale seda tehti loos väike hüpe ja mindi kohe kaks nädalat tagasi. Tundub, et see tasus end ära, sest sarja toon muutus selle tõttu tunduvalt huvitavamaks. Loodetavasti ei hakata meile nüüd ainult Losti stiilis flashbacke näitama sellest, mis vahepeal toimus. Very Happy
Asjad on igatahes karmiks läinud ning kahtlused USA olukorra üle süvenesid minu jaoks veelgi - nüüd, kui möödunud on juba ligi kolm nädalat, on selge, et kui oleks tahetud, siis selle aja peale oleks suudetud mingit informatsiooni edastada.
Õnnetustel on kombeks ikka hulganisti koos tulla ning Stanley maisi sisse olid putukad tekkinud. Mingis mõttes tundus see mulle katsena asju üle dramatiseerida, s.t. lisaks isoleeritusele tekiks nüüd ka toidupuudus, kuid nii kaugele siiski ei mindud. Tekkis muidugi jälle küsimus, et kas äkki sarja tegijad ei julgenud asja nii troostituks ajada? Very Happy Muidugi andis see hea võimaluse käsitleda inimeste käitumist ja tekkinud usaldamatust selles olukorras, kuid ideaalne tegevusliin see siiski polnud. Arusaadav, et Stanley pidas maisi enda omaks, kuid selles olukorras käitus ta ka ise natuke liiga kitsarinnaliselt ning linnapeal oli õigus, kui ta ütles, et selle jagamist ja hoiustamist tuleks korraldada. Lõpus pandi Stanley ikkagi tema jaoks suhteliselt ebameeldivasse olukorda, sest kui kogu linnarahvas tuleb sulle appi maisi koristama, siis ega vist muud üle ei jää, kui linnapea arvamusega nõustuda ja viljasaaki teistega jagada.

Peategelase Jake'i lugu arendati tublisti edasi seoses Greenide perekonna hobuste varastamisega - mõte iseenesest muidugi hea, sest niisuguses olukorras on see täiesti usutav nähtus - kuid nagu ka maisisaaga puhul, lahenes olukord lõpuks positiivselt vähemalt selles mõttes, et loomad saadi tagasi. Episoodi üks kõrgpunkte oli minu jaoks vaidlus Jake'i ja tema linnapeast isa Johnstoni vahel. Kli¹eeline küll, kuid päris hästi mängitud ja sisaldas situatsioonile sobivat pointi. Tõepoolest, kui linnapea pere ja politsei enam ise seadusi ei austa, ei saa nad nende täitmist ka teistelt nõuda.
Muuseas, lennuväljal lennukite nägemine pani mõtlema, et miks seda kohta varem polnud mainitud. Kindlasti leidub Jericho elanikkonna seas mõni piloot, kes oleks võinud välja lennata asja uurima autodega mineku asemel. Muidugi peale EMP-d lennukid vist enam ei tööta, aga varem oleks ju saanud. Jake'i ja Greenide pere juurde tagasi tulles mainiks seda, et huvitav oli Jake'i mineviku kohta natuke rohkem teada saada - niisiis oli ta olnud pätt ja kaabakas Very Happy ja kuna ta rääkis politseiga, siis sai keegi kaaskaabakatest kuuli pähe.
Seda veel ka, et Jake'i ema suhtus hobuseid varastada aidanud poissi liiga pehmelt - rehabilitatsiooniga, nagu ta ütles, sellist tüüpi ei paranda. Varsti on ta tagasi ja ilmselt hullemate tegudega.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 27, 2006 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mina vaatan Smile
1x06 oli oluliselt parem teistest, kena on pesapalli mängida mobiilidega Very Happy
Lennukid peaksid ikka ka peale EMPd töötama, sest miks oleks pidanud nende elektroonika töötama sel hetkel? Mu teada EMP hävitab kõik töötava elektroonika, mitte mittetöötava ka, näiteks lülitad arvuti välja enne EMPd ja pärast võid uuesti tööle panna, midagi pole tal viga Razz
Mitte tagasi kiviaega vaid westerni Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Okt 28, 2006 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

1x06 - 9:02

Vaatan vaatan, lihtsalt ei olnud parajasti aega vaadata, just leidsin momendi et seda teha. No Jericho liigub nii nagu ikka edasi, ei lähe paremaks just väga aga ka mitte halvemaks. Mulle pmst sari meeldib, selline kergemat sorti meelelahutus. Tore oi ka, et sari kaks nädalat edasi hüppas tõesti, muidu muutuks imelikuks et iga päev mingid õnnetused/sekeldused juhtuvad. Laughing Eriti tõstab kahtlust ikkagi see neegrist ment, kas ta polegi siis perekonnaliige? Või miks teda ei olnud pildil ning ta hiljem selle peale kleepis. Või oli ta samal ajal eemal, näiteks teenistuses? Tegelikult on sellele sarjale tahes tahtmata kleebitud külge mingid armusuhted ja enam-vähem on aru saada, kes kellega kokku saab jne. Näiteks Stanley ja see "snoob" linnavurlest naine. Kõige huvitavamaks tegelaseks pean vist Ericut, kellel tundub olevat vist kõige raskem. Jake tagatausta valgustati ka natukene, kuid mnjah, mis tegelikult ikkagi tol ajal juhtus? "Hey writers, flashbacks!" Laughing . Lõpus oli ka vangikongis kribatud Jake poolt "Screw this town" vms.

Mnjah, enesest midagi erilist ei kujuta, kuid meeldib.

7/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 28, 2006 6:40 pm    Teema: Vasta viitega

Mu meelest pole kinni mitte Jake olnud, vaid see paharett ja ta kirjutas Jake kohta sinna.
See mustmees on küll pereliige, aga oli 4? aastat eemal...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Okt 28, 2006 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 ja 1x06

Väikeseks üllatuseks peab tõdema, et mulle meeldisid. Olin vaikselt selle sarja juba maha kandnud kuid tuleb tõdeda et lootust veel on. Sarjal on omad vead millega tuleb leppida (paiguti esinev lollus, kli¹eelisus ja halb dialoog), kuid huvi säilib.

Hawkinsi ja Jake minevikud on sarja huvitavamad osad. Meeldis Hawkinsi tütre küsimus Jake kohta - kas tegu hea või halva mehega - ning Hawkinsi vastus sellele.

Panen mõlemale 8 punkti.

PS. Enterprise, polnud sinu signatuuri ennem tähele pannud, päris hea ütlus.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Okt 31, 2006 11:37 am    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Mu meelest pole kinni mitte Jake olnud, vaid see paharett ja ta kirjutas Jake kohta sinna.
See mustmees on küll pereliige, aga oli 4? aastat eemal...


Nope, see oli tõesti Jake kirjutis. Aastaks oli 92 ja see oli tema kirjutis. All oli veel kirjas "Jake Green". Wink
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 31, 2006 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
FLT kirjutas:
Mu meelest pole kinni mitte Jake olnud, vaid see paharett ja ta kirjutas Jake kohta sinna.
See mustmees on küll pereliige, aga oli 4? aastat eemal...


Nope, see oli tõesti Jake kirjutis. Aastaks oli 92 ja see oli tema kirjutis. All oli veel kirjas "Jake Green". Wink


Hmm, ok, teinekord peab siis tähelepanelikum olema Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Nov 02, 2006 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

1x07 Long Live The Mayor

Päris hea osa oli, isegi parem kui eelmised, kuigi väga paljut ka nüüd ei juhtunud. Kohati häirib see, et Jake'st on saanud "Jack of all Jericho". Päästab, aitab, jõuab igale poole jne. Eric meeldib mulle rohkem, ta on selline tõsisem. Muidu enam need dialoogid nii juustused ei paistnudki, va paar kohta. Meeldis, et sisse toodi see kuri gäng vms, kes polegi nüüd väga kurjad, aga lihtsalt nende imid¾ on selline. Muidu suht vaikne osa oli, pühendati rohkem tegelaste omavahelisele suhtele ning meenutustele. Seda tõestab kasvõi Hawkinsi ja tema naise vaheline konversatsioon. Tegelikult mulle ses suhtes meeldiski, et võeti natukene aeg maha ja ei ole mingit "danger of the weeki". Saime ka teada, et Washington on läinud ning NY on elus (vist..). Võiksid ka valgustada ründajate kohta. Korea? Lähis-Ida terroristid? Rise of NSV?

Nu see osa saab igastahes 8 punkti, meeldis jällegist. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 02, 2006 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Anna ka 7ndale 8 puntki.
Mind isegi natuke häirib, et on võimalus, et NY alles on. Jätab sellise mulje, et elu võib normaalseks tagasi minna, need tuumakad mis välja tulistati 5ndas osas, ei tundu sellisel juhul tähtsust omavat, kui terve suurlinn alles on. Aga samas on seal kindlasti paanika ka, vaevalt elu normaalne seal on. Kas ma kuulsin õigesti, et 3 venda üritasid NYs tuumapommi õhata? Pole eriti tähelepanu osutanud mõnedele kohtadele, sest polnud lihtsalt aega kõigega korraga tegeleda Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 07, 2006 12:03 am    Teema: Vasta viitega

1x07 - "Long Live the Mayor"

Põhiline uudis selles episoodis oli kindlasti see, et vähemalt New Yorgis üritati tuumapommi lõhata mingis minibussis, mitte ei olnud tegu raketirünnakuga. Sellest ja muust dialoogist võib järeldada, et pigem oli tegu ikkagi terroristide rünnakuga. Ja reaalsust arvestades on suhteliselt võimatu ette kujutada, et tegu võiks olla kellegi muu, kui islamiterroristidega.
Suhtelise üllatusena tuli see, et ka Lawrence sai tuumapommiga, sest tegu on suhteliselt väikse linnaga, kus elab vähem kui 100 000 inimest. Wikipedia annab küll sellise seletuse -
Tsiteerin::
The people of Jericho wonder why Lawrence would be attacked. This may be a tribute to the 1983 TV movie The Day After, in which Lawrence suffered heavily after a Soviet nuclear strike on nearby Kansas City. Or this may just be a reference to the several exterior shots in the pilot episode that were filmed in Lawrence.
- kuid loogiliselt on sellist rünnakut siiski raske põhjendada.
Hawkinsi teemat arendati ka edasi, kuid seda segasemaks ta olemus muutub. Kohati jääb mulje, nagu oleks ta üks ründajatest, siis aga jälle tundub, et tegu pole mingi paha mehega. Kuigi ma pean ikagi tunnistama, et tema pereprobleemid on minu jaoks suhteliselt igavad.

Suhteliselt hästi meeldis mulle ka see tegevusliin, mis tutvustas Jonah' 'maffiat' - tundus üsna realistlik käsitlus ning pakub kahtlemata võimalusi huvitavamateks ning vastuolusid käsitlevateks lugudes tulevikus.
Kõige nõmedam oli muidugi nende teismeliste lugu - võttis aega, mis ta võttis, aga lõpuks jõuti ikka selleni välja, et Dale kolis vähemalt ajutiselt tüdruku poole elama. Very Happy Oijah, ma kohe ei tahagi teada, mis sellest välja tuleb. Razz

Episoodi parim naljakoht oli minu arvates see, kui Stanley valas värskelt lüpstud sooja piima Mimi maisihelveste kaussi, on purpose. Laughing

Üldiselt oli väga rahulik osa ja mitte eriti huvitav, 6 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Nov 09, 2006 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

1x08

OEH! Kirjutasin pika kommentaari ning vale klahvivajutus, oeh.... ütlen siis vähemalt, et tegu oli hoogsa ning põneva osaga.

8/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

1x08 - "Rogue River"

Jake: "This is the world we live in now."

Hmm... kui see oleks ainuke Jericho episood, mida ma näinud oleks, siis võiks arvata, et tegu on täitsa hea sarjaga. Very Happy Minule meeldis tunduvalt rohkem kui varasemad episoodid, sest oluliselt vähem näidati mingile seebikale sarnanevat linnaelu. Okei, Ericu ja tema naiste lugu kiskus küll sinna kanti, aga õnneks ei pööratud sellele mingit erilist tähelepanu sel korral.
Hawkinsi teema oli suhteliselt huvitav ning ma päris hästi ei saanudki lõpuks aru, kas ta rääkis FBI kohta tõtt või lihtsalt poetas selle märgi sinna keldrisse leidmiseks. Ilmselt siiski kõigest järjekordne vale.

Kõige huvitavam oli muidugi Jake'i ja Ericu retk Rogue Riverisse. Mulle on alati meeldinud kaadrid linnadest, mis on inimtühjad, kuigi peaksid tegelikult kihama (nt "28 päeva hiljem") ning ka seekord ei valmistanud hüljatud atmosfäär mingit pettumust. See mustanahaline haavatud palgasõdur, kes lõpuks otsustas surma saada, oli küll väga kli¹eeline tegelane, aga üldmuljet õnneks ei rikkunud.
Muidugi tundus ka, et põnevust aeti kunstlikult üles - näiteks Ravenwoodi sõdurid pidid muidugi täpselt samal ajal sinna tulema ning tuli välja, et isale võetud rohust ei piisa. Iseenesest muidugi realistlikud võimalused ja vastavad täiesti Murphy seadustele, aga päris tõsiseltvõetav mulje mulle siiski ei jäänud.
Aga kõigele sellele vaatamata ikkagi parim osa seni. Cool


Muuseas, 29. novembri episoodiga läheb sari puhkusele kuni 21. veebruarini 2007. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 6:05 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x08 - "Rogue River"
Muuseas, 29. novembri episoodiga läheb sari puhkusele kuni 21. veebruarini 2007. Razz


Jama, lootsin, et näitavad järjest ära...

Päris hea episood oli, võiks kõik sellised olla. Kas FEMA on ka käest ära läinud valitsusorganisatsioon? Või Ravenwood tegutses ilma FEMA teadmata nii?
Hawkins lasi vist oma tütrel selle märgi sinna poetada...
Tundub, et tegu oligi terroristide rünnakuga USA vastu. Väga ulatuslik rünnak oli ja Hawkins teadis sellest, kui ta on valitsusagent, siis oleks pidanud vast president ka sellest teadma ning arvatavasti on ta elus.
Ju tulevik näitab mis saab.

9 punkti.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Nov 16, 2006 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

1x09 - Crossroads

Hands down, siin pole midagi öelda. Tegu oli suurepärase osaga ning Jericho parima osaga. Jagus nii draamat kui ka põnevust. Enamusajast keskenduti just siis Ravenwoodi väiksele rünnakule, mis õnneks neil ebaõnnestus. Teine pool aga rääkis Emily nn pulmapäevale, mis ei toimunud. Kahjuks pikalt ma ei jaksa kommenteerida (ohh mind küll), kuid selle episoodi peab ise nägema. Imo seekord oli väga hea näitlejatöö kõigi poolt ja palju põnevust.

9,5/10, päris kümneid ei taha loopima hakata. Laughing
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

1x09 - "Crossroads"

Nojah, esimene ehmatus oli küll räige, sest ma suure hirmuga mõtlesin, et nüüd on ka Jericho flashbackide näitamise teed läinud, nagu paljud teisedki sarjad Losti eeskujul. Minu see Emily lugu eriti pinget ei pakkunud ja tundus kuidagi ebaolulisena.
Ericu peredraama on küll kli¹eeline ja meenutab väga tavalisi seebikaid, mida Kanal2 pidevalt näitab (ei, ma ei vaata neid Very Happy), kuid vähemalt tekitab huvi teada saada, kuidas see konflikt laheneb. Nagu ma aru sain, ei tea siis Eric endiselt, et April ootab temalt last - huvitav, kas see oleks tema otsust kuidagi muutnud?

Ravenwoodi meestega osa episoodist oli oluliselt parem, kuigi seda, et silda õhku ei lasta, oli kohe ette näha - sellise asja tegemine on iganädalase sarja jaoks lihtsalt liiga kallis. Very Happy Häiris natuke see, et enne plaanitavat õhkulaskmist jäeti täiesti korralikke autosid teisele poole silda. Ok, hetkel neil ju kütusega priisata ei ole, aga millalgi võib ju jälle vaja minna.
Silla hävitamine pakkus muidugi päris head arutelu ning argumente oli mõlemal poolel - linnapea seisukoht tundus küll kuidagi idealistlikuna, kuid teisalt oli tal jälle õigus, et nii hävitaksid nad ka oma võimaliku taganemistee.
Tahaks teada, mis diili Eric Jonah'ga tegi... ei usu, et ta päris niisama appi tuli. Razz
7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 12:31 am    Teema: Vasta viitega

1x09 "Crossroads"

Põhimõtteliselt on kõik eespool juba õeldud. Millegipärast mina küll arvasin, et nad lasevad selle silla õhku Razz
Miks Ravenwood Hummeritega sõidab? Ja siis varastavad veel kütust ka, endal keeris paagis Very Happy

Igatahes 8 puntki minu poolt.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 24, 2006 11:26 am    Teema: Vasta viitega

1x10 - "Red Flag"

Do not fight. China is your friend.

Päris huvitav episood oli seekord ja pakkus natuke mõtteainet ka. Päris segane värk - vene lennukitega visati alla Hiina humanitaarabi USA Õhujõudude langevarjudega. Seletus sellele peab olema kas väga lihtne või väga keeruline. Kõige suurema küsimuse tekitasid just need lendlehed, kus oli kirjas, et ärge osutage vastupanu ja et Hiina on sõber. Tõepoolest, kas on võimalik, et Hiina ründas USA-d ning üritab nüüd, nagu Jake arvas, teise rünnakulainena inimesi mürgitada? Või on asi selles, et Hiina tõesti saatis abi, kuid kusagil mujal USA-s arvati, et Hiina ründab ja lasti mõned abilennukid alla? Mõlemal juhul on võimalik seletada saatehävitajate (sedapuhku MiG-29) kasutamist.
Siiski tuleb mulle meelde, et ühes episoodis mainiti, et osas "9:02" nähtud raketid lendasid ida poole, mis ei oleks loogiline, kui USA üritaks Hiinat vastu rünnata, sest Hiina on USA poolt vaadates läänest lähemal.
Muidugi oleks veel päris huvitav twist, kui tuleks välja, et tegelikult hoopis USA ründas kedagi esimesena (see seletab samuti sündmuste ootamatust, sest kui plaanid kellegi vastu tuumarünnakut, siis ei hakka sa sellest kõva häälega meedias pasundama), kuid selle vastu räägib nagu see seik, et vähemalt New Yorgis oli tuumapomm mingis minibussis, mis ühtlasi tähendab, et USA-vastane rünnak oli ilmselt pikemalt ette plaanitsetud.

Abisaadetiste jagamine oli ka päris hästi korraldatud - õige on see, et kaup tuleks kokku koguda ja jaotada vastavalt vajadusele. Jonah on ka linnale jätkuvaks ohuks, kuid Emily poolt oli täitsa üllatuslik mõte minna salaja kaasa ja generaator ise tagasi varastada, sest ta teadis, et Jonah ei lase oma tütre pihta tulistada.
Lõpus suudeti ka veel ootamatusega ¹okeerida - valitses küll seoses tänupühadega selline meeldiv õhkkond, kuid siis rünnati järsku poemutt Gracie't. Igatahes ma pean ausalt tunnistama, et minul temast kahju küll ei ole ja loodan, et teda ära ei päästeta. Very Happy Ta oli lihtsalt selline ebameeldiv tegelane.
8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group