Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

nuBSG - 3x01 "Occupation" ja 3x02 "Precipice&
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi
10
62%
 62%  [ 5 ]
9
37%
 37%  [ 3 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Ja muuseas, kas keegi veel selle peale naeris: Question



Tegelikult leian, et selline hoiatus peakski nii naturaalsetel sarjadel/filmidel ees olema, sest kuueaastasele oleks ikka nende episoodide sisu suhteliselt keeruline selgeks teha. Wink
Arvestades selle sarja näitamise kellaaega, ei näe ma antud kirjas midagi imelikku.

Enterprise kirjutas:
Ducki tegu on tähendusrikas mitte ainult sarja enda, vaid ka üldisemas mõttes. Ajal, mil USA on endiselt ¹okeeritud 2001. aasta 11. septembri sündmustest ning alles lõppes sõda Liibanonis ja Iisraelis, on sellise asja kujutamine vägagi julge samm. Ehk paneb see ka mõned ameeriklased probleemide üle veidi teisest küljest järgi mõtlema, kuigi võib ju kahelda, kas enamikel neist piisavalt mõistust on sellise seose taipamiseks.


Isiklikult olen arvamusel, et suitsiiditerrorism ei ole õigustatud ükskõik millises vormis ja ükskõik millisel eesmärgil. Inimesel ei ole õigust ei teistelt ega ka endalt elu võtta. Millest tulenevalt olen ma ka igasuguse sõja vastane, kuid see ei puutu teemasse.
BSG sõjaolukorras oli muidugi Tigh õigustusel tõetera sees, mõlemat pidi saab sõdur surma (kas ta läheb teadlikkusse surma või mitte nii teadlikkusse surma, polegi tõepoolest väga oluline). Surma said antud olukorras vaid teised sõdurid ja cylonid.
Mis puutub aga kaasaja näitesse, siis leian, et tsiviilelanike tapmine ükskõik mis põhjusel, on suurim kuritegu, mida üks "sõdur" korda saata võib ja sellele on absoluutselt võimatu mingit "aga" lisada.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Ja muuseas, kas keegi veel selle peale naeris: Question


Ei. Olen TrekRangeri jutuga nõus. Igati õigustatud hoiatus.

Olen inimene kellele võikused ei meeldi. See on ka põhjus, miks ma horrorit ei vaata. BSG pole võigas, kuid sellistele hoiatustele on alati oma koht olemas. Näiteks kui mul oleks 5-6 aastane laps, siis ma arvatavasti (loe: päris kindlasti) ei laseks tal selliseid asju vaadata.

Olen täheldanud, et viimase 5 aastaga on TV sarjad muutunud palju vägivaldsemaks (julgemaks). Kõik tahavad vaatajat shokeerida. Eelmise hooaja "24" oli selles mõttes hea näide. Paari aasta tagune Jeremiah võigas osa "And the Ground, Sown with Salt" tundub praegu juba halenaljakas. Ma ei leia et palju paljast pinda, verd ja võikust oleks automaatselt hea televisioon. Vaataja shokeerimisega minnakse sageli liiale ja jäetakse sisu teisejärguliseks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:

Olen inimene kellele võikused ei meeldi. See on ka põhjus, miks ma horrorit ei vaata.


Sama siin.

Hoiatus on tegelikult Scifi kanali kaitseks väga hea. Nüüd ei saa Vene uusrikkurid õelda, et nende lapsed saavad halba mõju BSG vaatamistest (nii nagu Simpsonitega juhtus...)
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Aga minule näiteks horror väga meeldib. Very Happy
Tegelikult ei ole see muidugi asja point. Ja naerma ei ajanud mind ka sugugi mitte konkreetselt see tekst seal alguses, vaid selle taga peituv. Lihtsalt üks järjekordne näide üleregulatsioonist.

Ja Ronald D. Moore'i eesmärgiks ongi selle sarjaga inimesi erinevate probleemide üle mõtlema panna - seda ta on juba nähtavasti saavutanud. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Okt 08, 2006 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Lihtsalt üks järjekordne näide üleregulatsioonist.

Ma ei pea seda üleregulatsiooniks.

Üleregulatsioon on see, et 16 aastane ei saa USAs kinos üksi vaadata filme mis on R reitinguga. Üldse on see asi minuarust paigast ära. Filme nagu Matrix ja Sin City/Reservoir Dogs ühte patta panna on liig. Reitingud peaks olema vaatajat abistavad. Igaühele näiteks ei meeldi kuidas kehaosi võikal moel üksteisest eemaldatakse (võibolla paljudel hakkab sellistel juhtudel adrenaliin möllama, minul kahjuks või õnneks mitte).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Osad meeldisid, kuigi osad olid mõnesmõttes eraldiseisvad hindan neid ühe tervikuna 10p vääriliselt.

Mis puutub sellese kirja episoodi alguses, siis mina pean küll seda üleregulatsiooniks.

Minu 7 aastane vend on suur Prison Breaki, Losti ja BSG fänn ja ma isiklikult ei leia küll, et nende vaatamine talle halvasti mõjuks, pigem on tegemist kasvatusliku elemendiga, tihti arutame mõningad kitsaskohad lahti. Miks mõni inimene käitub mõnes situatsioonis just nii nagu ta käitub jne. Võimalik, et antud seriaalid tõesti kõigile tema vanuselistele ei sobi, aga antud kiri küll kedagi eemale ei peleta. Kui vanemad oma lastega tegeleda ei armasta ja neid niisama kuskile teleka ette suruvad ja huvi ei tunne, mida nad sealt täpselt vaatavad, ei ole sellistest kirjadest ka mingit kasu. Kuid kui vanemad tunnevad selle vastu huvi, mida nende laps kuskilt kuuleb/näeb, siis nad reguleerivad juba antud valdkonda ise, seega pean seda teksti mõtetuks.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Võimalik, et antud seriaalid tõesti kõigile tema vanuselistele ei sobi, aga antud kiri küll kedagi eemale ei peleta. Kui vanemad oma lastega tegeleda ei armasta ja neid niisama kuskile teleka ette suruvad ja huvi ei tunne, mida nad sealt täpselt vaatavad, ei ole sellistest kirjadest ka mingit kasu. Kuid kui vanemad tunnevad selle vastu huvi, mida nende laps kuskilt kuuleb/näeb, siis nad reguleerivad juba antud valdkonda ise, seega pean seda teksti mõtetuks.

Sa lähened valest vaatenurgast. Kirja mõte pole lapsi eemale peletada, vaid hoiatada et sisu võib lastele mitte sobiv olla. Kiri on abistav, mitte keelav. Mina pean seda vajalikuks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group