Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x07 "The Other 48 Days"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
7%
 7%  [ 1 ]
9
46%
 46%  [ 6 ]
8
23%
 23%  [ 3 ]
7
15%
 15%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
7%
 7%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 9:33 am    Teema: Lost - 2x07 "The Other 48 Days" Vasta viitega

Episood on eetris 17. oktoobril 2006 kell 20:30 Kanal2's

"Teised 48 päeva"
Saame teada, mis täpselt juhtus Ana Lucia ja teiste ellujäänutega lennuki tagaosast, kuidas nad end saarele sisse seadsid ja Teiste rünnaku alla sattusid.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:56 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

No kahjuks teenib osa väga madala skoori. Mitte et see halb poleks olnud, aga niiviisi venitamine. Ja mina veel ootasin eelmine nädal pikisilmi uut osa.

Muidugi oli tore, et ta ka nende läbielamisi näitas. See Ana-Lucia tegelikult ei tundugi nii halb ja minu arust on ta õige inimene liidriks. Ja ta oli tähelepanelik ka selle reeturi osas, kes stiilselt ora otsa sattus. Muidu näitas sedasama, mida Lost'i esimesed osadki.

Ega polegi siin mingit pikka kommentaari oodata, 5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

Erinevalt eelmisest kommenteerijast pean mina seda episoodi väga heaks. Tõsi küll, selle osaga venitati tegevustikku veelkord, kuid samas lisati palju olulist. Eriti meeldivaks värskenduseks oli "tavaliste" tegelaste pea täielik puudumine.

Episoodi oli huvitav vaadata eelkõige seetõttu, et alguses oli väga kerge paralleele tõmmata seninäidatud ellujäänute grupiga - valitses segadus, inimesi oli vaja aidata, mõned surid jne. Kuid "tänu" Nende tulekule võtsid arengud veidi teise suuna ning nende "ühiskond" muutus oluliselt karmimaks. Päris osa alguses oligi tunne, nagu vaataks esimest osa uuesti üle, kuigi sooviks väljendada imestust selle üle, et lennukis olijatest nii paljud ellu jäid - nimelt kui lennuk suure kiirusega vette kukub, siis pole efekt eriti erinev vastu betooni lendamisest; Bernardi puu otsa sattumine oli seda kummalisem.

Teiste kohta tuli ka uut infot - inimesi näpati siis nimerkirjade asemel. See, miks võetakse lapsi, on selge: Teistel on vaja ilmselt oma ridu täiendada.

Ei tea, kas Sayid kuulutab nüüd Ana Lucia vastu džihaadi välja...? Razz

Hea osa oli, panen 9 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Selle episoodi kohta võiks öelda, et käis küll.
Idee ka lennuki tagaosas olevate inimeste läbielamisi tagantjärele näidata oli tegelikult väga hea ja tänu sellele saime paremini tundma õppida ka uusi tegelasi, nagu Eko ja Ana Lucia, kuid midagi jäi puudu. Ma ei tea kas ma saangi siinkohal öelda, et selle teise 48. päeva näitamine oleks olnud igavalt tehtud, aga lihtsalt see tundus nii sarja alguse moodi, et ei tekitanud enam pinget. Võibolla oleks sarja hakanud ka samasuguse huviga vaatama, kui näiteks alguses oleks näitama hakatud üldsegi neid tegelasi. Igal juhul informatiivne episood oli ja vastas Lostile just mitte väga omaselt päris mitmele varem tekkinud küsimusele.

Siiski pean mõneti nõustuma ka AlienX seisukohaga, sest episood oli jälle üheks vahendiks sarja venitada ja nädal aega oodatud episood ei vastanud just päris vaataja ootustele. Tõesti oleks tahtnud näha, et vähemalt üle-eelmise episoodi viimasele sündmusele oleks mingigi jätk tehtud. Nüüd tuleb jälle terve nädal oodata, et teada saada, mis edasi juhtuma hakkab ning võib kindel olla, et ega eriti midagi ei hakkagi juhutma. Kardan, et järgmine nädal leitakse jälle mingi viis tempo allakruvimiseks.

Hindeks siis 7 punkti. Põhimõtteliselt võib siis isegi öelda, et hea osa oli, lihtsalt ootused olid veidi kõrgemad. Smile

Edit: Pärast Enterprise'i kommentaari lugemist tuli veel üks mõte juurde. Ka mulle meeldis nende inimeste näitamisel see kuidas nende olukorda alguses tuntud tegelaste omale sarnasena näidati ning kuidas see siis järsku muutus. Ajapikku tekkis nendel inimestel saarest sootuks karmim ja hirmuäratavam tunne. Antud seik oli tõepoolest väga hästi teostatud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 4:57 pm    Teema: Vasta viitega

Annan 8 punkti.

Minu arvates väga hea osa. Olgu ta siis jälle venitamine või mitte. Vähemalt saime väga palju olulist informatsiooni juurde, sest isiklikult tahtsin juba pikisilmi teada saada täpsemalt mis siis teisepool saart juhtus. Ana Lucia jätab jah sellise väga karmi mulje ei oska tema kohta veel väga midagi öelda. Eks paistab. igal juhul jäin osaga suhteliselt rahule.
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti

Erinevalt teistest pean ma seda episoodi üheks kõige paremaks "Losti" osaks üldse. Mulle meeldis see, et terve osa oli üks suur flashback ja keskenduti vaid tagaosa ellujäänutele. Selles osas oli mitmeid häid rolle, meeldis Ana Lucia ja eriti Goodwini osa. Saime nüüd ka natuke Teistest teada.
Nimelt jäid tagaosa ellujäänud Teiste rünnaku alla erinevalt esiosa ellujäänutest. Rööviti lapsi ja mitmed ellujäänud surid, kuni jäidki alles need 5, keda me lähemalt teame. Meeldis ka see, et näidati erinevate päevade sündmusi ja seda mõõdukate pausidega. Asi oleks ehk natuke igavamaks muutunud, kui oleks rohkem päevi näidatud.
Nägime lähemalt ka üht Teistest, kelleks oli Goodwin. Ta tundus terve episoodi vältel väga sümpaatne olevat ja olgugi, et mul on osa varem nähtud, tuli tema Teiseks olemine tagantjärele ikka üllatusena.
Kui Ana Lucia tema tõelise olemuse paljastas, siis ütles ta et röövitud lapsed elavad hästi ning et ta tappis ühe ellujäänu Nathani, sest ta polnud hea inimene, mis tegi nende põhimõtted ja arusaamad segaseks. Ka oli Teistel laste röövimisel kaasas nimekiri, mis koosnes röövitute nimedest ning nende kirjeldustest. See lisas nende olemusele veelgi müstikat ja salapära ning lõpuks oli ikkagi tunne, et me teame Teistest piinlikult vähe. Siiski saime me nende kohta mitmeidki vastuseid.

Meeldisid osa lõpu poole need hetked, kus näidati parveliste saabumist ning kuidas ühe loo otsad hea muusika taustal kokku tõmmati.
Pean osa suurepäraseks just heade rollide, teistsuguse stiili ning erinevate lugude sidumise pärast.
Jään huviga järgmist osa ootama, sest siis peaks lugu edasi minema eelmises osas poolelijäänud koha pealt.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpuks ometi veidi vastuseid. Ei midagi murrangulist, kuid siiski. Väga huvitav oli: uued tegelased, uued lood, uued põhjused. Kohe oli näha, et tegu on mingi teise osaga saarest - teistsugune pinnamood jms.
Tõsiselt närvidele käis aga viis, kuidas kaamera hüples, kui Nemad esimesel ööl tulid. Pime oli ja niiviisi ei näinud mitte kui midagi. Mitte et see eesmärk oleks olnud, aga ikkagi.

9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 19, 2006 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Lennuki ninaosa rahva juures oli Ethan. Siis kui esimest korda vaatasin, tundus mingitmoodi loogiline, et äkki on siis Nathan ka üks Teistest Very Happy
Ethan
Nathan.. Very Happy Goodwini käitumine oli sümpaatne. Nathani tapmine tuli ka väga ootamatult.
Kõik eelnevalt teiste poolt öeldud.
Panin 9 punkti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Binx
Kadett


Liitunud: 14 Okt 2006
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Püh Okt 22, 2006 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun eelnevate postitajadega, hea episood oli.
Ja pani mõtlema, et ehk on keegi põhiliste tegelaste hulgast ka 'Teine'.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 22, 2006 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Panin vist 7 või 8 punkti, ei mäleta enam. Razz

Aga ma mäletan, et osa meeldis ja mind ei häirinud, et tulistamisele lahendust leitud. Venitamine see minu arust ei olnudki, varem või hiljem oleks pidanud ikka Teistest Teistest rohkem rääkima ja hea, et kogu nende lugu ühte episoodi kokku võeti.
Varem mainiti, et imelik õnnetuse juures on see, et nii suure hooga kõrgelt kukkudes nii paljud ellu jäid. Seda mainiti ka, et Bernardi puu otsa sattumine väga kummaline oli. Mina lisaks juurde, et ei suuda minu mõistus seda võtta (olgu Ana nii tugev kui tahes), kuidas Ana Lucia Bernardi sealt puu otsast alla aitab, kui mees ise seda teha ei suuda. Smile
Pärast mõnda häirivat hetke alguses läks lugu huvitavamaks, saime rohkem teada nii Esimeste Teiste kui ka Teiste Teiste kohta. Goodwini reeturlikkus oli üpriski ootamatu ning fakt, et Ana Lucia temaga üksinda lahkus näitas naise julgust ja kindlust. Arvatavasti ta teadis, et mees on Teiste hulgast ja ka seda, et mehe tapma peab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Okt 22, 2006 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ja mida see rääkimine andis? Lihtsalt näitas, kui "kangelaslikud" nad on, röövides lapsi ning nägime ka jalgu, progress ütleks ma! Muidugi oli huvitav see 80ndate sõjaväe nuga.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Binx
Kadett


Liitunud: 14 Okt 2006
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2006 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Mina lisaks juurde, et ei suuda minu mõistus seda võtta (olgu Ana nii tugev kui tahes), kuidas Ana Lucia Bernardi sealt puu otsast alla aitab, kui mees ise seda teha ei suuda. Smile


Kas Ana Lucia polnud mitte mingi eriväelane vms? Igatahes lennukil oli ta vist Jacki isa ihukaitse asjus. (Lugesin kusagilt.)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2006 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Binx kirjutas:
Olorin kirjutas:
Mina lisaks juurde, et ei suuda minu mõistus seda võtta (olgu Ana nii tugev kui tahes), kuidas Ana Lucia Bernardi sealt puu otsast alla aitab, kui mees ise seda teha ei suuda. Smile


Kas Ana Lucia polnud mitte mingi eriväelane vms? Igatahes lennukil oli ta vist Jacki isa ihukaitse asjus. (Lugesin kusagilt.)


Ei ole siis kohe vaja spoilerdama kukkuda. Eriväelane ta muidugi polnud. Kes ta täpselt on saab selgeks järgmistes osades.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2006 6:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ikkagi imelik. Bernard jäi minu mäletamist mööda kramplikult tüve või mõne suurema oksa küljest kinni hoidma. Ana Lucia, kes tegelikult ju suhteliselt kleenuke, võib ju üles ronida, aga vaevalt nii suurt meest kukil või süles alla tassib (vaevalt kedagi on võimalik puu otsast süles alla tassida). Mees pidi kas ise ronima või kukkuma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Binx
Kadett


Liitunud: 14 Okt 2006
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Esm Okt 23, 2006 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Binx kirjutas:
Olorin kirjutas:
Mina lisaks juurde, et ei suuda minu mõistus seda võtta (olgu Ana nii tugev kui tahes), kuidas Ana Lucia Bernardi sealt puu otsast alla aitab, kui mees ise seda teha ei suuda. Smile


Kas Ana Lucia polnud mitte mingi eriväelane vms? Igatahes lennukil oli ta vist Jacki isa ihukaitse asjus. (Lugesin kusagilt.)


Ei ole siis kohe vaja spoilerdama kukkuda. Eriväelane ta muidugi polnud. Kes ta täpselt on saab selgeks järgmistes osades.


Nojah, hoiatan siis järgmine kord ette, või jätan ütlemata >->
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 24, 2006 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Binx kirjutas:
Olorin kirjutas:
Mina lisaks juurde, et ei suuda minu mõistus seda võtta (olgu Ana nii tugev kui tahes), kuidas Ana Lucia Bernardi sealt puu otsast alla aitab, kui mees ise seda teha ei suuda. Smile


Kas Ana Lucia polnud mitte mingi eriväelane vms? Igatahes lennukil oli ta vist Jacki isa ihukaitse asjus. (Lugesin kusagilt.)


Mina ausalt öeldes pole veel siiamaani mingit ihukaitsja värki sarjast näinud, kuulnud ega lugenud. Razz
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group