Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

nuBSG - 3x04 "Exodus" 2. jagu

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
60%
 60%  [ 6 ]
9
30%
 30%  [ 3 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
10%
 10%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 12:37 pm    Teema: nuBSG - 3x04 "Exodus" 2. jagu Vasta viitega

Samal ajal kui Lee võitleb Adama käsuga kaitsta tsiviillaevastiku, alustab Admiral päästeoperatsiooniga. Saul uurib Elleni reetmist.

Superosa. Kindlalt 10 puntki. Sauli osa kurb, aga tegi, seda mida pidi tegema. Ma arvasin, et ta kasutab püstolit vms, aga siiski leebem variant.
Galactica päästeoperatsiooni algus oli hea. Kena üllatusmoment. Õhulahing oli väga hästi välja kukkunud, samuti Galactica langemine. Intros arvasin, et Pegasus lendab atmosfääri, aga eksisin. Pegasuse hävimine oli ka väga hästi välja tulnud. Aga kas Pegasusel oli ainult mingi 20 inimest? 4 Raptorit on vähe küll terve meeskonna evakueerimiseks.
Mis juhtus Baltariga pärast Colonial One' lahkumist? Muutub ta reeturiks ja läheb Cylonitega kaasa nagu Originaalsarjas?
Arvasin korra juba, et Galactica hävib, aga Pegasuse kohale jõudmine oli päris hea effekt. Pegasus avas ju kohe tule ühe BaseStari pihta, see sai täistabamused, aga pole hävinud. Nendel peab ikka päris tugev soomus olema. Aga üks asi paneb imestama, nad polegi "Babylon 5" järgi teinud ("Ramming speed"). Sellegipoolest tehti seda mida inimesed B5s kõige rohkem oskasid Razz
Kara lapse lugu jõudis ka lõpule, arvata oli, et see laps ei jää nii pikaks ajaks sarja...

Üks asi jäi mainimata... muusika. Väga hea, sobis nagu Chris Franke muusika B5te. Minu arust on 2 sarja, mille muusika on väga hea, BSG ja B5. Franke muusika tegi B5st B5, BSG oma sobib lihtsalt väga hästi sarjaga kokku. Lisa punkti selle eest anda ei saa, aga kui saaks, siis annaks Smile

Sisu: 3 kindlalt
Tehniline: 3 kindlalt, väga hästi välja kukkunud.
Näitlemine: 3 kindlalt, buoeno.
Lisa: 1, annaks rohkem kui saaks.
Kokku: 10

_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Laup Okt 21, 2006 8:48 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

9/10

Päris kümmet välja ei venita, seda sellepärast, et lahingut näidati kuidagi tükati.Selline tunne, nagu ei oleks monteerimisel jõutud otsusele, mida panna, aeg sai otsa ja siis suruti esimene kättejuhtunud stseen sisse.Kuidagi katkendlik ja hüppeline oli see kosmoselahing.Aga ülejäänud oli tase... Very Happy Kurb vaid, et Sharoni laps cylonite kätte sattus.
Sisu: 3
Teniline: 3
Näitlemine:3


edit: FLT: üks pisike kirjaviga häiris Smile
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Alati polegi vaja kõike näidata. Me teame kuidas lahing Galactica ja Basestaride vahel algas, see kuidas esimesed lasud tehtud on täiesit tähtsusetu, näidatigi ainult tähtsamaid lõike ja minu meeles sulandus kenasti kokku, pole midagi rippuma jäänud. Ressurrection Ship'is oleks tahtnud näha rohkem lahingut, sest seal näidati seda tõesti vähe...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 6:44 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, põhimõtteliselt oli ju väga hea osa, peaaegu kõik oli olemas, mida ühelt BSG tippepisoodilt oodata oleks.
Näitlejatöö oli veenev, eriefektid olid lausa suurepärased (atmosfääri hüpanud Galactica ja atmosfääris lendavad Viperid + lahingustseenid).
Muusika sobis tõesti ülihästi toimuvaga kokku, lisas tegevustikule kõvasti elu juurde. Eriti hea oli veel lõpumuusika.

40 minuti jooksul suudeti väga palju huvitavaid sündmusi kajastada ning tegelikult oli kogu selles loos isegi materjali üheks täispikaks filmiks. Võibolla sealt ilmnebki üks väike miinus. Nagu ka FLT mainis, tundus episood olema kohati veidi liiga kiirustav, eriti just lahingustseenide ajal. Kuid tuleb tõdeda, et õhus oleva pinge tõttu, see mind isegi väga ei häirinud. Razz

Lee Adama ja Pegasuse saabumine oli jällegi väga loomulik samm ning mõjus efektselt, kuid nüüd jõuamegi selle juurde, mis ajas mind veidi segadusse. Ok, sarja nimi on Battlestar Galactica ning võis arvata, et Pegasus lõputult ei püsi, kuid siiski tundus tema häving kuidagi kiirustatud olema ning pigem põhjusel, et päästeoperatsioonil oleks mingi tõsine ohver. Mulle meeldis väga kui Pegasus liitus sarjaga ning andis loole veidi laiemad mõõtmed, silmas pidades just kahte meeskonda, kes alati omavahel kõige paremini läbi ei saanud. Hea oli teada, et tänu kahele laevale tekib alati võimalus midagi uudset luua ning üllatada vaatajaid.
Nüüd kui meil on jälle ainult Galactica, oleme praktiliselt alguses tagasi. Inimesed on tõepoolest palju kogenud ja muutunud ning samuti on nüüd probleemiks ohvitseride suur arv ühel laeval, kuid minu hinnangul ei heasta see Peagasuse kaotust.
Kuna Peagasus on kadunud, võin suhteliselt kindlalt ennustada, et hooaeg ei tule väga põnev, vaid hakkab venima ning see venimine ei pruugi lõppeda enne hooaja viimaseid episoode.

Seega üldjoontes olin episoodiga väga rahul, aga Peagasuse häving, mis paneb sarja tulevikuväljavaated päris keerulisse olukorda, teeb mind murelikuks. Ehk tuleb loota, et tegijad suudavad ära kasutada uusi võimalusi, mis tekivad tulenevalt sellest, et kaks meeskonda peavad ühel laeval olema, kuid ma kahtlen selles. Razz

Nii põnevat elamust ei tahaks ka madalalt hinnata, ainuüksi sellepärast, et üks seik hakkas vastu, nii et ma ei oskagi hetkel hinnet anda. Seedin asja veel ja eks siis hiljem annan ka episoodile hinde. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 7:49 pm    Teema: Vasta viitega

10/10
Pole midagi öelda, kogu see Uue Caprica tegevuslin tasus ennast ära. Pinget jätkus terve osa välteks. Pean tunnistama, et olen isegi Pegasuse hävimise üle veidike rõõmus. (Ja andis see suurepärane laev endast ka kõik, isegi enne surma. Vääriline lõpp minu meelest.) Nüüd on jälle kõik peategelased õhel laeval koos ja Galactical on ka kõik Pegasuse Viperid ning Raptorid. (Lee jättis Pegasuse Raptorid ja Viperid tsiviillaevastiku juurde)
Üks parimaid BSG osasid üldse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Enne kommentaari kirjutamist ma eelnevaid postitusi lugenud ei ole. Vabandan võimalike korduvuste pärast.

Minule meeldis "Exoduse" teine jagu väga, tegu oli täiesti hooaegade lõpuosade tasemel oleva episoodiga - oli piisavalt eepiline ja rphkesti häid eriefekte.

Üks kõige mõjuvamaid stseene oli see, kus Saul Tigh oma naise ära mürgitas. Ma ausalt öeldes ei uskunud, et ta midagi sellist teeks, kuid samas oli ka muidugi õige, et sel juhul oleks seda lihtsalt keegi teine teinud. Igatahes uskumatult valusalt mõjus. Eriti arvestades episoodi lõpptulemust, kus enamus inimesi ikkagi pääses New Capricalt - tema surm/tapmine tundus kuidagi mõttetu. Aga see on ju ikkagi uus Battlestar Galactica, mis meelega tekitab ebameeldivaid olukordi ja siin õnnestus see taaskord suurepäraselt.

Lahingustseenid linnas olid väga head, mulle näiteks meeldis, et mulda lendas pidevalt õhus - see jättis kuidagi reaalse mulje ja aitas paremini kaasa elada. Hea manööver oli see, kui droonide abil pandi külonid uskuma, et kaks võitlustähte on hoopis teises kohas, mis viis muidugi üheni episoodi tipphetkedest, milleks oli Galactica laskumine linna kohale, mis visuaalselt väga hea välja nägi; samuti poldud unustatud tugevat tuult, mida sellise massiga kosmoselaeva liikumine tekitab.
Minu jaoks oli aga terve episoodi stseenidest lemmikuks see, kus Pegasus õigel hetkel välja ilmus ja avas täistule külonite baaslaevade pihta - kli¹eeline küll, aga emotsionaalselt äärmiselt võimas hetk.

Baltari ja Sixi vestlus, kus Baltar soovitas külonitel jalga lasta, oli samuti päris hea, sest Sixil oli põhimõtteliselt õigus. Vägivald sellega ei lõppeks, inimesed tahaksid lõpuks ikkagi kätte maksta ja siis omakorda jälle külonid ja nii see ring jätkub.

BSG originaalseerias ei saanud me Pegasuse lõplikust saatusest teada; seekord seda küsimust õhku ei jäetud. Kõigele vaatamata meeldis mulle viis, kuidas laev hävis - vähemalt ei olnud see üks kõva välk ja pauk nagu Star Treki sarjades, kus mitte midagi järele ei jää; peale ühe baaslaeva rammimise tabas üks eraldunud angaar veel teist külonite baaslaeva.
Põhimõtteliselt taastus selle episoodiga status quo, mida võiks ehk mõnes mõttes pidada altvedamiseks, kuid teisest küljest anti sellest väga hästi mõista stseeniga, kus Adama oma vuntsid maha ajas - see oli tugev sümbol ning andis tehtule teatava sisukuse, mis näitas, et päris tüüpiline reset see siiski polnud.
Ja ei olnudki ning seda näidati suurepäraselt angaaris, kui kõik rõõmustasid ning Adamat õhku tõstsid, kuid Saul oli ilma Ellenist ning Kara Caseyst.

Natuke häiris mind asjaolu, et Hera jäi ometi maha vaatamata Roslini tungivatele nõudmistele tema ohutuse tagamiseks, kuid loo arengu kohalt võttes oli see võib-ola isegi parem käik. Razz

10 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panen siis 9 punkti. Smile

Huvitavate efektide ja kaasahaarava sisu eest lihtsalt vähem panna ei saa, kuigi lõpptulemus jäi minu jaoks veidi magedaks.

Mis puudutab seda Adama vuntside mahaajamist, siis tundus see mulle just vastupidi kõigele punkti panemisena. "Nüüd on see lugu läbi, lähme edasi." Razz
Aga ok, mis siis ikka, tahaks tõepoolest loota, et hooajast saab asja, aga hetkel on mul tõsised kahtlused.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Mina panen siis 9 punkti. Smile

Huvitavate efektide ja kaasahaarava sisu eest lihtsalt vähem panna ei saa, kuigi lõpptulemus jäi minu jaoks veidi magedaks.

Mis puudutab seda Adama vuntside mahaajamist, siis tundus see mulle just vastupidi kõigele punkti panemisena. "Nüüd on see lugu läbi, lähme edasi." Razz
Aga ok, mis siis ikka, tahaks tõepoolest loota, et hooajast saab asja, aga hetkel on mul tõsised kahtlused.


Samuti kahtlesid vaatajad kas Uue Caprica tegevusliinist asja saab. Ja sai. Cool Kust tulevad pidevalt need negatiivsed eelarvamused? Confused
Kas sinu kahtlused tulenevad sellest, et Pegasus hävitati ära? Sellest, et Baltar on koos Cylonitega? Millest? Kas sari ei ole jus siis hea, kui tegijad julgevad asju muuta?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 9:39 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Samuti kahtlesid vaatajad kas Uue Caprica tegevusliinist asja saab. Ja sai. Cool Kust tulevad pidevalt need negatiivsed eelarvamused? Confused
Kas sinu kahtlused tulenevad sellest, et Pegasus hävitati ära? Sellest, et Baltar on koos Cylonitega? Millest? Kas sari ei ole jus siis hea, kui tegijad julgevad asju muuta?


Asi ongi just selles, et enamus muutused nulliti ära. Very Happy

Põhiline probleem seisneb nüüd selles, et pinged on maha võetud ja seis on sisuliselt identne sellele, mis ta oli sarja alguses. Ma lihtsalt ei näe enam palju võimalusi, millest saaks lähiajal mingit uut ja huvitavat tegevusliini luua. Üks idee oma ammendatud ja uue käima minemine võtab kindlasti mitmeid ja mitmeid episoode aega. Järgmised episoodid lihtsalt ei saa loogiliselt väga head olla. Ma ei nimetaks seda negatiivseks eelarvamuseks, aga kriitikaks, mille ümberlükkamist oleks mul järgnevate nädalate jooksul rõõm näha. Smile

Isiklikult meeldib mulle see, kui sarjade erinevad perioodid sujuvamalt ühte sulavad, et oleks rohkem probleeme, mida saab ka tulevikku viia.

Panin ju 9 punkti, mis tähendab, et episood mulle meeldis, kui samamoodi jätkub, siis olen valmis selliseid hindeid veel küllaga jagama. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

(sai ka lõppuks ära vaadatud )
5 punni siis minu poolt!

seeria ise oli kahtlemata üks sarja kindlaid TIP-e, kuid mulle ei meeldinud seal mõned asjad, näiteks selle materjali peale oleks võinud vabalt teha kaks seeriat (näidata korralikult lahinguid, hetkel oli see rohkem kui ülevaatlik mida näitas)

ning ma vaatan, et paljud siin rõõmustavad, et Pegasust pole enam :S nu selle sarja nimi on küll Battlestar Galactica, kuid ega see, et seal on veel Pegasus ei muuda seda, seal võiks veel olla nii 25.000 lahingulaeva, kuid ega see siis asja muudaks, seni kuni Adama on boss ja ta asub Galactical on Galactika alati kõige keskne laev, seega pole ju probleeme sellega, plus ma ei ole küll suur Star Treki fann, kuid seal ju terve posu neid teisi tähelaevgi kah, vahest näitab neid kah.... kuid ma pole tähele pannud, et seal oleks sarja pealkiri näiteks Star Trek: Enterprise ja teised tähelaevad vms... kahe laevaga oli ikka inimestel hoopis teised võimalused, pluss ma tahaks tõsiselt etada kas Battlestar Galactica mahuvad mõlema laevad lennukid üldse ära korraga? Ning kaks meeskonda ühele laevale? nu kindlasti vajaks Galactika meeskond täiendust, sest on nad ju pidevalt kannud kaotusi aga täiendust tule kusagilt! aga kas just terve neist suurema battlestari meeskonna jagu? eks näi....

Ning see Pegasuse hävitamine oli veel kuidagi eriti tobe, ma tahaks teada mis tehakse normaalses laevastikus kapteniga kes läheb terve oma laevaga 10 mehega lahingusse ja laseb selle seal ribadeks lasta! tõsi hävitades ise küll 3? vaenlase basestari...

tegelt huvitav küsimus, mitu basestari on cylonid kaotanud kokku? neid on seal nii mõnegi leegitsema lastud ka varem... nad paistavad kuidagi nõrgad olema selle suhtes kuid neid sinna keskohta tulistada suurematest torudest (cylonid peaks selle roboti kes nad konstruksteeris vanarauaks tegema selle eest vähemalt)
1.) bomer viis tuumapommi
2.) battlestari ja pegasuse ühisrünnak 2 basestarile Resurrection Ship... mõlemad lasti ju suht pilbasteks
3.) 3 basestari varitsus tehnik Garner juhtimisel olnud pegasusele, seal ju ka 1 bacestar lasti niipuruks, et ta taganes ise üleni leekites
4.) Exodus, Part 2 (3? basestari)

aga üks asi mulle selles seerias ka meeldis, et Dr. Gaius Baltar's läks kaasa cylonidega, tõotab tulle huvitav tal paistab nendega rohkem ühist olevat kui inimestega - eriti kuna ta armastus seal


Viimati muutis seda skycat (Nelj Okt 26, 2006 4:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 26, 2006 6:25 am    Teema: Vasta viitega

Basestar ikka Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group