Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 raamatud

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 12:54 pm    Teema: Babylon 5 raamatud Vasta viitega

Kas ma olen ainus, kes B5 raamatuid lugenud on? Paar sõna nendest, millest minu silm üle käinud on.

Faktiraamatud (non-fiction):

1. Creating Babylon 5 - nagu nimest lihtne arvata on tegu "making of" raamatuga. Sisumaterjali (jättes välja lõpus oleva episoodide nimekirja) on teise hooaja lõpuni. Eks sellel väike promo maik küljes ole, kuid sisu on huvitav (nii vestlused inimestega kaamera eest kui tagant).

2. Babylon 5 Season By Season (Jane Killick) - mul on esimese ja kolmanda hooaja raamat. Osade kommentaar ja väike analüüs. Suurim puudus on see, et pole JMS episoodide kommentaare kuid näitlejate arvamusi on ka huvitav lugeda. Raamatud pole midagi erilist, suurim väärtus on esimese hooaja raamatu ees olev artikkel raskustest kuidas B5 üldse rohelise tule sai.

3. Babylon 5 Scripts - Volume 3. Kallis raamat, kuid väärt igat kulutatud senti. Vol3's on 7 käsikirja - alates Points of Departure kuni Acts of Sacriface. Lisaks ligi 70 lehekülge JMS kommentaare. JMS selgelt naudib neid raamatuid kirjutada, tema ridu lugedes võib naerukrambid saada. Raamat on infost pungil, lisaks veel lõpus olevad kirjutamata osade premised (siiralt kahju, et näiteks "A Dream Within A Dream" kirjutama/tootmata jäi).

Romaanid (fiction):

1. To Dream in the City of Sorrows (Kathryn Drennan) - esimene minu kätte sattunud B5 raamat. Kirjutatud JMS naise poolt (kes kirjutanud ka ühe esimese hooaja osa), seega infost tal puudus ei tulnud. Raamat räägib Sinclairi seiklustest Minbaril. Teosel on omad vead, näiteks Marcuse tegevusliin on liiga punnitatud, kuid siiski hea lugemine. Eriti neile kellele Sinclairi tegelaskuju meeldib.

2. Telepath Trilogy (J. Gregory Keyes) - nagu nimigi ütleb, kolm raamatut telepaatidest. Ning IMO kahtluseta B5 parimad raamatud. Esimeses raamatus, mille tegevus kandub nii sada aastat ennem sarja tegevusliini, on ainult mõned viited B5 maailmale (näiteks esimene kontakt 'tulnukatega' - centaurid) - ning just see teebki selle teose nii heaks. Pole sunnitud viiteid B5'le. Kindlasti üks parimaid ulmeraamatuid mida lugenud olen. Teises ja kolmandas osas keskendutakse Bersterile. Viited B5'le püsivad minimaalsed ning see sobib romaani stiilile suurepäraselt (tegu pole B5 raamatuga vaid raamatuga mille tegevus kandub B5'ga samasse universumisse). Bester on Bester. Smile

3. Centauri Trilogy (Peter David) - tegevus kandub B5 sarja järgsesse Centauri. Huvitavad raamatud. On ainult üks 'viga' - kuigi tegu on sarja huvitavama rassiga, ei sunni teos just lehti keerama. Arvatavasti lihtsalt Peter Davidi stiil ei sobi mulle.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 1:05 pm    Teema: Vasta viitega

Kunagi otsisin B5 raamatuid, aga limiteeritud ressurss 2 aastat tagasi (ikkagi Saaremaa ju) jättis otsingud pooleli. Aga huvitav oleks lugeda ikka, küllap kunagi jõuan nendeni Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arto
Nooremleitnant


Liitunud: 9 Märts 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

Eestis saab raamatuid osta krisostomusest http://www.kriso.ee Ühe raamatu hind tuleb üle saja krooni polegi nii hull. Üks päev ei osta süüa ja ongi raamat käes Wink
_________________
We live for the one we die for the one
Understanding is a three-edged sword
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group