Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Torchwood' arutlusteema
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 29, 2006 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

1x07 - "Greeks Bearing Gifts"

See tulnukas olid kuidagi kahtlane, samas hästi tehtud. Jacki töökaaslased hakkavad vist pihta saama, et Jack pole tavaline inimene.
Päris häid asju kuulis Toshiko ikka, aegajalt võtsid muigama Gwen ja Oweni mõtted.

9 punkti minu poolt. Hea episood.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 07, 2006 11:07 pm    Teema: Vasta viitega

1x08 - "The Keep Killing Suzie"

Because life is all...

Sellest osast oli tüüpiline Torchwoodi energiast pulbitsev olemus nagu kuhugi ära kadunud, kuid siiski oli tegu päris huvitava osaga. Hea meel on selle üle, et esimeses osas pahaks pööranud ja tapetud endine Torchwoodi liige Suzie tagasi toodi - sarjast jäi kohe parem mulje, et tegelasi ei loodagi täiesti suvaliselt ära tapmiseks; samuti kasutati jälle elluäratavat kinnast ning tuli välja selle saladus.

Üldiselt tuleb sarja kohta mainida seda, et väga elegantselt varjatult käsitletakse tõsiseid teemasid - nagu surmajärgne eksistents selles osas. Paneb mõtlema, et mida ise oleks Suzie asemel teinud, kui tead ja oled kogenud, et peale surma on vaid üks suur nothingness. Razz
8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 4:22 pm    Teema: Vasta viitega

1x08
Pealkiri oleks nagu South Park

Päris koom oli, kui nuga Suzie sees oli ja ta üles ärkas, kena shokk võis olla. Tema esimene reaktsioon, et "ma ju tapsin su" ja vastus sellele oli ka parajalt koom, tegelikult vaevalt sarja tegijad tahtsid, et mingi eestlane naeraks selle üle :d
Üldiselt kui Suzie teist korda suri, siis oli mulle selge, et ta ütleb, et "...and its coming for you" ja viimane lause "kindad tulevad alati paaris" pani mõtlema...

8 punkti ka minu poolt Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 12:03 am    Teema: Vasta viitega

1x09 - "Random Shoes"

"The speed of light is 299 792 458 metres per second. Pain travels through the body at 350 feet per second. Even a sneeze can reach a 100 miles per hour. And as for life, well, that just bloody whizzes by."

Aega võttis, aga jõudsin ka lõpuks selle osa vaatamiseni. Episood oli omapärane, mulle väga meeldis see monoloog alguses, mille üleval juba välja kirjutasin. Very Happy Varem polegi olnud peategelaseks mõni mitte põhinäitleja, nii et hoopis tundmatule kujule antud põhiroll oli meeldivaks vahelduseks. Siiski tuleb öelda, et võrreldes eelmiste Torchwoodi episoodidega oli see minu arvates seni nõrgim - see emotional impact jäi kuidagi puudu, mis sellise osa juures hädasti ära oleks kulunud.
6 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 8:50 pm    Teema: 1x09 - "Random Shoes" Vasta viitega

1x09 - "Random Shoes"
Minu poolt samuti 6 punkti.
Ega seda episoodi tegelikult enam paremini kirjutada ei saaks ka vist. Tundub, et Torchwoodi tegijatel on ikka suhteliselt ükskõik kuidas episood lõpeb, sest "happy ending"-uid on päris vähe olnud. See minu meelest ongi selle sarja võlu Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

1x10 - "Out of Time"

Suurepärane. Cool
Pärast eelmist episoodi tundus mulle, et sarja hoog on raugenud, aga see osa oli küll jälle väga hea. Järsku minevikust meie olevikku sattunud inimeste teemat käsitleti väga huvitavalt ning tegelased ise olid ka head. Pani väga mõtlema selle peale, et isegi suhteliselt lühiajaline eemalolek võib olukorra inimesele täiesti võõraks ja arusaamatuks muuta. Ja minu arvates poleks selleks isegi 50 aastat vaja nagu selles episoodis - piisab kasvõi kümnest aastast. Sest tuletame meelde, milline oli Eesti ja Eesti ühiskond 10 aastat tagasi - võtame näiteks kasvõi interneti kiire leviku. Polnud siis veel mingit Ulmefoorumit ega ka ühtegi teist hüve, mida võrgukeskkond pakub.
Huvitav oli see, et kõigile kolmele tegelasele leiti erinev lõpplahendus. Tavaliselt lõppevad sellised episoodid ikka algse olukorra taastamisega, kus valesse kohta sattunud inimesed saadetakse tagasi sinna, kust nad tulid. John Ellise lugu oli kõige traagilisem ning kuigi ta polnud otseselt ka meeldiv tegelaskuju - kärkis natuke liiga palju, ikka oma aja kommetes kinni - oli mul suhteliselt kahju, kui ta suri. Muuseas, mul tekib kahtlus, et USA-s midagi nii revolutsioonilist näidata ei tahetaks, sest enesetapule kaasaaitamine on suhteliselt delikaatne teema. Selle teema juures meeldis mulle veel see, et Jack tuletas jälle meelde, et peale surma on tühjus, "it all goes black."
Diane Holmes, piloot, oli ehk kõige vähem huvitav seetõttu, et kohanemisega tal erilisi raskusi ei paistnud olema. Igatahes oli lõpplahendus tema seiklejahingelisele tegelaskujule väga sobiv ning jätab põhimõtteliselt ka võimaluse teda kunagi uuesti näha.
Emma-Louise Cowell oli kõige naljakam, eriti tema reageeringud tänapäeval üldlevinu kohta. Very Happy Ma kaldun arvama, et Londonis tal siiski päris ilma viperusteta ei lähe, sest kohanemine võtab ikka aega, nii et ehk näeme teda kunagi uuesti.

Ainuke asi, mis arusaamatuks jäi, oli see, et kuidas Torchwood teadis seda lennukit oodata. Ei usu, et nad niisama lennundushuvilised olid ja lennukeid vaatama tulid...

9 punkti. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Dets 26, 2006 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

1x11 - "Combat"

Peale eelmist väga head osa tundus see episood mõningase tagasiminekuna. Põhitegevusliin polnud eriti huvitav, kuigi ideel polnud iseenesest väga vigagi. Gweni suhe on töö tõttu Torchwoodis igatahes kannatanud ning hea, et sellele tähelepanu pöörati. Tuleb tunnistada, et kuigi Rhys ei käitunud just ka viisakalt, ei ole Gwenist samuti kena lihtsalt poole õhtusöögi pealt ilma arukat põhjendust andmata jalga lasta. Razz
2 osa veel jäänud sellest hooajast, loodetavasti on lõpu jaoks miskit lahedat välja mõeldud. Ja teine hooaeg või siis seeria tuleb ka. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 28, 2006 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

1x10 - "Out of Time"

Mulle ka meeldis see episood, aga samas tekkis sama küsimus, et kuidas Torchwood teadas sellest lennukist, vb nende või kellegi "radar" püüdis lennuki signaali kinni ja nad oskasid aimata kuhu see maanduda võib (eeldatavasti on üks suurem lennuväli seal kandis).
Pmst Enterprise ütles juba kõik ära, kordama ei hakka.

8 punkti.

1x11 - "Combat"

Päris huvitav, poleks usknud, et Gwen oma mehele tött räägib, ma poleks ka andestanud, sest mis kasu on andestamisest kui ise pärast ei mäleta midagi.
Alguses arvasin, et neid elajaid kasutataksegi täiuslike mõrvade sooritamiseks, aga eksisin. Võitluse peale poleks tulnud. Aga mis sunnib minema inimest puuri, kus ootab valu ja hullemal juhul surm?

8 punkti.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elanus
Lipnik


Liitunud: 21 Dets 2006
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 2:41 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Ainuke asi, mis arusaamatuks jäi, oli see, et kuidas Torchwood teadis seda lennukit oodata. Ei usu, et nad niisama lennundushuvilised olid ja lennukeid vaatama tulid...

Neil oli see aja ja ruumi "transmuudul" (Very Happy), küllap nad nägid kus keegi "välja hüppas".
Esimeses episodis oli ka ju, et kui Gwen küsis, et kas keegi auku sisse ei kuku, siis see teine seletas, et "Mina näitan sulle mdiagi imelist ja sina hakkad kohe küsimusi küsima". Eks tegijad ei viitsi pisidetailidele, mis sarja ilusaks teevad, niipalju tähelepanu pöörata ja lähevad storylinega edasi.

Endal vaadatud 12 (EDiT: siiski 13) osa, ning ühiseks hindeks panen 5 kümnest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 05, 2007 12:43 am    Teema: Vasta viitega

1x12 - "Captain Jack Harkness"

Üldiselt oli ju päris hea osa, seda eriti seetõttu, et saime veidi rohkem Jacki mineviku kohta teada. Igatahes oli piisav üllatus, et Jack polnudki tegelikult Jack, vaid hoopis mingi seni avaldamata nimega tegelane. See, et ta tulevikust pärit on, on juba Doctor Who'st teada, kuid ei oleks osanud arvata, et ta kellegi teise identiteedi omandanud on.
Tore oli näha ka näitleja Murray Melvinit, kes mulle ja võib-olla veel mõnele on tuttav ulmesarjast Starhunter, kus ta selle esimesel hooajal mängis hologrammina ilmuvat laeva tehisintellekti. Selline soliidne ja huvitava soenguga vana inglise härrasmees, kuigi seekord üsna pahatahtlikus rollis, oli igati omal kohal.
Torchwoodile juba omaselt oli ka palju selliseid stseene, mida üldiselt mujal ei näe - Ianto näiteks ootamatult tulistaski Oweni pihta ja ei piirdunud ainult ähvardamisega ning Jack muidugi... jah. Very Happy
7 punkti.


1x13 - "End of Days"

"This is not the end of the world.... I'm certain of it." Very Happy

Hooaja lõpu vääriline võimas episood. Cool
Esiteks rõõmustas see, et nägime niipalju tuttavaid nägusid vanematest episoodidest ning muidugi täiesti otsene seotus Doctor Who'ga, kui ta Jackile lõpus järele tuli - kahjuks küll teda ennast ei näidatud, aga pole viga.
Teiseks muidugi suurepärane näitlejatöö - emotsioonid ja kõik muu oli suurepäraselt välja mängitud, isegi Gweni karjumine oli kuidagi sobilik. Very Happy Raske on midagi enamat öelda, aga 10 punkti tuleb ära. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

1x12 "Captain Jack Harkness"

Ei teadnudki, et ta oma nime kellegilt teiselt võtnud olid, paras üllatus. Aga nüüd tekib ikkagi küsimus, kes ta enne oli ja kuidas ta 21sse sajandisse pääses... (Doctor Who vb vastab sellele viimasele?). Ianto on väga truu Jackile nagu näha.
8 punkti, väga hea osa oli.

1x13 - "End of Days"

Uskumatu, et Owen Jacki tulistas, ta ju ei teadnud, et Jack ellujääb, ta lasi oma sõbra, õpetaja ja ülemuse maha... Jack andestas talle, aga ikka oli see palju enamat kui tulistamine ju. Owen lasi Jacki teadmisega, et Jack saab surma ja enam kunagi tagasi ei tule...
Lõpp oli hea, sundis mind Doctor Whod vaatama
Annan samuti 10.

Kahju, et järgmine hooaeg nii hilja hakkab... Sõjaväe pärast vb jääb nägemata ka esialgu Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

1x01

Mõtlesin ka siis pilootosa ära vaadata. Ei täitsa tore oli, kuigi ma ei tea mis, kuid midagi on ikka puudu. Ma ei tea, kuidagi tuleb tunne kohe peale, et tegu on Briti sarjaga. Mitte britlaste hääle tõttu, vaid millegi muu. Igastahes kaameratöö oli kahtlane, vahel kuidagi jõnksus ka. Muidugi mõned shot'id olid päris hästi tehtud. Teema on veel värske, kuid vähemalt oli hea sissejuhatus Torchwoodi. Poleks oodanud, et midagi sellist näen. Arvasin, et näitab kohe Torchi tegemisi. Muidugi veel see cheesy'sus, eriti too koht kus Weevil hammustas ühte meest. Ausalt-öeldes on mõni B-kategooria splatter ka effektsem ja veenvam kui see stseen. CGI'd visati ka plärtsuga peale, paljud stseenid olid CGI'ga tehtud. Mind häiris see, sest natukene liialt võltsi mulje jätab.

Ei tahaks öelda, et nüüd halb, aga kehvakese mulje jättis. Vähemalt Jericho, Heroes ja Eureka suutsid pilootosaga parema töö teha. Muidugi jätkan vaatamist, sest arvan, et eks lõpupoole paremaks läheb.

6/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 10:12 pm    Teema: Vasta viitega

@AlienX
Pilootosa oli tõesti kehvem kui järgnevad osad (vähemalt minu arvates), aga edasi läheb paremaks, nii et ära anna alla veel jah. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Jan 11, 2007 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

1x02 - "Day One"

Päris hea osa oli. Näitlemine ka kuidagi paranes, kuid see kes seda kiimast tulnuka hosti mängis, oli küll väga halb. Üle mängis pmst. Muidu osa oli selline enam-vähem, millegi suure üle kurta ei ole kuid ikka on midagi puudu ja seda on tõsiselt palju puudu! Muidugi ei saa ka mainimata jätta huumorit. Igastahes tõhusam kui paljude Ameerika sarjade oma.

6,5/10
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Jan 14, 2007 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

1x03

Omamoodi sünge ning üsna hea. Sellel episoodil oli kuidagi imelik atmosfäär, nagu vaataks mingeid vanu sarju nagu "Outer Limits" jms. Näitlemine oli vähe ülemängitud ning vahel kaamera jõnksus. Annan 7/10.

1x04

Teen ka siis siia kiire kommentaari. Hämmastas mind Lisa vms "kostüüm". Ma ei tea nüüd kas sarja tegijad tahtsid kohe rõhutada sellega, et see on täiskasvanulikum ja rohkem täiskasvanutele kui Dr. Who, või mis...oli tunne, nagu oleks idee laenatud miskisest sci-fi ecchi anime'st. Sellegipoolest oli mõnus vaadata, näitlejad on sümpaatsemaks muutunud ja peategelane on üsna kena, alles nüüd panin tähele. Kuigi ei saaks öelda, et osa väga dramaatiline oli. Ianto tegelast oli vähe arendatud ning kohe selline asi vaatajale sisse sööta mulle ei mõju, sest Iantost teadsin väga vähe ning ei tundnud ka selle tõttu talle eriti kaasa.

Ja introvideo vms on suht cheesy, kuidagi liialt ülepingutatud.

7/10.

Siiamaani jääb alla nii Jerichole kui ka Heroes'ele, kuid seda vaadates tuleb kuidagi hubane tunne, niiet kindlasti mitte pole see sari paha.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2007 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, nüüd on mul ka siis Torchwoodi esimene osa nähtud.

Igaks juhuks lugesin ainult kommentaare esimese episoodi kohta, et mitte enda jaoks sarja ära spoilida. Smile

Kõigepealt alustaks sellest, et kuigi Doctor Who vaatamine pole selle sarja vaatamiseks kohustuslik, oleks see minu arvates soovitatav. Juba eelkõige sellepärast, et aru saada, milleks britid võimelised on. Jah, sarja esimeses episoodis ei olnud erilisi eriefekte, kuid Doctor Who edestab oma efektide tasemega ka paljusid USA sarju. Wink

Esimene episood meeldis mulle tegelikult väga, eelkõige sellepärast, et tegijad ei üritanud järgida liiga palju Doctor Who malli ning vähemalt esimesest episoodist võib eeldada, et sari on natuke tõsisem. Just nii palju, kui mulle vaja on. Smile

Tegelased olid minu arust väga head, eriti muidugi Captain Jack Harkness, kes on Doctor Who vaatajatele väga tuttav. Hetkel ei saa ma siiski aru, kuidas ta 21. sajandi Cardiffisse sattus, kuid võibolla see ka sarja jooksul selgub. Igal juhul see on väga huvitav, et sündmuse tulemusel, mis toimus Doctor Who sarjas, ei ole teda võimalik tappa.

Seega esimese episoodi atmosfäär oli minu jaoks väga kaasahaarav ja vaatan sarja huviga edasi. Hinnata seda ehk polekski õige, sest tegu oli tõesti vaid sissejuhatusega.

Järgmise postituse teen siis, kui olen veel paar episoodi näinud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Elanus
Lipnik


Liitunud: 21 Dets 2006
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2007 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Hetkel ei saa ma siiski aru, kuidas ta 21. sajandi Cardiffisse sattus, kuid võibolla see ka sarja jooksul selgub.

Doctor Who kolmanda hooaja teine pool, Utopia, annab sellele mingi vastuse Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 12:26 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd olen siis kuni neljanda episoodini Torchwoodi ära näinud ja peaks ütlema, et olen väga rahul.
Üllatanud on mind seni sarja tumedam atmosfäär (võrreldes Doctor Who'ga) ja tugevad emotsioonid, mida on siiani igas osas olnud. Mõtteainet jagub igas episoodis ja sari on midagi palju enamat kui lihtsalt meelelahutus. Kahtlemata võistleb Torchowood uute USA sarjadega täitsa võrdselt.

Näitlejad muutuvad iga episoodiga sümpaatsemaks, põhinelik on minu arust väga hästi õnnestunud. Parimad on muidugi Jack ja Gwen. Ianto tegelaskuju on veidi kaugeks jäänud ja seega pean teda hetkel nõrgimaks.

Esimene ja teine episood olid pigem sissejuhatavad, kuid nii "Ghost Machine" kui ka "Cyberwoman" olid väga tugevad. Kuigi neljas episood oli väga karm, jättis mulle kolmas parema mulje. "Ghost Machine" läks lihtsalt kuidagi rohkem korda.

Igatahes siiani on sari väga omanäoline, midagi sarnast ei tule praegu meeldegi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2007 12:40 am    Teema: Vasta viitega

Otsustasin vahepeal jälle ühe kommentaari teha, sest üks osa oli lihtsalt nii hea, et ma pean seda mainima.

1x05 "Small Worlds" oli väga hea osa, see fantaasiaga segunemine mõjus päris huvitavalt ja värskelt. Võibolla mitte päris minu maitse, aga tase oli väga kõrge ja epsiood oli kahtlemata oskuslikult tehtud. Cool

1x06 "Countrycide" oli natuke kummaline selles osas, et tulnukatega polnud seal midagi pistmist, kuid eks Torchwoodi töös ongi loomulik, et alati ei komistatagi tulnukate otsa. Ka inimesed võivad vahel teha uskumatuid asju. Igal juhul episood oli väga pingeline ja kohati isegi õudsam kui mitmed õudusfilmid.

1x07 "Greeks Bearing Gifts" oli aga minu arvates lausa fantastiline episood, midagi sellist ma ei oodanud. Episoodi juures ei olnud oluline niivõrd põnevus kuivõrd mõte ja tuleks öelda, et midagi nii sügavat ma viimase aja sarjades näinud pole. Isegi eriefektid olid suurepärased, kui silmas pidada selle tulnuka välimust.
Episood pani mõtlema ja praktiliselt igal hetkel oli tunne, nagu oleks ise sündmuste sees. Emotsioonid olid ülihästi esile toodud, eriti Toshiko omad. Toshiko tegelaskuju muutus osaga muidugi oluliselt lähedasemaks, enne oli teda ju väga vähe avatud.
Üldse tuleks märkida, et episoodis oli väga hea näitlejatöö, võibolla seni sarja parim.
Ka Jack hakkas mulle sarja peategelasena veel rohkem meeldima ja muutus samas ka müstilisemaks. Kuidas suutis ta oma mõtteid varjata? Rolling Eyes
Igal juhul antud episood saab minu skaalal kindlad 10 punkti!

Märgiks veel ära, et mulle meeldib üha enam sarja täiskasvanulik atmosfäär, kus liiga lihtsat suhtumist on järjest vähem.
Natuke kummaline on muidugi see, et sarjas tegeletakse pea igas episoodis teadagi mis teemaga, kuid ega seda vist hiliste sarjade puhul vältida ei saa. Very Happy

Lõpetuseks ütleks veel, et minu arust on Torchwood seni nii hea olnud, et teeb enamus uutele USA sarjadele päris pikalt ära. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 12, 2007 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Nüüd on siis sarja esimene hooaeg lõpuni vaadatud ja ütleks lihtsalt kokkuvõtvalt, et episoodid olid lõpuni välja väga kõrgel tasemel.
Üllatab mind selle sarja juures just lugude mitmekülgsus ja põnevus, mille tulemusel sari on palju huvitavam kui teised uued sarjad.

Natuke häirib mind Torchwoodi juures muidugi see Wink teema, millega kohati ikka väga üle pingutatakse ning jääb mulje, et ka vähemuste huvidele on üritatud midagi luua. Very Happy Ega see minu jaoks sarja kvaliteeti ei vähenda, aga lihtsalt minu maitsele on seal kummalisi suhteid liigagi palju.

Jään igal juhul huviga ootama järgnevat hooaega ning loodan, et ka Jacki ei näinud me viimast korda, sest võrdväärset uut liidrit oleks kahtlemata keeruline leida. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group