Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

nuBSG - 3x07 "A Measure of Salvation"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
12%
 12%  [ 1 ]
9
37%
 37%  [ 3 ]
8
12%
 12%  [ 1 ]
7
37%
 37%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 12:48 pm    Teema: nuBSG - 3x07 "A Measure of Salvation" Vasta viitega

Galactica meeskond uurib surnud Cylonite baaslaeva, Gaius peab vastutama oma valede eest

Väga hea, et Athena ja teised pole läinud mingite ülikondadega pardale, aga mulle tuli üllatusena, et ta ei nakatunud.
Kas Kolm hakkab Baltarit nüüd hulluks pidama? Baltaril oli õigus küll, et kui ta oleks sellest majakast rääkinud, siis Cylonid oleks teda pidanud kaasosaliseks. Kohati jättis James Callise näitlemine küll soovida, kuidagi ebareaalne oli.
Üldiselt saime vastuse, miks cylonid nakatuvad ja inimesed ning Athena mitte. Umbes 3000 aastat tagasi unustas keegi oma nina nuusata ja nüüd oleks terve rass peaaegu välja surnud... Ma ei taha ikka mõelda, et Galactica tegevus toimub tulevikus, minu jaoks toimub tänapäeval.

Raptoritel on raketiheitjad peal? Kas need olid juba täiesti algusest? Ma poel tavaliselt Raptoreid eriti tähelepanelikutl vaatand Very Happy

Sisu: 3
Tehniline: 3
Näitlemine: 2
Lisa: 1
Kokku: 9


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

7/10...ebareaalsuse eest Very Happy (tegelased käitusid imelikult)
Helo tuleks viper tube'ist välja lasta. Smile Ei oodanud temast sellist asja. Ja see kord ei jäänud tunnet et ei tea mis valik tegelikult õige on. Ise pooldasin täielikult Resurrection Shipi nakatamist. Ega kõik Cylonid ikka ära poleks surnud (kui Cyloneid Resurrection Shipilt Basestaridele ei lasta). Siis oleksid ka Cylonid positsioonis, kus nad peavad oma ellujäämise eest võitlema. Samas inimestel on veel võimalus viirust kasutada. Kui nad kunagi peaksid veel mõne inimcyloni kätte saama.
Baltari lugu oli samuti üpriski nauditav. Tema vestlus D'Annaga jumalast viib meid väga tähtsale tegevusliinile. Nüüd on Baltar ja D'Anna varsti BFF, sest D'Anna arvas et Baltar rääkis temaga. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 1:19 pm    Teema: Vasta viitega

Kui nakatamine oleks läbi läinud, siis arvatavasti oleks Baltar suhteliselt kiirelt rohu leidnud, sest Hera ei nakatuks ju...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

Peaks ütlema, et täitsa hea osa oli, kuigi eelmisele jäi see silmnähtavalt alla.

Väga hea, et Galactica ikkagi leidis nakatunud emalaeva ning neil tekkis võimalus cylonite hävitamiseks. Vastasel korral oleks teema kuidagi õhku jäänud. Seega sisu arengu seisukohalt oli epiood väga oluline ning viis ka Galactica Maale jõudmisele sammu võrra lähemale.
Seda oli ju tegelikult teada, et midagi tuleb viiruse levitamisele ette, sest oleks väga ebatõenäoline, et tegijad cylonid sarjas nii vara hävitaks.

Baltari pool cylonite laeva peal jäi seekord veidi nõrgaks ja nõustun eelkõnelejatega, et midagi oli selles asjas paigast ära. Kuidagi väga võõralt mõjus see Baltari piinamine ja siis tema imelik käitumine. Ei saa öelda, et see ka väga põnev oleks olnud. Lõpptulemus oli enam-vähem teada, et küll nad ta lõpuks ikka rahule jätavad.

Ei oskagi midagi enamat öelda, suhteliselt omapärane episood oli, nii heas kui ka halvas mõttes. Põnevust ju tegelikult jagus ja kuna informatsiooni tilkus ka natuke läbi, siis panen 8 punkti ära.

@SinkaVonka: Minu arust ei ole nüüd enam võimalik viirust levitada, sest seda sai teha ainult nakatunud cylonite tapmise läbi ning kuna nakatunud cyloneid enam ei ole, siis ei ole seda ka võimalik ellu viia. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

@SinkaVonka: Minu arust ei ole nüüd enam võimalik viirust levitada, sest seda sai teha ainult nakatunud cylonite tapmise läbi ning kuna nakatunud cyloneid enam ei ole, siis ei ole seda ka võimalik ellu viia. Razz


Ma mõtlen, et kui nad vereproove võtsid nendelt inimcylonitelt siis peaks inimestel olema võimalus seda süstida mingi uue kinnipüütud cyloni verre ja siis ta maha lasta (Cottle sai ju ka aru, mis see viirus oma olemuselt oli)?


Viimati muutis seda SinkaVonka (Laup Nov 11, 2006 11:16 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, erinevalt eelkõnelejatest minule see episood meeldis väga hästi. Battlestar Galactica oskab suurepäraselt vanad ideed pahupidi pöörata. Pean siin silmas eeskätt näiteks Star Trek: TNG episoodi "I, Borg", kus saadakse kätte üks õnnetuses ellujäänud droon ning leitakse võimalus tema abil nakatada terve Borgi kollektiiv ja nad seeläbi hävitada. Kapten Picard toetas alguses seda kava, kuid Trekile omaselt otsustati sellest plaanist lõpuks siiski loobuda.
Ka siin andis president käsu külonid hävitada ning õnneks ka oli piisavalt meelekindel, et selle taga lõpuni seista, kuid siiski sekkusid välised jõud (Helo), mis kava nurja ajasid.
Mis muidugi ei tähenda, et ma selle plaaniga üldse nõus oleks olnud. Okei, inimesed on tõesti surmaohus ning külonid tapsid ju peaaegu kogu inimrassi ning põhimõtteliselt oleks kättemaks ju õigustatud, kuid antud juhul olen pigem Helo poolel - terve rassi hävitamine on lihtsalt vale tegu, olenemata põhjustest.

Minu jaoks jäi ainsa kohana segaseks see, kui mainiti, et viirus tappis ka mehhaanilisi küloneid. Shocked Kuidas saab see võimalik olla? Või on siis centurionidel nagu ka hävitajatel orgaaniline sisu?

Sarja põhiküsimuseks tundub nüüd olevat see, et kes jõuab enne Maale - külonid või inimesed. Arvata võib, et ühed hakkavad teisi jälitama, kuid kes teab...
Aga osa saab 7 punkti.


FLT kirjutas:
Raptoritel on raketiheitjad peal? Kas need olid juba täiesti algusest? Ma poel tavaliselt Raptoreid eriti tähelepanelikutl vaatand Very Happy


Ei suuda küll hetkel peast ühtegi episoodi nimetada, kuid minu mäletamist mööda on neil ka enne raketid olnud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin sama asja peale ja siis meenus, et kusagil mainti, et nendel on orgaaniline sisu. Raideritel on täiesti kindlalt, aga mu meelest oli ka tavalistel Centurionidel.
Ju see küsimus kunagi ka vastuse saab Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulkesh
Nooremleitnant


Liitunud: 12 Veeb 2006
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Esm Nov 13, 2006 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ütleme nii, et pärast suurepärast eelmist osa valmistas kerge pettumuse. Täpsustan siinkohal, et pettumus BSG mõistes oleks mõne teise sarja jaoks suurepärane episood, nii et 7. punkti ikkagi Smile

Mis ei meeldinud:
Nähes "surnud" raidereid ja cylonite kehasid vedelemas, oleks kohe pidanud tekkima kahtlus, et äkki on tegemist viirusega. Ja kui mitte inimesed siis Athena vähemalt oleks pidanud sealt viivitamatult ära saadetama. Selle asemel aga pistis oma käe rahumeeli sinna möglasse Wink

Suhtun neutraalselt:
See peamine moraalne dilemma ehk kas genotsiid on alati lubamatu sai liialt kiire lahenduse. Samas, teemakäsitlus ise mulle meeldis ja oli veidi ootamatu nurga alt. Aga jah, hetkel tundub, et liiga valutulult ja ilma tagajärgedeta ka Helo jaoks lahendasid selle probleemi.

Mis meeldis:
Baltari piinamisstseenid. Kõlab sadistlikult, aga see on totaalselt midagi uut kui pannakse Baltari-taoline tegelaskuju sellisesse situatsiooni. Ning lisaks veel see peaaegu et psühhopaatilisena mõjuv "jumala saadetud ingli hääl" tema peas. Tõeliselt veider lugu ja mis kõige tähtsam, et Baltari tegelaskuju pole üldsegi maha käinud ning tegijad suudavad temaga endiselt üllatada.

Vastuseks FLT-le: mina jällegi mäletan, et RDM justkui mainis kunagi, et centurionid on täiesti mehhaanilised. Lisaks puudub neil intellekt ja ilmselt ka erinevalt raideritest, baaslaevadest ja humanoidsetest cylonitest, "elusatele" olenditele omased instinktid. Pakun välja, et normaalolukorras juhitakse centurione mingi keskuse kaudu. Kuna baaslaev oli nakatanud ega andnud enam mõistlikke korraldusi, siis lülitusid plekkmehikesed lihtsalt välja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 14, 2006 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ulkesh kirjutas:

Vastuseks FLT-le: mina jällegi mäletan, et RDM justkui mainis kunagi, et centurionid on täiesti mehhaanilised. Lisaks puudub neil intellekt ja ilmselt ka erinevalt raideritest, baaslaevadest ja humanoidsetest cylonitest, "elusatele" olenditele omased instinktid. Pakun välja, et normaalolukorras juhitakse centurione mingi keskuse kaudu. Kuna baaslaev oli nakatanud ega andnud enam mõistlikke korraldusi, siis lülitusid plekkmehikesed lihtsalt välja.


Kõlab loogiliselt Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group