Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG 1. hooaja statistika

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3239
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 18, 2006 9:33 pm    Teema: TNG 1. hooaja statistika Vasta viitega

Otsustasime teha veidi statistikat Star Trek: The Next Generationi esimese hooaja kohta, mis ETV's on nüüd lõppenud. Teema on tehtud ka pikema perspektiiviga, et hiljem hooaegu omavahel võrrelda - nimelt on maailmas üldlevinud arusaam, et TNG 1. ja 2. hooaeg olid oluliselt kehvemad järgmistest. Vaatame, kas saame sellele kinnitust. Smile


Arvutamisel on arvesse võetud hääled, mis on antud ajani kuni 19:45 18. novembril 2006


1x01 - "Encounter at Farpoint" 1. jagu
Laev saadetakse uurima planeedile Deneb IV rajatud Farpointi tähejaama müsteeriumi ja läbirääkimisi pidama. Teel kohtuvad nad esimest korda salapärase Q-ga, kes esitab inimestele väljakutse. Kui inimesed ei suuda tõestada, et nad pole barbarid, mõistetakse nad surma. Peagi pärast Q kadumist tabab laeva ere välgatus ja Enterprise D juhid leiavad end 21. sajandi Maa kohtus, mille eesistujaks ei ole keegi muu kui Q.

Episoodi hindas 12 liiget.
10 punkti - 1
9 punkti - 3
8 punkti - 5
7 punkti -3
Keskmine hinne: 8,167


1x02 - "Encounter at Farpoint" 2. jagu
Müstiline Q on korraldanud kohtuprotsessi inimkonna üle. Kapten Picardil õnnestub teda veenda, et parima tõestuse inimeste saavutuste kohta annaks nende poolelijäänud missiooni jätkamine Farpointi jaamas. Q nõustub, kuid annab Enterprise'ile ainult 24 tundi aega. Planeedil Deneb IV paistab olevat maagiline võime soovid tegelikkuseks muuta. Ootamatult ründab aga üht linna tundmatu laev. Selgub, et Deneb IV elanikud on vangistanud võõra olendi ja kasutanud tema võimeid ja energiat Farpointi jaama loomiseks. Tähelaeva Enterprise meeskond peab läbima salapärase Q testi inimkonnale ja lahendama Deneb IV elanike algatatud konflikti.

Episoodi hindas 7 liiget.
9 punkti - 1
8 punkti - 5
7 punkti - 1
Keskmine hinne: 8,000


1x03 - "The Naked Now"
Tähelaev Enterprise saadetakse uurima sündmusi sõsarlaeval Tsiolkovski, mis peab vaatlema tähe kokkuvarisemist. Pardale saabunud meeskond leiab eest segaduse ja külmunud surnukehad. Pärast naasmist Enterprise'ile selgub, et Geordi kannab kummalist nakkust, mis muudab inimesed vaimselt tasakaalutuks. Kuni doktor Crusher otsib vastumürki, süveneb laeval kaos ja Wesley võtab selle oma kontrolli alla. Enterprise'i meeskond võitleb ohtliku haigusega ajal, mil laeva poole on teel kokku langenud tähe osad.

Episoodi hindas 9 liiget.
8 punkti - 1
7 punkti - 6
6 punkti - 1
5 punkti - 1
Keskmine hinne: 6,778


1x04 - "Code of Honor"
Tasha Yar röövitakse tulnukate poolt ning ta on sunnitud oma elu eest võitlema.

Episoodi hindas 6 liiget.
7 punkti - 1
6 punkti - 1
5 punkti - 4
Keskmine hinne: 5,500


1x05 - "The Last Outpost"
Tähelaev Enterprise on saadetud järjekordsele missioonile, et saada Ferengi kurjategijatelt tagasi T-9 energiakonverter. Ootamatult kaob aga laevalt energia ja meeskond usub, et selle taga on kurjategijad. Missioon ähvardab ebaõnnestuda. Ometi teatavad Ferengi kurjategijad, et ka nende laeval kadus igasugune võimsus. Enterprise’i meeskond asub uurima salapärast planeeti, mille kohale nad hõljuma jäid. Nad leiavad omapärase eluvormi, mis on energiakaotuse taga ja paneb meeskonna intellektuaalsed võimed tõeliselt proovile.

Episoodi hindas 8 liiget.
8 punkti - 7
7 punkti - 1
Keskmine hinne: 7,875


1x06 - "Where No Man Has Gone Before"
Tähelaev Enterprise ja tema meeskond saadetakse miljardi valgusaasta kaugusele nende kodugalaktikast.

Episoodi hindas 10 liiget.
10 punkti - 1
9 punkti - 3
8 punkti - 6
Keskmine hinne: 8,500


1x07 - "Lonely Among Us"
Kahte vaenulikku tsivilisatsiooni Parlamendi-nimelisele konverentsiplaneedile transportides satub Enterprise keset salapärast energiapilve ning tähelaeval hakkavad sündima veidrad asjad. Nii Worf kui ka Crusher käituvad kummaliselt ning Enterprise’il käivitub ilma igasuguse põhjuseta remondiprogramm. Varsti pärast pilve sisenemist hukkub peainseneri abi Singh, kes üritab laeva funktsioonihäiretes selgusele jõuda. Tähelaevastiku meeskond asub surmajuhtumit uurima, Crusher ja Worf aga väidavad, et nende kehasse ja mõistusse oleks justkui keegi võõras tunginud. Pärast tundmatu olendiga kohtumist jahmatab kapten Picard meeskonda korraldusega Enterprise tagasi pilve sisse juhtida, viies nõnda ohtu tähelaeva esialgse missiooni. Peagi selgub, et võõras olend on Picardi üle täieliku kontrolli saavutanud.

Episoodi hindas 7 liiget.
9 punkti - 1
8 punkti - 4
7 punkti - 1
6 punkti - 1
Keskmine hinne: 7,714


1x08 - "Justice"
Pärast seda, kui Enterprise on hulga Maalt pärit koloniste Strnadi päikesesüsteemi transportinud, ootab meeskond pikisilmi puhkusereisi planeedile Rubicun III. Sealne Edoks nimetatud tsivilisatsioon on vähem arenenud kui inimkond, aga see-eest valitseb Rubicunil kõikevõitev armastus ja kõik kohalikud asukad on haigustest puutumata. Puhkuseplaanid kisuvad kiiva, kui Wesley Crusher rikub Edo lastega mängides tahtmatult planeedil kehtivat seadust, mille alusel ta mõistetakse surma.

Episoodi hindas 11 liiget.
8 punkti - 1
7 punkti - 1
6 punkti - 5
5 punkti - 3
3 punkti - 1
Keskmine hinne: 5,727


1x09 - "The Battle"
Enterprise'i meeskond satub pärast konverentsi ühe ferengide alusega vastamisi vanamoodsa tähelaevaga, mis liigub nende poole. Kapten Picardi hämmastuseks selgub, et kosmoselaev nimega U.S.S. Stargazer on seesama alus, mille ta hülgas üheksa aastat tagasi kuulsas Maxia lahingus. Ferengide kapten Bok, kes tollal Stargazeri juhtimise üle võttis, teatab Picardile, et tahab laeva Tähelaevastikule tagastada. Kapten Picard ei oska aga aimatagi, et tema varanduse hulgas on laevale peidetud mõistust muundav seadeldis. Varsti saab selgeks, et Bok ihkab kättemaksu oma poja eest, kes hukkus Maxia lahingus, ning et salapärane seadeldis peaks Picardile põrgupiinu valmistama.

Episoodi hindas 10 liiget.
10 punkti - 1
8 punkti - 2
7 punkti - 5
6 punkti - 2
Keskmine hinne: 7,300


1x10 - "Hide and Q"
Enterprise tõttab appi planeedile, millel on toimunud võimas plahvatus. Teel sihtmärgile peatab tähelaeva ohtlik olend nimega Q, kellega Enterprise'i meeskonnal oli olnud tegemist juba mitu kuud varem Farpointi missiooni käigus. Q nõuab, et meeskond katkestaks oma päästeoperatsiooni ja osaleks mängus, mis Q sõnul võib tagada Enterprise'ile hiilgava tuleviku& või hirmsa lõpu. Mängu käigus tuleb meestel võidelda Q loodud hirmuäratavate loomsõdalastega. Ootamatult osutub mängu peategelaseks komandör Riker, kellele Q on andnud oma jõu ja jaganud suurejoonelisi lubadusi. Pärast seda, kui Riker on päästnud vaenulike jõudude käest Wesley ja leitnant Worfi, kohtub ta meeskonnaga, et arutleda Q ettepaneku üle.

Episoodi hindas 10 liiget.
8 punkti - 2
7 punkti - 6
6 punkti - 1
4 punkti - 1
Keskmine hinne: 6,800


1x11 - "Haven"
Troi ema külastab ootamatult Enterprise’i ja teavitab oma tütart abieluplaanist. Vastavalt iidsetele Betazoidi tavadele valmistub Deanna Troi kohusetundlikult abielluma oma isa parima sõbra Wyatt Milleriga. Kahe suguvõsa korraldatud pulmaettevalmistused toovad endaga kaasa ohtralt segadust ja janti, rääkimata Troi endise kallima, komandör William Rikeri segastest tunnetest. Ometi nurjuvad kõik üllad kavatsused, kui Wyatt saab teada, et tema unelmate kehastus on päriselt olemas ning elutseb ühel tarelliaanide kosmoselaeval ühena vähestest, kes elasid üle bioloogilise rünnaku.

Episoodi hindas 7 liiget.
9 punkti - 1
8 punkti - 3
7 punkti - 2
6 punkti - 1
Keskmine hinne: 7,571


1x12 - "The Big Goodbye"
Enterprise peab lendama läbi kvadraadi Korona IV, kus elutseb putukasarnane Jarada rass, kes nõuab, et iga nende territooriumi siseneva laeva kapten tervitaks kohalikke nõuetekohaselt. Puhates keerukatest ettevalmistustest tervitustseremooniaks, külastab kapten Picard holotekil 1941. aasta San Franciscot. Picardiga liituvad ka Data, dr Cursher ja laeva ajaloolane Whalen, ent kui holotekk ootamatult rikki läheb, satuvad kõik neli 20. sajandi mõrvaloo keskele. Gangsterid tapavad Whaleni ja võtavad Picardi, Data ning Crusheri sihikule. Samal ajal kui Wesley Cursher püüab holotekki parandada, ähvardab Jarada Enterprise’ile läbipääsu sulgeda, kui laeva kapten teda ühe tunni jooksul ei tervita.

Episoodi hindas 9 liiget.
10 punkti - 1
8 punkti - 5
7 punkti - 1
6 punkti - 2
Keskmine hinne: 7,667


1x13 - "Datalore"
Enterprise’i meeskond uurib mõistatuslikku minevikujuhtumit: 26 aastat tagasi kadus Omicron Theta tähesüsteemis jäljetult üks maalaste koloonia ning täpselt samal ajal leiti komandör Data. Data koduplaneeti külastades avastab uurimismeeskond labori androidi kehaosadega. Kui dr Cursher ja peainsener Argyle kehaosad kokku sobitavad, ärkab ellu Dataga äravahetamiseni sarnane teisik. Tõeline Data saab teada, et tema Lore'i-nimeline duplikaat oli kunagi "elus", kuid et tema täiuslikkuse peale kadedad kolonistid lammutasid ta osadeks. Selle tulemusena konstrueeriti vähem täiuslik android Data. Meeskond ei tea aga seda, et enne osadeks lagundamist jõudis Lore planeedi asukaile kätte maksta.

Episoodi hindas 7 liiget.
9 punkti - 4
8 punkti - 3
Keskmine hinne: 8,571


1x14 - "Angel One"
Enterprise’i meeskond suundub naiste ülemvõimu all olevale planeedile Angel One, et otsida üles Föderatsiooni kaubalaev, mis sai kahjustada seitse aastat tagasi toimunud kokkupõrkes ühe asteroidiga. Varsti avastab meeskond, et kõik meessoost ellujäänud on planeedil lindprii staatuses, sest nad keelduvad naiste võimule allumast. Hoolimata oma raskest olukorrast keelduvad põgenikud Enterprise’i pardale pagemast. Äraütlemise põhjus on lihtne: mehed on planeedilt juba abikaasad leidnud. Kapten Picardi meeskonda laastab ülimalt nakkusohtlik viirus, kuigi Enterprise’i abi läheb samal ajal hädasti vaja Neutraaltsoonis.

Episoodi hindas 7 liiget.
7 punkti - 2
6 punkti - 2
5 punkti - 2
4 punkti - 1
Keskmine hinne: 5,714


1x15 - "11001001"
Enterprise peatub Tähebaasis 74, kus arvutitega tihedalt seotud bynarid on lubanud uuendada tähelaeva arvutisüsteemi. Selle asemel, aga programmeerivad bynarid Enterprise'i raali teavitama meeskonda tähelaeva peatsest hukust. Kuna Data ei leia kapten Picardi ega komandör Rikerit, evakueerib ta tähelaeva ning läkitab Enterprise'i avakosmosesse, et see ei kahjustaks hävinedes tähebaasi. Data ei või aimatagi, et bynarid on endi loodud tehisnaise abil meelitanud Rikeri ja Picardi holotekile, kus nad ei kuule korraldust laev hüljata. Nõnda leiavad mehed peagi, et Enterprise on langenud bynarite saagiks ning programmeerivad tähelaeva viie minuti pärast ennast hävitama.

Episoodi hindas 9 liiget.
10 punkti - 1
9 punkti - 4
8 punkti - 4
Keskmine hinne: 8,667


1x16 - "Too Short a Season"
Enterprise transpordib kuulsat läbirääkijat admiral Mark Jamesoni planeet Mordan IV-le, mille valitseja Karnas on mitu Föderatsiooni ametnikku pantvangi võtnud. Kui Jameson tähelaeva pardale ilmub, selgub, et ta on 80ndates aastates hinge vaakuv rauk. Mordani poole liikudes leiab aga aset imeline metamorfoos: Jamesi tervis paraneb üha ning läbirääkija muutub iga hetkega nooremaks. Picardiga kohtudes tunnistab Jameson kaptenile, et noorenemisprotsessi põhjustas tohutu annus eksperimentaalset ravimit. Peagi annab admiral kaptenile aru, et tema kutsumine läbirääkimiste juhiks pole mingi juhus. Nimelt oli Jameson 45 aastat tagasi sarnases olukorras relvastanud nii Karnast kui ka tema vaenlasi - see aga oli esile kutsunud 40 aastat kestva laastava kodusõja.

Episoodi hindas 6 liiget.
7 punkti - 2
6 punkti - 1
5 punkti - 2
3 punkti - 1
Keskmine hinne: 5,500


1x17 - "When the Bough Breaks"
Enterprise avastab juhuslikult planeet Aldea, kus tehnoloogia on jõudnud säärase tasemeni, et kõigi asukate soovid ja vajadused saavad rahuldatud. Paraku on aldealased minetanud sigimisvõime ning seetõttu röövivad nad Enterprise'ilt hulga lapsi, et oma sugu jätkata. Samal ajal kui kapten Picard otsib võimalust planeedi kaitsest läbi murda, püüab doktor Crusher selgitada välja aldealaste viljatuse põhjust. Peagi selgub, et planeedi elanike sigivusele mõjub hävitavalt Aldea ümber loodud kaitsekilp, mis levitab ohtlikku kiirgust ja nõrgestab ka planeedi atmosfääri. Selle teadmisega varustatult on Picardil juba märksa lihtsam Aldea võimudega vangide vabastamise üle läbirääkimisi jätkata.

Episoodi hindas 9 liiget.
8 punkti - 1
6 punkti - 5
5 punkti - 2
3 punkti - 1
Keskmine hinne: 5,667


1x18 - "Home Soil"
Enterprise lendab Föderatsiooni palvel planeet Velara III-le, mida rühm terraformereid üritab eluks kõlbulikuks ning asustatavaks muuta. Kui tähelaev Velarale jõuab, hukkub üks insener traagilise õnnetuse tagajärjel. Data asub juhtumi põhjuseid uurima, kuid teda tabab ootamatult laserpuurimissüsteemi rünnak. Ta pääseb napilt eluga, kuid uurimist jätkates leiavad Data ja La Forge mikroskoopilise anorgaanilise eluvormi, mis nähtavasti üritab nendega ühendust saada. Nad nimetavad olendi "mikroajuks" ning viivad selle tähelaevale, kus see hakkab paljunema ja väljutama energiat, mis sunnib dr Crusherit meditsiinilabori ümber karantiini kehtestama. Mikroaju teeb Enterprise'i meeskonnale selgeks, et tema rass kuulutas inimkonnale sõja, sest terraformerid tapsid planeedi pinda puurides mitu temasarnast ning eirasid mikroaju püüdeid inimestega kontakti võtta.

Episoodi hindas 6 liiget.
8 punkti - 1
7 punkti - 3
6 punkti - 1
5 punkti - 1
Keskmine hinne: 6,667


1x19 - "Coming of Age"
Enterprise jääb planeet Relva VII orbiidile ning Wesley maandub planeedi pinnale, et sooritada Tähelaevastiku akadeemia sisseastumiseksamit. Picardit ja tema meeskonda üllatab Föderatsiooni ohvitser, komandörleitnant Dexter Remmick, kellel Picardi vana sõber admiral Gregory Quinn on palunud kapteni kompetentsi testida. Kuigi ei Picard ise ega tema kaaslased ei taipa, milleks see tarvilik on, tulevad nad Remmicki soovidele lahkesti vastu. Samal ajal varastab akadeemia sisseastumiseksamitel läbi põrunud noormees nimega Jake Kurland Enterprise'ilt raketi ja kihutab sellega avakosmosesse. Õnneks säilitab Picard külma vere ja teeb kõik selleks, et löödud nooruk elusana ja tervena laevale tagasi tuua.

Episoodi hindas 5 liiget.
8 punkti - 1
7 punkti - 2
6 punkti - 2
Keskmine hinne: 6,800


1x20 - "Heart of Glory"
Kui kaks klingonist põgenikku kaaperdavad Enterprise’i, satub leitnant Worf raske valiku ette: kas pidada tähtsamaks ustavust Tähelaevastikule või jääda truuks oma päritolule ja instinktidele? Põgenikud satuvad Enterprise’i pardale pärast seda, kui nad on röövinud ühe Talari kosmoselaeva ja hävitanud neid jälitama saadetud klingonite aluse. Kapten Picard võtab nad pahaaimamatult vastu ning palub Worfil neile kosmoselaeval ekskursioon korraldada. Samal ajal läheneb Enterprise’ile üks Klingoni laev, mille kapten nõuab, et Picard põgenikud välja annaks. Enne kui Picard jõuab midagi ette võtta, saab üks põgenikest surma, teine aga seab end sisse Enterprise'i juhtimiskeskusse ja ähvardab laeva õhku lasta.

Episoodi hindas 5 liiget.
8 punkti - 2
7 punkti - 2
6 punkti - 1
Keskmine hinne: 7,200


1x21 - "The Arsenal of Freedom"
Enterprise’i meeskond uurib parajasti planeet Minosel U.S.S. Drake’i mõistatuslikku kadumist, kui Rikerit, Datat ja Yari ründab agressiivne energiasfäär. Leitnant Yar hävitab sfääri, kuid enne seda jõuab viimane Rikeri läbipaistva kuubi kujulisse lõksu sulgeda. Seejärel langevad Picard ja doktor Crusher Minosel maa-alusesse koopasse ning Crusher saab tõsiselt vigastada. Kuigi Datal õnnestub Riker vabastada, on meeskond Picardi ja Crusheri silmist kaotanud. Nagu sellest veel vähe oleks, tungib Enterprise’ile kallale nähtamatu vaenlane, kellega asub võitlusse La Forge. Viimaks selgub, et rünnakud lähtuvad arvuti teel juhitavast süsteemist, mis on kaotanud juhitavuse ning hävitanud selle loonud tsivilisatsiooni.

Episoodi hindas 6 liiget.
8 punkti - 2
7 punkti - 2
6 punkti - 1
5 punkti - 1
Keskmine hinne: 6,833


1x22 - "Symbiosis"
Delose tähesüsteemi päikese magnetväljas toimunud muutusi uurides saab Enterprise appikutse ühelt juhitavuse kaotanud kaubalaevalt. Picard avastab, et kaubalaeva hindamatu last kujutab endast ravimeid haiguse vastu, mis on juba kaks sajandit planeet Ornara elanikkonnast laastustööd teinud. Planeet Brekka asukad, kes ravimi välja töötasid, kinnitavad aga, et Ornara rahvas pole selle eest nõutud tasu maksnud, ning ähvardavad lasti tagasi Brekkale viia. Tõsises hirmus selle ees, et elu Ornaral ilma ravimita täiesti välja sureb, paluvad asukad Picardil endi nimel brekkalastega läbirääkimistesse asuda.

Episoodi hindas 6 liiget.
8 punkti - 2
7 punkti - 2
6 punkti - 2
Keskmine hinne: 7,000


1x23 - "Skin of Evil"
Samal ajal kui Enterprise peaks kohtuma Troi raketiga, tabab viimast arusaamatu rike, mis toob kaasa hädamaandumise planeedil Vagra II. Selle planeedi ainus asukas on pahatahtlik olend nimega Armus, kes ammutab naudingut teiste kannatustest. Picard saadab Rikeri, Crusheri, Data ja Yari planeedile Troid päästma. Maabudes avastavad nad, et tundmatu olend on ümbritsenud Troi maandumispaiga energiaväljaga, mis kedagi ligi ei lase. Ootamatult tapab Armus ilma vähimagi nähtava põhjuseta Yari. Kapten Picard üritab Troi vabastamise nimel Armusega läbirääkimistesse asuda, kuid too viskab tähelaevnike üle üksnes õelat nalja.

Episoodi hindas 6 liiget.
9 punkti - 1
8 punkti - 2
7 punkti - 3
Keskmine hinne: 7,667


1x24 - "We'll Always Have Paris"
Külastades planeeti Sarona VIII, on Enterprise'i meeskond tunnistajaks veidrale nähtusele - üks ajahetk jääb mõistatuslikul viisil korduma. Veidi hiljem saab tähelaev hädasignaali planeedilt Vandor IV, kus doktor Paul Manheim on juba mõnda aega teinud katseid mittelineaarses ajas. Päästnud planeedilt dr Manheimi ja tema abikaasa Jenice'i, kes osutub Picardi noorpõlvekallimaks, saab meeskond teada, et teadlase eksperiment ei põhjustanud üksnes ajahetke kordumist, vaid avas ka akna uude dimensiooni. Doktor Manheimi päevad on nüüd paraku loetud, sest tema organism on kahe dimensiooni vahel pendeldamisest raskelt kahjustada saanud.

Episoodi hindas 6 liiget.
8 punkti - 1
7 punkti - 2
6 punkti - 3
Keskmine hinne: 6,667



1x25 - "Conspiracy"
Pacifica poole lennates jõuab Enterprise'ini kutsung kapten Walker Keelilt, kes palub kapten Picardilt salajast kohtumist ühel asustamata planeedil. Kohtudes teatab Keel Picardile, et kahtlustab Tähelaevastiku juhtkonnas tärkavat vandenõu. Keeli süüdistuste peale palub Picard Datal läbi vaadata kogu Tähelaevastiku viimase poole aasta jooksul tehtud korraldused. Ootamatult lendab Keeli rakett arusaamatul põhjusel õhku ja kõik pardalviibinud hukkuvad. Data uuringute käigus selgub aga, et Tähelaevastiku juhtkonna dokumentatsioonis on palju segast.

Episoodi hindas 6 liiget.
9 punkti - 3
8 punkti - 3
Keskmine hinne: 8,500


1x26 - "The Neutral Zone"
Oodates kapten Picardi naasmist Föderatsiooni konverentsilt, avastab Enterprise'i meeskond 20. sajandist pärit rikkis satelliidi, milles on kolm sügavkülmutatud ja seetõttu täiuslikult säilinud inimkeha. Doktor Crusher äratab külmunud ellu. Selgub, et tegemist on koduperenaise, ärimehe ja koomikuga, kel pole sugugi lihtne uutesse oludesse sisse elada. Tähelaevale jõudes teatab Picard, et Enterprise'il tuleb minna neutraaltsooni piirimaile, kus on purustatud kaks Föderatsiooni valveposti. Kahtlustatakse, et vägivallaakti taga võivad olla vaenulikud romulanid, kes üritavad sõda provotseerida. Kui Enterprise neutraaltsooni piirile jõuab, tervitavad meeskonda ühe romulanide laeva kapten ja esimene ohvitser, kes taotlevad silmsidet Picardiga.

Episoodi hindas 5 liiget.
8 punkti - 3
7 punkti - 1
6 punkti - 1
Keskmine hinne: 7,400


Kokkuvõte:

Esiviisik:
1.) 1x15 - "11001001" - 8,667
2.) 1x13 - "Datalore" - 8,571
3.) 1x06 - "Where No One Has Gone Before" - 8,500
4.) 1x25 - "Conspiracy" - 8,500
5.) 1x01 - "Encounter at Farpoint, 1. jagu" - 8,167

Ebapopulaarseima episoodi kohta jagavad võrdselt keskmise punktisummaga 5,5 episoodid
1.) 1x04 - "Code of Honor"
2.) 1x16 - "Too Short a Season"

Terve hooaja keskmine hinne: 7,171

Järeldusi võib teha mitmeid. Nagu näha, on hindajate arv järjest kahanenud. Muidugi võib siin oma osa olla sellel, et mõned vaatajad lihtsalt pettusid sarjas ja leidsid, et see ei paku neile midagi huvitavat, kuid mina pean tõenäolisemaks põhjuseks hoopis järjest hilisemaks muutunud eetriaegu, mis palju inimesi lihtsalt eemale peletasid. Tööl ja koolis käijad lihtsalt ei suuda poole ööni üleval passida. Razz

Oodatud on kommentaarid. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 18, 2006 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleb tõepoolest tõdeda, et kuna episoode nii hilja näitama on hakatud, siis keegi ei viitsi neid enam vaadata. Kui TNG'd ETV's näitama hakati, siis see oli veel võrdlemisi normaalsel kellajal ning ka hindajaid oli piisavalt.
Hooaja lõpu vaatajaskond on aga masendavalt väike, 5 inimest oli isegi TOS'i hindamisel üsna väike number.
Tahaks loota, et ETV hakkab sarja mingil hetkel varem näitama, sest järgnevad hooajad on tõesti suurepärased ja lõid Trekile aluse, mille najal tehti hiljem veel väga häid sarju ja filme.

Hinnete kohta aga kommentaariks nii palju, et nõustun laias laastus koondtulemustega, nii parimate kui ka nõrgimate episoodide osas. Kuigi oleks võinud hindamisel ehk veidi karmim olla, on näha, et vaatajd on olnud ka vajalikul hetkel piisavalt kriitilised.

Lisaks ütleks veel seda, et "11001001" oli ka minu jaoks hooaja parim episood ning temale pandud hinne 8,6 näitabki enam-vähem tema kuuluvust hilisemate hooaegade episoodide hulgas, kust paljudele oleks ma valmis 10 punkti panema. Cool

Ja muidugi: Lets give a big hand to Enterprise. Väga hea teema! Applause Applause
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 2:04 pm    Teema: Vasta viitega

Panen mõned read ka siia kirja esimese hooaja kohta. Kuna mul ei õnnestunud esimest hooaega telest jälgida ning ma ei olnud veel sellel ajal ka foorumi liige Smile, siis oma panust hooaja hindamisse panna ei saanud. Nüüd olen selle ka tervenisti ära vaadanud ning ei hakka kõiki osi eraldi kommenteerima, vaid lisan väikese kokkuvõtte siia.

Suhteliselt hea hooaeg oli ning kuna ma ei ole veel teisi hooaegu täies mahus näinud, siis ei oska seda veel võrrelda teistega, aga arvan, et sissejuhtatus uude põlvkonda oli piisavalt hea, et fännides kinnistada Star Trek'i head kvaliteeti. Kuulduste järgi ja ka siinsete arvustajate arvates on esimesed kaks hooaega võrreldes järgnevatega nõrgemad ning sellest võib ka aru saada, sest tegemist oli ikkagi täiesti uudse ajajärguga Star Trek'i teemas ning nii tegelased kui ka stsenaristid alles otsisid neid õigeid viise kuidas see kõige parem välja tuua - esimese hooaja puhul on seda veel võimalik veel eriti hästi tajuda. Kui esimestes osades tundusid tegelased üksteise vastu veel võõratena, siis mida aeg edasi, seda lähedasemaks nad muutusid ning ühtekuuluvustunne aina tugevnes. Läbi hooaja võib tegelaste hulgast esile tõsta Data't ja usun, et seda võiks teha ka kasvõi kõigis teistes hooaegades, sest teda on lihtsalt nii huvitav jälgida ning näha kõiki tema uusi avastusi inimeste käitumistes ning tegevustes. Eriti mulle meeldivad need kohtad, kus Data ei mõista mingeid ütlusi või situatsioone - tal on siis väga koomiline ilme. Laughing

Millised osad ma esile tõstaksin? Ma ei hakka vaeva nägema nende paremusjärjestusse panemisega ning esitan nad suvalises järjekorras: Encounter at Farpoint 1. jagu, The Battle, The Big Goodbye, Datalore, 11001001, Conspiracy ja The Neutral Zone. Nendest tõstaks kõige rohkem esile vast Conspiracy, mis hoidis pinget lõpuni üleval ning huvitav oli jälgida, keda siis ikkagi võib usaldada ja keda mitte. Lõpp oli ikkagi kli¹eeline, aga minu silmis see epidoodi ära ei rikkunud.

Tervel hooajale panen hindeks 7/10.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group