Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Havi käsul

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 7:35 pm    Teema: Havi käsul Vasta viitega

Maailma muinasjutud kubisevad kõikvõimalikest võlukeppidest, imelampidest, habemekarvadest, teokarpidest jne jne, millede ainus ülesanne on täita inimese soove. Ehk siis inimese tahte materialiseerumist. Sci-fis on noid aparaate kirjeldanud ilusasti Strugatskid, Clarke ja kindlasti veel mõni.
Mis arvate sellise riistapuu perspektiivist. Kas soovide materialiseerumise idee on üleüldse inimesele eetiliselt vastuvõetav - käeviibe ja auto ukse ees; huulemuigutus ja paljas naabripiiga su kaisus; mõttepingutus ja kõige tigedam oponent sureb südamerabandusse...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

Jääb mulje, et sa pole Andrus Kivirähu "Rehepappi" lugenud. Very Happy Seal on väga täpselt näidatud, missugused inimesed, eriti eestlased, tegelikult on. Siis hakkaks üks pidev üksteise tagant varastamine ja hullemadki teod pihta. Kuigi jah, sinu viidatud seade ei vihja küll otseselt varastamisele, vaid lihtsalt ei millestki midagi tegemisele, kuid siiski olen ülimalt skeptiline. Arvan, et inimkond ei ole sellise asja jaoks kindlasti valmis ja kahtlen, kas üldse kunagi saab valmis olema. Vähemalt mina isiklikult sellist aega näha ei tahakski, sest sellised olendid ei oleks enam inimesed, vaid midagi muud.
Ma olen seisukohal, et inimese eksisteerimiseks on vajalikud teatavad raskused ja puudused, et seada endale eesmärke ja mitte laisaks muutuda ning välja surra.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Peaks raha trükkima hakkama, olekski kõik olemas. Enne inflatsiooni tõmban riigist leebet ja voila. Strugatskite imemasin missugune.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 20, 2006 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Isiklikult leian, et näiteks Treki tüüpi replikaatorite omamine võikski olla maailma tervenemise võti. Kui kõigil inimestel oleks elu põhivajadused rahuldatud ning nad ei peaks enam triviaalsete asjade pärast muretsema, võiks ühiskond tegeleda palju suurejoonelisemate asjadega ning samas hoiduda tarbetutest konfliktidest.
Muidugi tekib probleem, et kes viitsib tööd teha kui kõik eluks vajalik olemas on, kuid leian, et piisavalt hea hariduse korral on võimalik inimkonda teistmoodi mõtlema panna. Kõik algab väärtushinnangutest ja moraalitunnetusest.

Isiklikult küll niisama istuma ei jääks, kui kõik olemas oleks, ikka otsiks mingeid väljundeid enda elu huvitavaks tegemiseks. Maailmas on nii palju asju, mida aja- ja rahapuudusel lihtsalt kunagi teha ei saa või ei jõua.

Võibolla olen utopist, aga mul on siiani piisavalt palju usku inimkonna võimesse ennast igas olukorras realiseerida. Võtmeküsimus ongi minu arust haridus.

Ok, läksin vähe teemast kõrvale. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
bellatrix
Kadett


Liitunud: 15 Nov 2006
Postitusi: 8
Asukoht: andromeeda galaktikas

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 1:25 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud lauset et kui Jumal tahaks inimesele kätte maksta siis täidaks ta kõik tema soovid..
Pole ju vale et kui kõik soovid täita,oleks see paras põrgu...kui lihtsalt me sooviks näiteks et see öösel kell kolm lärmav purjus naaber maha kärvaks..inimese pea kihiseb erinevatest soovidest.Pigem soovida et hädavajadused saaks rahuldatud,mitte soovid...et oleks toitu,vett,tervist ja vähem osooniauke..
_________________
the truth is out there
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Soobel
Nooremleitnant


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

See oleks vist kohutav, surmigav, kui saaks kõik, mis tahan, endale valmis posida.

Kuskil ma heietasin teemat paradiisist ja muude usundite eesmärgist. Mingite idamaade tarkade jutu järgi koosnevat inime neljast kehast: füüsilisest kehast, eeterkehast, astraalkehast ja mina-vaimust. Surma korral kukkuvat eeterkeha ja füüsiline keha ära. Aga teadvus jääb alles. Ja nii jääkski teadvus oma fantaasiate maailma ja saaks oma unelmate asju pruukida ja katsuda. Iga inimese enda asi, kas ta fantaasia on põrgu või paradiis.

Aga vot mateeriapaljundusmasin oleks küll tegija aparaat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

eks selle mateeriadublikaatoriga tekiksid omad probleemid. Võileibu ja autosid paljundada oleks lahe küll. Aga dublikaatoril oleks kamakõik, mida paljundada - võileibu või inimesi...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
huviline
Lipnik


Liitunud: 4 Märts 2007
Postitusi: 26
Asukoht: Jõgeva vald,Siimusti

PostitusPostitatud: Laup Märts 01, 2008 12:58 am    Teema: Vasta viitega

Kui täituksid kõigi kõik soovid, siis vaevalt, et meie maailma kuigi palju inimesigi jääks. Pealegi
tekiks vastuolu, kui oleks
kaks teineteist välistavat soovi...Seda ka ühe inimese korral. Aga mateeriamuunduri võiks teha just sellise nagu vaja ja välistada ebasoovitava.
Mina eelistaksin valikuvõimaluse korral küll autole sõidukit, millega saaks liikuda nii õhus kui ka kosmoses, miks mitte ka maa ja vee all. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group