Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kirjanduslik õudus

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 5:52 pm    Teema: Kirjanduslik õudus Vasta viitega

Kas sõnadel, mille abil tahetakse edasi anda elusa lömastamist, rebestamist, järamist, allaneelamist jne on nii palju väärtust, et nende sõnade abil loodud mõte vääriks kirjanduse või loomingu nime? Ehk siis - kas õudukad on kirjandus või eriseisundis viibiva aju produkt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

"Interview with a Vampire" Anne Rice poolt
"Cthulhu" erinevad jutud H.P. Lovecrafti poolt
"Carrie" Stephen Kingi poolt jne jne.

Kui sina arvad õuduskirjandusest kui mingi pubeka sodimised, egas siis jah. Muidugi peab terad sõkaldest eemaldama.

Ega see Star Wars rämps, mis iga kahe päeva tagant välja tuleb, pole ka just see "tõeline" sci-fi, või mis?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

enne ei oska midagi viidatud raamatute kohta arvata, kui tutvunud nendega. Mis esiplaanil ja mis fooniks. Võibolla viitad mõnele retsensioonile.
Ja hetkel ei sooviks arutleda sci-fi üle. Kardan, et teema läheb liiga laiaks. Seda enam, et tegemist retoorilise küsimusega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Sa kirjeldad siin slashereid, mulle tundub. Kujutan ette neid paberkaantega teoseid kusagil poes "Kõik 25 krooni eest!", sest ma pole ausalt öeldes ühtegi sellist lugenud. Ei tea neist midagi. "Elusa lömastamist, rebestamist, järamist, allaneelamist" raamatus ma sallin, kuigi kui tegevus ainult sellega piirdub, siis ma vist raamatut ei loeks. Kui juba sellist filmi vaataks haigutusega, siis raamatust kardan mõeldagi. Shocked
Loodan, et sa mõtlesid teemat tehes just selliseid raamatuid, aga kui sa tahad siis näiteks Poed sisse tuua, siis ma hammustan! Inferno
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 7:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei ole küll mingi õuduse austaja, aga nii palju ütlen küll, et siin tuleb kahe asja vahel vahet teha.
Üks asi on ajutu slasherite tüüpi õudus ja teine on pigem psühholoogiline õudus, mille üheks suurepäraseks esindajaks on näiteks Poe.
Muidugi on erinevaid variatsioone palju ning üldistada saab õuduse puhul sama vähe kui ülejäänud fantastika valdkonnas.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mina arvan, et igal kirjandusel, kui ta juba olemas on, on ka oma koht. Slashereid ei müüdaks, kui poleks inimesi, kes neid ostaksid ja loeksid. Samuti ei pea ma nende raamatute autoreid ja lugejaid sugugi ebanormaalseks - maitse asi. Kui kedagi huvitab, siis pole meil õigust öelda, et ta ebanormaalne on. Kui aga ei huvita, siis ära loe - keegi ei käse sul neid teoseid osta.
Inquisition
Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Laup Nov 25, 2006 11:46 am    Teema: Vasta viitega

Arvamused Poest on pea et seinast seina - õuduskirjanikust kuni romantikuni. On laitjaid ja on kiitjaid.
Üks päris kena arvamus õudusjuttudest :"Parajalt kõhedusttekitav atmosfäär ja hea sulg... Lugemisvara pimedateks sügisõhtuteks, kui tuul ulub akna taga ja korideritrepp naksub kahtlaselt."
No kui eesmärgiks on nautida hirmujudinaid.. Simakul on päris kena arvamus "Nagu lilleke väljal" hirmunautijatest. Seal oli juttu tsivilisatsioonist, milline käis nautimas erinevate maade katastroofe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 25, 2006 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei saanud täpselt aru, aga kas sulle ei meeldi inimesed, kuigi õigem oleks öelda, et saa aru inimestest, kes naudivad hirmujudinaid ja kõhedustunnet, mis on tegelikult põnevus? Ma ei saa sinust ka aru...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 26, 2006 12:22 am    Teema: Re: Kirjanduslik õudus Vasta viitega

olev kirjutas:
Kas sõnadel, mille abil tahetakse edasi anda elusa lömastamist, rebestamist, järamist, allaneelamist jne on nii palju väärtust, et nende sõnade abil loodud mõte vääriks kirjanduse või loomingu nime? Ehk siis - kas õudukad on kirjandus või eriseisundis viibiva aju produkt?


See on ikkagi kirjandus. Ka Mein Kampf on seda. Ise ma ei saa aru inimestest, kes selliseid teoseid ostavad, aga nagu eespool õeldi - maitse asi. Täpsemini on see lahterdamise küsimus.
Ja kogu looming on eriseisundis oleva aju produkt. See teebki ta ainulaadseks. Muidu piisaks kirjanike asemel xeroxist.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
olev
Kadett


Liitunud: 16 Nov 2006
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Ma ei saanud täpselt aru, aga kas sulle ei meeldi inimesed, kuigi õigem oleks öelda, et saa aru inimestest, kes naudivad hirmujudinaid ja kõhedustunnet, mis on tegelikult põnevus? Ma ei saa sinust ka aru...

ma tõesti ei suuda mõista inimesi, kes ihalevad hirmu, kõhedust, jubedust. Kõik need loetletud emotsioonid ju tekivad siis, kui on tekkinud oht inimese eksistentsile. Kardan mõõkhambulist tiigrit, kuna on oht, et ta sööb mu ära. Tunnen kõhedust hõõguva laavavoolu ees, kuna võib juhtuda, et ma söestun selles. Mu eksistentsitahe sunnib selliseid olukordi vältima, kus ma tajun ohtu. Ohujanu ja suitsiidaalsus - sarnased mõisted minu jaoks. Jaatan elu ja püüdlen tegurite poole, millised soodustaksid minu olemaolu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 7:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kuid hirm teeb meist inimese. Ja asi pole päris ihalduses, see et ma õudusfilme vaatan ei tähenda, et ma kohe hirmu tahan tunda. Mulle lihtsalt meeldivad, kuigi hirmus atmosfäär peaks kindlasti olema. Aga eks mõne jaoks on seda raske mõista, pealegi, kuidas ma saaksin olla täiesti hirmul, kui see on ainult fiction. Raamatu lugemine/filmi vaatamine/mängu mängimine on üldse teine asi võrreldes mingi kollionuga päriselt kohtumine.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group