Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x13 "The Long Con"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
8%
 8%  [ 1 ]
9
16%
 16%  [ 2 ]
8
50%
 50%  [ 6 ]
7
8%
 8%  [ 1 ]
6
16%
 16%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 27, 2006 7:06 pm    Teema: Lost - 2x13 "The Long Con" Vasta viitega

Episood on eetris 28. novembril 2006 kell 20:30 Kanal2's

"Pikk pettus"
Sun saab röövimiskatsel vigastada ja kõik arvavad, et Teised on tagasi tulnud. Jack, Locke, Kate ja Ana Lucia tülitsevad järjest ägedamalt ja Sawyer vaatab seda kõike mõnuga kõrvalt pealt. Saame ka teada, kuidas Sawyer petisena tegutses.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:58 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, ei ole midagi parata, sellest sarjast hakkab sära kaduma, kuigi näha on, et tegijad püüavad põnevust üleval hoida uute konfliktide loomisega. Kahjuks aga puudub kõigil neil sündmustel minu jaoks see eriline mõju, mis sunniks teleri ette istuma.
Aga siiski, minupoolsed tervitused Roxann Dawsonile (B'Elanna Torres Star Trek: Voyagerist), kes oli selle episoodi re¾issöör. Vaatamata mitte eriti tugevale sisule ja sarja üldisele tasemele oli selle osa juures siiski tunda kõva ja kogenud kätt.

Tahaks siiski teada tõelist põhjust, miks Locke neid kujukesi ei hävitanud. Jutt ebausklikkusest ei kõlanud minu arvates päris tõeselt ning väide, et Charlie'il võiks seda taastumisperioodil vaja minna, kõlas ka kuidagi pastakast välja imetuna. Eriti peale seda, kui Charlie ise viimases stseenis Sawyerile ütles, et ta ei taha enam heroiini.
Aga põhimõtteliselt oli see siiski Sawyeri episood ning kuigi see minu arvatest midagi väga uut ega põhjapanevat ei pakkunud, suutis tema minevikku siiski veidi lähemalt tutvustada ja seeläbi tema käitumise motiive selgitada. Siiski olen arvamusel, et sarja tuleks põnevuse üleval hoidmiseks tuua uusi tegelasi ehk siis näidata rohkem õnnetuse üle elanud inimesi.

Suhteliselt hästi peteti vaatajat Suni röövimise osas. Alguses olin ma täiesti kindel, et see oli kas Jacki või Ana Lucia (eelkõige tema, sest Jack ei paista päris sellise inimesena) plaan, sest neil oli nii motiiv kui võimalus.

Laughing @ El Jacko ja Ana Lulu. Sawyer mõtleb päris häid hüüdnimesid.

Mis seal ikka, 6 punkti tuleb ära. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 29, 2006 10:33 am    Teema: Vasta viitega

annan 8 punkti, üle pika aja sain jälle sarja jälgida, need uued tegelased on selle teose minu arust puhta ära rikkunud
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Nov 29, 2006 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Hakkab ära vajuma, tõepoolest. Võltspõnevus - oli selgelt teada, et Teised need ei olnud ja tegelaste omavahelised konfliktid olid ka nii mittemidagiütlevad. Võrdlemisi hale oli püüe Sawyerit üldisesse saginasse sisse kirjutada, ta on alati omaette hoidnud ja nüüd mõjus ta pingutatuna. Kahjuks ei olnud ka flashbackid midagi erilist, tõestas lihtsalt, et Sawyer on üdini mäda. Asi, mida ma isegi ei tahaks uskuda ja nähtavasti Kate ka mitte, kui ta oma liigutavat kõnet pidas sellest, kuidas Sawyer kõiki pettis ja et mehe ainuke eesmärk ongi, et kõik teda vihkaksid.

Lõpp oli aga hea - parim asi kogu episoodi juures.

7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Kolm Nov 29, 2006 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti

Andsin küll 8 punkti, aga tagantjärele mõeldes see episood võib-olla ei olegi seda väärt. Osasse üritati sisse tuua põnevust, kuid asjade lahenduskäik oli liiga aeglane ja tempo vajus kiiresti ära. Flashbackid olid alla keskpärase, mis valmistas mulle kerget pettumust. Nii tähtsale tegelasele kui Sawyerile keskenduvast episoodist oleks oodanud midagi paremat. Flashbackidest ei saanud me teada midagi muud, kui seda, et Sawyer on suur tüssaja ja valetaja, kelle käitumisest ja motiividest on raske aru saada.
Ka mulle oli kohe selge, et Suni ei röövinud Teised, kuid ma poleks ka iial osanud arvata, et seda tegi Charlie. Lõpp oligi osa vaieldamatult parim osa, kus saime näha nii Sawyeri kui ka Charlie tumedat poolt. Lõpp andiski minu hinnangule mitu punkti juurde.
Muidu vajus küll osa käest ära, kuid ma siiski loodan, et järgmine osa pakub meile midagi paremat.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 30, 2006 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tähtsam juba eelpool ära mainitud. Ei oska väga midagi öelda, nägin seda osa juba ammu kah. Razz

Et saime jälle Sawyerist rohkem teada. Ja samuti olen sellega nõus, et episoodi parim koht olui lõpp. Very Happy

8/10
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 9:12 am    Teema: Vasta viitega

Lost on peale esimest hooaega täitsa ära vajunud...
See episood suutis küll mind üllatada, niiet sellelele panen 9 punkti Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Natuke parem kui eelmine episood, aga ikkagi, midagi erilist ei olnud.
Olen kuulnud, et sari läheb varsti paremaks, eks näis, kas see ka paika peab, hetkel on küll raske uskuda.

Tegevustik oli seekord ju päris tihe. Sawyeri lugu paistis alugses huvitavana ja ka Suni ründamine oli ootamatu. Samas episoodi vältel jäi see hea algus tahaplaanile ja muutus venitamiseks.
Ootasin pidevalt Swayeri loos mingit iva, aga lõpuks seda ei tulnudki, vaid näidati meile Sawyerit ikka vanast küljest. Nõustun eelkõnelejatega, et lõpp, kus Sawyer "võimu" üle võttis tundus väga võltsina. Razz
Charlie on nüüd siis lõplikult allamäge läinud, isiklikult ei saa ma eriti aru, miks tegijad leiavad, et teda on vaja nii maa põhja taguda.

Ei oskagi midagi enamat öelda, pinget oli vähe. Razz

6 punkti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Olen kuulnud, et sari läheb varsti paremaks, eks näis, kas see ka paika peab, hetkel on küll raske uskuda.
'

Oled kuulnud õigesti ja parem usu Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 02, 2006 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 10 punkti.
Miks?
Sest skeemi keerukus, kuid samas ka lihtsus võttis suu lahti. Minu arvates on tegemist ühe parima teise hooajai osaga. Just see paelus, kui täpselt kasutati seal plaanis ära erinevate inimeste iseloomu.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.


Viimati muutis seda velz83 (Teis Dets 05, 2006 4:35 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:52 am    Teema: Vasta viitega

Pean velz83ga enamvähem nõustuma. Üks meeldejäävamaid teise hooaja episoode. Vaatamisest on küll tükk aega möödas ja ainult parim on meelde jäänud, seega ma võibolla pole hindamiseks just kõige pädevam, aga midagi pole teha - panen 9 punkti.

Meeldis saarel toimuv - Sawyeri huvitav petuskeem ning see, kuidas mõne tegelase tumedam (Charlie) külg hakkab saarel välja tulema.

Flashbackid võibolla nii huvitavad polnud, kuid midagi väga halba ka öelda pole. Natuke etteaimatavam kui saarel toimuv, kuid oma momendid olid ka seal. Näiteks mulle meeldis see väike petuskeem, mida Sawyer bensiinijaamas tutvustas. Võibolla oldest trick in the book, aga minu jaoks üsna põnev.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Teis Dets 05, 2006 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Teist osa järjest oli kuidagi kehvapoolne osa. Ei tundu eriti loogiline see kunstpingete loomine.
Samass kuidagi võib asjast ka aru saada. Et Charlie kisub Locke peale Claire pärast vimma ja tundub, et see "tunne" on vastastikune. Midagi sarnast saab esile tuua ka Jacki ja Sawweri puhul seoses Katega. Taas kord leiab kinnitust seik, et neist naistest on seal rohkem kahju kui kasu.

Teisalt saab selles sarjas hea paralleeli luua eestlastega. Kuigi tuleks üksteist toetada ja ühise meeskonnana üksteist toetada, on ikkagi omavahel vaja ennekõike sigatseda...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group