Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x15 "Maternity Leave"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
40%
 40%  [ 4 ]
8
60%
 60%  [ 6 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 4:47 pm    Teema: Lost - 2x15 "Maternity Leave" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 12. detsembril 2006 kell 20:30 Kanal2's

"Emaduspuhkus"
Aaron jääb ootamatult haigeks. Claire üritab koos Kate'i ja Danielle'iga naasta oma röövimispaika, lootes, et leiab sealt ravi oma poja salapärasele tõvele. Jack ja Locke varjavad oma vangi teiste eest.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:58 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Siin ei oska siis keegi kommenteerida...

Lõpuks siis selgitati midagi, nimelt kus Claire vahepeal viibis ja kuidas ta tagasi sattus. Lostis juhtub selgitusi harva....

Avastati siis järjekordne maa-alune laboratoorium, mis sedapuhku sisadas vaid tühje evakueeritud ruume. Ning ikka seesama Tharma sümboolika. Mis süvendab kahtlusi, et Teised on ikka needsamad filmis mainitud eraisikute rahadega finantseeritud uurijad, kelle endaga on mingi "kiiks" juhtunud.
Ning ju neid salaboreid ole vist veel olemas, et see nii lihtsalt maha jäeti. Kuskil on ju ka Walt ja arvuti...

Kus see leitud labor siis on? Vist pigem ikkagi saare lõunapoolsemas osas, sest matk sinna ei kestnud just tervet päeva. Sarja tegijad muidugi hoiduvad endiselt hoolega ilmakaarte ja liikumissuundade jälgimisest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Vaat kui huvitav, et Losti episoodi esimene kommentaar tuleb alles reedel! Võibolla oli siis ebahuvitav osa, sest ka minul läks kommenteerimine meelest.
Üldiselt suht tähtsusetu osa ning flashbackid olid palju huvitavamad, kui õigel ajajoonel toimunud tegevus. Ei aidanud ka kaasa see, et ma pole Lostist ühtegi sümpaatset naistegelest leidnud, kui ehk Sun välja arvata.
Saab 8 punkti, sest mul on hea tuju ning lapsele süstitud ravimiga võib veel nalja saada. Kes teab mis X-geenid seal sees olid, varsti ilmutab laps üleloomulikke võimeid veel. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Mina oleks enne ka kommenteerinud, aga et teema oli minu tehtud, siis ei tahtnud ma sellist "ise küsin, ise vastan" värki ka aretada (kuigi varem on seda juhtunud). Very Happy

Väga meeldis see, et natuke näidati lähemalt nn Teiste elu. Ilmselt tahavad nad võõraid lapsi (Alex ja Aaron) röövida sellepärast, et nende kogukond ei häviks. Iseasi küll, et mida lapsele enne sündi süstiti ja miks - vaktsiin tundus kuidagi vale seletusena. Rousseau muutus ka hulga sümpaatsemaks selle osaga.

Kuigi episood keskendus Claire'ile, meeldis mulle kõige rohkem Eko, kes päris kaval oli ja ära tabas, et John ja Jack ühte tüüpi kinni hoiavad. Tundub igatahes, et Ekol on Teistega vist rohkem kokkupuuteid olnud, millest ta rääkinud pole; kuidas ta muidu tema ees vabandada oskas. Razz

Hea osa oli tegelikult, nii et 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti

Väga hea osa oli, asja tegi paremaks ka asjaolu, et Claire on üks mu lemmiktegelasi, kelle flashbacke ei ole me ammu näinud. Selles osas sündis ka Losti ajalugu:esimest korda leidsid flashbackid aset sellel samal saarel, täpsemalt räägiti sellest, mis juhtus siis, kui Claire rööviti.
Mulle need flashbackid väga meeldisid. Taas näidati Ethanit, kes tegi Claire'i peal mitmeid katseid sarnases punkris nagu saare põhiosas. Ühes stseenis näidati veel üht inimest Teiste hulgast ja ma olen kindel, et teda me näeme veel. Ilusti arendati edasi ka Rousseau lugu - selgus, et tema tütar Alex oli siiski elus ja aitas Claire'il põgeneda. Mind hakkas väga huvitama, mis saab Rousseaust ja ta tütrest ning ma loodan, et seda liini unarusse ei jäeta.
Põhiline tegevus saarel keerleski just Claire'i ümber, kuid ka kõrvalliin koos Henry Gale'i varjamisega oli huvitav.
Osa lõpp oli üsna pingeline, kui tuli välja, et Locke'i ja Jacki suhted on ikka väga pingestatud.
Ma arvan, et see osa väärib üheksat punkti, sest siin olid uued värsked ideed ja nii mõnedki vastused. Jään huviga ootama järgmist osa!

P.S. Mina teen kommentaari nii hilja, sest mul oli see nädal koolis väga kiire, iga päev oli mitu tööd.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Tegu oli esimese hea episoodiga üle väga pika aja. Seekord arenes ka tegevusliin veidi edasi ning saime lõpuks ometi rohekm aimu Teiste tegelikust olemusest. Ilmselt on nad tõepoolest saarele saadetud uurijad, kes on mingil põhjusel veidi hulluks läinud. Üllatusena tuli kindlasti Teiste "juhi" valehabe ning valeriided, flashback'is nägi ta täitsa korralik välja, mida poleks oodanud. Ilmselt on tegu kunagise arstiga.
Flashback'id olidki väga huvitavad ja nagu juba mainitud, eelkõige sellepärast, et nendes toimunu seostub otseselt sarja tegelaste praeguse olukorraga.
Lisaks tekitas see järjekordne maa-alune labor uue küsimuse juurde. Nimelt miks need punkrid loodi ja miks neid nii palju on?
Ka vihje Roussau tütre olemasolule oli hea idee ning loodaks, et sellest koorub veel midagi head välja.

Nojah, jään ootama järgmist nädalat, ehk läheb asi jälle põnevaks. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa hea osa oli. Ka mulle meeldis, et flashbackid olid Claire'ist.Näidati kus ta vahepal viibis, mis temaga tehti jne. Põhimõtteliselt on muu oluline juba ära mainitud.

8/10
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Haa Very Happy , ka mina oleks varem kommenteerinud, kuid ei osanud seisukohta võtta. Kuna Claire on selline võrdlemisi mittemidagiütlev tegelane ja kogu sellest müstikast, mis ta lapse ümber enne selle sündi toimus, on veel vara rääkida, siis tuleks keskenduda ainult Teistele.

Kogu sari on jälle reaalsema pöörde võtnud, võrreldes varasemaga. Mitte et mul midagi selle vastu oleks, isegi keskpärane seletus on parem kui mitte mingi seletus.

Henry on aga üks kaval väike /tsenseeritud/. Twisted Evil

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 5:00 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Henry on aga üks kaval väike /tsenseeritud/. Twisted Evil

Henry võib kaval olla, kuid Locke ja Jack on lollid nagu lauajalad. Pean sellist 'kellel on pikem' janti teise hooaja halvimaks küljeks. Nad on targemad kui neid kujutatakse (sama võib öelda ka sarja stsenaristide kohta).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Siin mainiti Teiste arvatavat juhti ja trema valehebet. See mütsilodu tundus küll parve peal olnuga sama olevat, aga kapis olnud valehabe oli ikka palju kesisem kui see, mis habemikul ees näha oli.
Nii parvel kui metsas. Ning see Teine, kes Ethaniga tagasivaates vestles, minu arust see ikka polnud see hilisem (vale)habemik: noomis ta ju Ethanit toomata nimekirja pärast, et "vaat kui Tema sellest teada saab". See mainitud Tema on vast ikka tegelik Teiste juht, ilmselt siis see habemik.

Taas süvenes siiski kahtlus, et see Henri Gale on ikka keegi Teiste hulgast, mitte õnnetu saarelesattuja, nagu ta väidab. Tema mainipuleerimisoskus on ikka suurepärane. Suutis rahuliku Lockegi korralikult närvi ajada. Tekib kahtus, et tal lastakse niimoodi peatselt minema lipata. Mis on muidugi ta eesmärk. Omaeette küsimus on ta kahtlane lõksusattumine: liiguvad need Teised ju üliosavalt kui varjud erilisi jälgi jätmata. Loomulikult oskavad nad nad seega ka lõkse vältida. Kui kogemata püünisesse kukkumine oleks siiski juhutunud, oleks ta semud ta ju kisa peale kohe vabastanud.

Siis tekib veel parallel "peapunkris" pesitsenud ning nuppu vajutanud Desmondiga. Temalgi oli varanast võtta sarnane lugu: Mitte just õhupalliga, aga pisikese laevyukesega ümber maailma.
Ning loomulikult kogemata saarele sattumine. Peatselt lasi ka tema jalga nagu ka Henri Gale üritab teha. Kas pole ka Desmond siiski üks nendesamade Teiste hulgast? Oskavad need Teised ju usutavana esineda küll. Siiski Desmondi toimetamine enne luugi avamist tekitab siiski tunde, et ta oli selles laboris juba tükk aega omapead ja toksis tõsimeeli numbreid, mitte ei teinud nalja.

Veel 1 seik. Peapunker ja saare põhjaküljel olnu ustel oli siseküljel kiri "Karantiin". Vastleitud laboril seda kirja vist ei olnud. Uus laobor pole karantiini all!? Mis see karantiin siiis ikka on ja kummal pool uksi see kehtib?
Ning miks ei rünnanud Teised saare põhjaküljel kunangi seda punkrit, kuhu lennuki saba rahvasvarjule puges? Muidu olid nad suisa iga puu taga peidus ja rünnakuvalmis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group