Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 3x15 "The Game"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
33%
 33%  [ 5 ]
9
20%
 20%  [ 3 ]
8
26%
 26%  [ 4 ]
7
13%
 13%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
6%
 6%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 15

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 19, 2006 9:16 pm    Teema: SGA - 3x15 "The Game" Vasta viitega

Sheppard ja Rodney on 2 aastat mänginud Iidsete arvutimängu, nüüd nag aga avastavad, et mäng ei olegi mäng, vaid reaalsus ja nende riigid on sõjaäärel.

Päris huvitav episood, nagu selgus on nad juba 2 aastat mänginud. Sheppard süüdistab Rodney sobi tegemises Very Happy
Rodney lipp oli tegelikult päris naljakas Happy
Aga ma ei mõista seda, et kuidas Rodney "disainitud" naine ka tegelikult selline välja nägi? Ta värvis oma juuksed ära?
Mis relvad olid ikkagi Sheppardi riigil? Nagu näha oli, siis Sheppardi "mees" ei olnud ka tuim sõdur, vaid ta ikkagi hoolis oma rahvast.

Päris hea vaheepisood, annan üle pika aja 10 punkti ära, sest mulle väga meeldis ja mul on hea tuju, jõulud ka tulemas Nice


_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Teis Jan 30, 2007 7:02 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
deimos
Lipnik


Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 21
Asukoht: põlva

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 12:13 am    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin, et Mckay valis oma pealiku "skini" ikka Carteri järgi. Nõustun sellega täitsa, Sheppardi riigi pealik oli üllatavalt inteligente sellise välimuse kohta:)
9punkti
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 12:50 am    Teema: Vasta viitega

Minu poolt samuti 9 punkti.

Väga lahe episood oli, hea idee realiseeriti väga põnevalt ja näitlejad tegid jälle suurepärast tööd. Episood oli selgelt inspireeritud kaasaja strateegiamängudest, millest paljud ongi ju juba väga reaalsed. Iidsete puhul oli aga tegu juba päris tsivilisatsioonide kontrollimisega ja pole ka ime, nende arengutase oli ju meie omast nii palju kõrgem. Usun, et tegemist ei olnud ainult eksperimendiga ning iidsed kasutasidki sellist tsivilisatsioonide kontrollimist mingis mõttes mänguna. Miks muidu oleks olnud seal ruumis kaks vastastikku asetsevat ekraani? Wink
Muidugi saime episoodist välja lugeda ka väikse moraali. Kellelgi ei tohiks olla täielikku võimu elu ja surma üle ning paraku kui keegi peaks sellise võimu enda kätte saama, ei suuda ta lõppkokkuvõttes ikkagi seda mõistlikult kasutada. Võim hakkab lihtsalt pähe. Razz Selles osas olid McKay ja Sheppard oma käitumisega väga reaalsed.

Mulle meeldis ka juba varem mainitud asjaolu, et tegelikult olid nii McKay kui ka Sheppardi maailma inimesed suhteliselt mõistlikud ning pärast ilmekat demonstratsiooni loobusid vägivallast.

Lisaks tuleks ära mainida need iidsete poolt üles seatud ekraanid, millel olid siis kõik vajalikud asjad tsivilisatsiooni kontrollimiseks. Just see, et nad nägid mitmes mõttes välja, nagu praegused strateegiamängud, tegi asja minu arvates veelgi ilmekamaks.

Ja muidugi lõpuks tooks välja asjaolu, et jälle näidati meile ühte tükki Atlantise iidsete tehnoloogiast. Kuna leian, et just uue tehnoloogia avastamine on üks põnevamaid aspekte sarja juures, siis hindan ka seda osa kõrgelt. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 1:07 am    Teema: Vasta viitega

Päris tore episood, mis olgugi, et natuke rasketi usutav, meenutas oma atmosfäärilt mulle SG-1'e algusaastate episoode. Aga siiski midagi väga sügavat mina selles ei leidnud, nii et parimate episoodide hulka seda kindlasti ei liigitaks.
Millegipärast arvasin peaaegu terve episoodi kuni lõpuni, et tegelikult neid tsivilisatsioone ei eksisteeri ja tegu on kõigest mingite üliarenenud tehnoloogial põhinevate hologrammidega - lihtsalt tundus kuidagi vastuvõetamatu, et iidsed, kes on nii arenenud tsivilisatsioon, võiksid niimoodi jumalaid mängida.

Naljakohti oli päris palju ja mitmed neist olid ka üsna head - eriti mõned kavalamad McKayga seotud naljad, nagu näiteks Carteri järgi blondiks tegemine ja tsitrusviljade vihkamine. Very Happy Siiski ei saa öelda, et see episood oleks täiesti komöödiaosa nime väärt ning see oli ehk ka kerge viga - nimelt polnud see osa nagu ei liha ega ka kala - veidi liiga naljakas, et olla tõsiseltvõetav, samas mitte piisavalt naljakas, et olla naljaepisood. Razz

Saab 7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Elanus
Lipnik


Liitunud: 21 Dets 2006
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 1:17 am    Teema: Re: 3x15 "The Game" Vasta viitega

FLT kirjutas:

Aga ma ei mõista seda, et kuidas Rodney "disainitud" naine ka tegelikult selline välja nägi? Ta värvis oma juuksed ära?:

Every detail! Right up to women hear-style
Keskajal oli kombeks riietuda täpsete detailide järgi, mida kõrgem võim on seadnud. Olgu see siis Jumala, valitseja või kellegi teise poolt (Siinjuhul oraakli), oli au ja käsk riietuda ja kohendada oma juukseid vastavalt sellele.
Rodney, suures afoobias (anti-foobias/mitte kartmine) Carteri vastu andis ta näpunäiteid, millised võiksid olla naiste juuksed. Nagu oli ka näha, siis oli (Rodney) riigipeal sellised juuksed. (Võibolla ka tänu sellele, et tal oli suur Austus oraakli vastu, tänu millele ta ka ametisse valiti, nagu selgus.) Nagu ka paaril teisel naisel linna keskväljakul.

Mina sain nii sellest aru.

FLT kirjutas:

...Sheppardi riigi pealik oli üllatavalt inteligente sellise välimuse kohta:)

Jällegi oli asi kinni pisidetailides. Shepardile tundus arvatavasti selline riietus "mängus" "vägevam" ja valis selle. Ning, olen enam kui kindel, et mõeldi selle peale, et Shepardi "riigipea" peaks olema militaarselt sama tugev, või samade nippidega, kui SHepard ise (sest Shepard ju soovitusi/käske saatis)
Smile

Üldiselt aga oli see osa vägagi vaadatav, ning ei tekkinud kordagi edasikerimise tunnet (nagu seda oli Lavini, Kolya ja Co. osas)

Muidugi, oli paar pisiviga, mis häirisid (Shepardi riigipea erakondne arukus saata välja üksused paari nupule vajutusega). Kuid, mis siin ikka, see on ikkagi hea Sci-fi seriaal ja selle võib neile andestada.

Lemmik kohaks peam muidugi ka seda, kui vaidleti tsitrusviljade üle. Millised kahjulikud omadused nendel on Smile

10 punkti!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 2:34 am    Teema: Vasta viitega

Hmh, poelgi enam midagi öelda selle osa kohta. Minu käest saab 8 punkti. Episood algas väga hästi ja oli äärmiselt naljakas, kui oled sarnaseid strateegiamänge mänginud Laughing Sheppardi ja McKay nääklemine oli lihtsalt äärmiselt humoorikas. Peale selle oli osa üpris igav. See kahe küla vaheline vaen oli juba sada korda SG-1'es ära olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 25, 2006 3:01 pm    Teema: Vasta viitega

10/10 võibolla on kõrge hinnang tulenev sellest, et eelnevad osad sellest hooajast on kesised olnud. Mulle igatahes see asi meeldis. Rohkem ei ole momendl aega kirjutada.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2007 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin 7 punkti. Tegu oli üsna originaalse ideega ja ka teostus oli päris hea, kuid üle 7 punkti ei saa ma mõningatel põhjustel siiski panna.

Kõige rohkem häiris mind selle osa juures see, kui kergemeelselt Atlantise meeskond neisse riikidesse ja nende elanikkonda suhtus. Isegi pärast seda, kui saadi aru, kui palju MacKay ja Sheppard nende kultuuri ja igapäevaelu muutnud on. Ilmselt olid iidsetel omad põhjused nende rahvaste arengu piiramiseks ja ohjeshoidmiseks (olgu need põhjused millised tahes, võibolla näiteks nende kaitseks Wraithide eest). Selle asemel, et üritada tekitatud kahju korvata (kas või Atlantisesse tagasi minnes ja veelkord oraaklit mängides tehtut võimalikult tühiseks muuta ja seega ka neid kahte riiki lepitada üritada), muutsid Sheppard ja Co oma kohalolekuga nende inimeste elu veelgi rohkem. Võibolla ma olen liiga palju Star Trekki vaadanud, aga mingisugune Prime Directive võiks ju ka Stargate'i meeskondadel olla.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Jan 22, 2007 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Lühike kommentaar küll, kuid god, 10/10. Selle hooaja üks paremaid episoode kindlasti. Idee juba enesest 10 punkti väärt.

Tuli Civilizationi isu peale kohe. Laughing
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 25, 2007 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Suurtel mänguritel võis seda osa olla tõesti väga lahe vaadata. Kuna ise suur mängija pole, siis mängust vasikavaimustusse ei sattunud. Midagi silma-kõrva ei riivanud, tasemel osa.
9/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group