Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Fountain / Allikas (2006)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 12:38 am    Teema: The Fountain / Allikas (2006) Vasta viitega

Käisin seda filmi juba päris ammu CC-Plaza Tippfilmide nädala raames vaatamas. Kahjuks on vastava teema kirjutamine nii hiljaks jäänud, sest kohe peale filmi nägemist oli väga raske selle linateose kohta midagi öelda. Kui juba teine hiljuti vaadatud film Children of Men suutis minu kui Hollywoodi toodangust läbi imbunud filmivaataja piisavalt kimbatusse ajada, siis "Allikaga" on lugu veelgi hullem. Filmi tutvustust lugenuna ei osanud ma kindlasti oodata niisugust filmi, nagu ma kinos lõpuks nägin.
Igatahes pean ma ütlema, et jäin saadud kogemusega väga rahule, isegi kui ma ei saa öelda, et see film nüüd mingi eriline magnet on, mida korduvalt vaadata tahaks. Midagi sarnast polnud ma varem näinud ja seetõttu jäi ka see linateos hästi meelde, mis vist on ka üks hea filmi tunnustest.
Üks oluline asi, mis filmi juures silma jäi, oli see oran¾ikas toonis valgus, milles paljud stseenid filmitud olid või siis selliseks töödeldud - lõi piisavalt müstilise atmosfääri, mis koos aeglase tempo ja suurepärase muusikalise taustaga tegid selles filmist ehk pigem kunstiteose kui filmi Hollywoodilikus mõttes. Võib-olla saaks seda teost võrrelda mõnes mõttes filmiga 2001: A Space Odyssey, kuid otsene analoog vähemalt minu kogemustes puudub.

Sisu kohta ei hakka midagi kommenteerima, sest tõenäoliselt ei suudaks ma seda siin õigesti tõlgendada.
Film peaks millalgi ka laiemalt Eesti kinodesse jõudma, nii et ootan arvamusi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Nojah, ka minul sai see film nähtud ning ega minagi midagi eriti öelda ei oska. Film oli tõepoolest pigem kunstiteos, mille analüüsimiseks peaks seda vähemalt kolm korda vaatama, sest vastasel korral osutuks analüüs liiga pinnapealseks. Linateos oli muidugi viimseni läbi töödeldud ja iga kaader oli huvitav. Nõustun eelkõnelejaga, et ka muusika valik oli suurepärane.
Julgen küll filmi kõigile soovitada, aga ütleks nii palju, et need, kes tahavad vaadata midagi, mis vere keema paneks, siis see film ei ole selleks.

Hindama hakata oleks küll seda lausa mõttetu, sest vähemalt hetkel ei pea ma ennast piisavalt pädevaks. Igal juhul väga huvitav elamus. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 12:48 am    Teema: Vasta viitega

Päris hea film oli. Alguses küll segane ja mõtlesin, et millesse ma end nüüd mässinud olen. Kuid sisu, pilt, efektid ja muusika - kõik sobis hästi kokku. Raske on anda tavalises punktisüsteemis hinnangut, sest mis ¾anri ta alustuseks kuulus? Oli ju ulme ja oli ka armastuslugu sees. Filosoofiline ja väga sügavamõtteline, rohkem polegi öelda. Soovitan vaadata, kes vahepeal midagi teistsugust tahab näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Anomaly
Kadett


Liitunud: 9 Mai 2010
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Nelj Juul 01, 2010 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd vaatasin minagi selle filmi ära ja jäin nähtuga väga rahule. Kui lugesin tutvustust, siis arvasin, et tegemist tuleb ajarändude või ülipika elueaga, aga tegelikult oli see midagi täiesti erinevat. Kahjuks oli "The Fountain" telekas öösel kella kolmest viieni, nii et lõpus hakkas juba uni peale tulema, aga magama õnneks ei jäänud.Smile
Mulle meeldis ümbersündide ja eelmiste/järgmiste elude idee. Alguses pidas peategelane surma haiguseks ja üritas seda välja juurida, otsides vähile ravimit, kuna tema naine oli vähki suremas. Lõpuks sai ta aru, et ei ole Izzist jäädavalt ilma jäänud. Eelmistes eludes oli ta korduvalt oma naise kaotanud (mustad ringid ümber käe) ja selleks, et temaga uuesti kohtuda, tuli tal endal surra ja järgmisse elusse siirduda.
Nüüd läks mu jutt juba sisu ümberjutustamiseks kätte ära, aga põhjalikumalt ei oska ma sellest filmist kirjutada. Selleks tuleks seda kindlasti mitu korda vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group