Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x17 "Lockdown"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
12%
 12%  [ 2 ]
9
31%
 31%  [ 5 ]
8
50%
 50%  [ 8 ]
7
6%
 6%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 16

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 02, 2007 12:28 am    Teema: Lost - 2x17 "Lockdown" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 2. jaanuaril 2007 kell 20:30 Kanal2's


"Lukustus"
Punkris hakkavad toimuma salapärased asjad ja Locke peab olukorra kontrollimiseks paluma üllatava isiku abi. Ana Lucia, Sayid ja Charlie lähevad dzhunglisse õhupalli otsima, et näha, kas nende vangi juttudel on tõepõhi all. Jacki ja Sawyeri suhted lähevad jälle teravaks.



_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 02, 2007 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Päris hea episood oli, midagi erilist nagu ei juhtunud, aga samas esines osas mitu salapärast sündmust ja muidugi ka lõpp oli murranguline.

Locke'i flashback'id arendasid küll tema tegelast edasi, kuid samas ei olnud neis jällegi midagi väga üllatuslikku, kõik toimus ikka enam-vähem vanaviisi. Isa korraldas talle taaskord paraja käki ja ega seal eriti muud polnudki.

See, mis toimus aga reaalajas, oli palju huvitavam. Sawyeri ja Jacki kaardimäng oli sellepärast päris lahe, et lõpuks ometi sai Sawyer oma suurele egole ka väikse löögi, kuigi ega see teda vist eriti ei sega. Very Happy

Luugi sündmused olid aga seevastu väga huvitavad. Luugi päritolu muutus seekord veel müstilisemaks. See, et järsku tekkis ootamatu lockdown ei olnudki nii üllatuslik, kuivõrd need sümbolid, mis halogeenlampide toel Locke'i silme ette ilmusid. Nüüd võib kindel olla, et tegu on millegi väga suurega, üllatusi peaks veel küllaga ees olema.
Selgus siis ka see, et Henry Gale ei ole Henry Gale. Ausalt öeldes võis seda juba ammu ette aimata, kuid siiski väärib see teadasaamine äramärkimist, sest nüüd saab tegevustik veidi edasi minna. Midagi väga kahtlast selles tegelases igatahes on ning võib arvata, et ta suudab veel kõigil naha üle kõrvade tõmmata.

Väga paljulubav episood oli, kuigi iseenesest mitte tipptase. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 02, 2007 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Henry Gale'i kohta selgus seekord natuke rohkem. Kuigi pole veel selge, et ta on tõesti üks Teistest, valetas ta siiski ja see ütleb tema kohta juba piisavalt. Huvitav, mida meie tubli seltskond nüüd temaga ette võtta otsustab - kui jääb mulje, et ta õige Henry Gale'i ära on tapnud ja tema identiteeti kasutab, siis vaevalt see eriti sooje tundeid tema vastu tekitab.

Allasadanud toidukraamiga langevari oli ka heaks vihjeks - võib ehk järeldada, et Teised saavad kuskilt tuge, s.t. keegi saadab neile eluspüsimiseks vajalikku kraami. Et aga langevari just "meie omade" juurde kukkus, võib ehk mingi konflikti tekitada, sest teised tulevad kindlasti oma kraami tagasi nõudma ja arvestades seda, et neil on relvad, võib asi ka veriseks minna. Aga eelnev on muidugi eeldusel, et Teised ise seda langevarju sinna kuidagi ei sokutanud mingil eesmärgil.

Locke'i tegelaskujule pöörati jälle suuremat tähelepanu ja selle üle oli mul muidugi hea meel. Üsna põnev on see, kuidas selles episoodis juhtunu võib arendada tema ja liba-Henry suhteid - vaatamata sellele, et tüüp oma identiteedi kohta valetas, aitas ta ju siiski Locke'i ja Locke omakorda lubas teda teiste omavoli eest kaitsta. Keerukust lisab ka see, et nagu episoodist ilmnes, oli liba-Henry ilmselt esimene inimene, kes Locke'i ei petnud või talle muud moodi käru ei keeranud ega maha jätnud.
Mõtlema pani ainult see, et mis saab tema vigastatud jalast - jäi mulje, nagu oleks üks raudpulk ta jalga tunginud, kui isegi mitte jalga läbistanud ning see ei tohiks olla just eriti kerge vigastus, millest kiiresti taastutakse.

Jacki ja Sawyeri kaardimäng oli veidi koomiline küll, eriti kui Jack ütles Sawyerile, et Sawyer ei lõpeta mängimist, kuna ta ei taha teiste nähes kaotada. Very Happy Ennustada võib, et Sawyer kaotusega nii lihtsalt siiski ei lepi, kuid sisututvustuses lubatud teravust ma nüüd veel ei näinud. Razz

Muidu oli päris korralik episood, selline suhteliselt keskmine Losti tase. Ainuke koht, mis tõsiselt häiris, oli alguses, kui õhupall leiti jälle nii-öelda viimasel hetkel. Razz Kõrini juba sellistest juhtumitest. 7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Jan 02, 2007 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Püüan mitte spoilerdada...

Locke nägi miskit jaamade/punkrite skeemi: neid Dharma jaamu on ilmselt rohkem, et kui kolm juba on, et miks neid siis rohkem ei võiks olla...

Selles mõttes peaaegu täiuslik, et tõmmati ühele asjale (vangistatud teine) joon alla ja anti juba vihjeid edaspidiseks (teised punkrid). Vahepeal ka pisut nalja, ehk siis kahe kange kaardimäng. Hindeks 9.

Jack ja Sawyer hakkavad üha enam meenutama vanu kallimaid: selline pidev ja pisut kiuslik lov&hate hõõrumine. Eks rivaliteet naiste alal annab ka tunda... Smile
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 12:46 am    Teema: Vasta viitega

Igati huvitav osa minu jaoks.

Üllatas kogu punkris toimuv: sümbolid ja ka see, et Henry Locke'i aitas.

Kaardimäng Jacki ja Sawyeri vahel oli tõesti naljakas. Very Happy

8/10
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 1:32 pm    Teema: Vasta viitega

Päris hea oli. Tempo kohta võiks öelda, et noh, kes aeglaselt sõuab, see kaugele jõuab. Või kes aeglaselt sõuab, sel mädanevad aerud ära... Confused

Anywho, ütleks, et Locke on väga huvitav tegelane. Tõenäoliselt üks targemaid ja võimekamaid kogu saarel ning kogu see hõõrumine lisab ainult põnevust juurde. Pealegi on Locke alati selline kerge fanaatik olnud - seda tõestas ka eilne osa, kui ta röökis, et Henry iga hinna eest nuppu vajutaks, endal samal ajal ora põhimõtteliselt jalast läbi.
Ilmselgelt võtab story hoogu, haripunkt ei tohiks kaugel olla.

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 1:52 pm    Teema: Vasta viitega

Surprised
http://www.hanttula.com/projects/lost/images/photo-bluelight-dharmamap.jpg
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 2:22 pm    Teema: Vasta viitega

Peab tunnistam, et taas ei kulgenud osa nii, nagu ma arvasin. Oli veelgi parem.
Muidugi on kahju, et Locke viga sai.

Kerge on tekkima kahtlus, et langenud uus õhupall ja punkri kummlalised lood on omavahel seotud. Õhupalli juures pidi ju olema mingi energiaaalikas, mis korvi küljes oleva lambi vilkuma pani. See, muide, on elektromagnetiline nähtus. Seal korvi sees võib muudki elektromagnetilist olla, mis pani punkris seinad alla kiukkuma ja hiljem uuesti avanema..
Punkri ligidale pidi pall ju kukkuma, nagu Jacki ja Kate vestlusest aru võis saada.
Esimese hooga ma arvasin, et Savyid & Co on oma leitud õhupalli dzunglist kaasa vedanud, aga nii see siiski polnud.

Selle õhupalli ja punkriga seoses tekkis taas juurde palju lahtisi otsi: kas tuleb otsida seost Tharma-filmist nähtud abi saatmisega kusagilt (olid ju toidupakid taas Tharma sümboolikaga) .
Selles kontekstis ei tundu jama punkris aga sugugi loogiline.


Sama lugu Henri Gale-ga.
Ta siis ikka polegi Henri Gale. Kuid kes ta siis on? Punkris koos Lockega paistis ta sedapuhku nii siiras kui olla saab. Samas kas ta ikka ainult vajutas koodi arvutisse, seda ju ei näinud keegi.

Punker ise aga suudab aina üllatada. Mine tea, viimati oli ikka Hurley-l ja Sayvydil õigus, kui nad tahtsid luugi avamist takistada.

Muuseas, luuk ise! Mis selle kohaga saanud on, tuleks ka selgeks teha. Arvestades Teiste ohtu, tulnuks see ava ikka kuidagi sulgeda või vähemalt kindlustada. Sellest pole nagu juttu olnudki.


Ma loodan, et seekord ma ei ahvatlenud uuele vaidlusringile nagu eile ja ei kutsunud järgmisi osi selle osa juures kirjelldama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Surprised
http://www.hanttula.com/projects/lost/images/photo-bluelight-dharmamap.jpg


Tänud kaardi leidmise eest. Smile
Huvitav, kas see võib olla Desmondi joonistatud? Kõige all peaks siis olema see Swan station, kus praegu suurem osa tegevusest toimub, sest joonis ju seal oli ja linnukese kritseldus meenutab ka luike. Igatahes paistab see olema ka kõige ulatuslikum näidatud jaamadest.
Kaks parempoolset on tehtud katkendjoonega - huvitav, kas neis polnud kaardi joonistaja käinud või pole neid lihtsalt olemas?
Üks ülemistest on millegipärast maha soditud - jällegi, kas seda polegi olemas või juhtus seal midagi. Razz
Niisiis, kas ja mis asub keskel... Kahjuks ei suuda mina neist ülejäänud kritseldustest midagi välja lugeda, v.a. et mingi CVII on peale mingit õnnetust kasutusest väljas. Mis õnnetus? Millegipärast kahtlen, et siin lennuki alla kukkumist mõeldakse. Äkki keegi unustas nuppu vajutada? Very Happy


jaagup kirjutas:
Kerge on tekkima kahtlus, et langenud uus õhupall ja punkri kummlalised lood on omavahel seotud. Õhupalli juures pidi ju olema mingi energiaaalikas, mis korvi küljes oleva lambi vilkuma pani. See, muide, on elektromagnetiline nähtus. Seal korvi sees võib muudki elektromagnetilist olla, mis pani punkris seinad alla kiukkuma ja hiljem uuesti avanema..


Tekkis ka korra selline kahtlus, aga teisest küljest ma eriti ei usu, et üks märgutuli võiks nii võimas olla, et punkri süsteemide tööd häirida. Muidugi jah, ega ei tea, mis seal sees võib veel leiduda. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Jan 03, 2007 8:53 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

Parem kaart on http://www.thetailsection.com/uploaded_images/lost_dharma_decoded-751672.jpg
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Parem kaart on http://www.thetailsection.com/uploaded_images/lost_dharma_decoded-751672.jpg


Aitäh, kuigi jah, kahjuks teeb see info asjad veel palju segasemaks. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Tänud kaardi leidmise eest. Smile


Kas inimesed üldse Wikipediat ei kasuta... seal on see kaart ja jaamade kirjeldused ammu olemas... kuna seal on ka vihjeid teise hooaja lõpus ja kolmanda alguses toimuvale, siis panin selle lingi teise teemasse: http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=1167


Enterprise kirjutas:
Huvitav, kas see võib olla Desmondi joonistatud?


Kardan, et mitte, sest Desmond ju millestki ei teadnud... tema oli see heauskne merehädaline, kes nuppu sõtkus.

Ma alguses arvasingi, et tegu on psühho-katsega, kus inimene peab lihtsalt nuppu sõtkuma... noh, nagu need labürintide katsed...

Enterprise kirjutas:
Kõige all peaks siis olema see Swan station, kus praegu suurem osa tegevusest toimub, sest joonis ju seal oli ja linnukese kritseldus meenutab ka luike. Igatahes paistab see olema ka kõige ulatuslikum näidatud jaamadest.


Kindlasti on see (Swan) jaam vanem, kui teised jaamad, sest selles on õppefilm prjektoriga vaadatav... ühes teises jaamas on juba videomakk ja õppefilm kassetil... loodan, et see nüüd spoilerfoobe hulluks ei ajanud...

Kas see (Staff ehk) meditsiinijaam (kus Claire'i hoiti) sama suur polnud?

Ja see jaam (Arrow), kus sabaosa rahvas vireles, see näis rohkem ladu olevat...

Enterprise kirjutas:
Kaks parempoolset on tehtud katkendjoonega - huvitav, kas neis polnud kaardi joonistaja käinud või pole neid lihtsalt olemas?


Ise kaldun arvama, et neid ei jõutudki teha... mul on tunne, et kogu see katsewärk on juba nihu läinud ning jaamad ja teised jauravad omasoodu... see on küll kõigest minu arvamus, sest sündmused nii kinnitavad... ainuke fakt, mis minu arvamusele vastu, on see toidulaadung, mis alla visati... samas, kes teab kuidas töötavad bürokraatlikud struktuurid, see muidugi ei imesta, et kuidas varustusosakond võib varustada üritust, mis tegelikult juba lõppenuks on loetud...


jaagup kirjutas:
Kerge on tekkima kahtlus, et langenud uus õhupall ja punkri kummlalised lood on omavahel seotud. Õhupalli juures pidi ju olema mingi energiaaalikas, mis korvi küljes oleva lambi vilkuma pani. See, muide, on elektromagnetiline nähtus. Seal korvi sees võib muudki elektromagnetilist olla, mis pani punkris seinad alla kiukkuma ja hiljem uuesti avanema..


Pigem pani seinad alla langema ikkagi signaal sellelt lennukilt, mis toidulaadungi alla viskas.
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 11:01 pm    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Tänud kaardi leidmise eest. Smile


Kas inimesed üldse Wikipediat ei kasuta... seal on see kaart ja jaamade kirjeldused ammu olemas... kuna seal on ka vihjeid teise hooaja lõpus ja kolmanda alguses toimuvale, siis panin selle lingi teise teemasse: http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=1167


Ma väga vabandan oma mühaklikkuse pärast, aga ma tõesti ei ole hakanud ette lugema. Ei, ma ei väldi spoilereid iga hinna eest ja kui mõni kogemata silma alla satub, siis pole sellest midagi, aga ise ma neid spetsiaalselt välja nuuskima ka ei hakka. Razz

Ulmeguru kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Huvitav, kas see võib olla Desmondi joonistatud?


Kardan, et mitte, sest Desmond ju millestki ei teadnud... tema oli see heauskne merehädaline, kes nuppu sõtkus.

Ma alguses arvasingi, et tegu on psühho-katsega, kus inimene peab lihtsalt nuppu sõtkuma... noh, nagu need labürintide katsed...


Asi, mis pani mind arvama, et kaart võib olla Desmondi joonistatud, oli see kiri "I am here" - ei tahaks uskuda, et mõni Dharma tegelane, kes niigi kõike teadma peaks, seda joonistama hakkaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 04, 2007 1:11 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Ma väga vabandan oma mühaklikkuse pärast, aga ma tõesti ei ole hakanud ette lugema. Ei, ma ei väldi spoilereid iga hinna eest ja kui mõni kogemata silma alla satub, siis pole sellest midagi, aga ise ma neid spetsiaalselt välja nuuskima ka ei hakka. Razz


Mis siin vabandada... mul oli lihtsalt hammas pärast esimest hooaega nõnda verel, et ma tuustisin pisut wõrgus ringi... sain ühtkomateist kasulikku ja palju jaburat teada... teise hooaja vaatamist näiteks see ei seganud... aga ma lugesin ka rohkem (teadlikult) diagonaalis ning olen spoilerite asjus suht tuim... noh, kriminullis ma mõrtsukat päris ette teada siiski ei tahaks... Smile


Enterprise kirjutas:
Asi, mis pani mind arvama, et kaart võib olla Desmondi joonistatud, oli see kiri "I am here" - ei tahaks uskuda, et mõni Dharma tegelane, kes niigi kõike teadma peaks, seda joonistama hakkaks.


Teise hooaja viimases osas öeldakse, kes selle plaani tegi... ma igaks juhuks siin ei ütle, et kas see oli Desmond või oli see keegi muu... lõpetasin just äsja teistkordselt selle viimase osa vaatamise, sestap nii täpselt teangi...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 11:15 am    Teema: Vasta viitega

Päris hea episood oli, aga samaviisi nagu eelnevad. Mingeid vastuseid saime, aga ette visati jälle pudrukausi täis küsimusi.

Locke flashblackid olid küll vaadatavad, aga uut infot me teada ei saanud. Pigem ettekääne osa pikemaks venitada. Muidugi oli huvitav vaadata sellegipoolest.

Kaardimäng oli nagu ta oli, natukene etteaimatav kogu see värk. See, et Sawyer piki näppe saab, oli juba aru saada.

Siis veel see moment, kus Jack ja Kate seal punkri juures kogelevad. No mida? See nende "armuromaan" hakkab juba pinda käima, kas tõesti sarja tegijatel muud peas ei ole?

Punkris toimuv oli mudugi kõige huvitavam. Tekkis küsimus, et miks need plahvatusuksed alla langesid? Kas seetõttu, et see toidupakk alla kukkus? Ja sellega seoses, kas Dharma teab, et saarel ka Teised on? Või saadab ta kord aastas toidupaki Desmondile, sest nad arvavad et ta on veel elus? Selles suhtes panebki mõtlema, et kas Dharmal on see koht vaatluse all või mitte. See kaart oli muidugi huvitav, aga nujah, midagi erilist nüüd küll mitte.

Ja see kes kogeles seal Wikipediast. Jah, ma oskan kasutada ja kasutan väga tihti, aga tegu on sellise sarjaga, mille spoilerdamist mina ei taha. Siis jääb mul alles ainult vaadata, kuidas tegelased seal džunglis peitust mängivad, lobisevad ja kaarte mängivad.

Ja spoilerite mitte teadmine annab ka parema vaatepunkti sarja hindamiseks, see et ma kuskilt teiselt saidilt teada saan, tõstab võib-olla isegi sarja hinnet. Kuid siiamaani üritan ma üsna objektiivselt hinnata nii nagu on, nii kuidas sari meile infot lusikaga suhu topib ja kui palju ta tagasi võtab maoloputusega.

Ja oma küsimustele soovin vastust ainult neilt, kes pole edasisi osasi näinud. Pigem spekuleerin kellegagi, kes ei tea mis edasi saab.

Edit: Ahjaa, osa saab 7,5 punkti, aga ümardades tuleb 8 niiet.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti

Päris hea osa oli, kuigi tempo oli kohati väga aeglane. Flashbackid olid huvitavad ja kurvad nagu Locke'i puhul ikka, nii et midagi väga üllatavat seal ei olnud.
Saarel toimuv oli samuti üsna huvitav. Jacki ja Sawyeri kaardimäng oli tõepoolest naljakas ja seda oli tore vaadata. Luugis toimuv tegevus oli algul igavavõitu, kuid kui Henry välja tuli ja Locke'i aitas, läks asi põnevamaks. Uusi küsimusi tekitasid need kujutised, mida Locke nägi.
Osa kõige tugevamaks küljeks oli selle lõpp, kui selgus, et Henry oli siiski ellujäänutele valetanud.
Üldiselt oli aga osa Losti kohta üsna tavaline. Ma loodan väga, et edaspidi läheb lugu kiiremaks ja põnevamaks.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Siis veel see moment, kus Jack ja Kate seal punkri juures kogelevad. No mida? See nende "armuromaan" hakkab juba pinda käima, kas tõesti sarja tegijatel muud peas ei ole?


Sarja tegijad on täiskasvanud inimesed ning sarja tehakse täiskasvanutele... seega pole küsimus selles, et mis julla seal kusagil džunglis on või miks midagi toimub... küsimus on siiski selles, et kuidas inimesed omavahal läbi saavad.

Ma ei hakka küll midagi panti panema, aga olen enam kui veendunud, et vaataja ei saa ka seriaali lõppedes täpset vastust Dharma projektide kohta ning tõenäoliselt ei saa ka täpset vastust teiste olemusest ja saare anomaaliatest.

Ajuti tundub, et tegijad lihtsalt kuhjavad küsimusi üksteise otsa ning ei ole mõelnudki vastustele... see peaks juba ka Kanal 2 vaadates selgeks olema saanud...


AlienX kirjutas:
Pigem spekuleerin kellegagi, kes ei tea mis edasi saab.


Et üks ei näe ja teine ei kuule ning siis arutlevad... jõudu!

Iga seeria keerab need arutlused pea peale ning nii jagub juttu kauemaks... Smile
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Minule on jäänud igatahes mulje, et Teised ongi Dharma liikmed. Razz Näiteks näidati ju päris selgelt, et Ethan&Co, kui nad Claire'i last tahtsid ära võtta, elutsesid ühes maa-aluses punkris.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Minule on jäänud igatahes mulje, et Teised ongi Dharma liikmed. Razz Näiteks näidati ju päris selgelt, et Ethan&Co, kui nad Claire'i last tahtsid ära võtta, elutsesid ühes maa-aluses punkris.


See pole spoiler!

Kahe hooaja jooksul pole see küsimus ühest vastust saanud... ma ka alguses arvasin nõnda... praegu enam ei teagi, et mida arvata... mul on oletus, et osa teisi võib olla Dharma-ga seotud... samas see nö. Luige-punker oli ilmselt ka teistele teadmata (või polnud neil huvi)... mul on jäänud mulje, et nii lennuhädalised kui ka teised avastavad neid punkreid juhuslikult... igatahes tundub, et see Dharma-wärk on kas unustatud või kuidagi alla käinud... samas aga visati lennukilt moonaports..?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 10, 2007 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

Selles kogu see "Losti" jama ongi, et kuhjub liiga palju küsimusi, mis hakkavad ajapikku üha enam vastuseid nõudma, neid aga ei tule. Kõik see hakkab väga häirima. Confused
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group