Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Parimad Sci-Fi raamatud?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 10:09 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:

Kirjeldused on minumeelest lahedad. Meeldib lugeda asju kus kirjeldatakse mingit maailma või olustikku.


Kirjelduste vastu üldiselt pole minulgi midagi. Solarises olid need aga natuke... noh, teistsugused. Seda on raske seletada - loe ise, siis näed Cool
Lugeda lehekülgede kaupa matemaatilist juttu mimoidide ja sümmeriaatide kohta võib lõpuks üsna igavaks muutuda. Aga mina siiski ühtki lehekülge vahele ei jätnud ja üldmulje teosest jäi kõigest hoolimata ikkagi üsna hea.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
reggie
Kadett


Liitunud: 11 Sept 2005
Postitusi: 3
Asukoht: trt-pärnu-palamuse

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 8:08 pm    Teema: Tepper Vasta viitega

Lugesin neid nimesid, aga ei leidnud Sheri Tepperit, teoseks "Rohtmaa"
Düün muidugi, aga kahjuks olen ainult esimese raamatu läbinud.
Asimov ja Asumi sari, sellega seoses kas kellegil pole Tartus esimest osa? Nime kahjuks ei tea Sad
_________________
Põhimõteliselt on suht keeruline leida head infi filmide ja uute raamatute kohta.. ja see koht tundub norm olevat:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 9:07 pm    Teema: Re: Tepper Vasta viitega

reggie kirjutas:
Asimov ja Asumi sari, sellega seoses kas kellegil pole Tartus esimest osa? Nime kahjuks ei tea :(

Asumi-sarja esimese raamatu nimi on "Asum" ;)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
reggie
Kadett


Liitunud: 11 Sept 2005
Postitusi: 3
Asukoht: trt-pärnu-palamuse

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 9:20 pm    Teema: Re: Tepper Vasta viitega

nn3 kirjutas:
reggie kirjutas:
Asimov ja Asumi sari, sellega seoses kas kellegil pole Tartus esimest osa? Nime kahjuks ei tea Sad

Asumi-sarja esimese raamatu nimi on "Asum" Wink


Kusjuures ise arvasin ka nii (olen selle ribadeks lugenud Very Happy ) aga kuskil raamatusaidil sattus ette, et tegelikult oli enne Asumit veel üks.
_________________
Põhimõteliselt on suht keeruline leida head infi filmide ja uute raamatute kohta.. ja see koht tundub norm olevat:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Isegi kaks on, jah, Asumi-sarja sisese ajaarvamise järgi toimub nende tegevus enne "Asumit", aga mõlemad on tunduvalt hiljem juurde kirjutatud ja peaks ka lugema kirjutamise järjekorras (muidu kaob varem kirjutatud ja sarja sisese aja järgi hilisemate raamatute lugemisel väga suur osa mõttest ja põnevusest ära):

1. Asum
2. Asum ja Impeerium
3. Teine Asum
4. Asumi äär
5. Asum ja Maa
6. Enne Asumit
7. Forward the Foundation

(Kahe viimase tegevus toimub siis enne Asumit).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 10:13 pm    Teema: Äh Vasta viitega

Mul on aint

Asum
Asum ja impeerium
Enne asumit




ma olen otsinud igalt poolt aga pole leidnud huvitav kust võiks saada puuduvad osad-ma nni nõus ostma
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi viitsiks natuke rääkida Aumist. Ma ei tea midagi, aga kuulus kirjanik ja sari ka. Millest räägib ja miks just seda lugeda? Olen mõelnud kätte võtta, aga fantasyt nii palju lugeda, et ei jõua. Kui keegi nüüd ilusti põhjendab, miks lugeda, siis äkki isegi leiab aega... Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:03 am    Teema: Vasta viitega

Matemaatik nimega Sevold vms arvutab, et 5 sajandi pärast ootab Galaktika planeeti Trentorit hukk ning üritab seda takistada rajades suure nn koloonia, et nemad looksid Galaktika Entsoklüpeedia vms, et peale hukku saaksid inimesed taas kord infot sealt saada vms. Igastahes ma ise ka alles poole peal. Suht huvitav, arvestades et tegu mu esimese ulme raamatuga. Wink
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:34 pm    Teema: heh Vasta viitega

Alienx kirjeldus oli suht segane

Ma siis täendaks seda omalt poolt

On Galaktika Ajastu 12 020 aasta ja Imperaator Cleon 1 istub murelikult oma troonil. Trantoril, Galaktiakimpeeriumi suures paljukuplilises pealinnas, on loodud ennenägematu keerulise tehnoloogiaga ja kultuuriga tsivilisatsioon. Ometigi teab Cleon, et on neid, kes tahavad näha tema kukutamist-neid, keda ta võiks hävitada, kui ainult oskaks näha tulevikku.
Hari Seldon on tulnud Trantorile tutvustama oma tööd psühhoajaloo, tähelepanuväärse ennustusteooria kohta. Noor välismaailmlasest matemaatik ei oska aimatagi, et on juba enda ning kogu inimkonna saatusele pitseri vajutanud. Nimelt on Hari prohvetlik võim, mis teeb temast Impeeriumi kõige nõutavama isiku-mehe, kelle käes on tuleviku võti. Seda apokalüptilist võimu tuntakse igavesti kui asumit


ja nii algab sarja esimese raamatu sissejuhatus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

Esimeses raamatus räägitakse esimeste suurmeeste lood , kes hiljem muutuvad oma moodi pühakuteks a`la Peetrus. Hilisemad raamatud näitavad inimkonna edasist arengut Teise Impeeriumi poole, Maa otsinguid ja ka Hari Seldoni tõusu ja arengut nn. prohvetiks.

Väga loetavad raamatud , kuigi erineva tasemega. Düüni sari on näiteks palju mitmekihilisem , keerulisem, ehk ka venitatum.
Asumi sari on mu lemmik koos 2001 sarjaga. Seal on inimestel hoolimata poliitikast, ahnusest ja võimuihast alles küllalt palju seiklejavaimu.
Ja lugeda tuleks tõesti kirjutamise järjekorras, esimestes osades mainitud faktid lipsavad hilisemates läbi ja üleüldse on esimene sarja parim raamat.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
rd
Kadett


Liitunud: 9 Veeb 2006
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 09, 2006 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

kurt vonnegut Smile
_________________
Linux on nagu naine. Mingi üldine ilu standard on olemas, aga see ei tähenda, et kõigile selline peale läheks. Ja mõnele meeldivad hoopis mehed. Need on Windowsi kasutajad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lastday
Kadett


Liitunud: 19 Veeb 2006
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2006 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Njah, Tere
Minu arvates on väga hea sic-fic'i kirjanik Robert Jordan kes on kirjutanud sarja nagu Wheel of Time mille esimene osa, Maailma silm on ilmunud ka eesti keeles.
_________________
WOT will rule the world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2006 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma nüüd ei eksi on WoT fantasy ehk fantaasiakirjandus. Sci-fi tähendab teaduslikku ulmet.

PS! Kes Asumist ennem rääkisid, tänan. Esimese osa üritan kuskilt leida ja lugeda Smile (kuigi vist mitte enne kevadet).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2006 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Parim Sci- fi raamat on "DÜÜN"
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Laup Märts 04, 2006 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

Aga ma pole üldse aru sanud kas Strugatskite looming meeldib mulle vägapalju või siis üldsegi mitte... Idea
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 03, 2006 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis ilmus eestikeeles ka Forward the Foundation elik Edasi, Asum. Sai loomulikult ära ostetud. Nüüd tuleb aega leida ja hakata neid vist otsast peale lugema.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Parim ulmeraamat - kahtluseta Dan Simmonsi "The Rise of Endymion". Superraamat. Kogu Cantos oli super. Kahtluseta parim ulme mida minu meeled tajunud on, olen suur B5 fänn kuid B5 on selle kõrval nagu lastesaade.

Raamatu lõpp võttis pisara silmi. Kogu Cantos tõmmatakse ilusti kokku. Vastuseid antakse piisavalt, lehekülg leheküljelt hakkab "suur pilt" lugejale kujunema. Midagi ei kanta kandikul ette, peab ise kaasa mõtlema ja puzzle tükke kokku panema. Raamatu kaant (lugesin ingliskeelset trükki - seda peab originaalkeeles lugema, et midagi tõlkes kaduma ei läheks) illustreerib teise ulmegigandi Iain M. Banksi tsitaat: "The density and complexity of ideas ... is truly astonishing". Olen täielikult temaga nõus.

Ning pean Aeneat üheks parimaks ulmetegelaseks üldse. Raske uskuda, et kõigest 14 aastane tüdruk (tõsi, kui mälu ei peta siis raamatu lõpuks on ta kasvanud 21 aastaseks).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 1:09 pm    Teema: Vasta viitega

Parim raamat on väga kahtlane mõiste, tavaliselt saab taolisi hinnanguid jagada, siis kui lugemus on väga väike. Mida rohkem lugeda, seda raskem on hinnanguid anda. Mõni raamat on parim ühe asja poolest, teine jälle otse vastupidise asja poolest. Lisaks välistab mõiste "parim raamat" ise võimaluse nagu võiks taolisi raamatuid olla mitu. Ma arvan, ma võiks kohe nimetada umbes paarkümmend raamatut, mis kõik ilusti "parima raamatu" mõiste alla mahuks.Ma ise ei julgekski mingeid lemmikraamatuid nimetada, ehk ainult autoreid keda alati heameelega loen, või siis mingeid raamatuid, mida saab ikka ja jälle üle loetud. Kuid "parima raamatu" tiitlit andma minu käsi ei tõuse.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Aga pealkiri on ju "parimad". Võid ka seletada, mis mille poolest parim on, kui sa neid üles kirjutad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 10, 2006 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ma keeldun ikkagi kasutamast mõistet "parim raamat".
Ütleme niimoodi, et sci-fist meeldib tohutult Stigma mainit Simmonsi "Hyperion Cantos" sari. Kosmoseooperitest jälle (mis kuulub muidugi kah sci-fi alla) pole vastast Lois McMaster Bujoldi Miles Vorkosigani - sarjale. Aurupungist tõstaks esile K.W.Jeteri "Infernal Devices" ja Tim Powersi "The Anubis Gates". Head fantasyt on palju (sitta primitiivfantasyt muidugi mäekõrguselt rohkem) aga George R.R. Martini "Jää ja Tule Laulust" ei saa üle ega ümber. Fantasyhuvilistel, kes loevad ka mingis muus keeles peale eesti, tasuks tähelepanelikult jälgida ka Dave Duncani "King's Blades" sarja, Robin Hobbi "Farseeri" ja "Tawny Man" triloogiaid ning Steven Brusti "Vlad the Assassin" sarja. Viimatimainitu on õieti selline scifi ja fantasy segu, rõhuga fantasy peal. Nagu ka Stephen Kingi "Dark Toweri" sari. King on kohe-kohe ka eesti keeles ilmumas, sarja esimene osa siis, nagu ka Martini sarja esimese raamatu esimene pool (no kas pole eesti kirjastajad pisut ogarad?).
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group