Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Invaders from Mars (1953)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 22, 2007 6:02 pm    Teema: Invaders from Mars (1953) Vasta viitega

Vaatasin jälle ühte läinud sajandi viiekümnendate aastate ulmefilmi ja nagu tavaliselt, ootasin päris head elamust. Kahjuks aga pidin pettuma, sest minu arvates ei olnud tegemist eriti hea linateosega - asi on kaugel sellistest filmidest The Day the Earth Stood Still ja The War of the Wolrds. Sisu kohta siis niipalju, et USA-s maandub tulnukate kosmoselaev, kes röövivad inimesi ja paigaldavad nende ajudesse seadeldised, mille abil nende tegevust kontrollida. Põhimõtteliselt on sarnast teemat käsitlenud ka hiljutised ulmesarjad Invasion ja Threshold.

Kogu filmi keskseks tegelaseks on lendava taldriku maandumist pealt näinud poiss nimega David ning see oli üks põhilisi asju, mis mulle selle filmi puhul vastu hakkas. Mulle lihtsalt ei meeldi sellised filmid, kus peategelasteks on lapsed, eriti veel tüütud ja mitte eriti hea näitlemisoskusega lapsed. Very Happy
Invaders from Mars on suhteliselt tüüpiline Külma sõja aegne filmi, sest tulnukaid on kujutatud pahatahtlikena. Kuigi filmi nimest võib järeldada, et nad on pärit Marsilt, ei pakutud selleks siiski ühtegi veenvat tõendit. Kogu toimuvat pidi (järjekordselt) seletama ühe astronoomi hüpotees, mille kohaselt on tulnukad pärit Marsilt, sest see on Maale kõige lähem planeet. Kuigi jah, sel ajal olid vist inimeste jaoks kõik tulnukad marslased. Very Happy Tulnukate saabumise põhjuseks pakkus ta selle, et USA ja teised riigid paigutavad kosmosesse tuumarelvastust, mis Marsi elanikke ohustada võivad ja nii otsustasidki nad midagi ette võtta. Ma ei tea tegelikult, see vist ei tähenda ju, et tulnukad sel juhul otseselt pahatahtlikud oleks, aga nende olemusest jäi küll selline mulje. Very Happy Nagu eeldada võis, järgiski tulnukate tegevus täpselt astronoomi hüpoteesi.

Oli mõningaid naljakaid ja ka häirivaid seiku. Näiteks päris tore oli vaadata pikki kaadreid USA soomukitest patriootliku muusika saatel sõitmas, mis vist pidi veelgi rõhutama vaatajale seda, et kes ikka õigel poolel on.
Tõsiselt häiris mind see, et kui tulnukad panid ülevõetud inimeste ajudes olevad jublakad plahvatama kohe, kui nad teolt tabati, siis Davidi vanematega seda ei juhtunud. No loogiline ju, et lõpp pidi õnnelik olema, aga see häiris kuidagi väga. Või oli asi selles, et David oli tubli laps ja palus ilusti Jumalalt, et ta vanematega midagi ei juhtuks? Very Happy
Veel ei meeldinud mulle tulnukate kosmoselaeva õhkulaskmisele eelnenud kohutavalt pikad flashback-kaadrid, mis vaheldumisi jooksva Davidi näoga näitasid kõike, mis filmi algusest alates juhtunud oli - no lihtsalt liiga pikk ja tüütu!

Lõpust ma isegi ei tahaks rääkida. Niisiis tuli välja, et David oli kõike unes näinud, kuid peale üles ärkamist nägi jälle UFO-t maandumas. Ring algab otsast peale? Minule tunduvad sellised "unes nähtud" filmid igatahes vaataja petmisena - elad ju toimuvale kaasa ja siis selgub, et tegelikult midagi ei juhtunudki. Sad

Kokkuvõtteks võib öelda, et minu jaoks seni selgelt halvim nähtud 1950ndate film. Ei meeldinud eriti ja oli igav ka. Aga nostalgiafaktori eest tuleb lisapunkt, nii et 4/10.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 01, 2007 6:12 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka selle filmi ära ning... no ma ei tea - olen vist tänapäeva filmidega ja nende eriefektidega ära harjunud, et selle filmi vaatamine tundus veidi tüütav olema. Samas võib arvata, et selle aja kohta oli tegemist enamvähem filmiga, mida ei saa küll öelda näitlemise kohta. Mõned sõjaväepolitseinikud olid küll nii juhmid, et annab olla. Ei meeldinud minule ka see enne kosmoselaeva plahvatust olnud flashbackid ning eriti häiris jooksva poisi kujutamine, sest see oli ikka tõesti tüütavalt pikk ja jäi selline tunne, et ta ei jõuagi kuhugi välja. Lõpu puänt oli ka jama - et kõik juhtus unes ja siis ilmus ikkagi kuskilt uus kosmoselaev välja.

punkte: 3/10
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group