Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kass VS Koer
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kumb loom meeldib teile rohkem?
Kass
50%
 50%  [ 14 ]
Koer
50%
 50%  [ 14 ]
Kokku Hääli : 28

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 1:47 pm    Teema: Kass VS Koer Vasta viitega

Niih, kumba kodulooma eelistate? Kasside ja koerte vahel olevat igavene lepitamatu vaen, sama pidi olema tõsi ka nende omanike kohta. Kuidas lood on?

Endal on kass kodus juba 10 aastat. Püüdsime tänavalt siis, kui ta oli veel umbes pooleaastane ja üsna haige, nii et tükk tegu oli loomakese ravimisega. Muidu tore loom, pikakarvaline ja reibas, aga siiski natuke metskassi kommetega, s.t. vahel on agressiivne ja kipub hammustama ning küünistama.

Enda eelistus kuulub ka kindlalt kassile, sest esiteks on nendega lihtsam - kassiga ei pea väljas käima (ja ega siin magalarajoonis ei julgeks teda niisamagi välja lasta, igasugused ohud on ümberringi), kass peseb ennast ise, sööb vähem Very Happy ja on muidu selline mõnus seltsiline. Inimeste juures meeldib talle väga olla, kui tuba tühjaks jääb, siis paari minuti pärast on kass ilmunud sinna, kus rahvas on. Tihti tuleb lihtsalt sülle tukastama, eriti siis, kui ma arvutist mingit filmi vaatan. Samas on kassid kuidagi iseseisvamad ja ei ole inimese küljes nii kinni kui koerad.
Koerad millegipärast seonduvad mulle üldiselt mustusega, ma ei tea küll miks, aga võib-olla sellepärast, et kõik kohad on nende väljaheiteid täis. Very Happy Siiski, see ei tähenda, et koerad mulle ei meeldi. Sellised väiksemad liigid, nagu taksid, on päris armsad. Aga ma ei kujuta ette, kuidas saab linnakorteris mingit rotveilerit pidada - esiteks nad tunduvad nii suured ja kurjad ja teiseks on see minu arvates siiski looma piinamine, sest selline loom tahaks ennast ikka oma suva järgi liigutada.

Seda, kumb elukas intelligentsem on, ma siin igaks juhuks lahkama ei hakka, sest sobivad tõendid puuduvad nii ühe kui teise seisukoha kinnitamiseks, kuid oma kogemusest võin öelda, et minu kass jätab igati intelligentse mulje, eriti kui ta otsa vaatab - no on sellised targad silmad kuidagi. Very Happy


EDIT: lisasin küsitluse
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mina eelistan samuti kasse. Mul endal on kodus kaks kassi, üks neist saab suvel juba 12-aastaseks ja väiksem saab suvel 4-aastaseks. Väiksem kass on siis suurema kassi tütar, ta on natuke haige ja vigane ning me otsustasime ta enda juurde jätta. Nüüd on ta täiesti terve ja korralik kass.

Eelistan kasse, sest nad on väga seltsivad ja toredad loomad. Kui sul on paha tuju, siis kassid tihti tulevad sinu juurde ja lohutavad sind. Kassid on ka väga targad ja huvitavad loomad ning ehk mitte nii nõudlikud kui koerad. Suvilas on mul ka koer, kuid ta on üsna metsik ja võib tihti hammustada, ta jäi hiljuti ühest silmast pimedaks. Seetõttu ei tunne ta end kindlalt ja on üsna närviline.


Kassidega on mul üldse suurem side ja ma pean neist rohkem lugu. Nii et kassid on mul kindlad lemmikud.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen aga koera-inimene. Tõsi, endalgi koer kodus olemas, lihtne krants, väga armas ja igati mõistlik ning arukas. See koerte mustakssaamise asi on samuti erinev. Näiteks tean ma rääkida, et minu koer ei armasta üldsegi mitte poris püherdamist ja väljaheidetega sõbrustamist. Üldse on koerte puhul lugu selline, et mustaks saavad nad hea meelega, kuid mustaks ei meeldi neile üldjuhul jääda. Smile Kuigi jällegi - koera vannitamine on paras jõuproov küll.

Kasside vastu ei ole mul tegelikult midagi, vast ainult kurjad kiisud ei meeldi - tean kui kiirelt kassi käpp võib nähvata. Smile Koerte ja kasside võrdlemisel olekski paslik ära tuua üks tsitaat. Churchill ütles nimelt kunagi (otsisin spetsiaalselt üles, et mitte ebatäpset versiooni anda): "I like pigs. Dogs look up to us. Cats look down on us. Pigs treat us as equals." Tsitaadi iva asub küll veidi mujal, kuid võrdlemisel toob see just välja koera ja kassi põhierinevuse. Koerte alandlikkus, mille puhul on kindlasti erandeid, ja kasside üleolek, mis jällegi, ma usun, on erandirohke. Koerad on kohutavalt truud loomad, lähevad peremehe nimel läbi tule ja vee, mõtlemata enda heaolule. Kassid on rohkem koduhoidjad, nagu vanarahvas räägib. Kõige rohkem häirib mind isiklikult kasside juures nende kohati väga ettearvamatu käitumine. Eriti jube on, kui kass asub minust kõrgemal, kapi otsas või kuskil, ning ma ei tea kunagi, kas ta võib iga hetk mulle näkku/kuklasse karata. Ja pealegi - veel üks koerte pluss - kohanduvad koerad inimese elustiiliga ideaalselt. Käivad hommikul sinuga koos sörkimas või lösutavad su varvaste peal, kui sa filmi vaatad. Ja väljaminemise suhtes ei ole nad nii nõudlikud midagi. Smile

Koerad siis, all the way. Very Happy
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Koer.

Koer on ustav ja peremeest armastav loom. Kass on see eest ainult omakasu püüdev ülbe loomake Very Happy. Nt. jalgade vastu hõõrumine tähendab seda, et ta arvab et tema on sinu isand ning sina peaksid teda rahuldama kas toidu andmisega, välja laskmisega vms. Ning kass ajab arvutihiire lauapealt maha, käib külmkapi juures nurimas ja muud moodi käib pinda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

Võiks öelda ka, et kassi võtavad endale inimesed, kes tahavad seltsilist ja koera võtavad endale inimesed, kes tahavad endale orja. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on koerad kehvad orjad. Pöidlaid pole - asju kanda ei saa ja ukselinke vajutavad suure-suure vaevaga alla. Samuti võid sa neil käskida viiskümmend korda endale kokteili teha, kuid nemad käituvad ikka, nagu ei mõistaks nad selget eesti keelt. Very Happy
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Koer.
Mul on olnud mitu kassi ja koera, praegune semu on juba 13 aastat vana ja ta on kõike muud kui ori. Sõber jah, s.t. selline kes arvestab ka sinuga. Kassid võivad olla salakavalad ja isekad , pika vihaga. Et kassid ei vaja nii palju nunnutamist - see on küll mugav , kuid näiteks koera kantseldamine õpetab lapsi , ja mitte ainult neid, teistega rohkem arvestama.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 01, 2006 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

Kass.
Usun, et kassi-inimesed on rohkem hoolivamad. Samuti ei salli kasse võimuahned inimesed. Ja koeraomanikud ei ole kohe kindlasti orjapidajad, va. need kes koera ketti maja valvama panevad. Tean ühte koera kes on näiteks terve oma elu kuudi küljes ketis olnud, kuudi ümber on lausa kraav tallutud Sad
Koer on truu, kuid see ei tähenda, et kass ei ole, kass lihtsalt ei lase endale pähe istuda ja on rohkem iseseisvam. Kass sobib rohkem rahulikumale inimesele, ja kantseldamist vajab ka. Meie kass näiteks tihti öösel enne magama ei jää kui on kõik teatud kellaajal magama kutsunud.

Muidu hääletaks tegelikult mõlema poolt aga ei saa ju. Kõik loomad on toredad, ja ei, mitte mängukannina.

praegusel hetkel minu valge kass magab siinsamas kerratõmbunult...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Mai 09, 2006 12:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mina liigitun kindlalt koerainimeste hulka, aga mingit orjapidaja hingeelu ei ole enda juures veel täheldanud Smile
Vastupidi, olen selleks liiga laisk, et kellegi allutamise-kasvatamise-dresseerimisega eriti vaeva näha, seega vôtsin endale afganistani hurda, kes on minu jaoks täiesti ideaalne variant - sôbralik, laisk ja väga iseseisev. Ja ääretult kassilik, muide. Viletsamat orja kui afgaan, annab otsida. Minu koer ei viitsi tihti mind isegi uksele tervitama tulla, kui koju jôuan - ikka pean ise tema juurde minema Smile
Koer sobib minu elustiiliga ideaalselt, kuna mulle meeldib vabal ajal pikki jalgsimatku teha ja kasse üldjuhul seda laadi ettevôtmised ei huvita. Muidu mul ei ole midagi kasside vastu, igati toredad loomad. Teiste omi ikka meeldib nunnutada, endale koju aga vast ei vôtaks, koerast piisab küll.


_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 09, 2006 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Mind ootab kodus hetkel must koerake :p
Tegelt koerake on palju ta kohta õelda, ta on ikka parajalt paksuke. Igatahes saime ta nii, et vanaema suri ära ja koer vajas elukohta, siis võtsime ta enda juurde, sest sugulastel ei ole piisavalt ruumi linnas, ise elame alevikus, aga korteris. Igatahes on hea, et meil koer on, hirmutab vargad ära (uskumatu ju et väikses kohas kohalikud võivad varastad) ja kui ta üksinda õue saab, siis rahvas kardab teda, kuigi ta pole üldse kuri :p

Kass on ka olnud, aga kass jooksis ära...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Mai 11, 2006 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

@Shadow: Kui see koer sellel pildil on sinu oma, siis tuleb tunnistada, et tegu on päris ilusa loomaga. Smile Kuigi ta tundub seal üsna reibas ja mitte eriti laisk. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Nelj Mai 11, 2006 10:06 pm    Teema: Vasta viitega

Jep, oma loom on pildil. Pidin tookord ikka kaua aega, koer nööri otsas, jooksma. enne kui õnnestus üks vähe dünaamilisem ja reipam foto saada. Praegu on ta mul totaalselt vormist väljas ja eelistab iga kell ennem kodus voodis magada kui midagi pingutavat teha. Sel aastal ta ei tunne huvi ka jooksuvõistluste vastu, magab parem põllu ääres sel ajal kui teised hurdad elu eest liduvad. Eks ma ise ole ka omajagu süüdi, et lasin tal paksuks ja laisaks minna - pole temaga ammu jooksmas käinud.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Koera ikka, ega siia nelja-seina vahele korterisse pole ju mõtet võtta Sad
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn


Viimati muutis seda becks7 (Laup Juul 22, 2006 6:02 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 21, 2006 5:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldivad eelkõige koerad, kuigi kasside vastu pole mul ka midagi.
Koer vajab tegelikult rohkem hoolitsemist kui kass, kuid koeraga pole igav
kahju et polnud valida mõlemat, sest mul omal kodus kaks koera ja üks kass..
olen tegelikult suhteliselt suur loomaarmastaja üldse

koerapildid:



teisest koerast mul pilti pole, aga tema on kolli ja rotveileri segu
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 6:24 pm    Teema: Vasta viitega



Armas gif! Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

Heh Very Happy päris lahe gif jah!

Kui see teema jälle üles kerkis, siis andsin ka oma hääle ära. Nimelt kassidele, sest nad sümpatiseerivad mulle rohkem kui koerad. Endalgi on olnud kokku 3 kassi 14 aasta jooksul, kuid erinevatel põhjustel on nad siis kas parematele jahimaadele läinud või lihtsalt kaduma läinud.

Arvan ka, et linnakorteris võiks pigem hoida kassi või siis väiksemaid koeri, kuid ei kujuta ette, miks peaks keegi tahtma hoida endal boksereid, rotveilereid, bernhardiine ja teisi selliseid "loomi" - see ju täitsa looma piinamine. Eks loomade hoidmine üldiselt linnakorteris on nende piinamine, kuid ehk väiksemad elavad seda kergemini üle (ma ei saa muidugi selles päris kindel olla, sest ei oska kohe üldse loomade mõtteid lugeda).
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldivad nii kassid kui koerad, kuid koerad siiski rohkem. Mul on olnud nii kasse, koeri kui ka hamster. Loomad on üldse lihtsalt nii toredad. Laughing

Minu viimane koer, kes kahjuks suri eelmisel aastal (liigagi valus kogemus, sest ta oli juba täitsa pereliige), oli täitsa isepäine (üldse mitte orjalik), kuid samas jooksis ta alati mulle ukse peale vastu, kui koju tulin ning tervitas mind ägeda sabaliputamise ja klähvimisega.

Kassid võivad küll armsad olla, aga minu silmis nad koerte vastu siiski ei saa.
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

See koerte ja kasside vastandamine on minuarust jabur (sestap ei osanud ka vastata)... meil naisega on kass ja koer... ning ei saa öelda, et üks on ühe loom ja teine teise oma... loomad ise on pigem kuidagi asja ära jaotanud... näiteks koer magab reeglina minu voodipoolel ja kass naise omal... kuid on ka teisiti...

Headel inimestel on head loomad ning meie oleme head... Smile

Minu blogist leiab ka portsu juttu ja pilte neist loomadest: http://ulmeguru.blogspot.com/search/label/loomaksed
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina jään vastuse võlgu, mingil ajal on mõlemad päris toredad, aga mõnikord on ka mõlemad päris tüütud. Üldiselt on mul kodus tore kass(õigemini oli tore). Kui välja tahtis, siis seisis ukse ees, kui süüa tahtis siis külmkapi ees ja kui juua, siis kraani juures ja ei teinud ühtegi häält, viimasel ajal on ta kahjuks kräunumise ära õppinud ja see on suht tüütu.

Koerte puhul ei meeldi mulle ainult üks asi(märja koera lõhn).
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Eh -eh, mina olen märja koera lõhnaga üles kasvanud ning leian , et koerte-kasside puhul on hullemaid asju kui lõhn.
Mina ei vastanda ka neid omavahel , ma rääkisin eelistusest. Kui Joss ( minu viimane kass siis) veel hinges oli ei hoolinud ma temast sugugi vähem kui praegu Maxist. Lihtsalt kui Jossi õnnetu lõpu järel leinaaeg ümber sai anti mulle esimest korda ise võimalus järgmine loom majja tuua.
Kuigi ka minu tuttav sõimas koeri orjalikeks eelistan ma siiski neid kassidele, sest saan neilt rohkem tagasi.
Kuid pean nõustuma ka eelkõnelejatega , et koera õige koht siiski linnakorteris pole.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group