Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Deja vu

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 12:00 am    Teema: Deja vu Vasta viitega

Kas olete tundnud deja vu´d?

Mis seda teie arvates põhjustab?
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Vahel on ikka ette tulnud... mõnikord on olnud deja vu ka kahekordselt ehk ma mäletan, et ükskord tundsin samasugust deja vu tunnet. Ei oska öelda, kas see asi ka päriselt on olemas või lihtsalt ajus mingid närvid viskavad vempu, kuid ise usun, et aega on võimalik näha ette ja taha ja aeg on üldse üks segane dimensioon ja seetõttu juhtub, et vahest me tunneme seda, mida juba tundnud või mida kunagi tulevikus tunneme.
Tegelikult on see vaid minu filosoofia, kõik teavad, et deja vu tekib siis, kui Matrixis midagi muudetakse. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 12:47 am    Teema: Vasta viitega

Ikka tundnud, Itaalias ehmatas ära, kuigi polnud seal elusees käinud...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Olen ka deja vu tunnet tundnud. Arvan, et see on tingitud meie elu jooksul kogutud teadmistest/kogemustest/kuuldust. See ei pruugigi üldse olnud sinuga enne juhtunud, kuid oled näinud midagi telest v keegi on jutustanud teatud situatsioonist ja siis su ajul tekib illusioon, et oled seda varem kogenud. Samas võib see olla ka isiklukul tasandil situatsiooni taaskogemine.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
padawan
Kapten


Liitunud: 3 Jan 2006
Postitusi: 144
Asukoht: Maa, vähetuntud planeet Galaktika spiraalharus

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 10:32 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
O’Connori doktoritöö käsitleb déjà vu esilekutsumist hüpnoosi abil. Ühes eksperimendis paluti üliõpilastel jätta meelde neile ettenäidatud sõnad. Hüpnoosi all aga kästi need unustada. Hiljem näidati neile samu sõnu, et esile kutsuda tunnet, justkui oleks nad neid kusagil näinud. Ja pooled katsealused ütlesidki, et tekkis déjà vu moodi kogemus.


Kuidas kogeda mittekogetut
_________________
Armasta oma vaenlasi - kas või selleks, et neile närvidele käia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Jõudsin deja vu koha pealt enda jaoks piisava seletuseni juba varajases lapsepõlves. Ehk siis vahest juhtub, et ma olen mõnda olukorda, vestlust vms varem unes näinud. Mõnikord on täitsa naljakas kui tead täpselt, mis nüüd kohe juhtub või mida vestluspartner järgmiseks ütleb.

Kuid selline nn. ettekuulutuse täideminekust järeldub minu jaoks, et on olemas saatus või mingi juhtiv jõud, millest omakorda järeldan, et puudub nö. vaba tahe ja kõik jookseb mööda oma rada. Seda teemat ma võiks muidugi veel väga sügavuti lahata, aga jäägu see mõneks teiseks korraks.

Nii olen seda mina mõistnud ja uskunud siis üle poole oma elust ning pidanud tuliseid vaidluseid sõpradega sel teemal Smile Just sel põhjusel ma ei oota hetkel oma teooria "mahategemist" vaid pigem tahaks lihtsalt lugeda, kuidas te ise deja vu'd mõistate.

Ma olen kusjuures tähele pannud, et vanemaks saades esineb seda deja vu'd mul üha harvemini, teismeeas oli vaat et igapäevane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ise ka päris sageli deja vu tunnet kogenud ja ikka tuleb see iga kord täiesti ootamatult.

Mitmel korral on ka minul deja vu tunne tekkinud, sest olen sama asja, sündmust või olukorda varem unes näinud. Mõnikord aga ei oska ma selle tekkimist kohe kuidagi põhjendada ja seepärast mulle meeldib rohkem kogeda deja vu´d esimesel juhul, ehk siis kui olen seda juba kunagi unes näinud.

Tegelikult ma kogen sageli deja vu´d ka unes, sest mulle tundub, et olen sama unenägu juba näinud (võib-olla selle pärast, et olengi näinud, aga ei mäleta enam...) Smile

Igal juhul on see üks lahe tunne, kuigi liiga tihti seda ka kogeda ei tahaks. Wink
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

Dejavu... Seda juhtub üsna tihti viimasel ajal. See on tore vaadata, kus dejavu lõpeb ja millisest sündmusest algab... Siis tuleb naeratus näole ja ootan järgmist Twisted Evil Aga kas keegi teb, kust selline nimi pärineb?

EDIT: Spatsiiba!
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.


Viimati muutis seda Yoda (Kolm Veeb 07, 2007 2:35 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Aga palun, siin on kõik ilusti ära seletatud, mis see on ja kes selle välja mõtles. Cool

http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 5:10 pm    Teema: Vasta viitega

Endal on õnnestunud seda korduvalt kogeda. Sellised kergemad nähtused tulevad mitu korda aastas ette. Tõsisemad ja pikemad korrad esinevad vähemalt kord aasta jooksul.

Hästi imelik on see, et iga kord on nagu kõrvalt vaataja tunne. Tead, et keegi ütleb või teeb midagi aga kunagi ei jõua seda kellegile enne öelda, kui ta seda teha jõuab. Selline imelik tunne on, nagu ülejäänud maailm või mina oleks kuidagi ajanihkes jõuan alati mõttes näha kuskil 4-5 käiku ette, aga ometi ei suuda ma esimese käigu toimumise puhul kellegile õigeaekselt 5ndast rääkida. Samas mõnikord tekib tunne, et suudan sündmuste jada muuta, käitudes ise antud sündmuse puhul teisit, kui olen ette näinud. Samuti on mitme tunni pikkused sündmused tihti nähtavad sekundite jooksul, aga iga kord kui täpselt need hetked kätte jõuavad kui nägemus reaalseks saab ma nagu tardun vms.

Kusjuures sarnane efekt tekib siis kui ma mingitel põhjustel olen kaklusesse sattunud, tekib selline tunne nagu antud situatsioon ei toimuks üldse minuga, kuidagi ükskõikne tunne on, vahel ka naljakas. Ja aja taju on ka häiritud, sekundid võivad tunduda tundidena ja vastupidi. Samuti ei tunne ma sellises situatsioonis erilist valu, pärast on küll reeglina valus.

Viimast kogemust seletatakse adrenaliini tekkimisega, kuna ei ole eriti üleloomulike jõudude austaja ja teduslik seletus on piisavalt tugev pooldan siin kohal just seda seletust, aga Deja vu seletus on minuarust hoopis õhematele alustele püstitatud, seega suhtun antud teema teaduslikku seletusse kerge skeptilisusega, aga ka esoteerikute nägemus ei tundu südamelähedane, seega ei oska antud teemas otsest seisukohta võtta.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Zinera
Leitnant


Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 62

PostitusPostitatud: Reede Veeb 09, 2007 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

deja vu...nu jah...mul koguaeg selline tunne, et olen nagu kuskil käinud, midagi kuulnud, kedagi näinud jne...mu elu ongi üks deja vu ..
mina ei oskaks seletada seda, aga nagu olen aru saanud, siis deja vu tunne tekib, kui oled lihtsalt telekast näinud,kuulnud kuskilt vms asja ja lihtsalt mälu toob selle eelnevalt kogetud asja migni sündmuse korral esile ja ongi deja vu! Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group