Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

V (1983-1985)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 11:21 pm    Teema: V (1983-1985) Vasta viitega

Märkasin, et ka selle klassikalise sarja kohta foorumis veel teemat pole. Tühi koht vajab täitmist. Smile

Sisututvustus Ulmefoorumi portaalist:
V on ülimalt populaarne ulmesari 1980ndatest aastatest. Sari räägib loo tulnukatest, kes tulevad Maale, paludes inimestelt luba kasutada planeedi Maa loodusrikkusi oma koduplaneedi päästmiseks, pakkudes vastutasuks oma kõrgelt arenenud tehnoloogiat. Nagu arvata võib, ei ole külaliste motiivid sugugi nii õilsad kui välja paistab. Tulnukad, kes varjavad oma tegelikku välimust, on saabunud selleks, et kasutada meie vett ja tarvitada inimesi toiduks.
Õigupoolest koosneb V saaga kahest miniseeriast, milleks on 1983. aastal valminud 4-tunnine V, 1984. aastal valminud 6-tunnine V: The Final Battle, ja ühe hooaja kestnud teleseriaalist V, mis järgnes teisele miniseeriale.
Omal ajal oli V tõeline hitt, leides tohutu hulga vaatajaid, kuid samas oli tegu väga kalli sarjaga ning vaatajate vähenemine teleseriaali ajal määras saaga edasise saatuse. Viimasel ajal on siiski välja imbunud uudiseid, et V'st on kavas teha sarnaselt Battlestar Galacticale uusversioon.



See teema on siis mõeldud nii mõlema miniseeria kui ka sarja jaoks.
Sellest ajast, kui esimesi miniseeriaid nägin, on juba mõnda aega möödas, nii et detaile ma enam ei mäleta, kuid tean, et mõlemad meeldisid mulle väga. Lugu ise oli põnev, hästi üles ehitatud ja oluline ning hämmastaval kombel suutis ka realistlikuna mõjuda. Tänu pikemale formaadile said ka tegelased piisavalt ekraaniaega, et nendega tuttavaks saada ning tegevust paremini mõista.
Kogu tegevustik oli küll üsna otsene allegooria natside vallutustele - pooliku haakristi sümbolini välja - kuid sellele vaatamata mõjus piisavalt uudsena ning samuti tähtsa sõnumiga, Ka eriefektid tundusid oma aja kohta head, eriti teleekraanilt vaadates.
Mäletan, et ainuke tüütu ja ebameeldiv tegelane oli Robin Maxwell, kes lõpuks sünnitas ühe tulnukaga tekkinud suhtest kaks... järeltulijat, kellest üks, 100-protsendiliselt tulnukas, suri, kuid teine, kes nägi inimese moodi välja, jäi elama. Ma ei suutnud taluda tema vingumist ja rumalust ning ega ta eriti kena ka välja ei näinud. Very Happy


Kui miniseeriad olid väga head, siis 19-osaline iganädalane sari, mis hiljem järgnes ja Vastupanuliikumise tegelastest rääkis, degenereerus küll väga kiiresti täielikuks juraks. Kõige rohkem häiris see, et need suhteliselt nõrgalt relvastatud tegelased tegid põhimõtteliselt Külalistega, mida tahtsid - kui vaja, saadi mängleva kerglusega nende emalaevale; kui vaja, varastati neilt relvi ja ravimeid; kui vaja, takistati muul moel nende tegevust - ja seda kõike ilma omapoolsete kaotusteta. Külalised lihtsalt ei saanud nii rumalad olla, neil puudus igasugune elementaarnegi turvaprotokoll ning õppimisvõimest polnud haisugi.
Sellele vaatamata olid tegelased siiski suhteliselt tugevaks küljeks. Paremini jäid meelde Vastupanuliikumise mitteametlik liider Mike Donovan ja Julie Parrish. Eespool mainitud Robin Maxwell muutus sarjas ka kuidagi talutavamaks ja nägi kenam välja Very Happy ning tema üleloomulikult kiiresti üles kasvanud tähelaps Elizabeth oli oma telekineetiliste võimetega samuti päris huvitav tegelane. Omamoodi tegelane oli ka Willie, inimeste poole ületulnud Külaline, keda mängis õudusfilmide fännidele tuttav Robert Englund. Wink
Külaliste poole pealt jäid muidugi enim meelde Diana ja Lydia. Kuigi oli selgelt näha, et sarja tegijad pöörasid põhitähelepanu Dianale ja püüdsid teda ülimalt olulise ning võimekana kujutada, meeldis mulle hoopis rohkem Lydia. Tegelikult ei saa ma öelda, et ta mulle meeldis, sest tema eesmärgiks oli ikkagi inimeste orjastamine, kuid mul tekkis tema vastu teatav austus - vaatamata sellele, et ta aeg-ajalt intriigide punumises osales, jättis ta siiski vaatamata sellele pühendunud ning lojaalse sõduri mulje ja ta ei varjanud erinevalt Dianast oma olemust. Eriti jäi see meelde ühest osast, kus Diana tahtis ühe rituaali käigus tema nooremat venda hukata.
Veel üks huvitav näitleja oli Frank Ashmore, kes miniseeriates ja sarja esimeses osas mängis Külaliste "viienda kolonni" liiget Martinit, kuid kelle Diana tappis. Vaatajate seas oli tema tegelaskuju aga väga populaarne ning seetõttu toodi ta sarja lõpu poole tagasi Martini kaksikvenna Philipina. Kuigi odav võte (eriti, et põhimõtteliselt oli Philipi näol tegu sama tegelaskujuga), pean ma tunnistama, et mulle see meeldis, sest tema tegelaskuju oli meeldiv jälgida.
Veel häiris mind see, et uusi eriefekte vist sarja jaoks peaaegu ei tehtudki. Kohutavalt tüütavana mõjus iga kord näha täpselt samu lahingustseene ja süstikute möödalende.

Täiendus: Ainuke osa, mis päris huvitav tundus, oli viimane, kuid sellestki jäi kahtlane mulje, et üritati viimasel hetkel tehtud vigu parandada ja asja ümber pöörata. Vähemalt pakuti mingi lõpplahendus.


Ootaks siis ka teie arvamusi. Smile


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Nov 03, 2010 6:41 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 20, 2007 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kunagi ammu, kui videokinod olid kõva sõna, nägin ma kolm seanssi seda V-d...

Ilmselt oli see algus, sest näidati tulnukate saabumist ja vastupanuliikumise teket ning jõuti vist isegi selle rasestumiseni välja...

Ma ei tea palju ja mida ma nägin, sest seda näidati kui kinoseanssi... ilmselt oli see algne minisari... vähemasti IMDB sisututvustus lubab seda...

Meeldis ja meeldis vägagi ning meeldis just see teatav realistlikkus, et põhirõhk oli justkui suht tavalistel inimestel.

Hiljem nägin kunagi miskil taevakanalil miskeid uuemaid osasid ning need olid küll jama... miski ajavaba kõmmutamine käis kogu aeg...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
schnappi
Kadett


Liitunud: 20 Okt 2008
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 21, 2008 9:59 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin hiljuti kogu miniseeriate paketi ja sarja ära. Enterprise tõi juba mitmeid minuga sarnaseid mõtteid välja. Ei hakka neid üle kordama, kuid püüan omaltpoolt midagi juurde lisada. Smile

Külalised vs. Vastupanuvõitlejad
Kui alustada tulnukate saamatusest Vastupanuvõitlejate likvideerimisega, olen Enterprise'iga täiesti päri. See hakkas tegelikult häirima juba teisest miniseeriast (Final Battle) alates. Kui nüüd mõelda laiemalt tulnukate invasioonile, siis miks peaks keegi üldse inimkonnaga möllama ja musta tööd tegema. Minu arvates on tulnukate invasioonil reaalselt kaks võimalust:
a) superriike (kes hetkel maakeral võimutsevad) "valitakse" juhtima omad või lojaalsed Maa elanikud, et kasutada lihtkodanikke musta töö tegemiseks nende endi teadmata.
b) kui vajatakse maavarasid või ressursse (ka. elamisruumi koloonia rajamiseks), puhastatakse kogu kera inimsaastast puhtaks. Kui sul on olemas tähtedevaheline lennutehnoloogia, on sul ka efektiivsed relvad olemas.
V ekspluateeris osaliselt esimest stsenaariumit, aga siiski mitte päris. See laevadega kohale ratsutamine, TVs esinemine, rahumeelne kooseksisteerimine - see on hoopis midagi muud ja annab ainest suhteseebiks (mida V ohtralt pakkus). Saan aru, et nii kalli seriaali tootmine nõuab arusaadavalt huvi tekitamist laiemas auditooriumis. Seetõttu keskendub lugu rohkem arutelule Külaliste ning inimeste kooseksisteerimise probleemidele. Vastupanuvõitlejate sitkus (nn. A-Team'ilik surematus) oli alguses harjumatu, kuid pärast ei pannud seda enam tähele. Võibolla oli oma osa peategelaste - Donovani, Julie, Ham ja Kyle - sarmis, inimlikes emotsioonides ning keemias. Karakterid olid kogu seriaali jooksul detailideni avatud ja suhestumine nendega varjutas nii mõnegi sisuaugu.

Elizabeth.
Minu jaoks oli Tähelaps selles seriaalis liigne. Ärge saage minust valesti aru - tegemist oli väga nägusa naisterahvaga, mis on muutnud üheks ulmefilmi kohustulikuks elemendiks. Kuid oli näha, et tema ilmumisega seriaali on mindud kergema vastupanu teed ja probleemide lahendamiseks võeti appi müstika (Elizabeth'i üliinimlikud võimed). Hoolimata Vastupanuvõitlejate rambolikkusest olid teiste episoodide lahendused minu jaoks siiski paremad (loe: loovamad).

Diana vs. Lydia
Need kaks tegelast olid kogu saagas minu jaoks ühed kõige huvitavamad tegelased. Kuigi Diana võis näida esmasel pealevaatamisel liiga üheplaaniline, leidus temas ka midagi väga inimlikku. Kibestunud naisolevus, kes üritab kompenseerida oma ametialaseid ebaõnnestumisi lähedaste alandamise ja võimu nautimisega. Tema erilist suhet Lydiaga oli läbi episoodide huvitav jälgida ning nende vastastikune tõukumine (võimuvõitlus) ja tõmbumine (koostöö ühise vaenlase vastu) oli kena vaadata. Lydia kohta on Enterprise juba üleval kenasti kirjutanud, seega üle kordama ei hakka.

Nathan
Üks lahe tegelane oli veel Los Angelese linnapea Nathan Bates. Paneb mõtlema, et kuidas ise antud olukorras käituks. Ühelt poolt püüad kontrolli säilitada ja teiselt poolt teed inimesena kõik, et tulnukaid eemale hoida. Eks tema karakteri puhul sobib hästi ütlus: raiud metsa, laastud lendavad.

Eriefektid
Tõepoolest, kui sa teed ulmesarja tulnukatest ning stsenaarium näeb ette live-action kaadreid laserilahingutest ja õhusõidukitest, siis tuleb neile ressurssi kulutada. Kui efektide jaoks raha ei jätkunud, kuhu see siis maeti? Kostüümid, tulnukate make-up, näitlejate palgad?

Kokkuvõtteks.
Olen igasuguse ulme-meedia andunud fänn ja V nimeline miniseeria/seriaal jättis mulle nooruspõlves kustumatu mulje. Nüüd üle vaadates ei pidanud oluliselt pettuma ning kuigi ahhaa-elamust just polnud, on tegemist siiski korraliku saagaga ning loodan, et uusversioon või film ei jää tulemata. Seda enam, et lugu jäi ju tegelikult pooleli (skripti tasemel 20. episood "The Attack").

PS. Parim tiitlimuusika oli loomulikult Final Battle miniseerial. Kahju, et see hilisemas teleseerias ära muudeti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 21, 2008 6:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tulemast foorumisse, schnappi! Cool

Ei ole välja toodud punktidele ka millegi osas vastu vaielda, igal juhul hea täiendus.

Uudiseks niipalju, et ABC-lt võib ehk varsti oodata sarja uusversiooni:
http://www.mooviees.com/2527/movie_news
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid6555681001?bctid=23720000001
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid6555681001?bctid=23720004001
Paar eelvaadet uuest sarjast.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on lõpuks minulgi vanad miniseeriad nähtud ning tuleks öelda, et olen päris meeldivalt üllatunud. Selle ajastu sarja kohta oli tegemist väga realistliku ja võrdlemisi usutava tegevustikuga ning sisu oli vägagi omanäoline ja kaasahaarav.

Olles lugenud palju võrdlevaid kommentaare vana miniseeria ja uue sarja vahel, otsustasin minagi eelkõige just sellest aspektist sarja vaadata, kuid tuleb tõdeda, et isiklikult ma palju sarnasusi ei näe. Muidugi on uus sari saanud oma inspiratsiooni miniseeriatest, kuid lõppkokkuvõttes on üle toodud vaid üldisem idee ja mõningad väiksed üksikasjad, mis vana sarjaga väga tihedat seost ei oma.
Seega ütleks, et tegemist on kahe täiesti erineva sarjaga, mõlemad on oma külje pealt head, kuid ühe võrdlemine teisega oleks minu arvates ülekohtune. Kummagi paremaks nimetamine on nii suurte erinevuste olemasolul võrdlemisi raske. Smile

Üldjoontes olen aga nõus eelkõnelejate kommentaaridega, kuigi ma miniseeriatele järgnevat vana sarja pole näinud ning ilmselt ei hakka ka vaatama (soovides säilitada igati positiivset esmamuljet miniseeritatest).
Teine miniseeria oli minu hinnangul esimesest natuke madalama tasemega ja hakkas tekkima veidikese liiga palju lihtsaid võite V'de vastu. See ei tähenda, et mulle poleks ka lõpplahendus võrdlemisi head muljet jätnud, kuid mõningast allakäiku ikkagi oli tunda. Just schnappi mainitud V'de liigne viletsus hakkas lõpu poole veidi häirima. Very Happy

Üldiselt olid aga V'd väga huvitavalt tehtud. Nii ilmne seos natside mentaliteedi ja sümboolikaga kui ka reptiilne päritolu tegid neist igati huvitavad ja hirmuäratavad pahalased. Uuel sarjal oli seega väga hea lähtepind nende edasiarendamiseks ning sellega on minu arvates hiilgavalt hakkama saadud, sest võimendatud on just miniseeriates ilmsiks tulnud V'de elajalikumaid külgi. Cool

Näitlejatöö oli sarjas võrdlemisi keskmise tasemega, kuid millegi üle otseselt kurta pole ning üldjoontes mängiti põnev sisu täiesti väärikalt välja.

Lõpetuseks räägiks veel natuke minu jaoks kõige häirivamast seigast terve V frantsiisi juures. Nimelt ei suuda ma aru saada miks peaks sellised tulnukad üldse Maale tulema. Tavalisi loodusressrusse (vesi ja maavarad) on võimalik kätte saada kasvõi väga paljudelt meie päikesesüsteemi planeetidelt ning ma ei näe mingit põhjust miks peaksid sellised tulnukad tulema kohalikega jamama (mõttetu ja tüütu). Siiski kui tõepoolest oleks soov saada lihtsalt toitu, siis oleks kergem vajalik arv isendeid peale korjata ja külmkappi pista, ilma erilise vajaduseta ennast tutvustada. Cool
Uues sarjas on lootust, et V'del on meie planeeti vaja "terraformingu" eemsärgil ning seega oleks nende käitumine sellisel juhul veidi loogilisem. Elukõlblikke planeete pole kindlasti galaktikas lõputult palju. Razz

Eelnevalt mainitud probleem on aga lihtsalt üldine arvamus, mis ei oma erilist seost hinngaguga sarjale. Oma aja kohta oli kõik piisavalt keeruliselt üles ehitatud ning sari poleks tõenäoliselt muud moodi eriti toimida saanudki. Smile

Lühidalt: Väga põnev vanemat sorti miniseeria, mille vaatamine tasus igati ära ning teeb ka mitmes mõttes uue sarja vaatamise huvitavamaks. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger on siin keskendunud suuresti võrdlusele uuema sarjaga ja tuleb öelda, et põhimõtteliselt olen öelduga nõus. Sarjad on tõesti üsnagi erinevad ning sarnasused on vaid üldjoontes märgatavad. Vanad miniseeriad meeldivad mulle siiski rohkem kui värske sari, kuid samas vana V iganädalane sari jääb kvaliteedilt praegusele kindlasti alla.

Vaatasin miniseeriad ka ise hiljuti üle ning kindlasti tuleb nõustuda TrekRangeriga ka osas, et loodusressursside kättesaamiseks on tulnukate tegevus selles sarjas täiesti mittevajalik. Näitlejatööst olen vist juba varem kirjutanud, kuid üldiselt oli see minu arvates täiesti rahuldaval tasemel ning ootan huviga, kuidas vanas sarjas Dianat mänginud näitlejanna oma uues rollis Anna emana hakkama saab - aga see jutt kuulub juba uue sarja teemasse. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group